Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@pixelmann trochę trudno porównywać te dwa rynki większość Niemców siedzi sobie w Niemczech i bo poco się ruszać jak w domu jest dobrze Polacy z kolei każdy wie ilu Polaków wyjechało i nie wyjechali sami gdzieś czytałem że dawna cyfra oceniała że nawet 40 do 50% dekoderów/kart wyemigrowało tu jest największa różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to, ilu użytkowników znajduje się w kraju, a ilu za granicą nie ma raczej nic wspólnego z parowaniem.

Anglicy i Włosi zrobili to jakiś czas temu, przynajmniej wszystkie programy HD oglądać można jedynie na dekoderach z przypisanymi do nich kartami. Niemcy próbują zrobić to samo. Na razie przysyłają lub próbują przysyłać darmowe dekodery klientom, którzy posiadają umowy tylko z kartą (przy zamawianiu pakietu jest opcja zamówienia samej karty, bez dekodera), lub ze starą kartą Nagra. Po kilku dniach karta zostaje sparowana z przesłanym dekoderem, a ci, którzy przyzwaczajeni byli do używania karty w kilku urządzeniach, możliwości tej już nie mają. Wielu użytkowników broni się w ten sposób, że wysyła przysłane dekodery z powrotem, powołując się na zawartą umowę "bez dekodera".

W oczach różnych "fachowców" to, co robi Sky DE to z jednej strony przygotowanie do wycofania Nagravision, co ma nastąpić w połowie 2015, z drugiej strony badanie rynku właśnie pod Pairing, który wg dostawców miałby wyeliminować popularny w Niemczech Card Sharing.

 

40-50% abonentów za granicą to chyba trochę przesada, ale nawet jeżeli tak jest, nie przeszkadza to w niczym, aby taki pairing zrealizować. Z tego co wiem, NC+ nie wydaje samych kart.

 

Wydaje mi się, że w najbliższych 2-3 latach większe zmiany nie zajdą, jednak tak jak już pisałem, istnieje ogólny trend "totalnej kontroli" w tej branży (przykład: wprowadzenie CI+), tak że stan obecny wiecznie trwać raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno Niemcy będą dobrym przykładem jak będą na siłę zmuszać ludzi do tego czego nie chcą może to być przestroga dla nc+ ilu klientów można stracić przez nie przemyślane decyzję dla niemieckich operatorów nie ułatwi sprawy że Netflix wchodzi i pojawia się realna alternatywa jeżeli będą chcieli zmusić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, NC+ nie wydaje samych kart. :) Wczoraj brany sam kameleon na pakiet START 19,90 we wrześniu podniesiony będzie do pakietu Comfort+ - Extra+ - Premium Film i dobrana będzie druga karta kameleon + możliwość wyboru Cinemax lub FilmBox na 6 mieś gratis + możliwość użytkowania dekodera sagemcom bezpłatnie (koszt 59,90,- 6 mieś - 69,90,- 18 mieś) trzeba jakoś sobie radzić . PS. Wszystko załatwiane w punkcie NC+ ..... nie pierwszy raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek niemiecki od zawsze był parowany i kodowany nawet analogowo więc ma się nijak do Polskiego.

Nie chcę znowu zaczynać już przerabianego tematu. Niemieckie karty nigdy nie były parowane, przynajmniej w tym sensie, w którym miało by to interesować użytkownika. Każda karta, jaką do tej pory wydaje Sky DE działa w każdym do tego przystosowanym odbiorniku czy CAM-ie. Z czym chcesz zparować kartę, która została przysłana użytkownikowi bez dekodera?

Poza tym dlaczego nie można porównać tych rynków?

 

Chodzi mi o to że są userzy którzy maja swój własny sprzęt i chcą włozyć karte do niego i tylko i wyłącznie karte nic poza tym tak jak u nas wkładasz karte seca od nc+ czy viaccess na pakiet elite hd+

Niemieckie karty od zawsze były parowane nokia dbox1 ze sparowanym modułem irdeto sam ten złom mam w szafie jest warte może już 10zł nikt już tego nie kupi i nie mam co z tym zrobić

Następnie Humax dla Premiere HD to samo też bez sparowanego modułu z karta możesz sobie wsadzić sama karte .

 

Nigdy nie korzystaleś z niededykowanych boxów więc nie rozumiesz rynku parowania

Już tutaj jeden user wkleił wszystkie kablówki niemieckie i wszystkich operatorów każdy z nich jest parowany ale jak widać albo nie czytałeś albo i tego nie rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech tylko sprobuja - brak mozliwosci odbioru na wlasnym sprzecie = automatycznie nieprzedluzanie umowy w moim przypadku. Wiem, ze mnostwo ludzi sadzi podobnie. To istna glupota, niech sami sobie ogladaja na tych szrotach z odzysku, gdzie nawet wlasnych list nie mozna ustawic, nie mowiac o braku mozliwosci nagrania czegokolwiek i obejrzenia na kompie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet wlasnych list nie mozna ustawic, nie mowiac o braku mozliwosci nagrania czegokolwiek i obejrzenia na kompie ....

 

Z tego, co mi wiadomo, w Sagemcomach (w odróżnieniu od dekoderów ADB) jest możliwość ustawiania własnej listy. Przynajmniej tak gdzieś tu czytałem. Ale już ŻADEN dekoder dedykowany nie pozwoli na archiwizację nagrań i odtwarzanie nagrań na innych urządzeniach, a dla mnie też jest to sprawa priorytetowa. Prawdę powiedziawszy, bardziej w dekoderach niezależnych cenię możliwość NORMALNEGO nagrywania (szyfrowane nagranie powiązane z jednym dekoderem to dla mnie żadne nagranie), niż własną listę kanałów, choć własna lista kanałów niewątpliwie też jest miłym dodatkiem.

 

Były czasy, kiedy korzystałem z dekoderów dedykowanych i nie widziałem w nich większego problemu. Ale odkąd w dekoderach niezależnych pojawiła się możliwość nagrywania na zewnętrzne dyski i odtwarzanie nagrań na czym się chce, przerzuciłem się na niezależne i nie wrócę już nigdy do dedykowanych. Na pewno zrezygnuję z nc+, kiedy tylko zostanę zmuszony do dekodera dedykowanego lub modułu w trybie CI+ (takie samo zło jak dekoder dedykowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa karty do komputera z wejsciem HDMI ktore umożliwiają zgranie sygnału - materiału do komputera. Tylko cena zaporowa. Poza tym nie o to chodzi.

W dobie dostępnosci filmow, programow w internecie parowanie kart dla mnie to bzudura. Ludzie wybiorą to co łatwiej jest oglądac nie zawsze zgodnie z prawem ;).

Wielu moich znajomych ma TV z wejsciem na moduł i wbudowanym tunerem sat. Mają przeważnie dodatkowy dekoder żeby oglądac sat.

Uswiadomieni przeze mnie z automatu wymieniają dekoder na moduł. Żaden z nich jeszcze nie wrocił do dekodera zamiast modułu. Nawet kilku zmieniło operatora sat. W większosci z N na starą Cyfrę :). Podłączony dysk do tv i nagrywają programy. Pozniej kopia na dysk sieciowy w domu i cała rodzina ogląda w domu kiedy chce.

 

Nie jestem zwolennikiem sharingu - nie popieram.

 

W domu powinienem miec możliwosc oglądania programow na sprzecie jakim chcę i gdzie chcę.

 

Z parowaniem kart i wszystkim co z tym związane jest jak z internetem. Są dostawcy ktorzy żądają opłat za dodatkowy podłączony komputer - zabezpieczają się filtrowaniem po adresie MAC. Innego modemu routera nie podłączysz bez kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tyle osób przed fuzja lubiło PACY pakujesz kartę i działalo i nic nie trzeba było więcej

 

a teraz mamy

wpakowali serwisy interakwyne typu Vod tvp IPLA onet a to przecież obciąża sprzęt

w takich tunerach powinni ograniczyć się tylko do serwisów VOD operatora filmy seriale

 

do serwisów typu IPLA TVN player są osobne przystawki

pod TV po HDMI które są wyposażone we własne wydajne procki

 

Popytaj polsatowców co sądzą o swoich dekoderach :)

 

gdyby nie ta negocjacja cen że 1 ma lepszy pakiet więcej kanałow a płaci mniej a drugi odwrotnie to pre paidy by się sprzedawały lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prepaid by się sprzedawał świetnie gdyby był dostępne takie same kanały jak w bill pay ale żaden operator nie widzi potrzeby czegoś takiego wprowadzania bo konkurencja żadna a lepiej uwiązać klienta na dwa lata i mieć pewne co miesięczne wpływy niż mieć rzesze prepaidowców co może doładują a może nie bo tv jest "niezbędna" do życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie korzystaleś z niededykowanych boxów więc nie rozumiesz rynku parowania

Już tutaj jeden user wkleił wszystkie kablówki niemieckie i wszystkich operatorów każdy z nich jest parowany ale jak widać albo nie czytałeś albo i tego nie rozumiesz.

Bardzo mi przykro, ale to co piszesz to kompletna nieprawda. Powinieneś przestać wprowadzać innych użytkowników w błąd.

Karty dwóch największych operatorów TV kablowej, czyli Unitymedia i Kabel Deutschland, oraz SKY DE NIE Są PAROWANE. Co powiesz na to:

1. Posiadam taką kartę (Unitymedia), chodzi bez problemu w CAM AlphaCrypt z oryginalnym oprogramowaniem Mascom w TV Panasonic (niededykowany!).

2. Miałem starą kartę Nagra (Sky DE), chodziła jak "przeciąg" we wszystkim.

3. Obecnie mam najnowszą V14 (SKY), działa w Multicam, (może być też Unicam) w moim "wolnym" Technisacie HD S2 PLUS (CI bez plusa, niededykowany), który nawet nie jest przez Sky "dopuszczony do ruchu" (możliwość niekodowanych nagrań i ich eksportu poprzez LAN i USB).

 

Jeżeli te karty były by zparowane, po prostu nie funkcjonowały by w żadnym innym sprzęcie. A tak nie jest. I dotyczy to dziesiątek tysięcy pozostałych użytkowników, nie tylko mnie. Nie rozumiem, dlaczego próbujesz już od miesięcy mi wmówić coś, co zaprzecza faktom. Możliwe, że gdzieś wyczytałeś te nieprawdziwe informacje i teraz je powielasz przy byle okazji, lub dotyczą one jakiegoś "parowania", które dla użytkowników tych kart nie ma najmniejszego znaczenia. Pairing, z wyjątkiem HD+ oraz kilku lokalnych operatorów kablowych, to dla Niemców zupełna nowość.

 

EDIT

Kolega @FIGA1 też pisze tutaj: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=25&t=16&start=75#p952479 o wprowadzaniu pairingu w DE. Nie masz nic do dodania? Przecież Pairing w DE "był zawsze", a wszyscy, którzy używali przez lata swojego niededykowanego sprzętu zupełnie nie wiedzieli, że to niemożliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pixelmann ... ale po co tłumaczysz jak są parowane :) nie chce mi się wklejać co działa w " szarpingu " bo chłop by się załamał :) po co daleko szukać 0b01 też jest sparowane i nie dział :) Mało tego powoli zaczynają się pojawiać kanały HD z 09CD :) wiadomo że nie działają bo są sparowane i nie ma takiej opcji żeby działały AMEN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę daleko od tematu bo miało być o Polsce ale zobaczymy jak się sytuacja rozwinie w Niemczech i jak będą szybko odkręcać parowanie jak im wypowie 30% abo i spokojnie będzie oglądać Netflixa na czym sobie chcą komp smatr tv smartphone i gdzie sobie chcą wystarczy dostęp do neta i to dziwne zrządzenie losu że jak chcą zacząć parować to Netflix ogłosił plany ekspansji na Niemcy chyba lepszego momentu nie mogli wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pixelmann ... ale po co tłumaczysz jak są parowane :)

Dobra, widzę że dyskusja na temat pairingu nie ma tutaj sensu.

Rozśmiesza mnie jednak, że próbuje się tu wmówić wszystkim użytkownikom cieszącym się swoimi niesparowanymi kartami, umożliwiającymi korzystanie z dowolnego, niededykowanego sprzętu, że to co od lat robią, jest tak naprawdę niemożliwe, bo ich karty, są przecież sparowane. A z czym są te karty sparowane? Zapewne z mikserem stojącym w kuchni, który miesza co wieczór silne środki odużające, których właśnie codzienna konsumpcja pozwala na poczucie możliwości korzystania z nieożenionej karty, oraz dająca wizje posiadania niekodowanych nagrań na własnym dysku.

 

@Woocash, a jakie to kanały HD nie działają?

 

Może po 464 postach w tym temacie wypadało by zdefiniować pojęcie pairingu, o jaki tutaj chodzi? Na razie dyskusja wskazuje na możliwość lub jej brak w korzystaniu z własnego sprzętu. Czyli:

- karta sparowana - brak możliwości używania własnego sprzętu,

- karta niesparowana - możliwość używania własnego sprzętu

 

Jednak przy moich próbach wskazania na niemiecki rynek bez pairingu (nieograniczona możliwość używania własnego sprzętu, chociaż sprzeczna z regulaminem) okazuje się, że istnieje wg niektórych (nie przeczę. że nie słusznie) trzecia możliwość:

 

- karta sparowana - możliwość używania własnego sprzętu

 

Ale takie parowanie chyba każdemu koło (...) lata, dlatego o tej opcji chyba nie ma sensu dyskutować.

Chciałbym tę kwestę wyjaśnić, aby nie marnować już niepotrzebnie czasu na zbędne dyskusje o pairingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- karta sparowana - możliwość używania własnego sprzętu

 

Właśnie GŁÓWNIE po to jest parowanie karty z tunerem - aby uratować przed bankructwem niektórych producentów sprzętu sat. Dostawca dedykowanych tunerów bardzo źle zapatrywałby się żaby nadawca pakietu pozwalał na swobodny wybór tunera przez abonenta. Jest o co walczyć - wielkości zamówień gigantyczne w porównaniu z normalną sprzedażą na wolnym rynku - przy okazji całkowite wyeliminowanie konkurencji.

 

 

Wspominałem tu na forum Cyfra+ rozważała sparowanie dzierżawionego terminala z kartą. Tj karta miała działać w dowolnym tunerze zaś wynajęty terminal tylko z przypisana karta. Rozwiązanie do wykonania całkowicie poza systemem kodowania np. na poziomie aplikacji MHW. Powód - masowe wyłudzanie terminali PVR z głowica DVB-T, gdy w handlu pojawiły się w końcu tanie tunery DVB-T w ciągłej sprzedaży problem praktycznie zniknął a wraz z nim pomysł takiego parowania.

Jako inną opcję rozważano możliwość zablokowania jedynie głowicy DVB-T gdyby nie było przypisanej i opłaconej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ pixelmann :) widzę że nie wyczułeś ironii :D Napisałem jasno że karta 0B01 (czyt. nc+ conax) jest sparowana z boxem co NIE oznacza że jej się nie da odpalić na każdym boxie z E2 na pokładzie. Karta 09CD (czyt. Sky it.) najnowsza generacja kart v3. sparowanych z boxem. Według niektórych osób jak jest sparowane to nie działa (i tu psikus bo DZIAŁA od jakiś 3 tygodni na razie dostęp można uzyskać w "fabrykach szarpingu" za wschodnią granicą. Dlatego pisze dla osób co chcą zabłysnąć wiedzą rodem z familiady to co dla was nie działa nie znaczy że dla innych też nie działa :D Po co daleko szukać Polsat też jest sparowany a egipskie i algierskie fabryki udostępniają po 500/600 kart :D sparowane i działa :D A te śmieszne tezy że jak się podepnie cztery osoby pod kartę to piątą odrzuci :) ciekawe czemy 45 usera nie odrzuca może dlatego że nie jest piąty hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te śmieszne tezy że jak się podepnie cztery osoby pod kartę to piątą odrzuci :) ciekawe czemy 45 usera nie odrzuca może dlatego że nie jest piąty hehehehe

 

Bo jest cache dla ECM. Liczba userów nie równa się liczbie jednocześnie dekodowanych kanałów. 100 lub więcej userów oglądających ten sam kanał to w sumie tylko jeden klient dla karty. Dla tego licznik ECM ograniczający liczbę jednocześnie dekodowanych kanałów jest boleśniejszy od parowania. Podnosi koszty sharingu, trzeba mieć więcej opłacanych kart aby zapewnić odpowiednią ilość kanałów jedocześnie dekodowanych. Ba parowanie to nawet jest wręcz mile widziane bowiem klientów więcej nagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że aby oferować całą platformę to musisz mieć tyle kart aby zapewnić zdekodowanie jednoczesne wszystkich kanałów. Jeśli karta nie ma PLL to podkręcenie taktowania pozwala się jej wyrobić dla większej liczby jednocześnie dekodowanych kanałów. Powiedzmy że będzie to 8. Czyli mając w ofercie platformy 80 kanałów potrzebujesz tylko 10 kart. Przecież logicznym jest by takiego samego ECM od kolejnego klienta który ogłada ten sam kanał nie ma sensu pchać do karty tylko skorzystać ze zdekodowanej wartości DW dla tego klienta który był pierwszy w kolejce. to nie jest żadne tabu tylko prosty zdrowy rozsadek przy zaprojektowaniu usługi. Inaczej mówiąc nie chodzi i liczbę klientów ale o liczbę kart. Dla zarobkowego sharingu ogranicza się liczbę serwisów tylko do tych najbardziej pożądanych. Wtedy okaże się że kart potrzeba jeszcze mniej. W sumie to ludzie zapłacą za kanały premium albo sportowe. Nie widzi mi się by ktoś specjalnie płacił za dostęp to gniotów jak np. TLC a tym bardziej TVP HD, TVN HD :mrgreen: ..... W przypadku NC+ wystarczą więc dla zarobkowej "kablówki" tylko dwie karty dla premium, nsport i jeszcze styknie dla HBO.

 

Reszta to już tylko wydolność systemu od szybkiej obsługi dużej liczby połączeń TCP lub UDP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja podrążę temat bo zastanawia mnie logika tych ludzi ja za pakiet x płace 80 zł miesięcznie za taki sam pakiet w szaringu miałbym zapłacić ile? 40zł czyli oszczędzam 40 i to jest powód żeby ryzykować żeby Policja mi wjechała do domu nie rozumiem tych ludzi

tylko nie piszcie proszę że w Polsce się jeszcze nie zdarzyło bo ja w PL nie mieszkam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...