Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego tylko dla tych, co nie mogą abo? Ja osobiście, czytując między innymi to forum, staram się unikać JAKIEGOKOLWIEK cyrografu z platformami cyfrowymi

Jaki cyrograf? chcesz usługi to ją kupujesz. Nie bierzesz ani kabłowki ani płatnej Tv na dwa tygodnie czyż nie. Numer telefonu tez zmieniasz co 2 - 3 tygodnie?

 

Prepaid daje jednak dużo więcej swobody w porównaniu z abo, co jak dla mnie jest ważniejsze od ilości programów.

Tyle że i tak płacisz wiecej za znacznie mniej. O uługach jak VOD możesz zapomnieć. O kanałach premium też. Nie widzę korzyści w tym że dostaję w sumie praktycznie to samo praktycznie w NTC tyle że jeszcze płacić muszę. Co innego jak być miał dla prepaida takie same oferty jak abonamentowe. Ale niestety niet.

 

Zresztą, powiedzmy sobie szczerze - ile tak naprawdę każdy z nas ogląda tych stacji w miarę regularnie?

Ja nawet mniej ale poza dwoma żaden z reszty z nich nie jest w prepaidzie ani w NTC. Sorry prepaid z dodaktową niestety opcja nie jest dla mnie ofertą.

Za cenę takiego prepaid'a miałbym wynegocjowany pakiet Comfort+ Extra. Porównajmy zawartość kanałów. Daleką namiastką byłaby kombinacja smartHD+ i danej nnK. Ale koszty zabójcze.

Niestety ale skończyły sie czasy d. prepaidu Cyfry+ gdzie miałem mniej więcej ekwiwalent tego obecnego pakietu Comfort+ Extra plus Canal+ niestety nie ma w ofercie NC+. Zaś Polsat nie oferuje prepaida jeśli nie byłeś abonentem ich platformy.

Dla mnie NC+ w tej kwestii to znaczny krok w tył.

 

Z prepaida wykrojono cuś tak kiepskiego że jedynie może kupić ten dla którego kupno abonamentu jest zablokowane np. przez przeszłość kredytowa albo z powodu braku stałych oficjalnych dochodów - przed podpisaniem umowy jest bardzo dokładnie prześwietlany. Powiedzmy że baza KRD to pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra a ja znowu o netflixie wiem że mnie za to w końcu zlinczujecie ale mieszkam w IRL tu jest dostępne może w PL kiedyś będzie i chyba mam trochę inną perspektywę niż wy ale dorzeczy:

1parowanie nie istnieje w ntflixie możesz to oglądać na tv albo na smartphonie czy kompie nie wiem tylko chyba na operatorów satelitarnych ktoś naciska żeby parowanie wprowadzać bo netflix ma to gdzieś

2cena w porównaniu do cen nawet Polskich jest śmieszna nikt nie sprzeda hbo z canal+ za 40zł oni sprzedają nawet większa zawartość

3umowa na 24 miesiące chyba pośmiać się można telewizja jest niezbędna do życia temu trzeba na tak długo podpisać netflix nie ma żadnych umów wycofujesz zgodę już z karty ci nie pobiorą

4 sprawdzają ciebie jak byś miał brać kredyt na mieszkanie no tak dają cenny sprzęt w użytkowanie to muszą ciebie sprawdzić ale kto ich o ten sprzęt prosi w netflixie wystarczy numer karty kredytowej reszta zmartwienie banku ale to akurat to Polski standart bo tutaj wystarczy podać numer konta i adres zamieszkania potwierdzony przez inny rachunek żeby wziąć telefon na abonament

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1parowanie nie istnieje w ntflixie możesz to oglądać na tv albo na smartphonie czy kompie nie wiem tylko chyba na operatorów satelitarnych ktoś naciska żeby parowanie wprowadzać bo netflix ma to gdzieś

Naciskają producenci dedykowanych szrotów bo ich wyroby nie byłyby w stanie konkurowac na wolnym rynku. Właściciel praw autorskich nic nie zarobi jak nie sprzeda.

2cena w porównaniu do cen nawet Polskich jest śmieszna nikt nie sprzeda hbo z canal+ za 40zł oni sprzedają nawet większa zawartość

HBO to w Polsce bankrut siedzący na walizkach i czekający na hasło "ostatni gasi światło". Z driugiej strony w tym kraju nadal się oferuje "atrakcyjne" zarobki w wysokości 2,5 - 3,5 PLN / h czyli około 0,6 - 0,9 EUR / h. Ceny zaś mamy iście "zachodnie" a nawet wyższe. Zdobycze cywilizacjne jak np. prad elektryczny od dość dawna są już dla sporej liczby obywateli towarem luksusowym chyba że sie kradnie prąd (powszechny proceder - 80% mieszkan ma licznik po stornie przewodu neutralnego - czyli albo kradniesz albo świeczki).

3umowa na 24 miesiące chyba pośmiać się można telewizja jest niezbędna do życia temu trzeba na tak długo podpisać netflix nie ma żadnych umów wycofujesz zgodę już z karty ci nie pobiorą

24 miesiące jest formalnie niezgodne z prawem wiec nadawca nic nie zrobi, zaś nawet jak niedotrzymasz czasu trwania umowy to i tak przyjma Ciebie z otwartymi rękoma - każda moneta nadawców cieszy. Zrszta NC_+ oddzieczyło bandycki haczyk po nce, jak zapomnisz rozwiązać w odpowednim momencie umowę to masz abonament kilkukrotnie wyższy.

4 sprawdzają ciebie jak byś miał brać kredyt na mieszkanie no tak dają cenny sprzęt w użytkowanie to muszą ciebie sprawdzić ale kto ich o ten sprzęt prosi w netflixie wystarczy numer karty kredytowej reszta zmartwienie banku ale to akurat to Polski standart bo tutaj wystarczy podać numer konta i adres zamieszkania potwierdzony przez inny rachunek żeby wziąć telefon na abonament

Bieda panie, bieda. Ludzie mający zarobki typowo w wysokości najniższej krajowej tj około 1200 PLN (niecałe 300 EUR) po prostu nie gwarantują opłat. Złodziejstwo wynika głównie z przymusu ekonomicznego. Z tzw. "pensji" nie jesteś w stanie wyżyć od pierwszego do pierwszego.

Karta kredytowa to niestety ale minusik - bo w sumie oznacza że za chwilę posiadacz tej karty będzie wpędzony w spirale zadłużenia, z której nie ma możliwości się wyrwać (bankructwo konsumenckie w Polsce oznacza ze musisz mieć więcej wolnej gotówki lub majątku niż zadłużenie z odsetkami i kosztami, które kilkukrotnie przewyższają dług). Powiem coś lepszego ja nie istniejesz w BIK'u czyli nie brałeś noigdy kredytu to już jesteś podejrzany że chesz okraśc i wyludzić. Nie dostaniesz usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskają producenci dedykowanych szrotów bo ich wyroby nie byłyby w stanie konkurowac na wolnym rynku. Właściciel praw autorskich nic nie zarobi jak nie sprzeda.

 

Przecież producent dedykowanych szrotów robi je pod zamówienie to jak może na coś naciskać ?To zleceniodawca zamawia konfigurację sprzętu a producent robi tuner zgodny z zamówieniem.

Druga sprawa to fakt że wiele firm robiących dedykowany sprzęt pod platformy jest producentem również tunerów na wolny rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@empy mam dekoder na linuksie za 450,- pln jest w nim procesor mipsel taki sam jak w dekach za 2 tyś. Czy za 2,5 tyś czy za 2 tyś czy za 450 pln jak na mipselu obraz jest taki sam

 

 

idąc tym tokiem Windows 7 na kompie z 2000 r by sie w ogóle nie odpalił bo byłby po prostu nie wydajny i trzymać sie TV CRT bo się nie wysypie przez kolejne 25 lat.

W tunerze za kase ponad 2000zeta podstawa to wydajny procek

znam osoby co maja po więcej niż 4 kartki co oznacza 4 systemy do obsługi 4 jednoczesne narywania i 5 oglądania

procek musi to wszystko przetworzyć

 

pomijam głowny czas reboota który w boxach takich jak DUo2 czy Xspeed trwa poniżej 30 sekund co jest zbawienne a nie na Dm800 trwa ponad 2 minuty

Ile ja się na tym forum naczytałem że niektórzy userzy maja co oglądać na 3 kanałach jednocześnie lecz zawartość jest bez powtórek .

 

 

 

Proponuje też podłączyć pod TV najlepiej minimum 42 pokolei stare i nowe dekodery Polsatu i to samo N a na końcu sprzęt na linuchu najgorzej wypada sprzęt Polsatu. Jednak z nowszymi dekoderami jest troche lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież producent dedykowanych szrotów robi je pod zamówienie to jak może na coś naciskać ?

Np; podażą i warunkami cenowymi. Większość firm produkujących SAT już zniknęła z tego rynku. Rynek sprzętu sat się skurczył praktycznie do jedynie platform płatnych. Nawet w Niemczech dzięki HD+.

Walka jest o takie milionowe zamówionko.

Jak myślisz dlaczego odstąpiono od klasycznego PPV zdefinowanego jako standard DVB na rzecz VOD które w żaden sposób nie jest zestandaryzowane?

Kwestia ceny - negocjacje zawierają np. element gwarancji odbioru zamówienia.

 

To zleceniodawca zamawia konfigurację sprzętu a producent robi tuner zgodny z zamówieniem.

Musi być ta druga storna producent. A niestety policz sobie na palcach iluś z tych producentów co nie są dostawcami dedykowanego [beep]u jeszcze istnieje na rynku.

Do tego jeszcze ciekawszymi sa powiązania kapitałowe. Nie sa one tak oczywiste jakby się wam wydawało. Konkurenci na rynku często maja wspólnych inwestorów mający w sumie większość udziałów nawet pośrednio.

 

Druga sprawa to fakt że wiele firm robiących dedykowany sprzęt pod platformy jest producentem również tunerów na wolny rynek.

Ilu?

Np. czy Pace robi cos na wolny rynek? Tak zasłuzona przecież w produkcji tunerów sat firma?

Kogo masz na rnyku - Ferguson, Technisat, Opticum, chiński [beep] pod różnymi nazwami m.in. Strong, Cabletech itd.... Który z nich jest dostawcą dedykowanych tunerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś gdzieś na wolnym rynku tuner ADB? Jeśli tak, to miałeś szczęście, bo ja nie.Gdyby nie lobbiści to takiej firmy na rynku sat by nie było, ale czy tak na prawdę to ona jest na tym rynku?

 

ADB nie widziałem ale widziałem Humaxa,wspomnianego wyżej Technisata.Innych firm nie chce mi się przeglądać ofert ale to że nie są dostępne w Polsce nie znaczy że nie produkują sprzętu na wolny rynek.

A to że kiedyś były popularne w dobie analogu nie znaczy że zawsze będą.Nie potrafiły się dostosować jak np. Nokia która kiedyś słynęła z bardzo dobrych tunerów sat.

Oddzielna kwestia to większa popularność telewizorów z wbudowanym tunerem.A skoro nie ma rynku zbytu to nikt nie pcha się z produkcją tunerów.Widać nie ma zapotrzebowania na taki sprzęt.Masowy klient ma w nosie dodatkowe możliwości niededykowanego sprzętu.A dla garstki wystarcza to co jest dostępne na rynku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego już Humax a nie ma i wkrótce innych producentów nie będzie przez takie firmy jak ADB i podobne, co produkują parowane dedyki dla operatorów, a raczej lobby tych firm produkujących pseudo sprzęt satelitarny.

 

Gdzie nie ma Humaxa ?

 

http://www.humax-digital.de/gm/products/

http://www.humaxdigital.com/uk/products/

 

W Polsce nie ma bo to mało znaczący rynek.

 

Dokładnie tak jak napisał Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale "wielka oferta" Humaxa - no robi wrażenie.....

Dogorywa już ten Humax.

W sumie kiedyś otworzył drogę do taniego odbiornika cyfrowego (wtedy).... Kilka serii, kilka wykonań. A co teraz - nędzna resztka?

 

No to po wspominajmy firmy

 

Force - innowacyjną była zawsze. W zasadzie pierwsza firma która zerwała z tradycyjna lista kanałów ponadto ciekawy patent że zależnie od godziny nazwa na liście się zmieniała dla kanałów takich jak kiedyś Cartoon Network - TCM czy jak całkiem niedawno Teletoon+ / Hyper+). Wcześniej zaproponowali EPG 7-dniowe dla D2-MAC'a. Co zostało z Force? a tak kiedyś chorowałem z a Duo-Masterem..... hybryda: Analog / D/D2-MAC / DVB-S

 

Pace. Firma miała w ofercie zawsze szeroka gamę tunerów. Od prostych do "wypasionych" z Dolby i wzmacniaczem wielokonałowym . Jak skończyła? Przyklejona do NDS'u i klepie dedykowane terminale.

 

Nokia. No cóż słynny dbox1, model 9600 i pochodne. Pierwszy tuner a genialnym alternatywnym firmware (młodzież nie zna..., głowica idealna dla DX'owania i łapania przekazów z pełnym autosearchem - nie trzeba nic znać opróch przybliżonej częstotliwości.... no i nagrywanie streamów na dysk przez SCSI) Gdzie jest ś.p. Nokia.

 

Echostar. Tez zasłużona firma z początków analogowej TV-SAT. Pierwszy tuner który na dłużej jaki zagościł u rodziców to SR-4500. Obecnie klepie tandetne terminale dedykowane np. dla Polsatu.

 

Philips i ich tunery sat. W tym też D2-MAC'ow (miałem taki stary z 199 0 roku, jakość obrazu rewelka nie to co dekodery do kablówek CTU-900 które nie miały załączanej dynamicznej deemfazy i filtru szumów). Potem już zabrneli jedynie w dedytkowane tunery. Philipsa - działu sat już nie ma.

 

Inne pomniejsze firmy jak np. Triax, Lemon, Strong (obecnie tylko wyświechtana nazwa dla produktów kupowanych w Chinach i sprzedawanych równiez pod marami w Polsce jak Cabletech, Wima itd...). Nawet w temacie dedykowanego sprzętu: Pioneer, Sony, Thomson, Samsung....

 

Wyliczać dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co chcesz udowodnić ?Rynek się zmienia.Klika lat temu Nokia była liderem w branży telefonów komórkowych.Gdzie jest dzisiaj nie muszę pisać.Nic nie trwa wiecznie.W sprzęcie audio też od dawna nie ma np.Technicsa czy Akai.I co z tego ?

Jak nie ma zapotrzebowania to nie ma produktu.Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co chcesz udowodnić ?

 

Uzmysłowić Tobie że część producentów aby się uchronić przed zwijaniem się rynku SAT wpadli na pomyła aby ich klienci czyli operatorzy płatnej TV zastosowali rozwiązania które wyeliminują wolny rynek z dostaw sprzętu dla abonentów. Niestety przy okazji to generuje ziupełny brak dbałości o jakośc, funkcjonalność itd. No bo po co jak nie ma konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było większość z wymienionych przez Ciebie firm by przetrwała bo wystarczyłoby się dogadać z platformami.Dlaczego upadł Datcom a nie dogadał się z Polsatem czy Cyfrą ?Bo był za drogi.Polsat woli sam dłubać pod własnym logo.Wszyscy szukają oszczędności.Europejskie firmy upadły a pozostali Chińczycy.Bo robią tanio.Ot cały sekret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chińczycy robią tanio a co my mamy z tego totalny szajs który się dosłownie rozpada w rękach i nie spęłnia żadnych norm dla sprzedawcy lepiej kupić od chińczyka za 10 dolarów i sprzedać za 200 niż miał by kupić w europejskiej wytwórni za 100 i też sprzedać za 200 my dalej płacimy tyle samo oni robią biznes życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....nie wiem czy totalny szajs, jak gwarancja na chinczyka jest taka sama jak na sprzet z innego państwa jeżeli chodzi o okres gwarancji, po za tym w Chinach produkuje sie 80-90% elektroniki, mało tego nawet niedobitki produkowane w innych krajach mają komponenty np. elementy jak rezystory, kondensatory, układy pamieci produkowane i tak w Chinach.

Chiny są potęgą, najbardziej i najszybciej rozwijają się, a proces produkcyjny obecnie jest na bardzo wysokim poziomie.

Obecnie korporacje tną jeszcze bardziej koszty i coraz więcej sprzętu zamierzają produkować w Indiach, a nawet Wietnamie i tego typu krajach, ponieważ tam jest dużo taniej jak w Chinach.

Chinczycy z rowerów wskoczyli w samochody, a ich pensje nawet na produkcji przy taśmie są często na większym poziomie niż u nas, co daje dużo do myślenia...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy są potęgą bo tania siła robocza tam wciąż rządzi komuna. Wszystkie towary schodzą z Schenzhen . Wystarczy wpisać wholesale lub alibaba i moża importować w tonach. 3/4 naszej elektorniko w domach podzespoły produkowane w China mimo iż na niektórych podzespołach szyld z napisem Made in Taiwan/czy Malaysia. Nie wiem jaki % osób wie że nawet org Dreamy tam są składane. Przydałby się jeszcze patent by "odpatencić" rynek parowania :D

 

Nokia jeszcze istnieje? z tego co wiem M$ ich wykupił .

 

Pace to wielka historia ile to osób z końca lat 80s montowało analogowe zestawy sat

 

teraz takie boxy lądują w domach Włochów Sky Italia

 

 

że nikt nie poruszał Reelboxa najdroższy sprzęt bez wsparcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było większość z wymienionych przez Ciebie firm by przetrwała bo wystarczyłoby się dogadać z platformami.

 

Ile masz platfrom? Dużyc platform,

Wszystkie Sky'e to jeden dostawca, jeden klient.

Zacznijmy od tej strony okaże się że klientów za mało.

 

Datcom to niestety ale za słabym graczem był. Korporacje były wstanie ich zablokować finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...