Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotr77sat

Własnie. Są ludzie, którzy znają języki obce , są tacy tzw satelitarni szperacze - sam do takich należe. I co maja zrobić z tym fantem??? Znowu pod odbiornikiem TV pare pudeł ma stać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Umkwatata

 

przeczytaj sobie Rudział VIII

pkt. 3 regulaminu obowiązującego wszystkich abonentów nc+

 

cyt.

3. Dostawca usług zastrzega sobie prawo do wymiany Karty dekodującej na nową oraz do przeprowadzania

aktualizacji oprogramowania Sprzętu/Sprzętu własnego Abonenta w każdym czasie, w przypadku

zagrożenia bezpieczeństwa systemu kodowania sygnałów lub innych przyczyn technicznych, organizacyjnych

lub prawnych uniemożliwiających świadczenie usług. O wymianie Karty dekodującej Dostawca

usług każdorazowo poinformuje Abonenta.

 

Czyli, ze co? Przy podpisywaniu umowy zapewniono mnie, ze TV bedzie dzialac do konca umowy na tych Cameleonach i nie bedzie zadnych jazd. To byl jeden z powodwo dla ktorych w ogole przedluzylem umowe ... Jakiekolwiek parowanie to dla mnie oznacza koniec jakichkolwiek umow z jakimkolwiek operatorem.

Teraz nagle moga mi wylaczyc sygnal z tych kart i kazac wziac cos czego nie odbiore w mojej Arivie i nie bede mogl sobie nagrywac np. Top Gear na dysk? To jakis zart chyba ... Nie dam sie robic w konia, nie jestem jakims jeleniem - samo ogladanie TV dla ogladania to sobie moga wsadzic :read:

Bedzie wojna w takim razie, nie tak sie umawialem z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, CP ma ponad 4 mln dekoderów dedykowanych z parowanymi kartami i nie ma problemu. nc+ robi to samo i nagle problem. Wszyscy będą rezygnować tylko na rzecz kogo? CP? :)

 

Jak wejdzie Netflix w Polsce to Canal+ do niczego nie będzie mi potrzebny. Jedynie co mnie trzymało w NC+ to piłka nożna. A tu tracą powoli prawa do tych rozgrywek. Czuję że powoli nadchodzi początek końca platform cyfrowych i kablówek na rzecz Smart TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat prawda. Operator zgodnie z umową i regulaminem ma obowiązek zapewnić abonentowi sygnał i sprzęt zapewniający jego zdekodowanie. Natomiast w żadnej z umów nie ma zobowiązania, że ma się to odbywać za pośrednictwem takiej a takiej karty. Jeśli więc zechcą wymienić abonentom z obowiązującymi umowami, to po prostu to zrobią. Ja mimo wszystko mam nadzieję, że moduły CAM CI+ w końcu się pojawią w ich ofercie. Wprowadzenie modułów sparowanych z kartami w żaden sposób nie kłóci się z celem, któremu służy wprowadzenie nowych kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie strzelić sobie w kolano powinni wprowadzić moduły CAM dla odbiorców z własnym sprzętem tak jak ma Niemiecki HD+ no i nasz reklamowy POLSAT :)).

 

I co - dostaniesz CI+ bez trybu legacy w tedy bye bye tunery z linuksem, nagrywanie itd. Jedynie na sprzęcie który jakością i możliwoścami nie odbiega do dedykowanego sprzętu.

Nie dziękuję za CI+ za CI też podziekuję, antena do zdjęcia a poszukamy sobie opcji via internet.

 

Altes ale Netlfix to tak w praktyce jest Polsce. Nie robią problemów z płatnościami z polskich kart. Tylko DNS spoofing i heja. Wiem dodatkowa opłata za taką usługę ale w sumie masz Netflixa w Polsce. W Polsce używać niby nie możesz ale kasę z Polski chętnie przytulają - [beep]ość ich gubi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ograniczenia CI+ czy CI nie ma nic;) ograniczone;) W NC+ to samo powinno być ale widać co bedzie...

CI+ - autoryzacja. Niestety niedostępna dla tunerów z opensourceowym oprogramowaniem.

CI+ - np. niedostępne nagrywanie albo ograniczenie do dekodowanie lylko jednego strumienia.

C+ - niedostępność części oferty z racji ograniczonej autoryzacji dostępu wynikające z posiadanego sprzętu.

CI - ograniczenie na ilość wpisów tablicy CAT dla serwisu co często oznaczało że stacje radiowe nadawane jak kanał z wieloma ścieżkami audio nie były dekodowane.

CI i CI+ błędy w firmware modułów, które w przypadku simulcryptu powoduje że maja dwóch operatorów mających współne kanały nie wszystkie z tych wspólnych są dekodowane.

Co do modułów - nie jest testowane współdziałanie z innymi modułami / ofertami innych operatorów jednocześnie.

Moduł CAM dla mnie oznacza rezygnację z TV sat.

 

 

Czyli, ze co? Przy podpisywaniu umowy zapewniono mnie, ze TV bedzie dzialac do konca umowy na tych Cameleonach i nie bedzie zadnych jazd.

Nie. Dostaleś jedynie zapewnienie że operator umożliwi Tobie odbiór z zastrzeżniem że nadawca gwarantować będzie odbiór jedynie na ich dedykowanym sprzęcie. Użytokowanie na swoim własnym sprzęcie jest tylko na Twoją własną odpowiedzialność. Nadawca nie jest zobligowany być kompatybilnym z Twoim sprzętem. Podpisałeś to wraz umową. Sorry.

 

Jakiekolwiek parowanie to dla mnie oznacza koniec jakichkolwiek umow z jakimkolwiek operatorem.

No to wyboru już mieć nie będziesz. A trzeba było myśleć i kupić NC+ MIX na samym początku z ta właściwa kartą :mrgreen:

 

Teraz nagle moga mi wylaczyc sygnal z tych kart i kazac wziac cos czego nie odbiore w mojej Arivie i nie bede mogl sobie nagrywac np. Top Gear na dysk?

Sam się na to zgodziłeś na dodatek. UImowy trzeba czytać. Rozumienie ma być dosłowne słowo w słowo - tak działa prawo. Domysły interpretacje nie mają zastosowania.

 

Nie dam sie robic w konia, nie jestem jakims jeleniem

Niestety ale zrobiłeś się w konia i to jakiś czas temu. .... Wyjmij umowę i zacznij ją czytać. Pewnie to będzie pierwszy raz jak ją przeczytasz.

 

Bedzie wojna w takim razie, nie tak sie umawialem z nimi.

Jaka wojna - gdzie pójdziesz do Polsatu czy Orange gdzie jest parowanie?

Oni tę grupkę posiadaczy własnych tunerów uwzględnili w kalkulacjach kosztów.

Wiedzą że cześć tych obrażonych nawet wróci .... Tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mi padly uprawnienia z karty w Multiroomie (nie matce, tylko oczywisice tej drugiej). Czy to moze oznazac, ze oni cos sprawdzaja? Oczywisice sobie poslalem uprawnienia, ale to moze miec jakies drugie dno. Po aktualizacji softu pol roku temu padly mi uprawnienia tylko raz, wlasnie wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sagema (od nc+) i drugi swój dekoder Opticum no i 2 karty cameleon....nie wiem czy dobrze rozumiem z tymi nowymi kartami..do sagema powiedzmy dostane nową karte a drugi dekoder dadzą nowy z parowaną kartą...to wtedy muliroom tylko po wifi lub po kablu ? czy bedą dwa dekodery z niezależnymi kartami ? :/

Ps. w tym miesiącu też miałem problemy z uprawnieniami na swoim dekoderze...po włożeniu do Sagema załapało w 2 minuty :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak spinanie lanem będzie.Docelowo to ma być spowrotem tak jak bylo w Nce;) Ale mowie na dziś jest zbyt wcześnie.Na początku jak wypusciłem wam info to mowiłem że pewne są jedynie dekodery sagemcom że otrzymają nowe karty.A co dalej to wszystko będzie wiadome.Ale ja już słowa nie powiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...