Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na dziś nie mam problemów.Nie będzie CI+ natywnego będzie kompatybilne z CI nie strzelą sobie ostatniej kulki w łeb;)

Po co więc CI+? Po co płacić dodatkową kasę za dodatkowe patenty itd. Jedyne wytłumaczenie - po to by w dowolnej chwili ograniczyć możliwości odbioru na niededykowanym sprzęcie.

Polsat nie włączał natywnego CI+ tylko z racji istnienia NC+. Od tej ten argument przeciw właśnie znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mają wydawać kameleony aż do wyczerpania zapasów jeśli mieliby je zaraz potem ludziom wymieniać?

A jaki problem z wymianą. Żaden. Wyminę zrobią jak Kudelski wypuści karty kompatybilne z tunerami z systemem Conax. A wypuści tak jak to miało miejsc z Mediaguard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kartki już mają podobnież tunelik w razie coś;)

O to Kudelski szybko się wyrobił.

Teraz czekać wyłączenia BSKA i BSLA bo nowa karta i tak jest bez sensu dopóki działa soft-pairing.

A co do modułów - jest ograniczenie. Obawiam się że celowo są tylko jednostrumieniowe. Być może w natywnym CI+ będą łaskawie dwa strumienie dal wybranych ale w trybie legacy już tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie ma żadnego sensu. Dawać ludziom starą kartę, żeby wyczerpać jej zapasy, a za chwilę wymieniać na nowe i te zapasy pójdą na przemiał tylko na około. Mi to w zasadzie zwisa po stracie tylu lig. Naszej i tak nie nagrywam a Premier League jak będę chciał to zaciągnę z torrentów bez udostępniania. Filmów dosłownie ze cztery nagrałem przez ostatni rok, więc tak samo zassie się z neta. Jak mieli większość hitowych spotkań z najlepszych lig to byłoby dużo ciężej przełknąć taką zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, CP ma ponad 4 mln dekoderów dedykowanych z parowanymi kartami i nie ma problemu. nc+ robi to samo i nagle problem. Wszyscy będą rezygnować tylko na rzecz kogo? CP? :)

Tylko w CP dekodery maja mozliwosc przeszukania calej satelity, oraz dodawanie kanalow po przez parametry tp., a dekodery nc+ tego nie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie ma żadnego sensu. Dawać ludziom starą kartę, żeby wyczerpać jej zapasy, a za chwilę wymieniać na nowe i te zapasy pójdą na przemiał tylko na około.

Ale wtedy Ty jako posiadacz karty będziesz musiał ją zutylizować. Pozbycie się kosztów bo oni ot tak nie wywalą kart na śmietnik - będą zmuszeni do utylizacji a to oznacza wydatek choćby na cała logistykę, papierologię itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, CP ma ponad 4 mln dekoderów dedykowanych z parowanymi kartami i nie ma problemu. nc+ robi to samo i nagle problem. Wszyscy będą rezygnować tylko na rzecz kogo? CP? :)

No wiesz, widocznie ci którzy są w CP wybrali świadomie ograniczenia, dlatego ja jestem(jeszcze)w nc+ :mrgreen:

Ja nie mam zadnych ograniczen, swiadomie :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy Ty jako posiadacz karty będziesz musiał ją zutylizować. Pozbycie się kosztów bo oni ot tak nie wywalą kart na śmietnik - będą zmuszeni do utylizacji a to oznacza wydatek choćby na cała logistykę, papierologię itd.

 

Tylko karty tak jak i dekodery są własnością nc+, więc z jakiej racji mają ludzie je wyrzucać? Pewnie będzie trzeba odesłać albo odnieść do APSu. Jak nie zwrócisz karty to naliczają karę więc nawet jakby chcieli mi ją w "prezencie" przekazać to bym im odniósł do APSu i to za poświadczeniem na piśmie o odebraniu.

 

A faktycznie mają rację Ci, którzy zwrócili uwagę na to, że bezstresowo można zawsze się przenieść do CP i korzystać z kart na własnym sprzęcie. Magicy znów będą mieli zwiększony popyt na swoje usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczycie jak po informacji o parowaniu kart w NC+ polecą w dół ceny dekoderów z czytnikami.Temat w APS NC+ jest znany od lipca a dopiero teraz SK zdecydował się o tym napisać. Sprzedawcy którzy dotychczas ślnie wspierali C+ dostaną po tyłku...spliterki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak spinanie lanem będzie.Docelowo to ma być spowrotem tak jak bylo w Nce;)

Spinanie LAN'em to żaden problem. No chyba ze ktoś nie ma internetu.

Tylko karty tak jak i dekodery są własnością nc+, więc z jakiej racji mają ludzie je wyrzucać? Pewnie będzie trzeba odesłać albo odnieść do APSu.

Jakoś przy wymianie kart nie wołali o zwrot starych. To się powtórzy,

 

A faktycznie mają rację Ci, którzy zwrócili uwagę na to, że bezstresowo można zawsze się przenieść do CP i korzystać z kart na własnym sprzęcie.

Magicy znów będą mieli zwiększony popyt na swoje usługi.

NC+ zrobi ruch to i CP wykona. zobaczysz. Na razie to otwartość dostępu do NC+ blokowała kroki ze strony CP.

Tak jak Was znawcy wrobili w wyminę tunera SD na HD tak samo Was wrobią w CP. Przekonacie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak CP pozmienia ludziom w dekoderach "na własność" karty, których w każdej chwili mogą użyć jako prepaid?

 

Edit. No i mnie nikt w wymianę dekodera nie wkręcił, w cyfrze nigdy nie byłem. A nawet jeśli ludzie wzięli nowe deki to i tak tylko kwestia czasu gdy wszyscy dostaniemy nowe kartoniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...