Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To że ty powiesz papa nie znaczy ze inni powiedzą;) Napewno nie musi być parowania licznik racjonalny styknie ale to dopiero od Września.Coraz bliżej wiec się dowiemy co będzie.Kilka dni wytrzymamy.Napewno karty będą wymieniane pytanie tylko czy Posiadacze ADB również w to będą wliczani.( Ja osobiście wątpię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w nc+ wystarczy tych emocji na wyłączność :) przynajmniej w tym miesiącu hehe. Jak by teraz jeszcze ogłosili likwidację 0100 to słabo to widzę. Nikt chyba sobie tak naprawdę nie zdaje sprawy ile tego jest 0100 w kraju + drugie tyle za granicą. Ja jak podpisywałem umowę zastrzegłem że jestem skłonny się zgodzić na przedłużenie tylko i wyłącznie na zasadzie 2x 0100 co zostało potwierdzone w umowie słownej przez konsula telefonicznie (i nagrane) specjalnie dwa razy to podkreślałem w zawieraniu umowy (żadne linki do potwierdzenia www nie przyszły bo to nie te czasy) Widać po profilu na FB jak trzęsą majtami przed pospolitym ruszeniem niezadowolonych abonentów. Już raz zlekceważyli siłę mediów społecznościowych, drugi raz nie popełnią tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Umkwatatata to w Italii już byś nie płacił zostało by ci tylko naziemna płatna DVB-T chociaż tam chyba też jest parowane. Do czasu aż nie masz CI+ w swoich sprzęcie to nie musisz się martwić o nagrania. Chociaż nie rozumiem właśnie tego że czepiają się tych nagrań. Znam ludzi którzy palą płytki wszystkich meczy swojego klubu a to samo robia też kluby bo muszą szukać błedów jeśli mecz przegrają a zapis video to podstawa. Poza tym jeśli będzie za duży odpływ abonentów to musi być jakaś rewolucja ale jak widać nawet w Grecji NOVA HD funkcjonuje mimo raptem +- 350tyś abo. .

@Woocash To wszystko jest spowodowane poniekąd tym że każdy inaczej płaci za niemal ten sam pakiet. Nie wiele mamy tutaj osób z Superpremium a większośc jest z Cofortami Extra 6/8C+ i HBO w cenie do 70zł .

Dlatego ja zastanawiam się nad Smartdomem Polsatowskim z MR. Tam jest parowanie ale :D a NC+ zredukować. Tak w ogóle to jestem ciekawe czy oby na pewno prowadzą te nowe karty na jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze jest sporo ludzi, ktorzy sadza podobnie.

Kwestia własnego tunera to może max 5 % abonentów. Więcej odejdzie z racji ciągle spadającej jakości oferty niż z powodu dedykowanego tura, W kablówkach masz tylko dedykowane i jakoś nie ma z tego powodu awantur. Młodzież w zasadzie całkowicie ignoruje telewizję na rzecz interentu. Skończyła się pewna epoka a niektórzy jeszcze trwają przy przeżytkach.

 

Ci co obecnie są przy płatnej TV to im zwisa na czym to oglądają. Umieją tylko naciskać dwa - cztery klawisze na pilocie. Własny tuner - o jezu jakie skomplikowane, EPG a po co to - za trudne w gazecie jest program. Proces analfabetyzacji nie tyczy się elektroniki. Np. wśród kierowców przesada w stawianiu sygnalizacji świetlne doprowadziła do tego że zwykłe równorzędne skrzyżowanie bez świateł staje się barierą nie do pokonania dla wielu kierowców. Już w szkole się wbija do łów że ktoś za nich będzie myślał i decydował.

 

Nikt chyba sobie tak naprawdę nie zdaje sprawy ile tego jest 0100 w kraju + drugie tyle za granicą.

0100 to tunery SD plus początkowa seria nieudanych Philipsów później produkowanych już pod marką Pace (Pace musiało ten Philipsowski [beep] wyprzedać). Reszta to 0b100 i 1813.

 

Widać po profilu na FB jak trzęsą majtami przed pospolitym ruszeniem niezadowolonych abonentów. Już raz zlekceważyli siłę mediów społecznościowych, drugi raz nie popełnią tego błędu.

Wow. Już się boją. Ilu tam trzęsie? 5 tysięcy? Rozumiem 200 - 300 tysięcy niezadowolonych bo nawet 10 tysięcy to praktycznie nic bo z tej grupy i tak 3/4 pokrzyczy jedynie.

Start NC+ i te "szopki" w sumie tylko walka o to kto będzie na stołkach siedział ludzie z d. Canal+ Polska czy z ITI/TVN. Hejterzy, lajkierzy - łatwy do manipulowania tłumek na takim FB. Dla ITI/TVN - pełen sukces wykopali resztkę ludzie z Canal+. Skończył się przepychanki i wspaniałomyślnie "zrobiono" to co oczekiwała "społeczność". Klasyczna socjotechnika.

 

Chociaż nie rozumiem właśnie tego że czepiają się tych nagrań. Znam ludzi którzy palą płytki wszystkich meczy swojego klubu

Bo dla koncernów medialnych to kasa. Im się marzy całkowity zakaz nagrywania. Ba marzy się im płacenie za każde odtworzenie z kupionego nośnika. Po części Apple pokazał że jednak można wprowadzić opłatę za odtworzenie każdego kawałka - ba jeszcze można z tego wręcz modę wykreować. .

 

a to samo robia też kluby bo muszą szukać błedów jeśli mecz przegrają a zapis video to podstawa.

Łoł może na poziomie lig okręgowych to tak. Czołówka będzie mieć swoje zapisy meczów (to nie majątek). Zmontowany przekaz TV nie pokazuje wszystkiego a na pewno nie to co może być niekiedy bardzo istotne dla szkoleniowców i trenerów. Dla klubu to będzie cenniejszy zapis ze wszystkich kamer a nie tylko tego co puszczono na antenę.

Ogromne pieniądze idą w monitoring na stadionach, kilak dodatkowych wysokie jakości kamer oraz dodatkowy rejestrator to znikomy już wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umkwatata myślę tak samo i znam jeszcze kilka osób, które również. A konsultanci szczególnie się uaktywniają, w momencie gdy ktoś złoży wypowiedzenie umowy, wówczas są wstanie oferować wszystko na „promocyjnych warunkach”. :jupi:

 

kaspian0007 gdyby wszyscy byli zadowoleni, nie powstałaby strona NIE DLA NC+, z którą nc+ musi się liczyć. Profil na faceboku ma prawie już 84 tys. polubień. :brawo:

 

asiafan w aneksach do wifibox+ jest punkt o zwrocie starej karty. Tak więc w tym wypadku jest raczej chyba przesądzone. Zależy co kto podpisał. :read:

 

Na „dachówce” jest obecnie dość sporo kanałów, ciągle dochodzą nowe, można nagrywać bez problemu (na stacjonarnej nagrywarce) i oglądać na ilu telewizorach się chce w jednym budynku, i najważniejsze podczas burzy, ulewy, wichury itp. też działa, a nie tak jak satelita pokazuje brak sygnału (i to ma być postęp?), zatem po co komu nc+ narzucające swoje warunki, na wieszającym się i niefunkcjonującym sprzęcie, nagrywającym co chce i kiedy chce (wifibox+), dająca możliwość oglądania wyłącznie na jednym TV jednej osobie… :sciana:

 

Poza tym jest jeszcze Internet, gdzie można znaleźć prawie wszystko, więc po co komu niewydolna satelita? :lol2: Z moich znajomych nikt już nie ogląda TV, wolą Neta. :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Valkyria prawie robi różnice a nie każdy ma dostęp do łącza fiber. Net nigdy nie zastąpi TV w jednej kwestii premiera czy to serialu czy to transmisji meczu ala El Classico no chyba że będzie oglądac streama z urywającym się obrazem na oknie wielkości telefonu .Nawet Eleven nie oferuje jakości porównywalnej do tego co oferuje Canal+ SPort hD. Pomijam kanały tematyczne.A niektóre serwisy są wręcz płatne by sobie coś obejzeć czy nawet mieć te 720p.

 

84 tys na facebooku a konsultanci nadal odpisują jak z automatu bo tam im każe szefostwo:

 

O to odpowiedź którą otrzymuje każdy ewidentnie jest to kopia automat i słowo w słowo powtarzana.

 

Szanowny Panie,

wiemy jak ważne są dla Pana mecze ukochanego klubu. Od wielu lat transmitowaliśmy rozgrywki ligi hiszpańskiej włoskiej oraz francuskiej i doskonale rozumiemy Pana zaniepokojenie brakiem spotkań w telewizji. Dla nas wszystkich jest to bardzo niekomfortowa sytuacja, że mecze nie są obecnie dostępne w Polsce. Zapewniamy, że wciąż pracujemy nad bezpośrednią lub pośrednią dostępnością ligi hiszpańskiej dla naszych abonentów i będziemy informować o rozwoju sytuacji.

W przypadku kontynuowania przedmiotowej sprawy proszę nie usuwać treści poprzednich wiadomości. Zachowanie pełnej korespondencji przyspieszy analizę zgłoszenia.

Z poważaniem, 

 

 

Tyle i co im teraz da to parowanie :lol2: jak będzie odpływ abo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@activa42, widzę że pojęcie to ty masz oficjalne i tak ma być :D "W kablówkach masz tylko dedykowane" to że kablówka np. UPC :D daje tuner nie znaczy że musisz z niego korzystać :D (Jak był u mnie instalator z UPC to aż mu się oczka zaświeciły :) co pan używa, ja mam puszczone itd. wszystko jest dla Ludzi) Polsat też daje tuner sparowany z kartą jak i nc+ 0b01 :D proponuję trochę poczytać. Co do FB Tak 5 tyś :D dobra 10 :D:D:D krzyczy a ostatnio chyba krzyczało 90 tyś a odeszło 300 tyś :D To jest ciekawostka :) Jeżeli liczysz karty 0100 że są w tunerach sd i nieudanych tunerach Philps/Pace to dolicz też karty z serwerów/fabryk rodzinnych jak i egipsko/syryjskich. Widziałem reklamę fabryczki JEDNEJ co ma 89 kart 0100, fabryk są setki jak nie tysiące. Nikt naprawdę sobie nie zdaje sprawy jaki to jest procent. NC+ ma jeszcze tyle abonentów bo jest możliwość multiroom x2 karta, dobrze o tym wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@activa42"W kablówkach masz tylko dedykowane" to że kablówka np. UPC :D daje tuner nie znaczy że musisz z niego korzystać .... Polsat też daje tuner sparowany z kartą jak i nc+ 0b01

Co z tego jam ma kartę 0b01 mają w 4 literach ichnie parowanie. I co? Ilu ma wyliczone RSA? To jest margines. Gdyby było inaczej to uwaliliby BSKA i BSLA.

Ilu jest tych co mają rozparowane karty? Licz tylko same karty bo podłączeni użytkownicy do sharingu nie istnieją w bilansie finansowym nadawcy.

W moim mieście praktycznie nie przetrwał żaden sklep zajmujący się tylko branża sat. Jest jeszcze jeden ale i tak ciężar oferty musiał przesunać daleko w inne rejony.

APS'y - no trzeba szukać ich po mieście - poznikały nie tylko NC+ ale Polsatu też . Nawet wszystkich hipermarketów nie obstawiają. W mieście rygor co do posiadania własnej anteny - miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego plus wytyczne architektów, konserwatorów. Jeszcze ta przepchnięta kolanem na szybko ustawa rewitalizacyjna oj będzie się masowo likwidować anteny, będzie.....

 

a odeszło 300 tyś :D To jest ciekawostka :)

Odeszło bo koszty. Bo oferta kiepska. Filmowej brak (no chyba żę tą tandetę ktoś kocha). Kanały tematyczne - żenada. Klientów ciągle ubywa nie tylko NC+, lokalom, knajpom, restauracjom, centrom handlowym, firmom itd. Wszyscy odnotowują ciągły odpływ klientów (no może komornicy i firmy rewindykacyjne mają wzrost zamówień). Jaki sens abonować płatformę jak te same reklamy lecą w DVB-T. Po co? Ludzie są zarobieni by zapłacić kredyt za mieszkanie, samochód, nie mają nawet czasu oglądać telewizji. W pracy mam jeszcze sezon - i od 7:45 do 22:00 czasem do północy a sterta zaległości nadal jest. W weekend to wolę pójść na piwo do pubu niż ślęczeć jak ułomek przed TV.

 

Jeżeli liczysz karty 0100 że są w tunerach sd i nieudanych tunerach Philps/Pace to dolicz też karty z serwerów/fabryk rodzinnych jak i egipsko/syryjskich. Widziałem reklamę fabryczki JEDNEJ co ma 89 kart 0100, fabryk są setki jak nie tysiące.

I co z tego to tylko 89 kart w jednym wypadku. OK nie to będzie nawet 20 tysięcy dawców sharingu. Ile % abonentów? Taką stratę się kalkuluje w koszty wymiany. Jeśli przychód będzie wyższy od tego kosztu to tą grupę można olać.

 

NC+ ma jeszcze tyle abonentów bo jest możliwość multiroom x2 karta, dobrze o tym wiedzą.

A jak zniknie 0100 i splittery pójdą na śmietnik to co będzie? Nic albo ci abo polecą MR od NC+ czy Polsatu albo mieć MR nie będą. Brutalna prawda. Sorry żaden to argument.

Argument byłby tylko gdyby jak Polsat czy Orange dawaliby same karty i to nie parowane. Ale tak nie jest.

 

Przy przejściu na DVB-S2 i ew. wyłączeniu 0100 owszem niektórzy zrezygnują z abo. Ale reszta i to większość zegnie kark i weźmie dedyka z parowaną kartą.

Rezygnacje to owszem są i będą ale z zupełnie innych powodów generalnie kiepska oferta (Polsatu nie lepsza), brak premium, własne tematyczne to już dno, reszta oferty to tylko powtórki powtórek, reklamy i jakieś lombardy. To już darmowy Fokus zaczyna te NGC, Discovery i cały ten szajs bić na głowę

 

Wracając do odpływu abonentów - spoko jak wejdzie podatek katastralny to z powodów finansowy dopiero będzie odpływ od płatnej TV. Od kablówek itd. Najboleśniej ten podatek odczują ci co mają kredy hipoteczny do spłacania. Na dodatek polska waluta rozpaczliwie podtrzymywana przed znacznym spadkiem wartości. Jeszcze jedno ilu rocznie wynosi się na stałe z tego beznadziejnego grajdołu jakim jest Polska. To są istotniejsze czynniki bo nawet oferta nie skompensuje ich wpływu na sprzedaż oferty płatnej TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pozostaje, nie odbierac zadnej przesylki z karta. Nie zgadzac sie w rozmowach z konsulami na branie tej karty. Jak mi dorecza ta karte ? Zwyklym listem ? Taki moze nie dotrzec do mnie, poleconych nie bede odbieral, a koniec umowy za ponad pol roku, i bye bye parowanej platformie. Strzal w skron z bazuki :brawo:

Ps. Cos czuje ze teraz to dopiero beda rozne portale wzaly. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem juz o tym to jechano mnie i pluto na to co przekazałem blisko pol roku temu...Po to wciskają wam sagemcomy.

Myślałem,że jednaK pażdziernik to będzie. Ale ok. Im szybciej tym lepiej.... oczywiście chodzi oodpływ abonentów i powolną agonię ITI....... jeśli nie wprowadzą modułów CI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja karta przestanie działać i wtedy sam będziesz musiał się pofatygować po nową.

Po nic sie nie bede fatygowal, nie odbiore karty i juz, druga platforma juz mi swieci, wiec te miesiace bez nc+ mam gdzies. Wiecej mnie ta platforma nie bedzie miala w bazie abonentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pozostaje, nie odbierac zadnej przesylki z karta. Nie zgadzac sie w rozmowach z konsulami na branie tej karty. Jak mi dorecza ta karte ? Zwyklym listem ? Taki moze nie dotrzec do mnie, poleconych nie bede odbieral, a koniec umowy za ponad pol roku, i bye bye parowanej platformie. Strzal w skron z bazuki :brawo:

Ps. Cos czuje ze teraz to dopiero beda rozne portale wzaly. :jupi:

Przy poprzedniej wymianie listy przychodziły zwykłymi kartami.

Pamiętam, że niektórzy zostawiali je sobie na pamiątkę i szli do APS po drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnego wymieniania kart a tym bardziej wysyłania w liście. Czytajcie uważnie " Operator platformy nc+ rozpoczyna proces stopniowego ZASTĘPOWANIA (a nie WYMIENIANIA) kart Cameleon nowym typem kart dostępu warunkowego Cayman. Dotychczasowe karty Cameleon BĘDĄ DOSTĘPNE tylko DO WYCZERPANIA zapasów. (do dziś są wydawane Cameleony, i jak się nie wyczerpią będą dalej wydawane nawet w grudniu. Co jest bardzo prawdopodobne przy obecnej polityce cenowej nc+) Nikt na siłę wam nic nie wymieni do końca umowy spokojnie. Tak szybko nie popełnią samobója.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcą parować, niech parują. Ale niech dadzą ludziom możliwość korzystania z własnego sprzętu. Czy to dla nich takim problem wprowadzenia modułów CAM CI+ sparowanych z kartą jak w Cyfrowym Polsacie. Tym bardziej, że na takiej zasadzie oferują chyba, jeśli się nie mylę nc+ MIX. Wtedy jest i wilk syty i owca cała. Komu mieli wcisnąć sprzęt dedykowany, to wcisnęli. Ja nie rozumiem tej polityki. Może jak im trochę abonentów ucieknie, to wówczas pójdą po rozum do głowy i zdecydują się na moduły CAM CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś nie dostaniesz karty aczkolwiek będziesz kolejny;) mając ich dekodery = dosyłka karty i amen.Teraz tak sobie myślę dlaczego obrażano mnie tutaj że kłamię jak podałem wcześniej info o kartach wraz z opisem modeli które będą obsługiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...