Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy umowach zawieranych na kartę Cameleon nie ma możliwości pobrania samej karty, trzeba obowiązkowo pobrać Sagemcoma, dodatkowo w regulaminie jest zapis "Zasadą jest korzystanie z jednego dekodera do jednej umowy z zastrzeżeniem przypadków, gdy Abonent korzysta z usługi Multiroom" 8)

 

Czyli co?Idąc jutro do salonu NC+ biorę Sagemcom z Cameleonem wyjmuje kartę i działa gdzie chce a jak biore 2 Sagemcomy to 2 karty są ''parowane'' tak?Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Może jeszcze raz napiszę:

 

Przy nowej umowie klient nie weźmie takiej konfiguracji, nie można pobrać 2 sagemcomów do MR :shock: Jeśli przy nowej umowie chcesz MR jako główny musisz pobrać mediaBox+ a jako dodatkowy ADB (5800, mydelniczka) lub WiFiBoxa (czyli nowego Sagemcoma) :!:

 

WiFiBox może być pobrany do nowej umowy (jako jeden dekoder) ale wtedy można zapomnieć o MR :!:

 

Zapamiętajcie, MR obecnie to zawsze jako główny ADB (mediabox, turbobox) oraz jak dodatkowy ADB lub WiFiBox i zawsze połaczenie między dekoderami oraz parowanie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym, że nigdy nie szły i nie idą.

 

Pisałem już wcześniej, że w MR Standard przez LAN/WiFi dekoder dodatkowy sprawdza (wysyłając pakiet) tylko czy w sieci lokalnej jest widoczny dekoder główny. Jeśli takiej komunikacji nie ma (bo ktoś na przykład odpial dekoder główny od sieci), to dekoder blokuje się wyswietlajac planszę.

 

Uprawnienia w dekoderze dodatkowym spadają tradycyjnie z satelity. Stad gdyby zostawić nieparowane Cameleony, skonczyloby się to masowym wyciąganiem kart z dekoderów i używaniem ich w różnych lokacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie dadzą takiego sprzętu, który będzie się widział np. na 10-15m tylko każą łączyć kablem w XXI wieku?? Kto normalny w urządzonym domu czy mieszkaniu puści sobie teraz kabel :lol:

Wiem, wiem jest opcja bezprzewodowa... ale zbudowanie takiej instalacji (nie każdy ma coś takiego w domu) wraz z opłatami za aktywację dekoderów itp. daje sporą sumę...

Dziwne podejście... :crazy:

 

Będzie tak, że lepiej/taniej/wygodniej będzie wynegocjowanie drugiego abonamentu do drugiego telewizora niż pchać się w ten nowy MR.

A jak drugi abonament to nie z tej samej platformy... Więc stracą choć częściowo klienta... A dodając parę złotych można dorzucić np. Polsat i ktoś kto lubi Sport ma w domu naprawdę ciekawą dodatkową opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się ponownie zapytam głównie dla niejasności

 

Co jeśli na teraz ktoś ma jeszcze cyfre i idzie do pkt dobiera 2giego camelka nastepnie migruje do nc+ czy dostanie kartke czy zestaw parowany?

 

Co jeśli posiadamy już nc+ z zestawem sama karta nie mamy MR ale chcemy go dobrać co dostaniemy?

 

Najważniejsze Ci co maja 2 camelki nieparowane to jest koniec poszerzania MR? nie można dobrać kolejnego zestawu?

 

oraz ci co nie wiem 1-5 miesięcy będą przedłużać umowy nawet na 24 miechy maja 2 camelki zostaną z tym co mają?

chce sobie zapodać/wymienić 1 boxa i chce tam trzymać swoją kartke nieparowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeśli na teraz ktoś ma jeszcze cyfre i idzie do pkt dobiera 2giego camelka nastepnie migruje do nc+ czy dostanie kartke czy zestaw parowany?

Jeśli ktoś ma dwa camele i migruje do nc+, na razie nadal będzie miał dwa camele.

 

Co jeśli posiadamy już nc+ z zestawem sama karta nie mamy MR ale chcemy go dobrać co dostaniemy?

Do 1.03.2014 istniała możliwość dobrania drugiej karty (aktywacja bodaj 99 zł + comiesięczna opłata), ale po 1.03.2014 jeśli ktos nie ma MR, a chce dobrać, to już tylko wymiana na sprzęt parowany.

 

Najważniejsze Ci co maja 2 camelki nieparowane to jest koniec poszerzania MR? nie można dobrać kolejnego zestawu?

Mieć więcej niż dwie karty nie da rady. 8) Przecież nie dadzą sześciu niezależnych kart (do sześciu różnych mieszkań :lol2: ). Jeśli się chce poszerzyć zestaw, to prawdopodobnie zaproponują wymianę na sprzęt parowany i możliwość dobrania do sześciu dekoderów.

 

oraz ci co nie wiem 1-5 miesięcy będą przedłużać umowy nawet na 24 miechy maja 2 camelki zostaną z tym co mają?

Na razie zostają z tym, co mają, a jak będzie w przyszłości - nie wiadomo. Myślę, że jeśli bardzo zechcą zmusić abonenta do sprzętu parowanego i multiroomu polegającego na łączeniu dekoderów, mogą zmusić nawet w trakcie trwania umowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios: myślę że kiedyś, jeśli będzie im zależeć na likwidacji Cameli, będą w stanie dać gratis boxy+ do MR wraz z tymi tplinkami.

 

Ale teraz pytanie, ten ich [beep] sposób łączenia może odstraszyć klienta. Nie każdy zna się na sieciach tcpip. Jeśli trzeba robić mieszane łączenia i po kablu i skonfigurować samemu AP clienta, to niektórzy tak mogą namieszać, że zostaną nawet bez internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą bardzo chcieli zmusić do sprzętu parowanego, to zaproponują sprzęt parowany i multiroom za darmo na cały okres umowy, może nawet sami pomogą w konfiguracji tego MR. Wtedy nie będzie żadnej możliwości przedwczesnego zerwania umowy. W regulaminie nikt nie gwarantuje możliwości odbioru w nieskończoność na nieparowanych kartach i własnych dekoderach, o multiroomie w postaci dwóch kart też raczej nie ma ani słowa w regulaminie nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny klient zapłaci za dodatkowy sprzęt potrzebny do prawidłowego działania multiroom. Paradoksalnie najwięcej zapłaci przeciętny Kowalski - Nowak.

 

Bardziej rozgarnięty Nowak - Kowalski sam zrobi sobie odpowiednie połączenia tanim kosztem.

 

Co do parowanych kart dla przeciętnego użytkownika obojętne jest czy karta parowana czy nie. Dostaje sprzęt do odbioru tv sat i działa. Przykład mojej siostry ma multiroom na parowanych dekoderach N. Ja mam multiroom ze starej Cyfry.

 

Dla jasności nie parowane karty mają jeszcze kilka ciekawych możliwości które tu nie są opisywane i nie będą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieparowane karty są chyba na tę chwilę główną przewagą nc+ nad CP (mimo, że karty są tylko dla "starych" klientów po Cyfrze).

Wg. mnie jedyną alternatywą dla kart są moduły wielostrumieniowe (obecnie karty z tego co pamiętam mają limit do 4 sesji w jednym czasie), więc wystarczy żeby moduł obsługiwał tyle strumieni - wtedy nawet klienci z własnymi tunerami wielogłowicowymi nie będą narzekać.

Camele (zwłaszcza te z ostatniej serii) są na prawdę zaawansowane i dają operatorowi więcej możliwości ustawiania "restrykcji" niż conax (który nota bene też da się rozparować) - więc nie zdziwiłbym się gdyby w przyszłości nastąpił zwrot o 180 stopni w polityce nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętnych Kowalskich jest już coraz mniej a zmienia to nie tylko allegro ale także cwaniaczki na giełdach nie mowie tutaj o piractwie podbijaniu kart tylko taka edukacje że po co zakładać kable i korytka jak można zakupić transmitery prądem oraz dzielenie 1 karty na cały dom i tak jeden powie drugiemu trzeci czwartemu a potem przez telefon " że ja proszę pana ten tego" i kolejny abonent z nc+ .

 

Chyba tylko u nas jest taka tragedia jeśli chodzi o MR zobaczcie jak wygląda MR w BskyB w Canal+ Espana tam dostajesz poprostu drugie pudło z drugą kartą jedynie pogooglujcie jakie ciekawe ceny pomijam już jak przyjdziesz z sasiądem to jeszcze bonus dla Ciebie .

 

A u nas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z multiroom jest jak z dzieleniem internetu w domu przez router wifi.

 

Ilu z was by się zgodziło używac tylko jeden słuszny modem do internetu a za każdy następny podłączony sprzet do internetu płacic dodatkową kasę?

 

Sąsiadowi też mogę udostępnic sygnał wifi z internetem - niby niezgodne z regulaminem ;) Dożyjemy czasow jak dostawcy internetu zaczną robic to co robią operatorzy za sharing.

Będą kontrole za udostępnianie internetu i kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modem do netu jest jeden i tylko 1 jak chcesz dzielić to routerem switchem i właśnie tranmitterem bo nawet posiadając sygnał N wszelkie inne routery u sąsiada wszelkie inne urządzenia którzy maja sąsiedzi typu kuchenki i inne będą to zakłócać

 

Na chwile obecną na innych forach wciąż widać posty że nadal są tacy co dostają boxy nieparowane że sobie można wyjąć karte i korzystać na własnym pudle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętnych Kowalskich jest już coraz mniej a zmienia to nie tylko allegro ale także cwaniaczki na giełdach nie mowie tutaj o piractwie podbijaniu kart tylko taka edukacje że po co zakładać kable i korytka jak można zakupić transmitery prądem oraz dzielenie 1 karty na cały dom i tak jeden powie drugiemu trzeci czwartemu a potem przez telefon " że ja proszę pana ten tego" i kolejny abonent z nc+ .

 

Chyba tylko u nas jest taka tragedia jeśli chodzi o MR zobaczcie jak wygląda MR w BskyB w Canal+ Espana tam dostajesz poprostu drugie pudło z drugą kartą jedynie pogooglujcie jakie ciekawe ceny pomijam już jak przyjdziesz z sasiądem to jeszcze bonus dla Ciebie .

 

A u nas :(

 

...dlatego też w referendum angole będą przeciwko utrzymaniu się w Unii Europejskiej, bo nie lubią naszych (sporo zasiłków leci, a tylko część pracuje).

Nasz multiroom musi być specjalnej troski czyli posiadać wszelkie możliwe zabezpieczenia i tragedie - taki multiroom ma Polsat, gdzie trzeba przekładać parowaną kartę, wiec z sąsiadem się nie dogadasz i sprawa jest rozwiązana i takie też zabezpieczenia będzie miała pewnie w przyszłości NC+ (jak kupi ją Polsat :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiem w sprawie przedkładania karty polsatu wiem tylko tyle że masz 2 dekodery z karta i tyle powiedz coś więcej.

 

Pamiętam też że kiedyś się mówiło o kartach samej Nagry bez tunelu Seca dla NC+ ale nc+ doskonale wie że wnikliwi abonenci uwielbiają cameleony mimo to nadal nie wiem na jakiej zasadzie parowane są te karty nie wiem czym się różnią czy są inne czy te same co teraz i na jakiej zasadzie są parowane z boxem chodzi mi o kartki 0100/1813 . We Francji karty parowane są po przez SID czyli że jak mamy 1 kartke w domu i 5 userów to tylko 4 obejrzy 5 system odrzuci.To już działa w Holandii i Belgii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jak długo jeszcze będzie wolność dla cyfrowiczów?

Ja widzę polską drogę w tej kwestii zgodną z trendem europejskim:

1. Parowanie karty z odbiornikiem (możliwe używanie jednej karty w dwóch dekoderach znajdujących się w tym samym gospodarstwie domowym)

2. Opcja drugiej karty w cenie 40-60% ceny najtańszego pakietu.

3. Kompletny brak możliwości eksportu nagrań.

 

Przykład: Liberalny jak dotąd pod tym względem rynek niemiecki (SKY DEUTSCHLAND) właśnie intensywnie zmierza w tym kierunku (nie bez oporu). W przypadku Sky posiadacze CAM-ów CI+ (tylko takie są wydawane) nie mają możliwości nawet zaszyfrowanych nagrań. Możliwy jest jedynie 90-minutowy TimeShift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek niemiecki od zawsze był parowany i kodowany nawet analogowo więc ma się nijak do Polskiego.

40% najtańszego pakietu to by była pomyłka bo już jak ktoś dobiera karte bez negocjacji to go kasują po 20 zeta i ile takich abo jest i ile na tym kasują

nagrania i problemy są tylko wtedy kiedy się korzysta albo z dedyka albo z CI+ gdzie 1 i drugi to pomyłka.

 

Na chwile obecna widać że utrudniać chcą tylko nowym abo

a tym co przedłużają to wiedzą na czym stoją i by tylko im utrzymać

 

poza tym o ile teraz wiadomo wydaja karty tylko cameleon nikt nic nie mówi już o conaxie .Chyba że opróżnianie magazynów. Allegro pomijam tam tego jak pączków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek niemiecki od zawsze był parowany i kodowany nawet analogowo więc ma się nijak do Polskiego.

Nie chcę znowu zaczynać już przerabianego tematu. Niemieckie karty nigdy nie były parowane, przynajmniej w tym sensie, w którym miało by to interesować użytkownika. Każda karta, jaką do tej pory wydaje Sky DE działa w każdym do tego przystosowanym odbiorniku czy CAM-ie. Z czym chcesz zparować kartę, która została przysłana użytkownikowi bez dekodera?

Poza tym dlaczego nie można porównać tych rynków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...