Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

może to nie do końca dotyczy naszych kart ale warto wiedzieć

BskyB właśnie "wyłącza" po kolei kanały które są dostępne TYLKO na ichnych boxach

jest już ich 5

 

czytałem że w planach mają być wszystkie HD parowane

tylko jest jedno ale z tego co wiem parowane mają być tylko zawartości premium tak więc jak to się ma do kart freesat z których można korzystać na każdym urządzeniu które ma wsparcie

co z kanałami basic które są dostępne za przysłowiowe 5zł dla angola w SD a oni dążą do tego by usunąć SD i przejść na HD only.

 

To samo tyczy sie też SKY DE ponoć już nie wysyłają kart S02 nie wiem ile w tym prawdy

sytuacji SKY IT nie poruszam bo tam już wszystko w HD zaparowane.

 

To wszystko wygląda tak że wszędzie dążą do parowania jednak takjak w NC+ jeszcze karti nagra/seca są używane w Portuaglii pakiet MEO

Jest cała masa nadawców które także nie parują kart SGR wszystkie karty na kanały X Sky Link Czech link Canal Digtaal NL itd itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wygląda tak że wszędzie dążą do parowania jednak takjak w NC+ jeszcze karti nagra/seca są używane w Portuaglii pakiet MEO

Jest cała masa nadawców które także nie parują kart SGR wszystkie karty na kanały X Sky Link Czech link Canal Digtaal NL itd itd

 

Dokładnie, na to wygląda. Obserwując sytuację w innych krajach, już dawno przestałem się łudzić, że karty nieparowane mają jakąś przyszłość. :( To, że jakiś nadawca jeszcze nie paruje kart, wcale nie oznacza, że nigdy nie zacznie parować. Obawiam się, że sprawa jest już przesądzona i w niedalekiej przyszłości odbiór platform satelitarnych będzie możliwy głównie na dekoderach dedykowanych, być może jeszcze na modułach CI+ (przejściowo w trybie legacy, ale docelowo i tak będzie natywne CI+). A CI+ jest podobnym złem, jak dekoder dedykowany, bo powoduje szyfrowanie nagrań niezależnie od zastosowanego dekodera z obsługą CI+ i może wprowadzać wiele innych dodatkowych ograniczeń w nagrywaniu. Być może platformy faktycznie będą mniej wtedy płacić dystrybutorom praw za licencje i nawet opłaci im się stracić trochę abonentów... :? Kto wie...

 

Podobnie jak kilka postów wyżej @ArtS007, również obawiam się, że nas - zwolenników niezależnego sprzętu i pełnej swobody jego użytkowania - jest relatywnie niewielu, też obstawiam najwyżej 5-10%. Nie mielibyśmy żadnej siły przebicia, jakiekolwiek protesty byłyby z góry obarczone niepowodzeniem... Mnie zastanawia jeszcze co innego: ilu z tych 5-10% tak naprawdę zrezygnuje z nc+ po wycofaniu nieparowanych kart??? Jak znam życie, obawiam się, że wielu pomarudzi, ale ostatecznie i tak się zgodzi na sprzęt dedykowany, a ilość rezygnujących może być naprawdę minimalna i niewiele znacząca. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~10% spokojnie ma swój sprzęt, a z 2 mln to daje 200 tys abonentow, jezeli połowa z nich po prowadzeniu parowania odejdzie to nadal tracą minimum 100 tys abonentów, przy obecnych wynikach sprzedaży jest to gwóźdź do trumny.

Mało znacząca ilość odejść ? Nie żartuj ! Jeżeli ktos wydał kupę kasy na swój sprzęt np. ma 3-4 dekodery HD , swój splitter i karty, okablowanie, itd. i nagle to będzie musiał wymienić na sprzęt z modułem CI oraz płacić dużo więcej za multiroom to na złość przejdzie do konkurencji, więc wycofanie starego systemu seca nie będzie takie proste..

 

Druga sprawa, że jeżeli nadal sprzedaż NC+ będzie taka słaba to Polsat ich szybko kupi, niestety moze to nastąpić szybciej niż włączenie parowania całkowitego :) Zmieni to tyle o tyle że trzeba będzie zmienić sprzęt na taki, który będzie miał wejście na moduł CI oraz multiroom nie bedzie już taki tani jak własny. Nie zmniejszy to absolutnie piractwa, bo wszystkie platformy są w sharingu a większość jest w stream przez internet np. w**b.tv , parowanie nie ma wpływu na piractwo bo jeżeli ktoś zna się na piractwie to wie jak sobie poradzić, potrafi wyciągac boxkeye, itd. Parowanie to jest tylko zmowa producentów dekoderów z operatorami żeby małe firmy konkurencyjne, które produkują dekodery nie mogły ich sprzedawać (chyba, że tylko do FTA).

 

Parowanie jest zmową producentów i operatorów oraz celowo ogranicza konkurencyjność i produkcje dekoderów różnych mniejszych firm, ograniczna konkurencję, ogranicza wybór konsumenta, nic nie ma wspólnego z piractwem, szkoda że Unia ma to głęboko (czytaj - ktoś z lobbystów bardzo się stara żeby miała to głęboko w d*pie) i tyle w temacie.

 

Jedynie co można zrobić to bojkot i petycje oraz listy do Unii Europejskiej, itp. akcje, włącznie z rozwiązaniem umowy..

 

Na tą chwilę operator twierdzi, że oba systemy będą działać równolegle czyli nie ma co się martwić na zapas... Już raz po cichu chcieli wprowadzić zmiany w regulaminie oraz szybko wszystkich transferować do nowej platformy na swoich kosmicznych cenach i zasadach - stracili na tym ponad 400 tys abonentów, wiec raczej drugi raz nie popełnią tego błędu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ta chwile DIGITALB VIASAT TOTAL TV TIVUSAT ORANGE Francja HELLO HD DIGITURK NOVA HELLAS MAX TV CANALSAT SKY DE SKY IT "BSKYB w drodze" DOLCE D-SMART to jest lista nadawców które korzystają z chip pairing

 

wymieniłem liste która jest osiągalna z anten do 90cm wszystko jest po parowane mimo to wszędzie na necie można znaleźć cytaty typu open in private oscam czyli ktoś daje w łape dajmy 1000zł i otrzymuje zestaw z danymi parowanymi

 

oraz specjalnie przypisana wersje oscama dane oczywiście szyfrowane. Bo parowanie siedzi w procku a wyjęcie tego to ogromny koszt pomine jak drogie jest wyjęcie danych to wiedzą Ci co maja dane z boxów Nki któe w ten sposób były/są parowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pietrek postępowanie nc+ i innych operatorów parujących karty jest krótkowzroczne netflix i spółka dopiero wchodzą na rynek i nie trzeba mieć jakiegoś dodatkowego urządzenia do odbioru wystarczy smart tv a ludzie nie wiedzieć czemu kupują to na gwałt i z punktu widzenia mojego po co mi jakaś skrzynka od nc+ czy polsatu i następny pilot i co najważniejsze umowa na 24 miesiące jak te same filmy mogę bez tego na telewizorze oglądać i nie muszę na nie polować i będzie tak że jak nc+ i polsat będzie chciał sprzedać swoje usługi to tylko dla ludzi co będą mieli swój sprzęt brandowane boxy odchodzą w przeszłość może jeszcze tego nie widać jest na to za wcześnie ale oni to widzą i chcą pociągnąć kasę wprowadzając opłaty za dekodery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że platforma wprowadzi moduły CI+ (parowane z kartą) i już można się chwalić, że pozwala się abonentom używać swojego sprzętu. Trudno będzie wtedy zarzucić platformom, że ograniczają konkurencję i produkcję dekoderów innych firm. A jak tylko polskie platformy zaczną korzystać z CI+ (natywnego, bez trybu legacy), to dekodery z obsługą CI+ też się pojawią na polskim rynku.

 

Dla mnie jednak największą zaletą dekoderów niezależnych od dawna była możliwość archiwizacji nagrań, dopiero na drugim miejscu była własna lista kanałów. W telewizji nieraz trafiają się ciekawe dokumenty, transmisje, koncerty czy inne wartościowe produkcje, które później może być trudno gdziekolwiek zdobyć i jedyną radą na to, żeby to mieć dla siebie na zawsze, jest nagranie tego z telewizji i zarchiwizowanie na płycie/dysku itd. Jeśli kiedyś odbiór na dekoderach niezależnych będzie możliwy tylko przez moduły CI+, mnie to niestety nie zadowoli. Specyfika standardu CI+ jest taka, że w żadnym dekoderze z obsługą CI+ nie jest możliwe nagrywanie całkowicie zdeszyfrowanego strumienia. Nagrania można odtwarzać tylko na dekoderze, z którego zostały nagrane (i to tylko pod warunkiem, że nadawca nie wprowadzi jakichś dodatkowych absurdalnych ograniczeń, na co standard CI+ też pozwala). Takie nagrania, które są powiązane z jednym urządzeniem (dekoderem), to dla mnie już nie są nagrania. Pada dekoder i już nigdzie indziej tych pseudonagrań nie odtworzę.

 

Dlatego dopóki mam możliwość odbioru NC+ na karcie Cameleon i własnych dekoderach umożliwiających NORMALNE nagrywanie, dopóty będę ich abonentem. Jeśli w niedalekiej przyszłości spróbują mnie zmusić do swojego dekodera dedykowanego lub modułu CI+ (na moduł w trybie legacy mógłbym się jeszcze zgodzić, na natywne CI+ nigdy w życiu), wówczas bez dłuższego zastanawiania się zrezygnuję z usług, bowiem brak możliwości nieskrępowanego nagrywania jest dla mnie absolutnie nie do przyjęcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, @ircios - sam wiele razy słyszałem narzekania wśród swoich znajomych, którym psuł się dekoder dedykowany jakiejś kablówki lub platformy satelitarnej. Bez problemu wymieniali go na nowy, ale zawsze był wielki płacz, że przepadło tyle ciekawych nagrań zgromadzonych przez kilka lat na dysku dekodera... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Święte słowa. Szkoda tylko, że abonenci tego nie rozumieją. Zaczyna im świecić w głowie dopiero wtedy jak swój dekoder idą wymienić i żegnają się ze swoimi nagraniami.

nie trzeba wymieniać sprzętu, w upc już dwa razy była taka aktualizacja, że po zakończeniu update'u znikały nagrania :) operacja nie do cofnięcia, a update oczywiście zrobiony w tle bez pytania czy robić ;)

 

w ncplus na razie nie zapowiada się żeby Cameleony miały zniknąć (utrzymaniówka proponuje posiadaczom kart umowy na 24 miesiące), same Cameleony mają możliwość parowania, ale zmiany w ncplus idą w stronę powrotu do praktyk Cyfryplus, więc wszystko może się zdarzyć włącznie z rezygnacją z Conax...

tak czy inaczej w ncplus ktoś poszedł po rozum do głowy i zrozumiał, że jak bogatszy i rentowny wchłania mniejszego i de facto bankruta to stosuje się sprawdzone praktyki tego pierwszego - na początku ncplus nie wiedzieć dlaczego było odwrotnie - skutek: marny wizerunek, odpływ abonentów, walka o utrzymanie ARPU (bo o zwiększeniu lepiej nie mówić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nc+ nie wprowadzi żadne moduły.. odpowiednikiem takim jest nc+ mix i uznawana jest jak by to był abonament, negocjacje w tej umowie też są możliwe... wiec dyskutowanie o modułach w abonamencie jest już rozwiązany.

 

daje 3 flachy :lol2: że za 2 lata nadal będziecie dyskutować o modułach i taki tam,, a ich nadal nie będzie do zobaczenia w 2016.. heehh :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc+ stanie się źródłem większej sprzedaży wśród obcokrajowców jeśli będą tacy co będą chcieli oglądać LM LE La lige i premiere league korzystając tylko z kart jak SKY IT UK i DE całkowicie przejdą na parowanie.

 

BEIN SPORT z tego co wiem w 2015 także będzie sprzedawać tylko zestawy karta+ dekoder

 

eh wygląda to tak jak rynek azjatycki gdzie niemal wszystko jest parowane K+ Vietnam True Tajladnia TVBS przeszło z VIaccess na NDS i Koreański SKy Life z NDS na Nagre 3.

 

Jedynie Dish nadal dostępny na innych boxach niż dedyk

 

 

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że kiedyś któryś z organów Euro Sojuza zajmie się w końcu sprawą parowania kart i zmuszaniem odbiorców do odbioru pakietów tylko na sprzęcie dedykowanym. To jest praktyka ograniczająca konkurencję i swobody konsumenckie. To tak jakby Microsoft sprzedawał Windowsa tylko w pakiecie z dedykowanym komputerem.

Jakiś czas temu UłE zrobiła porządek z nielegalną praktyką stosowaną przez operatora (bodajże) angielskiego ale wykorzystywana przez wszystkich w UE. Otóż, z tego co pamiętam operator ten przegrał sprawę, która dotyczyła tego, że jeden z angielskich pubów korzystał z oferty operatora zagranicznego i prezentował mecze ligi anielskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi taki np Austriak np chce mieć SKy Austria karty parowane SRG karty viaccess 5.0 ponoć także parowane ORF Austria także co prawda dostępne dane ale jednak

 

Weź teraz spójrz na to jak ktoś chce mieć abo polsatu nie jajo pre paid i nc+ także jako nie pre paid lecz abo to musi mieć 2 boxy przeciętny kowalski nie wie że można kupić na allegroszu zestawu karta+dekoder+ dane i na E2 on tego nie wie dlatego albo Polsat albo Nc+

 

parowanie ogranicza wszystko ile ja teraz słysze że nie można oglądać własnych nagrań jak się używa CI+ to jest już skandal w ogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym co są za parowaniem kart z dekoderami:

 

Proponuję im się udać do ich operatora telefonii komórkowej i niech im telefon ( jeden słuszny proponowany przez operatora ) sparuje z kartą.

Drugie rozwiązanie to sparowanie internetu z tylko jednym modemem ( bez wifi - usb ) oraz działanie tylko z jednym komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...