Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak naprawdę dla operatora rozdzielenie uprawnień na Conaxie czy Seca nie robi wrażenia. Przeważnie wygląda to tak że kilka osób które normalnie kupiłoby najniższe abonamenty kupuje jeden większy i rozdziela między siebie. Praktycznie wszyscy mieszkają w jednym miejscu, wiec mogliby wziąć multiroom ale decydują się na pakiet full i sami zalatwiają sobie wsparcie techniczne (świetnie). Jesli chodzi o rozdział przez internet to Conax z RSA rozdzielisz tylko poprzez OSCAM i pochodne lub [beep]. To oznacza że dawca musi mieć publiczny IP na stałe przypisany do urządzenia (spore zagrożenie w przypadku wpadki), bo inny przypadek to lokalne radiówki (brak stałego IP) lub neostrady (brak stałego IP) i wymiana parametrów klienta co 24h, częściej niż klucze w Nagra2 :D Tylko do tego trzeba mieć troszke większe umiejętności techniczne.

 

Poprzednio operator nie reagował na podbijanie kart do momentu gdy stało się to tak nagminne że trzeba było coś z tym zrobić. Parowanie zapewnia lepsze rozmowy z nadawcami kanałów, daje poczucie ochrony treści. Ale na dobrą sprawę ile tych starych dekoderów BSLA i BSKA mogło pozostać? Ja liczę że nie więcej niż 50tys. Część została przerobiona na E2 i sprzedana zanim ktoś pomyślał że karta na coś się może przydać. A karta bez numeru dekodera nie nadaje się do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Tak naprawdę dla operatora rozdzielenie uprawnień na Conaxie czy Seca nie robi wrażenia.

Wrażenie robi. Tyle walka z tym to wydatek monety. A jak nie ma gwarancji że wrosną przychody o więcej niż poniesiony wydatek to wiadomo że nie ma sensu walczyć z tym.

 

...że dawca musi mieć publiczny IP na stałe przypisany do urządzenia (spore zagrożenie w przypadku wpadki), bo inny przypadek to lokalne radiówki (brak stałego IP) lub neostrady (brak stałego IP) i wymiana parametrów klienta co 24h, częściej niż klucze w Nagra2 :D Tylko do tego trzeba mieć troszke większe umiejętności techniczne.

Nie piętrz przeszkód tam gdzie ich nie ma.

 

Poprzednio operator nie reagował na podbijanie kart do momentu gdy stało się to tak nagminne że trzeba było coś z tym zrobić.

Karty SECA 2 wymienione na karty SECA 3 (karty już z PLL'em który odesłał unloopery do lamusa). Rzeczywiście nie reagowali. Zaś przypadku SECA 1 to powszechne piractwo za pomocą kart [beep] na PIC'u pozwoliło im wyeliminować z rynku Wizję TV i to w sytuacji gdzie w polskim C+ oficjel już siedzieli "na walizkach" czekając na prikaz "zgasić światło i wracać do Francji".

 

Parowanie zapewnia lepsze rozmowy z nadawcami kanałów, daje poczucie ochrony treści.

Dobrze ze użyłeś słowa poczucie. Ponadto ktoś musi być chętny kupić te treści od takiego oferenta który za drogo się ceni. Dla wielu kanałów można było mieć alternatywę która chętnie by weszła na nasz rynek. Wystarczyłoby tylko wykazać przychody z reklam.

 

Ale na dobrą sprawę ile tych starych dekoderów BSLA i BSKA mogło pozostać? Ja liczę że nie więcej niż 50tys. Część została przerobiona na E2 i sprzedana zanim ktoś pomyślał że karta na coś się może przydać. A karta bez numeru dekodera nie nadaje się do niczego.

 

I podobnie jest softcam'ami i sharingiem. Ludzi którzy nawet piratują jest znikomy margines. A praktycznie 90% z tej liczby ni poleci i nie kupi full abo.

Przecież koszt splittera, dodatkowych tunerów jest na tyle wysoki że kto się na to decydował? Przelicz to na 24 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co czekać! Obecni abonenci NC+ z kartami Cameleon po Cyfrze Plus będą dalej przedłużani z umowami na tych samych warunkach co wcześniej :-) Sam z ciekawości dzwoniłem na infolinię techniczną NC+ i pytałem się co ze mną będzie jak mi się skończy obecna umowa z NC+ na pakiet Universe+ z kartą po Cyfrze Plus. Odp. nic się nie zmieniło i abonenci z kartami Cameleon oraz sprzętem po Cyfrze Plus lub z własnym są dalej przedłużani z umowami na obecnych warunkach. Osoba z infolinii dopowiedziała mi że nie planują zmian w tej kwestii. :-)

 

 

czyli co to już jest nieaktualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne, po prostu obecny abonent nc+ z jedną kartą cameleon nie będzie miał możliwości wzięcia drugiej karty, co blokuje dostęp do normalnego MR i zostanie tylko opcja MR z dekoderami ADB. :crazy:

 

 

czyli że tak jakby mnie to nie dotyczy jeśli ja już jestem po migracji oraz po dobraniu karty nr 2 do MR ?

 

pytanie tylko czy w styczniu 2015 przedłużą mnie na obecnych warunkach czy będą zmuszać na wymianę zestawu na conax :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do NC+ migrowałem zaraz po połączeniu i już przedłużyłem w lutym 2014r na kolejne 18mieś i zostałem na starych zasadach mam MR dwa Cameleony. Jadę na swoim sprzęcie.Jak przedłużałem umowę to konsultant powiedział że do póki mam okres minimalny to nie będzie żadnej wymiany ani zwrotów kart ani sprzętu.Obowiązuje mnie taka umowa na jakich warunkach ją zawarłem czyli MR po staremu CAMELEONY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A co ma być takiego w styczniu po za kacem po Sylwestrze i świętem 3 króli?

Według podobnych bajek o dwóch miesięcy miło już nie być CAID 0100 i 1813 na transponderach NC+....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma być takiego w styczniu po za kacem po Sylwestrze i świętem 3 króli?

Według podobnych bajek o dwóch miesięcy miło już nie być CAID 0100 i 1813 na transponderach NC+....

Nie wiem co może być w styczniu, w czerwcu czy w grudniu. Wiem, że kiedyś mogą wszystkich przełączyć na Conax czy MR ADB. Czy to zrobią? Nie mam pojęcia i Wy pewnie też nie, pozostają jedynie domysły. Dlatego napisałem, że nie wiadomo co będzie w przyszłości, do stycznia wiele może się zmienić :) Równie dobrze mogą od marca naciągać jak najwięcej ludzi na ADB, kto ich wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok a jak ktoś ma zestaw domu 2 kart tak? i już ma abo i mówią o wymianie kart z cameleon na by ITI to co jeśli im powiem że już mam swój zestaw a w zasadzie 2 tyle ze nieaktywne i wystarcz że mi je aktywują z ta sama zawartością pakietów jak na cameleon czy takie coś by się sprawdziło? czy oni będą walić piane i mówić idź Pan do APSu po nowe/takie same zestawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że sobie mogę wsadzić kartke N świat hd w klaster

 

Nie rozumiem co stanowi problem reaktywacji starego zestawu że trzeba iść do pktu bo ktoś powie po co mi 3ci dekoder .

 

Jednak wole się najpierw dowiedzieć jaka będzie sytuacja z przedłużającymi w styczniu 2015 na jakich zasadach bo co niektórzy nadal twierdzą ze ci co maja cameleony będą przedłużani po staremu.

 

W innym wypadku czarny rynek chip pair ruszy :) jestem jednak ciekaw ile zestawów BLSA nadal jest sprzedawanych :D bo tego nadal ITI się chce pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nie rozumiem co stanowi problem reaktywacji starego zestawu że trzeba iść do pktu bo ktoś powie po co mi 3ci dekoder .

Bo ty masz mieć problem na głowie z jego utylizacją a nie ITI. Proste?

 

bo co niektórzy nadal twierdzą ze ci co maja cameleony będą przedłużani po staremu.

Za rok to równie dobrze może już nie być NC+. Nie gdybaj na zapas. Ponadto jest wiele innych alternatyw niż kodowana, tradycyjna TV.

NC+ miałoby pozamiatane jakby serwisy takie jak np. Netflix poważnie weszłyby na nasz rynek.

No ale ma nadal jestesmy 100 lat za Murzynami, i dlatego łatwo na wcisną "bajery" w dedykowanym złomie.

 

W innym wypadku czarny rynek chip pair ruszy :) jestem jednak ciekaw ile zestawów BLSA nadal jest sprzedawanych :D bo tego nadal ITI się chce pozbyć

Nie tylko BSLa. W zasadzie każdy zwrócony przez abonenta. W tym te nowsze. A te maja już zdecydowanie lepszy procesor i co lepsze zgodny z tym co siedzi w Dreambox'ach.

A ten czarny rynek pokazuje jak słabym jest ten już przestarzały conax cas7. No ale niższa cena za conax i [beep] od ADB rządzi. Do czasu kiedy nie będzie już śladu po NC+.

Bo powtórka fartu z Wizją TV może się nie powtórzyć. (przypomnę wtedy gdy piractwo było mocno rozpowszechniony C+ już pakował manatki, ale nowy właściciel Wizji TV przeinwestował, paradoksalnie piractwo pozbawiające ich wpływów uratowało im 4 litery - a przy tamtej skali piractwa to obecne bicie pany o sharing czy splittery wywołują tylko uśmieszek politowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że niektórzy szczęściarze ci co brali nowe zestawy z nowymi umowami z kartami conax twierdzą że dostali właśnie takie zestawy ze powyjmowali sobie z kart rsa i karty siędzą w oscamach

 

jednak jak ktoś chce MR na sprzęcie conax od razu to co częstują go 2 dekoderami takimi samymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem co może być w styczniu, w czerwcu czy w grudniu. Wiem, że kiedyś mogą wszystkich przełączyć na Conax czy MR ADB. Czy to zrobią? Nie mam pojęcia i Wy pewnie też nie, pozostają jedynie domysły.

 

Mnie tylko zastanawia nagłe postawienie tamy na szybkie pozbywanie się Nagra MA. Nagle staja się cenne dla NC+? Bo przecież lepiej jest wypchnąć, zgarniając dodatkowy nawet niewielki przychód niż potem je utylizować.

 

Bo na logikę to na potęgę wciska się to co należy się pozbyć zaś to co ma wiesza wartość nie jest "priorytetowane" w rozdawnictwie.

 

No ale niech brną w przestarzały Conax (ja im nie bronie nawet będę zachęcał, bo Nagra MA może w każdej chwili oznaczać pełny stop na włąsny sprzęt). Niech się przejadą na Conaxie, jedno w tym pocieszające że trochę się "rozjaśni" :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w innych krajach trzymają po 3 systemy u nie ma problemu patrząc na Niemcy maja 2 Hiszpanie 2 Francuzi 3 i to nadal jest aktywne tylko u nas stale utrudniają

 

Na chwile obecna sobie nie zawracam tym głowy

Chciałbym jedynie by cameleon był jak najdłużej się da i najchętniej przedłużyć w styczniu z tym samym zestawem na kolejne naście miesięcy.

 

to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie też chcieli, ale ich przelicytowali. Niestety te oferty są mało atrakcyjne - nie dość, że płatne z góry plus ekstra stówa za kartę, to wcale nie wychodzi taniej niż podpisanie umowy. Często wychodzi drożej.

 

Oczywiście są ludzie dla których taka oferta była, jest i będzie atrakcyjna (np. ludzie za granicą). Ale jak się siedzi na miejscu w Polsce, to jednak zwykła umowy chyba jednak wychodzi korzystniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...