Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest większa i szybko nie będzie. Po pierwsze abonentów Cyfry+ było fizycznie dużo więcej niż Nki i oni prawie w całości przeszli do NC+, a sporo abonentów Nki zrezygnowało z przejścia. Po drugie tak jak już wspomniano bardzo dużo abonentów byłej Cyfry ma nadal multirooma i pozostali przy starym sprzęcie, więc kart byłej nieparowanej cyfry w NC+ jest znakomita większość, a nowych Klientów nie przybywa. Oni są nastawieni żeby utrzymać tą bazę co mają, bo na nowych nie ma co liczyć. Nie stać ich za zabawy z kolejnymi odejściami czyli wyłączenie kart nieparowanych, one będą dalej działać przez jeszcze bardzo długi okres..

NC+ wydaje nowe karty seca jeżeli się zepsują stare oraz dla niektórych użytkowników opcji na kartę (można później zmigrować do abonamentu NC+). Standardowo nowy użytkownik może dostać już tylko nową sparowaną kartę conax, ale takich abonentów niestety jest bardzo mało, bo rynek jest nasycony i każdy nastawiony jest na utrzymanie Klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abo Cyfry to było delikatnie ponad 1 milion

Nki łącząc tnk sd/hd potem Świat HD osiągnęli także jakiś milion po połączeniu wyszło ~2.5mln i od tego należy odjąć tych co odeszło też +- 300tys

 

Jednak ilu przybyło nowych i z jakimi kartkami nie wiem też czy nie liczyć kolejnych zmigrowanych bo cyfra to nie nc+ inna baza klientów.

 

 

 

Twierdzisz że

 

Nie stać ich za zabawy z kolejnymi odejściami czyli wyłączenie kart nieparowanych, one będą dalej działać przez jeszcze bardzo długi okres..

 

ja sobie to zapamiętam i w razie czego zbierzesz baty i Ci to wypomne jak się okaże że padnie hasło wymiana kart na conax :jupi:

 

 

ale

 

NC+ wydaje nowe karty seca jeżeli się zepsują stare oraz dla niektórych użytkowników opcji na kartę (można później zmigrować do abonamentu NC+).

 

na jakiej podstawie mają wydawać karty skoro wg ostatnich informacji zostały one wycofane z APsów?

 

nic nie wiem jak można migrować z opcji na kartę jeśli chodzi o seca podaj źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
to jednak zwykła umowy chyba jednak wychodzi korzystniej.

Trudno nazwać czymś korzystnym zmuszanie do jedynie słusznego przestarzałego sprzętu z ograniczoną funckjonalnością, za który jeszcze dudatkowo bulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan, na koniec 2012 roku liczba abonentów cyfry+ wynosiła ponad 1,6 mln a liczba abonentów Nki wynosiła ponad 1 mln, kilka źródel tak podaje m.in. http://pieniadze.gazeta.pl/Kupujemy/1,1 ... lucje.html

co oznacza, że dużo więcej jest kart Cyfry+ to po pierwsze,

po drugie jak już napisałem większość odpadła z Nki, a dlaczego to jest proste - zadym na początku było kilka i dotyczyło w większosci abonentów Nki bo nowa NC+ wysyłała regulaminy niezgodne z prawem do abonentów Nki, jak zaczynali wysyłać do abonentów Cyfry nowe regulaminy to już nie zdążyli rozesłać, ponieważ zostały zablokowane wysyłki wtedy, następna sprawa Lisa, który był abonentem Nki poruszana w wielu mediach, na samym początku sprawa właściciela facebookowego portalu antync+ który był abonentem Nki, większość narzekać na forach to abonenci Nki ktorym wysłali regulaminy z wiadomymi zapisami, gdzie m.in. były cyfry zapisywane słownie, aby abonent nie zorientował się na szybko o co kaman, abonencie Nki mieli krótsze umowy niż abonenci cyfry i przykładowo moja umowa z cyfrą kończyła mi się dopiero miesiąc temu, itd... jasne jest więc że większość odejść to było niestety abonentów Nki

Liczba karteczek conax powinna być obecnie prawie dwa razy mniejsza jak seca i będzie bardzo wolno rosła (rynek nasycony, każdy nastawiony jest na utrzymanie Klienta).

 

Co do kart to sprawa jest prosta - nowi standardowo dostają karty Conax parowane i super hiper turbo dekodery za opłatą, gdzie TVNy są na pierwszych pozycjach bez możliwości zmiany :)

Natomiast jeżeli masz starą kartę seca to możesz ją wymienić jeśli jest uszkodzona w punkcie na nową i dostajesz kartę seca (miałem uszkodzoną i wymienili mi w punkcie NC+ na taką samą jak miałem czyli seca), to samo jeżeli przedłużasz umowę lub dokupujesz multiroom i masz kartę seca to dostajesz drugą kartę seca. Jeżeli masz jeszcze starą ofertę cyfra na kartę to mój znajomy odkupił sobie taką kartę i zmienił ją na abonament czyli ma kartę seca z uprawnieniami nc+. Możesz sobie od kogoś odkupić kartę seca i zrobić cesję, wtedy będziesz miał kartę seca.

Dodam jeszcze, że niektórzy dystrybutorzy (trzeba dzwonić) mieli ofertę pakietu Start+ (dla ludzi niezadowolonych z DVB-T) i taki pakiet kosztował 20 zł, dekoder był na własność za 49 zł z kartą seca, a uprawnienia na większy pakiet NC+ można podnieść przez telefon.

Kart seca jest dużo więcej, także sieci kablowe lubią ten system kodowania, wiec szybko tego nie wyłączą, po za tym zdają sobie sprawę że sporo osób ma splittery (legalny multiroom bezpłatny w obrębie jednego domu) i swoje dekodery, a niektóry nawet kilka (nie każdy chce mieć sprzęt od NC+), więc nie chcą ZDENERWOWAĆ (czytaj. stracić) kolejnej liczby Klientów, ktora wtedy może zrobić im na złość i przejść do Polsatu, gdyby była wprowadzona taka zmiana, szczególnie że Polsat ma lepsze moduły CAM, który współpracują z większą liczbą odbiorników (tryb legacy -są kompatybilne z CI oraz CI+). Może za kilka lat się to zmieni i NC+ zlikwiduje całkowicie seca, ale nie szybko, chyba że nie boją się kolejnego ryzyka :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kablówek to tutaj całkowita racja rozmawiałem z pewna osoba która prowadzi kablówkę i bierze tylko karty seca mówiąc że za duże koszty moduł + karta conax

 

czyli że najlepiej maja ci co przedłużają oferty na 24 miesiące :) no ja też licze że na nowy rok nie będzie żadnych problemów z przedłużeniem lecz mówi się ze jak ktoś bierze oferte z dłuższa umową to drożej co jest kolejnym wdanie kabaretu

bo logiczne dłużej to znaczy spokój ale żeby to musiało być droższe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że niektórzy dystrybutorzy (trzeba dzwonić) mieli ofertę pakietu Start+ (dla ludzi niezadowolonych z DVB-T) i taki pakiet kosztował 20 zł, dekoder był na własność za 49 zł z kartą seca, a uprawnienia na większy pakiet NC+ można podnieść przez telefon.

Troszkę namieszałeś:

1) Dekoder nie był na własność.

2) Aktywacja dekodera (Sagem) kosztowała 99 zł, ale mogłeś wziąć też samą kartę.

3) Nie można było niestety podnieść uprawnień na większy pakiet, umowa była na 18 miesięcy i przez te 18 miesięcy mogłeś mieć tylko ten Start+.

4) No i niestety od 1 marca nie wydają już tego pakietu z kartą cameleon :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie namieszałem, może niedokładnie napisałem, dekoder 49 zł + opłata aktywacyjna było łącznie 99 zł i wtedy było bezpłatne użytkowanie lub z aktywacją 49 zł i opłatą 5 zł miesięcznie za użytkowanie, nie mniej jednak wtedy wydawali karty SECA, a jak napisałeś że do 1 marca to pewnie tak jest, jednak mój znajomy przedłużył ten pakiet na wyższy, nie wiem jak to mu sie udało bo nie wchodziłem w szczegóły, jeżeli nawet nie da się w trakcie to na końcu zawsze można.

Jeżeli tej promocji nie ma to przypuszczam , że jeszcze może powróci, a dekodery zalegające i karty seca mogą wtedy tanio sprzedać i kazdy będzie zadowolony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu umowy owszem można było przedłużyć na wyższy pakiet :) Chodziło mi o to, że nie można było sobie wziąć po powstaniu nc+ tego Start+ i podnieść od razu abo na większy, żeby ominąć ADB. Z tego co pisał cyfra.tv w systemie była blokada. Karty SECA raczej im nie zalegają a co do dekoderów to i tak ich na własność nie sprzedawali, więc w ten sposób się ich nie pozbędą, w tej chwili dają je chętnie ludziom przedłużającym umowę do MR, z ich punktu widzenia korzystniejsze, bo w teorii pozbywają się ludzi z dekoderami SD i mogą przygotowywać się do wyłączania dubli SD. Jednocześnie nie zwiększają ilości umów z nieparowanym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
bo w teorii pozbywają się ludzi z dekoderami SD i mogą przygotowywać się do wyłączania dubli SD. Jednocześnie nie zwiększają ilości umów z nieparowanym sprzętem.

Sprzętu SD to raczej nie ma za dużo na magazynie jak musieli importować Sagem'y z Francji ze zwrotów.

Troche to bzdura. Co zrobią ze sprzętem po Cyfrze+ - utylizacja jest kosztowna. Nagle mamy w NC+ wzrost wartości kart NagraMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie liczyłbym na powtórke z nieoficjalnego eksportu wyłudzonych Mediasatów....

Skala wyłudzeń była wtedy ogromna - ostrożne szacunki to 500 - 750 tysięcy sztuk odbiorników. Większość pojechała na wschód i tylko dzięki temu tam opracowano [beep].

Wysoka cena odbiorników cyfrowych dodatkowo napędzała ten proceder.

Obecnie trudno o taką powtórkę. ...

 

Raczej jest pewne że sprzęt SD to tylko ten zwracany przez abonentów. Choć ostatnie partie terminali SD to raczej wciskali na zasadzie na własność OIDP...

Zawsze moga darować opłatę za niezwrócony tuner SD. Dodatkowy haracz dla skarbówki (zmiana dzierżawy na własność) może być niższy od kosztów utylizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że na DVB-S2 potrzeba że tak ten teges to ironicznie powiem większej anteny jako dowód to to że ktoś sobie postawił 60cm i miał problem bo albo TVN HD i C+ SD albo odwrotnie zamontował 90cm i spokój

 

poza tym DVB-S2 może też zmienić modulacje na 16psk to dużo by zmieniło w kontekście miejsca i jakości kanałów HD by Polsat.

 

Wziąć należy też to że dvb-s2 jest bardziej czuły i każda głowica jest inna.

 

Tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to nic wspólnego, TVP1 też nie jest parowana i ma najlepszą zawartość, drogi kanał i największa oglądalność w Polsce. Kanały dla telewizji na kartę i jej odpowiedników nie są parowane w ogóle.

Parowanie nie daje większego bezpieczeństwa, ponieważ nadal przecież wszystkie platformy działają w sharingu czy streamie jak w**b.tv, można wyciągać box keye, po za tym parowanie nie zmniejsza w ogóle piractwa.

Platformy oferują swoje moduły, więc nadal można mieć swój dekoder i spokojnie poukładać sobie listę kanałów lub nagrać program na dysk USB.

Całe to parowanie wymyślili tylko firmy, żeby więcej zarabiać na produkcji dekoderów, a operator zarabia także na liście kanałów bo dany nadawca może wykupić sobie numerek i cały biznes kręci się, dlatego chcą jak najwięcej wycisnąć, kiedyś zajmie się tym Unia Europejska i polecą kary, ponieważ parowanie ogranicza wybór konsumenta i produkcję dekoderów innych firm.

 

Dobra lista kanałów to podstawa, nie wyobrażam sobie żeby przykładowo TVN były na pierwszych pozycjach, a Stopklatka na ponad 100tnej pozycji, to jest chore, nigdy nie miałem i nie będę mieć sprzętu operatora.. Mam tak poukładaną listę kanałów, że aż chce się oglądać telewizję, wszystko idealnie i tematycznie, a nie ich komercyjny [beep] na kółkach. Canal+ nie chce , nie mam i wykasowałem kompletnie z listy, nie muszę oglądać napisu brak autoryzacji, układam sobie wszystko tak jak chce bez łaski szybko na kompie i wgrywam do dekodera przez pendrive, aktualizacje też można szybko zrobić jeżeli zmienią sie parametry. Dekoder kupiłem nowy ferguson za 300 zł (combo czyli dvb-s2 + dvb-t) i jestem zadowolony, wszystko szybko działa, a znajomy ostatnio kupił ferdka za 130 zł nowego i też mu ładnie wszystko działa, bez combo, ale działa bardzo dobrze. Nie jest to moze dream czy inny odpowiednik na linux za 700 zł, ale ja nie potrzebuje wodotrysków, ważne żeby byl szybki i można było układać listę kanałów na kompie, to jest podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to tłumaczyłeś? :> Ja to wiem,a co do TVP 1 jest ogólnie dostępne,wiec nie muszą tego aż tak zabezpieczać,bo jednak nie ma najlepszej zawartości. :mrgreen: Największa oglądalność,może i tak,ale ten kanał w naziemnej tv jest. Wiec nie porównuj go do innych z sat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...