Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ogole moglby ktos wyjasni o co chodzi z tym licznikiem? Co to jest? Nie interesowalem sie tym, bo myslalem, ze to tylko bedzie dotyczyc szrotu od operatorow, niechce tego na moim niezaleznym tunerze. Ponadto wyczytalem, ze sa jakies cyferki co sie pojawiaja, ale to tez tylko na dedykach sadzilem, ze bedzie.

 

Przeciez jak to bedzie tak caly czas, to sie nie bedzie dalo niczego normalnie obejrzec, juz nie mowiac o nagrywaniu ...

 

===

Wlasnie teraz mi zamrozilo obraz 2x w ciagu minuty na Canal+ Film podczas ogladania "+De Lux". Na tym kanale zdecydowanie najczesciej mi zamraza obraz od czasu rozpoczecia tej akcji z frozingiem kanalow ...

 

Zeby nikt sie nie czepial - "frozing" to taki slang :) -> http://pl.urbandictionary.com/define.php?term=frozing

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o rozkodowanie sygnału z karty w jednym czasie. Licznik na 2 to 2 dekodery na raz. Na 4 to na cztery dekodery. Tak w skrócie i prostym językiem. Ma to na celu ograniczenie działania spliterów i wywołanie kłopotów na prywatnym sprzęcie, tak aby nieświadomy abonent wziął od nc sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaspian0007 

 

W czym problem z tym rozparowaniem? Jak jest taka możliwości dla niektórych za free to trzeba korzystać a nie brnąć w splittery.

Czekać tylko trzeba na załatanie wielkiej dziury w tym niecnym planie NC+ czyli karty Conax nie mające licznika czyli dekodujące jednocześnie kilka kanałów....

 

Parcie będzie ale inne na te Caymany do Sagemcomów, Wifiboxów - jak się okaze że są inne błędy w specyfikacji wg której zamówiono te dekodery to przyszłość własnego multiroom jest w różowych barwach ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat pewnie zyska na posunięciach NC+ .Brak modułu od NC+ to spory minus (oczywiście jest NC+MIX ,ale trzeba wydać dwie stówki na ten moduł) i do tego licznik na cameleonach . Jak karta bedzię dekodować przynajmniej dwa kanały to jeszcze pikuś ,ale jak będą problemy z tym licznikiem to NC+ będzie w sporych opałach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mi chodzi o legalny odbior;) Będzie bardzo utrudniony.A to kolejna wada się robi.Jesscze są białe karty Orange znikoma ilość ale działają ok nawet na splitterach.Bedzie się działo szkoda że ucierpi całkiem legalny klient.

 

A ja nielegalnie odbieram? :)  Chcę kameleona, jak dotychczas, ew moduł 2 strumieniowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi o co chodzi? Co oni kombinuja? To nie jest przypadek. Od kilku dni mi wlasnie zamraza obraz na kilka sekund na roznych kanalach - Canal+ Film, Canal+ Seriale, Eurosport HD, Eurosport 2, Eleven, BBC Brit, BBC Brit HD itd. To nie sa typowe sciecia i pikseloza jak przy zle ustawionej antenie albo jakiejs mega nawalnicy - kanaly chodza elegancko. Po prostu obraz i dzwiek na 2-3 sekundy sie zamrazaja, musze z reguly przelaczyc kanal i na niego powrocic, normalnie dalej leci program wtedy. Od poczatku bylem przekonany, ze cos kombinuja z uprawnieniami albo systemem kodowania, ale nie chcialem to tym pisac na forum, bo wydawalo mi sie, ze niepotrzebnie wprowadze zamieszanie, ponadto sadzilem, ze te problemy szybko przejda.

 

Jak zauwazylem, ze tutaj tez ludzie pisza o tym, zdecydowalem sie napisac, bo widze, ze nie jestem sam.

Po moich dość długotrwałych rozmowach reklamacyjnych z NC+, operator zasadzie potwierdził iż licznik ECM został wprowadzony.

 

Z moich obserwacji widzę iż aktualnie NC+ robi to według nieco innej strategii: startuje z dość wysokimi wartościami ECM w jednostce czasu oraz dość długim oknem pomiaru na karcie. Myślę że to ma zaadresować problem uruchamiania się limitu ECM na karcie podczas zappingu kanałów przez usera.

 

Spodziewam się iż NC+ będzie stopniowo zmniejszało okno pomiaru aby empirycznie ustalić minimalna wartość dającą rozsądnie mało zgłoszeń do call center.

Następnie NC+ zjedzie z dopuszczalną liczbą ECM w tak ustalonym oknie do wartości charakterystycznej dla jednoczesnych 2-3 kanałów TV.

Także zachowanie karty w stanie limitu wygląda na inne: karta dość nieregularnie zwraca "unsubscribed 93 02" co się objawia chwilowymi freeze i pikselozami (dość trudnymi do odróżnienia od propagacyjnych zakłóceń SAT).

 

Myślę że wszystkie osoby które mają tego typu problemy powinny koniecznie reklamować dostawę usługi bowiem NC+ zmienia w ten sposób warunki dostarczania usługi bez wiedzy/możliwości reakcji ze strony klienta.

 

W moim przypadku jest to powód do rozwiązania umowy - bowiem:

 

-nic nie dzielę (żadnych spliterów)

-mam tylko 1 własny, wielogłowicowy tuner

-nie będę wchodził w żadne płatne i ułomne alternatywy typu multiroom

 

_Koniecznie_ zgłaszajcie Wasze problemy do Call Center!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...