Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NC+ tak jak dawniej Cyfra niechętnie patrzy na oferty przedpłacone, zysk mały a NC+ chce kasy a nie masy groszowych opłat, nie wiem gdzie mieszkasz ale u mnie w okolicy dużo zamożnych co w NC+ są i CP z własnym sprzętem, nie liczą złotówek a opłacają wszystkie kanały, strata takiego klienta jednak boli, w mniejszych miastach odmiennie bo tam najniższe pakiety NC+ /CP czy przedpłacone karty/moduły Cam CI, w dobie szybkiego internetu dostęp do filmów > ściąganie/oglądanie na żywo to nie problem, więcej w necie nowości niż w NC+/CP, sam tak z przyzwyczajenia mam NC+/CP i to kaprys nie mus, jest kasa to wszystkie kanały mam, jakbym po[beep]adł finansowo to tylko DVB-T i net, tunery sat i instalacja to droga zabawa i tam poza płatnymi kanałami nic nie oglądam, u mnie liczy się net bo praca i kasa z nim związana, nie zaprzątam sobie głowy tym co zrobi NC+, jakby zaszaleli i zmuszali do przejścia na dedykowany dekoder to zrezygnuję z ich oferty, na koniec roku umowa się mi kończy, więc myślę że dalej na rok na samej karcie pojadę, jak nie to pozostanie moduł CP i ich oferta.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. Tych co się upierać będą przy swoim sprzęcie to znikomy margines. Odejście tych abo mają skalkulowane. Czasem zysk na wyeliminowaniu "własnego sprzętu" może przewyższyć koszt utraty cześci abo. Jeszcze jedno - nie bogatszy a raczej fascynat sat. Wierz mi u wielu "bogaczy" byłem i niestety własny tuner a nie dedyk to nie ich bajka. U tych mniej zamożnych a zafascynowanych TV-SAT to tak, widać własny sprzęt do odbioru. (niestety ale szczególnie wśród "nuworzyszy" zamiłowanie do zrób to sam, jakieś hobby wymagające inwencji nie jest "w modzie" - uważałbym z taką generalizacją że bogaty -= własny "wypasiony" tuner)

 

Nowobogacki wie tylko jak robić kasiore nic poza tym        i takiemu wszystko wciśniesz. Unikam ludzi z takim myśleniem.

Na chwile obecną to NC+ traci   ale nie jest to związane z wymianą ich szrtu na HD szrot.   Inni zaczynają z 4k   NC+ dopiero kończy z przejsciem na HD tylko coś nie do końca im to wychodzi.

No ale oferty kanałowej DVB-T a tym bardziej polskojęzycznej FTA (praktycznie brak takiej) nie da rady porównać czy to do NC+ czy CP.

Przy oligopolu to niestety tak jest że nie masz gdzie "pójść". Albo bierzesz ofertę albo całkowice z niej rezygnujesz.

 

TVP i Polsat  coś jednak mają  czyli skoki narcirskie których nie oglądam.   Mecze reprezentacji     siatkówka itd itd   . Droższe rozgrywki poszły do płatnych operatorów i tak już zostanie.   ESPN  także pozamiatał  wszystko    nie wiem czy czasem nie są bogatsi od katarczyków właścicielem ESPN jest Walt Disney   50 mld $  dochodu w roku 2014.  Chociaż ESPN  znajduje się wszędzie poza  środkową Europa . To Bein Pozamiatał już 50% praw   http://www.rapidtvnews.com/2015092440007/bein-buys-mp-silva-s-share-of-its-far-east-channels.html#axzz3nuQ7a7Bv

 

Problemem Nc+ jest  organizacja  której nie ma  . Ludzie odchodzą   do CP .MR jest w Polsacie lepszy i tańszy. Ilość klientów Smartdom rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę młodych też jest z dużą kasą i nie wciśniesz im byle czego, ci weterani biznesu mają ludzi co im kroją sprzęt i umowy tak by było dobrze, w dobie net na wszystkim nie trzeba siedzieć w temacie a poczytać przykładowo nasze Forum, potem tylko sypnąć kasą, tak po za tym nie tylko telewizja z sat oferuje filmy, zresztą w KD kiepsko wypadają w porównaniu z Blu-Ray, ja w każdym razie zamiast filmów nagranych z sat mam pokażną kolekcję Blu-Ray, z satelity nagrywam tylko F1, nikt o tym nie pisze ale filmy z satelity to kiepski materiał na dobre KD, w dobie telewizorów 4K jeśli NC+/CP nie zadba o jakość wizji/fonii to kiepsko to widzę, liczniki czy parowanie kart to gwóżdż do trumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam przekonania do modułów CI/CI+, w abonamencie preferuję tylko same karty, wątpię że NC+ wprowadzi moduły CI+ do oferty bo to same problemy, łatwiej i taniej dedykowane dekodery rozprowadzać, NC+ MIX z modułem CI to oferta niszowa i Operator nie będzie tego rozwijać, ci co przeszli na abonament z modułem CI czy dekoderem trochę na niepewnym gruncie, w razie padu modułu CI czy dekodera nie mają co liczyć na wymianę sprzętu, co do przyszłości kart nie parowanych to nastąpi to podobno w 2016 roku, wtedy mają też zniknąć TNK HD i Smart HD, NC+ MIX pozostanie do czasu aż magazyny wyczyszczą z zalegającego sprzętu, tak na koniec nie można pisać że nie ma alternatywy dla NC+ bo sieci kablowe oferują to samo w pakietach (Telefon/Internet/Telewizja) i wychodzi taniej lub w zbliżonej cenie bez szpecącej elewację anteny, w miastach coraz mniej anten sat na osiedlach bo dostawcy netu i telewizję udostępniają, taki proceder raczej się pogłębi, więc telewizja sat raczej traci klientów niż zyskuje, jeśli NC+ zaszaleje z kartami dostępu czy dekoderami może naprawdę popaść w tarapaty, widz ten bogatszy woli własny sprzęt, dekodery od operatora to nisza rynkowa i mając płacić za full pakiet kasę to wymagam albo lepszego dekodera albo możliwości korzystania ze swojego, jak Operator uparty i nie da takiej opcji to pa pa.

Widzę że w stopce masz m.in. Fergusona Ariva  203 HD ,

powiedz mi czy moduł CI CP oraz karta nc+ nie kolidują ze sobą?

podobno w trakcie oglądania/przełączania kanałów wyskakuje błąd ''tego kanału nie masz w abonamencie''mimo tego że masz opłacony....

Jak jest u Ciebie ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner działa z kartą i modułem bez problemów, na pilocie biały na dole ustawia się jaki kanał co dekoduje i po sprawie, w temacie dodam jeszcze że Orange czy Polsat bardzo aktywnie szukają klientów i Internet/TV/Telefon w atrakcyjnych cenach dają, więc NC+ to nie jedyna alternatywa, magazynów raczej nie wyczyszczą, chyba że wszystkie dekodery też w Mix dają, ale ono małe ma branie, jedyna logiczna opcja to dekoder jeszcze tańszy i uproszczony z chipem dekodującym wbudowanym, z tego co do mnie doszło modułów cam CI w abonamencie nie będzie, jedyna opcja jak ktoś go chce to z Mix na abonament przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę młodych też jest z dużą kasą i nie wciśniesz im byle czego, ci weterani biznesu mają ludzi co im kroją sprzęt i umowy tak by było dobrze, w dobie net na wszystkim nie trzeba siedzieć w temacie a poczytać przykładowo nasze Forum, potem tylko sypnąć kasą, tak po za tym nie tylko telewizja z sat oferuje filmy, zresztą w KD kiepsko wypadają w porównaniu z Blu-Ray, ja w każdym razie zamiast filmów nagranych z sat mam pokażną kolekcję Blu-Ray, z satelity nagrywam tylko F1, nikt o tym nie pisze ale filmy z satelity to kiepski materiał na dobre KD, w dobie telewizorów 4K jeśli NC+/CP nie zadba o jakość wizji/fonii to kiepsko to widzę, liczniki czy parowanie kart to gwóżdż do trumny.

 

Młodzi z kasą za duża kozaczą  jest to najgorsza cecha. Dobrze że są też tacy  że totalna kultura  i w ogóle. 

Gdyby nie to forum  to śmiem twierdzić że   cyfra/nc+ ostro by nas oskubała   :D   .    TV 4k  jeszcze za wcześnie i to dużo za wcześnie bo nasze HD to mniej niż 10 kanałow prawdziwe HD  .  Blu Raya nie porównuj do transmisji HD  z prostego powodu.  Sport to transmisja w czasie rzeczywistym   ale zazwyczaj bitrate jest ustawiany wyżej kiedy operator wie że jest duża oglądalność. Filmy?  wszystko to wersja kinowa       bardzo rzadko wersja reżyserska wyjątek to np Wejście Smoka tylko w TV była wersja niecenzurowana i to z lektorem.Nigdzie nie ma dvd/blu ray w wersji Uncut.     Nie mamy prawie w ogóle kanałow  z fonia  AC3 więszkośc to mizerne mpeg2  i kanały ciche. Ja mam podłaczony  ampli + kolumny .

NC+ to na razie chce zadbąć nie o zabezpieczenie  zawartości czyli wymiana kart   dekodery    tylko chyba od odlot abonentów.  20 lat Canal+/Cyfra/NC+   i co 2 mln abo mają? Odrzućmy  pre paidy  NNK  TNK  Smart+    dajmy samych abo z umową.  CP  ich zawsze przebijał a mimo to w sieci nadal się czyta że CP t platforma dla Grzegorza Wandałowicza  sparowany kontent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP pomimo mniejszej oferty filmowej od NC+ ma się dobrze, NC+ jeśli nie chce upaść musi jednak szanować klienta, na siłę wciskanie dekodera dedykowanego bez opcji własnego sprzętu to duży minus, Polsat jednak daje możliwość odbioru poprzez moduł CI, oferta przedpłacona z modułem też jest dobra, droższa niż w abonamencie ale tańsza i bogatsza od tej z NC+ Mix, co do jakości wizji/fonii to niestety porażka często bo lektor pl to porażka a nie wszystkie filmy w oryginale lecą + napisy, 4k TV powoli wyprzą te starsze, ceny stają się coraz przystępniejsze, jakby nawet 4k u nas przemilczeć to HD na CP/NC+ jest słabe i widać to dość mocno na 50", ulepszacze w TV czy KD niestety tego nie znoszą.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę młodych też jest z dużą kasą i nie wciśniesz im byle czego,

 

 

 

Niestety ale codziennie widzę te tłumy pokemonów w wieku nawet gimbazy wysiadających/wsiadających na przystanku przy hipermarkecie w centrum miasta. Jeszcze więcej młody widać było na otwarciu budy z lura udającą kawę no ale Sarbucks..... Albo ktragedzi do nowym centrum handlowym nie ma sklepu XXXX (z chińską tandetą opakowywaną niczym ekskluzywny towar) To najważniejsze święto było wśród młodzieży i to tej niby "kasiastej" - bo w tej grupie trzeba się wykazywać posiadaniem lubieniem tego co ktoś uznał za szczyt mody i szpanu (koniecznie york trzymany na ręku koniecznie podczas zakupów w spożywczym, telefon to tyko ajfon bo jak nie to pustak jesteś....). .

 

Najlepiej to poodsumowuje ta anegdota.:

Czemu ciągle łazisz z tym pustym kubkiem ze Starbucks'a?

Bo nie stać mnie na Iphone'a.

 

 

Co do dalszej części to trochę dramatyzujesz. Powiedzmy szczerze nawet 16K nie zrobi z kiczu filmu wartego obejrzenia. Co do jakości - młodzież już nie zna jakości . Dla nich brzęczyk MP3 wystarcza do słuchania "muzy" - zresztą obecne "tryndy" realizatorów nagrań po prostu przerażają wręcz.  TV to  jest masówka a w masówce nie liczy się jakość co najwyżej ważny jest wykreowany "szpan" posiadania chińszczyzny jako markowego wyrobu który "nobilituje".   Coś innego niż te "tryndy", "mody", "hity" to naprawdę bardzo niszowe rynki.  Gro klientów NC+ ma gdzieś jakość itd. Ba Polsat pokazuje że można w ogóle nie oferować jakości przekazu i mieć tłum klientów.

 

Kończę bo wychodzi z tego OT.

 



Nowobogacki wie tylko jak robić kasiore nic poza tym        i takiemu wszystko wciśniesz. Unikam ludzi z takim myśleniem.

Na chwile obecną to NC+ traci   ale nie jest to związane z wymianą ich szrtu na HD szrot.   Inni zaczynają z 4k   NC+ dopiero kończy z przejsciem na HD tylko coś nie do końca im to wychodzi.


 

TVP i Polsat  coś jednak mają  czyli skoki narcirskie których nie oglądam.   Mecze reprezentacji     siatkówka itd itd   . Droższe rozgrywki poszły do płatnych operatorów i tak już zostanie.   ESPN  także pozamiatał  wszystko    nie wiem czy czasem nie są bogatsi od katarczyków właścicielem ESPN jest Walt Disney   50 mld $  dochodu w roku 2014.  Chociaż ESPN  znajduje się wszędzie poza  środkową Europa . To Bein Pozamiatał już 50% praw   http://www.rapidtvnews.com/2015092440007/bein-buys-mp-silva-s-share-of-its-far-east-channels.html#axzz3nuQ7a7Bv

 

Problemem Nc+ jest  organizacja  której nie ma  . Ludzie odchodzą   do CP .MR jest w Polsacie lepszy i tańszy. Ilość klientów Smartdom rośnie.

 

Przeceniasz trochę te 4K. Niestety tu  W Polsce nie mamy nadal prawdziwego HD. Akurat to Cyfrowy Polsat, który ma więcej  abonentów  od NC+ to jedynie ma literki HD doklejone do logotypów. Jak widać wystarcza to w tym kraju.

Nie tak dawno doklejali literki STEREO mimo iż nadawany był z monofoniczną ścieżką. (no ale jak stereło napisali to jest..... podobnie z radiowymi stacjami komercyjnymi gdzie stereo to chyba tylko nadawanie pilota MPX dla "zapalenia" kontrolki stereo) .

 

4K - powiedzmy że 40+ latkowie w większości nie zobaczą wzrostu rozdzielczości. Niestety ale tak jest. (obrazek film demo to zupełnie inna bajka - ta są nawet inne oszustwa popełnione)  Zresztą partacze tu w kraju jak TV Toya "spolszczający" filmy dla stacji TV i tak to z downscalują do jakiegoś HD o bitrate dobrej jakości SD a potem idzie to do emisji....

 

Narzekasz na AC3? No ale kto nagra Tobie lektora nie psując źródłowego materiału?   Ścieżka MPEG gra cicho - no sorry ale znaczy się że wzmacniacz ma za małą czułość.

Chcesz wychodzić przed szereg OK  no problem ale miej świadomość, że możesz nie mieć czego oglądać na tym super hiper ekranie. Domagać się masz prawo (ni moją intencja jest negować to). Ale problem w tym że 80% jak nie ponad, z obecnych konsumentów nie zrozumie Twoich oczekiwań i narzekań. Chcesz co? Mieć jedynie literki 4K doklejone do logotypu stacji? Tak bardzo na tym Tobie zależy?  Mi bardziej zależy na oferowanej treści nawet niekoniecznie w HD  a niestety jest większa  z tym tragedia w NC+ niż z jakością techniczną. Nowe kierownictwo które spadło z ITI w 2013 roku jedynie co robi to, to że oferta tematyczna z plusem logo stacji w zastraszającym tempie spada w dół.   Niestety to nadaje się na inny wątek - nie ten i jest to OT  (nie oznacza to że te sprawy są do olania - pamiętaj elitaryzm stoi w sprzeczności z egalitaryzmem).

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda leży pośrodku i każdy ma trochę racji (activa42/asiafan), ja nie będę na siłę swoich wizji propagować, szkoda że nie ma prawdziwego HD i AC3 w CP/NC+, wracając do tematu parowanie kart/wymiana kart i liczniki to można robić jak ma się porządną ofertę a nie naciąganie SD z logiem HD i kiepskim lektorem, dziwne że w Europie płatne telewizje umieją zrobić przekład językowy i niekiedy 3 ścieżki DD a u nas marne stereo, reklam masa i powtórek więc nie ma szału, dlatego tak trudno zdobyć nowego abonenta, klient z kasą nie ma za  dużo czasu na TV a filmy to z Blu-Ray czy w kinie, bo co się tu dużo czarować są tacy i to nie margines co nie cierpią mp3 i muzyka tylko flac a filmy KD z DD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> irek6311

 

Pytasz sie dlaczego tam można zrobić ścieżki audio a u nas nie. Masz rację Odpowiedź znam (branże też) ale nadaje się tylko na PW. I tak padło z mojej storny za dużo. Temat rzeka. Ale cytując poniekąd sorry taki mamy ktraj.

 

 

Wracając do TEMATU wątku.

 

Sprzęt własny zostaje z mała adnotacją - licznik ECM.  Sprzęt własny to prawie w całości CAID 0100 czyli Mediaguard oraz 0B01 czyli Conax sparowany w wiekszości ze sprzedanymi nboxami w ofretach jak NC+ MIX.. Przejście z SD na HD było okazją do wyłączenia bowiem poza fehlernymi Philipsami (kontynuowanymi pod marką Pace) to sprzęt dedykowany HD w NC+ to systemu Nagravision i Conax. To że ze znacznym opóźnieniem wdrażają w Polsce licznik ECM to znak że jednak na razie nie ma mowy o u[beep]ieniu własnego sprzętu abonentów. Na chwilę obecną za ro  za dwa nastawienie operatora może się zmienić. Sojusznikiem utrzymania status quo z własnym sprzętem są zalegając terminal w magazynach.

Na logikę po co zabawy z licznikiem ECM po co ten bałagan z reklamacjami, po co dodatkowa odrębna seria kart, po co komplikacja procedur wydawania sprzętu - wystarczyłoby wyłączyć Mediaguard wraz migracja na HD.

 

Moduły CAM - oferta niszowa W zasadzie adresowana tylko do posiadaczy telewizorów z gniazdem CI+ Widać zamyłś CAM CI to nie dla PVR'a . Kropka. Ew. CI+ a el z tym są kałopoty i taniej wychodzi dedyk niż tuner z CI+, który w zasadzie nie ma znaczącej przewagi nad dedykowanym.

 

Karty Conax - dziura w zabezpieczeniach.  Wymiana na teraz tych kart na nowe od Kudelskiego (z tunelem dla Conax analogicznie dla Cameli) może być strzałem w kolano przy chęciach pozbycia się tunerów z magazynów. Cyfra+ długo się bujała z tunerami po WizjiTV. Wprowadzenie lepszego sprzętu (oraz HD) oznaczało zostanie ze szrotem, którego zutylizowanie jest kosztowne. Jak najstarsze trupy ADB zejdą jako tunery na własność to nie będzie żadnych przeszkód na wyminę kart Conax.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za lamerskie pytanie: mam kartę Cameleon z 2008 r. (z czasów Cyfra+) i używam jej od lat w module Aston.

Czy taka karta jest zgodna z dekoderami NC+?

 

Cały czas mnie atakują, abym sobie wymienił dekoder (a na moim koncie widać, że nie mam dekodera!), boję się, że jak kiedyś wezmę ten g* dekoder do testów to mi zdalnie "popsują" kartę jaką instrukcją, tak, że przestanie działać z Astonem i nie będę mógl wrócić do modułu - czy takie coś jest możliwe?

Dekoder mam b. dobry Technisata i jedyne co mnie wnerwia to od czasu do czasu konieczność odświeżania parametrów kanałów.

Ale reszta - swoboda układania i nagrywania to bajka, jakiej nigdy nie uzyskam w dedykowanym tunerze NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> vivapinata

 

Karta CY01. Owszem będzie działać.   Nic nie zmieni w kwestii systemu Mediaguard bo ten system kodowanie jest martwy. Jest tylko aktywny CAID 0100 dla zapewnienia kompatybilności z użytkowanym sprzętem. Brak zmian w Mediaguard wiec moduł będzie formalnie zgodny. Jedyne co wprowadzą to na karcie licznik ECM. Owszem istnieje ryzyko że moduł może wprowadzać procedury licznika ECM w błąd tak jak się to stało w w tunerach Sagemcom i WifiBox.

Oczywiście wtedy masz problem - tuner z linuxem ma tu przewagę - softcam który nie gryzie się z licznikiem ECM'ów na karcie wgrasz bez problemów zaś firmware modułu - ktoś musiały napisać nowy firmware do niego.  Jak nie będziesz miał zacinek to tylko wyłączenie  CAID 0100 Ciebie zaboli. Na razie na to się nie zanosi.

 

Twoja karta zadziała tez z tunerami NC+ z systemem Nagravision - przełączenie pracy na Nagravision. Procedura przełączenia jest znana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia. Tak gwoli wyjaśnienia, nie mam zamiaru używać sharingu, najwyżej w jednym tunerze będzie Aston z kartą Cameleon a w slocie Conax z dodatkową kartą Smart HD+, aby mieć efekt "twin" (co zapewnia częściowo pewne pokrycie kanałów, aby móc oglądać np. TVP2 z Smart HD+ czyli Conax a nagrywać np. HBO lub Canal+). Piszesz o tym softcam, czy polecasz (polecacie) jakiś dobry tuner na Linux pozwalający na włożenie np. modułu Polsatu (moduł i karta z powodu parowania) i samej karty Camaleon? Nie musi być najtańszy :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generlanie - oscam TRUNK 1.20 nie wersja light (bo tlyko Mediaguard, Viaccess i Nagravision)  i bez ssl oraz libusb jak tuner ma wbudowane czytniki.  (SSL nie jest Tobie potrzebne a libusb to dla popdpięcia zewnerznych czyników USB). Reszta co do wyboru - to cena, jakość, dodatkowe zasoby o ile planujesz je wykorzystać.

Ściagając oscama masz się dopasować pod pltafromę sprzętową tunera.

Co do Polsatu  - warto nawet wyłożyć trochę grosza i nie pchać się w badziewne moduły CI.

 

 

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia. Tak gwoli wyjaśnienia, nie mam zamiaru używać sharingu, najwyżej w jednym tunerze będzie Aston z kartą Cameleon a w slocie Conax z dodatkową kartą Smart HD+, aby mieć efekt "twin" (co zapewnia częściowo pewne pokrycie kanałów, aby móc oglądać np. TVP2 z Smart HD+ czyli Conax a nagrywać np. HBO lub Canal+). Piszesz o tym softcam, czy polecasz (polecacie) jakiś dobry tuner na Linux pozwalający na włożenie np. modułu Polsatu (moduł i karta z powodu parowania) i samej karty Camaleon? Nie musi być najtańszy :-).

Tak jes tak jak Kaspian  mówi   Miraclebox+ mini  tani szybki 2 czytniki kart  szybki procek   i w ogóle.   Mając 2 karty  tak jak tutaj wymieniasz   1 Cameleon w slota    i druga  Smart HD+      chyba też w slota   bo ja nie wiem czy oferta Smsrt HD+ jest w ogóle parowana  ale moge się mylić  . Pamiętam jednak że  jak się te oferty pojawiły  szczególnie pakiet bezpłatny  to nic nie było parowane i można było sobie po prostu włożyć kartke do czytnika  i banglała.

 

Ccam obsługuje obie kartki   lecz Ccam nie najlepiej obsługuje  Conax  u jednych działa stabilnie u drugich nie ale możesz sobie zapodać  oscama  ktróegokolwiek z wydań 10xxx i obie kartki na 1  tunerze odpalasz.  W przyszłości  jak będziesz chciał wypróbować trzeci karton  nie ważne jaki czy Polsatu czy jakiś Tivusat cokolwiek  to możesz do portu USB podpiąć czytnik Smargo pod USB i w ten sposób można na 1 boxie mieć nawet 3 kartki .

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta Smart HD+ jest nieparowana - działa w każdym czytniku uniwersalnym albo Conax dekodera HD.

 

Co do dodatkowych czytników w dekoderze można i tak ;)

 

7 kart ;)

http://www.dreamboxon.com/accessories/smargo-1.jpg

 

albo i tak 16 kart ;)

http://img.webme.com/pic/f/fullhd-[beep]/er.jpg

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na ten miraclebox i inne Linuxy ale większość obsługuje tylko CI a nie CI+ co stanowi problem bo mam moduł CI+ Polsatu - ten nowszy typ. On chyba się nie zarejestruje w zwykłym, slocie CI.

Wspierają CI+ wspierają i to bez problemów ,szkopuł tylko polega na tym ,aby nie płacić za licencje ,więc nie chwalą się tym. Co do modułu to prawda ,że jest on CI+ ,ale jest w trybie legacy dzięki czemu można go używać w tunerach ,które mają tylko CI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->vivapinata

 

CI+ stoi  w sprzeczności z open source. CI co innego. Nieoficjalnie wyjdzie kawałek "firmware'u" ale z zamkniętym kodem (tylko sam kompilat) dla zapewnienia możliwości uruchomienie CI+ (autoryzacja) . Dla mnie CI ani CI+ nie jest akceptowalne. Pierwszy bo ograniczenia i to znaczne a drugie np. za brak możliwości nagrywania (nieszyfrowane pliki). Ponadto zdarzają się problemy z ilością wpisów w PMT dla kanału a w tedy gdy kanał ma nieco ścieżek audio okazuje się że dekodowane są tylko te niektóre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...