Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Karta Smart HD+ jest nieparowana - działa w każdym czytniku uniwersalnym albo Conax dekodera HD.

 

Co do dodatkowych czytników w dekoderze można i tak ;)

 

7 kart ;)

http://www.dreamboxon.com/accessories/smargo-1.jpg

 

albo i tak 16 kart ;)

http://img.webme.com/pic/f/fullhd-[beep]/er.jpg

Czy ten czytnik kart pod USB można równiez podlączyć pod tuner HD nie linuxowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć można ale czy firmware go obsłuży....  Zacznij od tego ostatniego.


Ccam obsługuje obie kartki   lecz Ccam nie najlepiej obsługuje  Conax  u jednych działa stabilnie u drugich nie ale możesz sobie zapodać  oscama  ktróegokolwiek z wydań 10xxx i obie kartki na 1  tunerze odpalasz. 

 

Boże. Jakie brednie.

1. [beep] jest b. starym projektem zarzuconym i to dawno temu (podobnie jak Gbox). Na dodatek ma wiele ograniczeń które doprowadziło go do ściany. Nie było w nim obsługi RSA dla Conaxu. Dobrze że OIDP jeszcze się załapał rzutem na taśmę na obsługę licznika ECM na kartach Nagra Media Access.  

2. Oscam jest aktualnie rozwijanym softcamem.

3. Oscam z oficjalnego źródła a nie jakieś mody gdzie np. zamieniono (po jaki wuj?????) parametry dt taktowania karty.

4. Oscam jest elastyczniejszy w konfiguracji a co ciekawsze wręcz łatwiejszy do CCCama. Oscam ma wygodne WebGUI,,które wręcz ciągnie za rękę.

5. Oscam jest wieloplatformowy - można mieć go zainstalowanego np. na routerze, RPi itd. ([beep] już nie ... ale stary Gbox zapoczątkował wieloplatformowość - instalacje na routerach)

6. Oscam jest stabilny - jednak dla b. nietypowych zastosować, przypadków- w zasadzie co kilka dni jest nowa kompilacja. Wystarczy sięgnąć do oficjalnego downloadu oscama.

7. Nieprawdą ze trzeba mieć wydanie aż tak nowe..... Obsługa kart Conax i to z RSA była już o wiele wcześniej wbudowana do oscama :>

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gbox  jest wciąż rozwijanym projektem    kolejna bzdura o której nie masz pojęcia  kolejna filozofia   bez argumentów bo jak to się ma w twojej naturze bełkotu  " nie ma"  ale komentuje.

Oscam   nie ma oficjalnego źródła   kolejna  faza  wyssana z palca.

Oscam nigdy nie był elastyczny   i nigdy nie będzie  .

Oscam nie jest stabilny i nigdy nie będzie jeśli coś nie jest elastyczne  . Jak ktoś korzysta z 1  boxa i w dodatku klona  i z 1 karty  to ma tyle do powiedzenia co kot napłakał . Czyt  kolejny bełkot.

Oscam i RSA   było wbudowane ale nie było obsługiwana  trzeba było dodać wsparcie obsługi.  Karta HD+  trzeciej generacji      miałeś  ? masz?   nie komentuje bo jest i RSA i BOXkey ale nie ma obsługi .

Skończ pisać farmazony i sie ośmieszać i pisać bzdury  bez argumentów i dowodów   bo stale piszesz o mitach.


Czy ten czytnik kart pod USB można równiez podlączyć pod tuner HD nie linuxowy?

http://dvb24.pl/pl/czytnik-kart-smargo-smartreader-v2-usb.html

Jednak należy uważać bo są także klony w sprzedaży

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->vivapinata

 

CI+ stoi  w sprzeczności z open source. CI co innego. Nieoficjalnie wyjdzie kawałek "firmware'u" ale z zamkniętym kodem (tylko sam kompilat) dla zapewnienia możliwości uruchomienie CI+ (autoryzacja) . Dla mnie CI ani CI+ nie jest akceptowalne. Pierwszy bo ograniczenia i to znaczne a drugie np. za brak możliwości nagrywania (nieszyfrowane pliki). Ponadto zdarzają się problemy z ilością wpisów w PMT dla kanału a w tedy gdy kanał ma nieco ścieżek audio okazuje się że dekodowane są tylko te niektóre.

 

Możesz nie lubić CI albo CI+ ale wtedy pożegnaj się z legalnym Polsatem. Ja myślę o kupnie wypasionego Mraclebox lub VU+Duo na gwiazdkę ale na razie zniechęcają mnie fora, wszędzie wpisy, że komuś coś nie działa. Teraz mam tuner Technisata w środku CAM Polsatu (CI+ ale dziala ponoć w starym trybie) oraz Aston 2.26 z Cartą cyfry (Cameleon) i jeśli zmiana na pingwina ma dla mnie oznaczać drogę przez mękę, to szczerze mówiąc zaczym się zastanawiać, czy zabawa ma sens. Ja sobie poradze, ale jak wyjadę na kilka dni i tuner zdechnie to moja lepsza połowa nie poradzi sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie oscam nie jest elastyczny :crazy: ? A stabilność: używam od dwóch lat z różnymi konfiguracjami (fizyczne karty polsatu, nc+), wcześniej także czytniki na zdalnych protokołach i żadnej zwiechy.

 

Jak to oscam nie ma oficjalnego źródła? Pierwszy raz coś takiego czytam :crazy:

Edytowane przez janusz951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> kaspian0007, mexykaniec, janusz951

 

Nie karmcie trolla. Umie tylko ubliżać, robi z siebie gwiazdę ale jakakolwiek drobnostka do dodania / zmiany do / w E2 oznacza dla niego konieczność wgrania nowego image'u.

 

Ileś lat temu "zaskarbił" sobie "wdzięczność" admina pewnego bardzo zasłużonego forum o cyfrowej telewizji satelitarnej (jeszcze potrafił się z dumą z tym obnosić.....).

 

 

-> vivapinata

Jaki problem z legalnością? Okradasz ich? Nie. Więc w czym problemy, tym bardziej że jest wielkie przyzwolenie nadawcy na ten proceder.

 

Przesadzasz z tą droga przez mękę z E2. Owszem problemy są ale z modułami CI - głownie dlatego że ich firmware jest niechlujnie napisana - tj np. nie poprawnie informują że nie mogą zdekodować kanału - czyli w zasadzie piłeczka jest po stornie producenta modułu. Jak masz tylko jeden abonament to nie ma problemu ale są kłopoty na kanałach kodowanych dal obydwu posiadanych abonamentów - choć są sposoby okiełznania tych kolizji. Generalnie chyba nawet jest łatwiej bo  w przypadku pozostałych tunerów z rynku jesteś skazany jedynie na łaskę producenta.

 

W zasadzie tylko wystarczą chęci, trochę myślenia logicznego. Zaś co najważniejsze unikanie od podejścia dostałem jakieś gotowe pliki. Jeszcze jedno raz dobrze skonfigurowany tuner nie będzie potrzebować jakiegokolwiek upgrade'u - chyba że jakaś zaistnieje zewnętrzna potrzeba.

 

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> vivapinata

Jaki problem z legalnością? Okradasz ich? Nie. Więc w czym problemy, tym bardziej że jest wielkie przyzwolenie nadawcy na ten proceder.

 

Może kolega naczytał się takich propagandowych "artykułów" https://satkurier.pl/news/56836/3-lata-za-wyciaganie-boxkey-z-cam-polsatu.html

 

W "rozparowaniu"  karty na własne potrzeby (wyłącznie do użytku domowego!) nie ma nic strasznego. Abonament i tak trzeba płacić, a Polsatu nie obchodzi to, czy ktoś ogląda na dekoderze Mini czy na Dreamboxie. Byle kasa co miesiąc trafiała do operatora, a nie "fabryki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie boxkey czy jak się to tam zwie jest w teorii OK gdy masz moduł na własność i możesz go rozkręcić (bo chyba to jest wymagane z tego co gdzieś czytałem) ale Polsat teraz oferuje nowe moduły tylko na wynajem.

Poza tym jest to jednak nielegalne w tym sensie, że ktoś robi sobie za friko możliwość multiroom a przecież taka usługa jest płatna.

Sprowadzając sprawę do absurdu: jeśli uważacie, że hakowanie modułów czy tunerów jest legalne, to zmieńcie nicki na imię nazwisko + podajcie publicznie e-maile, ciekawe, kto was odwiedzi o 6 rano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z regulaminu Polsatu (pewnie Cyfra ma podobnie)

 

5. Karta i udostępnione Urządzenie stanowią własność Cyfrowego Polsatu.

6. Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo do wymiany Karty na nową i dezaktywacji dotychczas używanej Karty oraz do przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania Urządzenia, w każdym czasie w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa systemu kodowania sygnałów lub z innych przyczyn technicznych, organizacyjnych lub prawnych uniemożliwiających świadczenie Usług. O wymianie Karty Cyfrowy Polsat każdorazowo poinformuje Abonenta. Wymiana Karty nastąpi bez dodatkowych opłat po stronie Abonenta.

7. Z chwilą oddania Urządzenia i Karty Abonentowi do używania przechodzi na niego ryzyko uszkodzenia lub utraty Karty i Urządzenia. W przypadku utraty udostępnionego Abonentowi Urządzenia lub Karty, Abonent zobowiązany jest do niezwłocznego zgłoszenia tego faktu do Centrum Obsługi Klienta. Abonent zobowiązany jest poinformować jednocześnie Cyfrowy Polsat o tym fakcie pisemnie, na adres COK. Przed udostępnieniem Abonentowi kolejnego Urządzenia lub Karty Cyfrowy Polsat ma prawo obciążyć Abonenta karą umowną za utratę udostępnionego Urządzenia lub Karty w wysokości przewidzianej w Cenniku.

8. Abonent zobowiązuje się używać Urządzenia zgodnie z jego przeznaczeniem i w sposób określony w instrukcji obsługi oraz zgodnie z warunkami przewidzianymi w Umowie, w Regulaminie i odrębnych warunkach świadczenia usług.

9. Abonent nie ma prawa niszczyć, dokonywać jakichkolwiek zmian w udostępnionym mu Urządzeniu ani też niszczyć, przerabiać lub kopiować Karty, w tym także usuwać numerów seryjnych Karty czy Urządzenia.

10. Abonent nie jest upoważniony do przekazywania udostępnionego mu Urządzenia ani Karty osobom trzecim pod jakimkolwiek tytułem prawnym, w szczególności poprzez użyczenie, najem. W przypadku naruszenia tego zakazu Cyfrowy Polsat uprawniony jest do natychmiastowej dezaktywacji Urządzenia i Karty.

 

W świetle ww. jakakolwiek zabawa ze sprzętem (także z kartą) nie jest legalna. Owszem, w prywatnym użyciu szansa wykrycia łamania ww. jest zerowa ale to wcale nie powoduje legalności procederu.

Edytowane przez vivapinata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin to ja mam w 4 literach . Obowiązują mnie kwestie zapisane kodeksach. One są wiążące. Regulamin nie może naruszać prawa - wydawca regulaminu nie jest ciałem ustawodawczym.

Mogę co najwyżej naruszyć zastrzeżenia patentowe jak pozna algorytmy użyte w firmwarze karty pod warunkiem że są chronione patentami.

 

 

-> vivapinata

Wątpię by jakikolwiek sędzia się zbłaźnił wydając decyzję o rewizji bez przedstawienia przez służby dowodów. To tak jak karać za posiadanie noży w domu bo przecież nożem można zabić.

A jak nawet wyda i okaże się że rewizja była bezpodstawna, to OK chętnie przytulę odszkodowanie za pomówienie, utratę dobrego imienia, najście a tym bardziej bezpodstawny wyrok itd....

 

Adresu , danych nie podam z tego względu ale np. z powodu istniejącego jeszcze reliktu z XIX wieku - prawa wekslowego.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świetle ww. jakakolwiek zabawa ze sprzętem (także z kartą) nie jest legalna. Owszem, w prywatnym użyciu szansa wykrycia łamania ww. jest zerowa ale to wcale nie powoduje legalności procederu.

 

Chyba, że się pochwalisz taką zabawą jakiemuś swojemu koledze, który później okaże się bardzo "życzliwy". ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się Polsat cieszy bo dzięki temu ma więcej klientów którzy płacą regularnie abonament.

 

 

Nie mam zamiaru korzystać z dekodera dedykowanego - nie posiadam  żadnej umowy na abonament i nie będę posiadał do czasu dopóki nie będzie nie parowanych kart z dekoderami.

 

Bez telewizji można żyć :)

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Cyfrowy Polsat, mam go legalnie, opłacam uczciwie abonament, jednak też nie korzystam z jego dekodera dedykowanego. Mam moduł CAM. A karta jest sparowana właśnie z modułem. A sam moduł zaś (oczywiście wraz z kartą) można przekładać pomiędzy różnymi urządzeniami i we wszystkich nich moduł będzie działać. :) Mi to akurat w niczym nie przeszkadza. ;)

Nie interesują mnie jakieś zabawy typu "rozparowywanie" karty Cyfrowego Polsatu. Nie jest mi to do niczego potrzebne.

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co? Dowolnu niezalezny dekoder jest lepszy od tych ich wynalazków.

Widzę, że masz CI+, mialem kiedyś CAM CI+ Cyfry, to porażka, ledwo udalo mi się to sprzedać i pracuję na Astonie 2.26, szybki i nie ma ograniczeń w nagrywaniu, które czasami uaktywniały się w module cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...