Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

-> Piotrek1982 - to nie są testy. Testować to musieli ileś lat temu jak to było pierwszy raz wdrożone (nie i u nas).

 

Do testów są wybrane kopie kanałów na transponderów testowa partia tunerów i kart i wybrani testerzy z odpowiednimi kwalifikacjami.  Abonenci to nie testerzy bo nie przeprowadzają metodycznych i systematycznych obserwacji a ich "testy" są warte śmietnika. Pracowałem przez 2 lala jako tester części dużego systemu informatycznego - powszechna wiedza (raczej wyobrażenia) o  testowaniu jest zerowa.

Licznik ECM to już leciwe zabezpieczenie i już dawno temu dostosowano sofcamy pod niego aby nie było zacinek jak w Sagemcomach. .

 

Po co włączać wszystkim i generować sobie flood reklamacji. Lepiej podzielić całość grupy i zrobić etapami zmigrowanie do Caymana tym u których licznik nie może funkcjonować. Jak oszacują że zostaje niewielka liczba u których będzie problem to wtedy włączą na stałe.

 

Ponadto trzeba jeszcze wyeliminować z gry posiadaczy splitterów przede wszystkim drobnych cwaniaczków  komercyjnie szarujących karty itd.  - pomocne jest zasianie niepewności i kłótni między klientem a rozdawaczem karty (płacę a nie działa). Jest to bardziej skuteczne niż pokazowe aresztowanie pirata.

 

-> lecho

Odnotowałeś sukces. Pyrrusowy sukces. Wiedzą już że Tobie należy wymienić kartę. Sam się ochoczo zgłosiłeś i oznajmiłeś im to.  Dalsze "nękanie" Ciebie już nie miało sensu. (Brak reakcji na "test" też jest informacją....)

 

-> tomek6680t

Przy ostatniej wymianie kart w Cyfrze+ też były głosy jak Twój że jest czas że tyle czasu. Aż tu nagle w skrzynkach listy z kartami a operacja przebiegła w miarę szybko....  Zdziwienie tych co kilka dni wcześniej zapłacili za podbicie unlooperem karty - bezcenne

Wolisz żyć złudzeniami? Wystarczyło jakiś czas temu wykonać stosowny ruch.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ostatniej wymianie kart w Cyfrze+ też były głosy jak Twój że jest czas że tyle czasu. Aż tu nagle w skrzynkach listy z kartami a operacja przebiegła w miarę szybko....  Zdziwienie tych co kilka dni wcześniej zapłacili za podbicie unlooperem karty - bezcenne

Wolisz żyć złudzeniami? Wystarczyło jakiś czas temu wykonać stosowny ruch.

Panie activia tyle tylko że jak wymieniali wtedy karty to można było pozostać na własnych tunerach a teraz wysyłając te caymany czy jak to zwą które działają tylko na ich super sprzęcie, będą narażeni na w[beep]ienie dość sporej ilości abonentów.... a na to chyba sobie nie pozwolą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> dk67

 

Jasno jest napiesane. Caymany są wydawane jako oddzielna grupa kart, które będą pozbawione licznika i będa sparowane ze srpzętem by niemozna było ich uzyć na włąsnym sprzęcie. Te karty są przewidziane jako rozwiązanie problemu wadtliwych 4 typów dedykowanych temrinali. A owszem ich zapas w magazynie (wadliwych tunerów) będa chcieli sie wyzbyć. Ktopka.

 

Gdzie masz (jak i w oficjalnym komunikacjie) info że karty Cameleon idą do wymiany?  Idą tylko w przypadku jak abonene ma taki wadliwy rtuner dostanie kartę Cayman.

 

Nie ma ani słowa o tym czy są kolejne domówione karty dla całej reszty abonentów. Na razie są jeszcze karty CY02 (i może jakieś ze zwrotów niedobitki CY01). Tak więc nadal będą wydawane karty Camelon.. Jak się skończą to zamówią kolejną partę będzie mieć nowszy ROM wiec i seria i nazwa handlowa będą inne choć inna nazwa by odróżnić przeznacznie karty). Tak samo było po wprowadzeniu kart CY02, nie wycofano z uzycia Cy01, a te ostatnie po prostu zeszły ze stanów magazynowych - jak się sporadycznie pojawiały to były ze zwrotów. .

 

Wadliwe tunery będą wypychane. Aby przyśpieszyć to użyją wszelkich środków "zachęty" dla sprzedawców  - np.wyższa prowizja. Stąd wciskanie Sagemcomów.

Inne opcje są dostępne a to czy zaoferowane będą dużo zależy od sprzedawcy (jeden będzie wołał dbać o klienta kosztem prowizji inny go złupi byleby dostać większą prowizję).

 

Co własnego sprzętu. Akurat praktycznie cały własny sprzęt poza pewną grupą tunerów z linuksem to używanie CAID 0100. Wyłączenie jest proste. Okazje akurat mają bowiem sprzęt HD to Nagravision i Conax.  Kto umiał sobie poradzić z kartą Conax ma na razie spokój i nie ma licznika ECM'ów. Jedni mają tuner z linuksem i policzone RSA inni mają ModChipa..Ale to te się skończy.

 

Ubicie własnego sprzętu? OK. gdyby to chcieli to nie byłoby zabawy z licznik, zamieszania z Sagemcomami, tylko by wyłączyli CAID 0100.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> lecho

 

Na razie posiadacze własnego mają spokój. Gdyby było i naczej to przecież teraz mają okazję wyłączyć CAID 0100.  Nie bawiliby sie z licnzikami ECM, ni zakąłdali nowe CAID, nie domawiali Caymanów.

 

OK, rozstaniesz się i co? Cop ma sz do wyboru z polskich ofert?  Polsat, kabłowkę? Mysłisz że tam jest lepiej? Oni to wiedzą Wiedsze że częśc sie pożegna i zrezygnuje z platfrormy SAT. Normalne ale to jest wkalkulowane. Ajedna gro zostanie, przyjmie na klatę (z niezadowoleniem). Jak  przyjdzie p. Murdoch to nie będzie żadnej litości dla posiadaczy własnego sprzętu - dostanie wybvór bierzesz dedyka albo bye, bye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zbierze się grupa ludzi i nie powalczy w UOKiK w sprawie dedykowanych dekoderów. Jak by nie było jest to zmuszanie na siłę do korzystania z ich tylko i wyłącznie sprzętu poprzez sparowanie karty z dekoderem.

 

To tak jak operator tel. komórkowej czy internetu zmuszał cię do używania tylko ich sprzętu. Dawał ci telefon czy router do umowy i na takim sprzęcie byś korzystał.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@activa42

Jak się Ciebie czyta ,to można dojść do wniosku ,że masz "dojście" jako jedyny do jakiś ściśle tajnych informacji ,co zrobi NC- :)

To może ,Nas "maluczkich" oświecisz ,jak działa /będzie działać "licznik ECM" ,tak bez "teorii teoretycznych" ,tylko same znane fakty .

Zawsze jest alternatywa dla NC- i CP ,jest NTC i do tego ,to co oferuje internet , a jest tego co raz więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz (jak i w oficjalnym komunikacjie) info że karty Cameleon idą do wymiany? Idą tylko w przypadku jak abonene ma taki wadliwy rtuner dostanie kartę Cayman.

 

Wiem że nie ma i nie było takiej informacji, to ty zasugerowałeś tym wpisem że takowa będzie :>

Przy ostatniej wymianie kart w Cyfrze+ też były głosy jak Twój że jest czas że tyle czasu. Aż tu nagle w skrzynkach listy z kartami a operacja przebiegła w miarę szybko.... Zdziwienie tych co kilka dni wcześniej zapłacili za podbicie unlooperem karty - bezcenne

Wolisz żyć złudzeniami? Wystarczyło jakiś czas temu wykonać stosowny ruch

no chyba że sam już nie wiesz co piszesz i skończ już pompować ten balonik.....co ma być to będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zbierze się grupa ludzi i nie powalczy w UOKiK w sprawie dedykowanych dekoderów. Jak by nie było jest to zmuszanie na siłę do korzystania z ich tylko i wyłącznie sprzętu poprzez sparowanie karty z dekoderem.

Mnie to zawsze ciekawi dlaczego UOKiK miałby interweniować? Operator wybiera warunki nadawania, którego nie musi spełniać każdy sprzęt dostępny na rynku. W innych krajach nie ma nawet modułów i albo oglądasz na ich sprzęcie albo wcale. Ja nie widzę żadnego powodu, żeby jakiś urząd miał w tej sprawie interweniować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zbierze się grupa ludzi i nie powalczy w UOKiK w sprawie dedykowanych dekoderów. Jak by nie było jest to zmuszanie na siłę do korzystania z ich tylko i wyłącznie sprzętu poprzez sparowanie karty z dekoderem.

 

To tak jak operator tel. komórkowej czy internetu zmuszał cię do używania tylko ich sprzętu. Dawał ci telefon czy router do umowy i na takim sprzęcie byś korzystał.

I co? Telewizja jest dobrem luksusowym ,a więc nie jest nie zbędnym do życia.  licznik jest faktem. Kumaci sobie poradzą z conax i kluczem rsa ,a jeszcze jest CP ,który też da się odpalić w czytniku bez modułu . Internet jest i on pomału wypiera ,ale to jeszcze sporo wody w warcie upłynie zanim wyprze telewizje. Faktem jest ,że NC+ zmusza pomału do własnego sprzętu ,a powiem Wam ,że większość i tak z nimi zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież będą moduły.Nie wiem o co tak się sprzeczacie.Inna kwestia że 1strumieniowe.

 

To jakaś sprawdzona, potwierdzona informacja? Czy tylko twoje domysły i przypuszczenia?

Bo z tego, co zaobserwowałem, platforma nc+ de facto "odeszła" już od modułów CAM, które udostępniała w swoich ofertach prepaid (n na kartę, nc+ mix, potem też na krótko w nc+ na kartę). Obecnie w ofercie nc+ na kartę oferuje już tylko dekodery dedykowane sparowane z kartą. Do "klasycznej" umowy o abonament, platforma nc+ nigdy nie oferowała modułów CAM (wedle polityki dawnej n'ki).

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z nowymi kartami testują moduły.Tzn aps.testowaly ponad9miesiecy temu.Napewno wybrane punkty miały.Sa to takie same moduły jak te które otrzymały kablówki do paczki kanałów TVP.Zaraz jak wszedł 1884 caid.Skad wiem z tego samego źródła które mi dało znac o wymianie kart (tzn wprowadzeniu nowych cayman).Czy wejdą na stałe do oferty ?Tego nie wiem żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły.Dali jakieś tam info z modułami kazali testować działanie na dekoderach własnych.Byc może po całkowitym wycofaniu 0100 chcą uciszyć w ten sposób posiadaczy własnego sprzętu ;)Kablówki też dostają moduły bo wygodniej,a oczywiste że nowe karty to i nowy moduł.Tak jak Polsat dadzą wybór i problem klienta.z własnym sprzętem zamiota pod dywan.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> tweed77

 

Nie kombinuj. To nie ta sama unia co ileś lat wcześniej. Nic tą droga nie wywalczysz. Niestety czasy gdy w Europie uznano DAT za nielegalny z racji złamania prawa do posiadania własnej kopii kupionych nagrań już dawno minęły.

 

Co do telefonii komórkowej - simlocki. Ba jeszcze ciekawsze to to że np. wiele sprzedawanych luzem telefonów posiadało blokadę uniemożliwiająca skorzystanie z karty SIM Playa.

 

Dostawcy internetu - OK router możesz mieć i nawet swój ale postawią Tobie dodatkowo router pracujący jako brigde (zamiast modemu) a jego konfiguracją, filtrami itd. będą zdalnie administrować bez Twoje wiedzy. Nie wierzysz, Twoja wola. Niestety wielu szybciutko dosyła upgrade firmwar'u usuwając dostęp do wielu możliwości - generalnie port forwarding jest najczęściej blokowany (tj usuwany z menu konfiguracyjnego)

 

-> tomek6680t

Żadnych tajnych. Jedyne co może nie jest tu publikowane to to że karty Kudelskiego mają upgradeowalny firmware. Wdrożył to wiele lat temu. Dla wielu userów - zrobił to zanim się zainteresowali TV Sat. Reszta to przeczytanie - DOSŁOWNE - komunikatów. Reszta to tylko skojarzenie faktów`

 

Każdy ECM jest w tym przypadku oflagowany - serwis, timestamp oraz używał licznika do zweryfikowania pracy karty.  Karta posegreguje ECM'y różnych serwisów oraz te nieoflagowane (dla kanałów bez liczniika ECM).. Karta ma timer odilczający częstotliwości przyjmowania ECM'ów  - aha karty Kudelskiego przejęły od SECA PLL dla taktowania procesora. To były czasy gdy ta funkcjonalność zaczęła być wdrażana też do mikrokontrolerów.

 

PLL uniezależnia takt procesora karty od zegara jakim jest taktowana karta. Niezależnie od taktu karty  procesor jest praktycznie taktowany niemalże stałym zegarem. Przy okazji nie ma możliwość zakłócania pracy procesora uszkadzają przebieg zegarowy (karty bez PLL był czułe - takie zakłócenie taktu powodowało np. zakłócenie wykonania w tym czasie instrukcji przez procesor  np. skoku warunkowego - nazwa zakłócenia - glitch w tym przypadku zegarowy - to było podstawą kręcenie kart SECA 2 za czasów Cyfry+ unlooperami - Kudelki inaczej wtedy się bronił przed tym typem glitcha, bez PLL a stosowano dla kart Nagra glitche napięciowe niestety ryzykowne bowiem można było uszkodzić pamięć "ROM" - w realu zapisywalna - unloopery były wręcz powszechne za wielką kałużą).  Jeszcze jedno - często rejestry procesora to de facto był komórki pamięci dynamicznej RAM! Dynamicznej nie statycznej bowiem chodzi o powierzchnie tej komórki pamięci w strukturze chipa.

 

O ile normalne oglądanie kanałów to sprawa prosta. Gorzej jak zaczynamy wędrować po kanałach (zapping). Dlatego też zaimplementowano oddzielne timery odliczające czas na tego typu operacje. Przekroczenie jest taktowane jako flood i kończy wstrzymaniem prawidłowego przetwarzania ECM'ów. Zapping jest kłopotem bowiem karta nie może się dowidzieć czy przełączyłeś się na inny kanał lub czy jest w splitterze i dostaje żądanie dla kolejnego klienta. Moduł CAM ma sytuację komfortową - wie o tym. Aha karta poza wysłaniem ATR nie inicjuje transmisji danych. Tj tuner / CAM przesyła spreparowany ECM do karty, czeka określony czas i odpytuje kartę w wynika obliczeń na bazie przesłanego wcześniej ECM'a. Dopiero wtedy karta może przyjąć kolejnego ECM'a do wyliczeń (nowsze mogą kolejkować ECM'y, starsze konstrukcje nie miały wystarczających zasobów do tego celu). To nie jest wiedza szczególnie tajemna - wystarczy poczytać ospow2iddnią normę, prześledzić historię nawet kart "zielonek" oraz pomyśleć jak można to zaimplementować.

 

-> Barti

Będą moduły CAM chociażby z racji istnień na rynku telewizorów z gniazdem CAM i z wbudowanym tunerem DVB-S/S2. Cyfra+ nie miała parcia na  moduły CAM odkąd pojawił się wysyp tanich tunerów z czytnikiem a nawet tunerów FTA do których masowo dorabiano [beep]. Wysokie ceny tunerów cyfrowych w tamtych czasach przyczyniły się do znacznego ograniczenia popytu na moduły CAM - za to parcie było na wyłudzone terminale Cyfry+, Zamawianie modułu CAM nie miało sensu. Plattorma n - była zamówiona niewielka partia modułów CAMN, platforma jednak bazowała że tuner jest tylko dedykowanym sprzętem. Będą owszem ale nie liczcie na wielki wysyp. Kupno sprzętu z gniazdem CI a może obowiązkowo z CI+ to będzie wydatek, który przekona jednak do wzięcia dedykowanego sprzętu.  W trybie legacy będą jednostrumieniowe. Może w trybie CI+ pozwolą na dwa strumienie. Nie chodzi tu specjalnie o jakąś szczególną złośliwość - po prostu muszą zaoferować sprzęt do odbioru muszą dla dedykowanego szrotu zapewnić popyt. Niestety rynek usług Pay-TV jest mocno wysycony - nowy sprzęt ok tak kup pan z milion sztuk to będzie dobra cena. 

 

To że będą w moduły - co w tym dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Activa42

@lecho

 

Jak będą moduły to w trybie CI+ i nagrania będą kodowane nawet na swoim dekoderze.

 

W sumie już tak jest nawet w nowszysch modelach Fergusona Ariva z samą kartą pracującą w czytniku kart. Nagrania są kodowane i ich nie odtworzysz w innym dekoderze czy komputerze.

 

Jak na razie karta włożona w moduł i do dekodera pozwala na nagrywanie nie zaszyfrowanego materiału. Pozwala tylko i wyłącznie dlatego że moduł nie oferuje trybu szyfrowania nagrań i dlatego że Ariva nie ma CI+ . Jak tuner nie będzie wspierał CI+ to sobie nie pooglądasz nic z pay-tv.

 

Operatorzy sat wraz z producentami "kątetu" zrobią wszystko, żeby jak najbardziej utrudnić życie normalnym użytkownikom.

 

Kudelski i spółka już pracuję nad wprowadzeniem tunera bez czytnika kart do pay-tv.

 

Tak jak z dekoderem Polsatu do naziemnej tv - system bez kartowy dla ich oferty.

 

 

Pozostaje pytanie czemu mamy się godzić na te ich udogodnienia w imię czego ?

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z nowymi kartami testują moduły.Tzn aps.testowaly ponad9miesiecy temu.Napewno wybrane punkty miały.Sa to takie same moduły jak te które otrzymały kablówki do paczki kanałów TVP.Zaraz jak wszedł 1884 caid.Skad wiem z tego samego źródła które mi dało znac o wymianie kart (tzn wprowadzeniu nowych cayman).Czy wejdą na stałe do oferty ?Tego nie wiem żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły.Dali jakieś tam info z modułami kazali testować działanie na dekoderach własnych.Byc może po całkowitym wycofaniu 0100 chcą uciszyć w ten sposób posiadaczy własnego sprzętu ;)Kablówki też dostają moduły bo wygodniej,a oczywiste że nowe karty to i nowy moduł.Tak jak Polsat dadzą wybór i problem klienta.z własnym sprzętem zamiota pod dywan.

 

Czyli wychodzi na to, że wprowadzenie modułów CAM przez platformę nc+ wcale nie jest takie pewne! Coś tam sobie testują, czy testowali wcześniej... I na tym może być koniec.... :?

 

 

 

-> Barti

Będą moduły CAM chociażby z racji istnień na rynku telewizorów z gniazdem CAM i z wbudowanym tunerem DVB-S/S2. Cyfra+ nie miała parcia na  moduły CAM odkąd pojawił się wysyp tanich tunerów z czytnikiem a nawet tunerów FTA do których masowo dorabiano [beep]. Wysokie ceny tunerów cyfrowych w tamtych czasach przyczyniły się do znacznego ograniczenia popytu na moduły CAM - za to parcie było na wyłudzone terminale Cyfry+, Zamawianie modułu CAM nie miało sensu. [...]

 

Ojj, pamiętam czasy, jak mój ojciec wziął CYFRĘ+. Było to coś w w 1999 roku chyba. Albo 2000. Nie pamiętam już dokładnie. A konkretnie, wymienił posiadany wówczas dekoder analogowy CANAL+ (z takim fajnym białym, plastikowym "kluczykiem" pełniącym rolę karty kodowej ;)) na dekoder CYFRY+. Był to wówczas oczywiście dekoder dedykowany, zwany Mediasat. Pamiętam, że w tamtych czasach posiadanie własnego, niezależnego tunera było dużym "luksusem", gdyż sprzęt tego typu był u nas w Polsce jeszcze trudno dostępny i bardzo drogi. Dopiero po jakimś czasie CYFRA+ wprowadziła możliwość wzięcia od niej samej tylko karty, bez jej dekodera dedykowanego. Wprowadzono też wówczas odpowiednie zapisy w regulaminie usług CYFRY+. I dopiero chyba wtedy rynek własnych, niezależnych tunerów zaczął się w Polsce nieco "ożywiać", popularyzować. Sprzęt tego typu zaczął stopniowo tanieć. Pojawiały się też coraz to nowsze modele, np. popularne Fergusony. Pamiętam, jak jakiś czas później kupiłem mój pierwszy tuner, Ferguson AF-7318UCI (dałem wtedy za niego dokładnie 349 zł w Media Markt) z myślą o tym, aby ojciec oddał CYFRZE+ jej dedykowanego Mediasata i korzystał z jej oferty na tym Fergusonie. Dzięki takiemu ruchowi, abonament CYFRY+ byłby o 10 zł niższy (tyle wynosił wówczas czynsz najmu dekodera dedykowanego CYFRY+). Ale ostatecznie, po krótkim czasie, stanęło na tym, że rodzice moi postanowili pozostać przy Mediasacie. A ten kupiony przeze mnie Ferguson poszedł w odstawkę. Później, gdy przeprowadziliśmy się z mieszkania w Opolu do domku jednorodzinnego w jednej z miejscowości pod Opolem to ja sobie założyłem też osobno antenę satelitarną do mojego pokoju i do niej podłączyłem tego Fergusona. Z początku oglądałem na nim tylko kanały FTA, jednak później sam też zostałem abonentem CYFRY+ biorąc od niej samą tylko kartę. Później też, po zakupie już telewizora LCD kupiłem nowego Fergusona Ariva 202E. Abonentem CYFRY+ byłem przez kilka lat. Do czasu, aż na skutek fuzji CYFRY+ i n'ki, zrezygnowałem z CYFRY+ (możliwość taką dało mi usunięcie z oferty przez CYFRĘ+ kanału 13th Street Universal) i przeszedłem do Cyfrowego Polsatu biorąc od niego moduł CAM CI+. I tak jest do dziś. :)

 

CYFRA+ nie musiała wówczas oferować modułów CAM, gdyż jej karty, jak wiadomo, były nieparowane. Więc generalnie do jej odbioru wystarczał dowolny tuner z tzw. czytnikiem uniwersalnym kart.

Jednak dziś, w dobie parowania kart, z racji tego, że istnieją też karty parowane z modułem CAM to tego typu moduły są obecnie bardziej "pożądane" przez posiadaczy własnego, niezależnego sprzętu. W związku z tym, nie warto dziś już kupować tunera z samym tylko czytnikiem kart. :roll: Lepiej trochę dołożyć i kupić już model posiadający dodatkowo złącze na moduł CAM.

 

Dlatego też, po cichu liczę na to, że platforma nc+, podobnie jak wcześniej uczynił to Cyfrowy Polsat, również "stanie na wysokości zadania" i udostępni też moduły CAM dla swojej pełnej, abonamentowej oferty dla tych użytkowników, którzy pragną odbierać jej ofertę na swoim własnym sprzęcie. Czy to na tunerze zewnętrznym, czy też właśnie bezpośrednio na telewizorze z wbudowanym tunerem satelitarnym. Dopóki modułów CAM nie będzie w ofercie platformy nc+ to na nią nawet nie spojrzę... :?:roll: A jeśli kiedyś się pojawią to wówczas rozważę też ewentualny powrót do nc+ (jako były abonent dawnej CYFRY+), jeśli będzie miała jakąś fajną ofertę... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> lecho

Co mi po szyfrowanym nagraniu którego poza tym egzemplarzem sprzętu nie uruchomię. Pada sprzęt i nagranie tracę bezpowrotnie.

 

->tweed77   Ograniczenia CI+ są mi znane. Może być gorzej bo możesz w ogóle nie nagrać. CI+ to zapewnia.

 

Tunery bez kart. Ależ owszem są.. a wsio wskazuje na to że tylko takie będą.

Co do godzenia się - OK ale gdzie "pójdziesz"? Przecież Ci nadawcy to klasyczny oligopol.

 

-> Barti

Moduły będą ale to będzie niszowa oferta. Popytu nie spodziewam się. Jednostrumieniowy? Za CI+ to ja podziękuję z góry jak nie będą miał nagrania. Słowo klucz: miał.

Niestety producenci tunerów nie przykładają się do firmware.u. Ciężko przejść z Enigmy na typowy tuner nieważne jakiej firmy. CI w przypadku E2 nie jest potrzebne do "szczęścia". A CI+ to niech sobie wsadzą w żyć. Poczekam na obejście nawet kilka miesięcy - prędzej reklamy się zmienią niż znikną powtórki sprzed pół roku.   

 

Moduły dawniej były na rynku. Nawet miałem moduł CA Mediaguard - nie CI - młodzież nie zna... Zresztą wtedy parowania kart nie było. Sprzedawano Humaxy CI, ludzie wstawiali moduły. Popularne były Cryptoworks, Viaccess i Irdeto. Rynek jednak w Polsce był słabiutki. Powód wysokie ceny jak na nasze pensje. Wyłudzanie Mediasatów w zasadzie zabiło rynek tunerów SAT.Dopiero [beep] w Fergusonach zmieniło sytuację.
 

Wracając do CI -Jaki sens było kupować wypasiony tuner z CI do Cyfry+ jak miałeś w cenie lepszego tunera analogowego Mediasata z zielonką.  Karty Irdeto, Cryptoworks i Viaccess nie miały parowania i moduły do tych systemów jakoś się przedawały. Emulowanie wielosystemowe zabiło CI jak tez MultiCAS'y oferowane przez Fergusona. W międzyczasie nastąpiła zmiana jakościowa w kablówkach. Złote czasy SAT minęły - wtedy nie było na tyle szybkiego internetu by strumieniować film., telewizję. Ściąganie filmów - nielicznych było stać. Dziś jest zupełnie inaczej i to SAT a w zasadzie klasyczna telewizja  stoi na nienajlepszej pozycji względem internetu.

 

 

-> ircios

Jedyny minus to brak VOD. Ja go akceptuję. Jak film jest dobry to za rok nadal będzie dobry. Szmirze nie pomoże obejrzenie tuż po premierze.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@activa42 a czy ja gdzieś muszę iść ? Przecież to platformy żyją z naszych pieniędzy a nie odwrotnie.  Przerzucę się na FTA z sat + dvb-t do tego zawsze mogę poczekać na coś dobrego do pooglądania lub pooglądać coś naprawdę wartego uwagi z tego co nagrałem wcześniej.

 

W sumie już zrezygnowałem z abonamentu C+/NC+ pozostaje TNK HD z karty BSKA do tego karta Orange ( biała ) i jest ok. Da się wytrzymać - więcej czasu na pójście na spacer - do kina - teatru itp.

 

Telewizja to nie wszystko :)

 

Przeciętny Kowalkski ( bez obrazy dla niego ) jak przysłowiowa blondynka ( też bez obrazy dla jej inteligencji ) da sobie wcisnąć wszystko jako super hiper nowość i że jest to potrzebne niezbędne do życia i że inaczej się nie da.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam przekonania do modułów CI/CI+, w abonamencie preferuję tylko same karty, wątpię że NC+ wprowadzi moduły CI+ do oferty bo to same problemy, łatwiej i taniej dedykowane dekodery rozprowadzać, NC+ MIX z modułem CI to oferta niszowa i Operator nie będzie tego rozwijać, ci co przeszli na abonament z modułem CI czy dekoderem trochę na niepewnym gruncie, w razie padu modułu CI czy dekodera nie mają co liczyć na wymianę sprzętu, co do przyszłości kart nie parowanych to nastąpi to podobno w 2016 roku, wtedy mają też zniknąć TNK HD i Smart HD, NC+ MIX pozostanie do czasu aż magazyny wyczyszczą z zalegającego sprzętu, tak na koniec nie można pisać że nie ma alternatywy dla NC+ bo sieci kablowe oferują to samo w pakietach (Telefon/Internet/Telewizja) i wychodzi taniej lub w zbliżonej cenie bez szpecącej elewację anteny, w miastach coraz mniej anten sat na osiedlach bo dostawcy netu i telewizję udostępniają, taki proceder raczej się pogłębi, więc telewizja sat raczej traci klientów niż zyskuje, jeśli NC+ zaszaleje z kartami dostępu czy dekoderami może naprawdę popaść w tarapaty, widz ten bogatszy woli własny sprzęt, dekodery od operatora to nisza rynkowa i mając płacić za full pakiet kasę to wymagam albo lepszego dekodera albo możliwości korzystania ze swojego, jak Operator uparty i nie da takiej opcji to pa pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@activa42 a czy ja gdzieś muszę iść ? Przecież to platformy żyją z naszych pieniędzy a nie odwrotnie.  Przerzucę się na FTA z sat + dvb-t do tego zawsze mogę poczekać na coś dobrego do pooglądania lub pooglądać coś naprawdę wartego uwagi z tego co nagrałem wcześniej.

No ale oferty kanałowej DVB-T a tym bardziej polskojęzycznej FTA (praktycznie brak takiej) nie da rady porównać czy to do NC+ czy CP.

Przy oligopolu to niestety tak jest że nie masz gdzie "pójść". Albo bierzesz ofertę albo całkowice z niej rezygnujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam przekonania do modułów CI/CI+, w abonamencie preferuję tylko same karty, wątpię że NC+ wprowadzi moduły CI+ do oferty bo to same problemy, łatwiej i taniej dedykowane dekodery rozprowadzać, NC+ MIX z modułem CI to oferta niszowa i Operator nie będzie tego rozwijać, ci co przeszli na abonament z modułem CI czy dekoderem trochę na niepewnym gruncie, w razie padu modułu CI czy dekodera nie mają co liczyć na wymianę sprzętu, co do przyszłości kart nie parowanych to nastąpi to podobno w 2016 roku, wtedy mają też zniknąć TNK HD i Smart HD, NC+ MIX pozostanie do czasu aż magazyny wyczyszczą z zalegającego sprzętu, tak na koniec nie można pisać że nie ma alternatywy dla NC+ bo sieci kablowe oferują to samo w pakietach (Telefon/Internet/Telewizja) i wychodzi taniej lub w zbliżonej cenie bez szpecącej elewację anteny, w miastach coraz mniej anten sat na osiedlach bo dostawcy netu i telewizję udostępniają, taki proceder raczej się pogłębi, więc telewizja sat raczej traci klientów niż zyskuje, jeśli NC+ zaszaleje z kartami dostępu czy dekoderami może naprawdę popaść w tarapaty, widz ten bogatszy woli własny sprzęt, dekodery od operatora to nisza rynkowa i mając płacić za full pakiet kasę to wymagam albo lepszego dekodera albo możliwości korzystania ze swojego, jak Operator uparty i nie da takiej opcji to pa pa.

 

 

1. Będą oferty pre-paidowe. Powód zajęcia komornicze ( mając 300 PLN długu za mandat blokują konto na kilka tysięcy PLN  -bezprawnie ale banki ochoczo to robią).. Zresztą już można kupić karty płatnicze na okaziciela - ładowane jak pre-paid, które nie są przypisane do umowy więc komornik nie ma wejścia na nie. Z powrotem możesz korzystać z paczkomatów, biletomatów w komunikacji miejskiej, wykonywać przelewy itd. Energię elektryczną też się sprzedaje od kilku lat na zasadach pre-paid.  Jak widać różnym podmiotom pre-paid "pasi" tylko platformom sat nie? 

 

2. W kablówce są kanały produkcji C+? Są. Więc można będzie zakończyć kosztowną zabawę via sat i wesprzeć poprzez Brukselę budowanie szerokopasmowego internetu. W moim mieście się to sprawdziło.

 

3. Tych co się upierać będą przy swoim sprzęcie to znikomy margines. Odejście tych abo mają skalkulowane. Czasem zysk na wyeliminowaniu "własnego sprzętu" może przewyższyć koszt utraty cześci abo. Jeszcze jedno - nie bogatszy a raczej fascynat sat. Wierz mi u wielu "bogaczy" byłem i niestety własny tuner a nie dedyk to nie ich bajka. U tych mniej zamożnych a zafascynowanych TV-SAT to tak, widać własny sprzęt do odbioru. (niestety ale szczególnie wśród "nuworzyszy" zamiłowanie do zrób to sam, jakieś hobby wymagające inwencji nie jest "w modzie" - uważałbym z taką generalizacją że bogaty -= własny "wypasiony" tuner)

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...