Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cardsplitter obecnie oferuje paczke extra + 8xc+ za 1750zł / 24 = 72,91zł.

NC+ chcę 79,90zł po wysłaniu wypowiedzenia i ani grosza mniej.

 

Śmiech na sali, tym co dzwonią warto powiedzieć, że jeden z ich własnych dystrybutorów ma lepszą ofertę dla każdego z ulicy od ręki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co? Dowolnu niezalezny dekoder jest lepszy od tych ich wynalazków.

Widzę, że masz CI+, mialem kiedyś CAM CI+ Cyfry, to porażka, ledwo udalo mi się to sprzedać i pracuję na Astonie 2.26, szybki i nie ma ograniczeń w nagrywaniu, które czasami uaktywniały się w module cyfry.

Z tunera korzysta senior i tak sobie nie może poradzić z wyborem swojej listy, czy  z aktualizacją kanałów.Nie mam możliwości, co jakiś czas grzebać przy tunerze jeśli senior ma problem. W takiej sytuacji dedykowany nie robi tyle problemów jest lepszym rozwiązaniem. Natomiast moduł C+HD mam dzierżawiony za darmo i nie nagrywam żadnych programów, więc inwestycja w Astona zbyteczna.

Edytowane przez Z-G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym sprzedawcy [...] ? Niby oferują kartę cameleon na dowolny pakiet nc+ 

Kto ich tam wie, co to jest naprawdę. Może mają pulę własnych kart z przeszłości lub te niby-abo te będą zapisane na nich, a nie na nabywcę, cięźko wyczuć. Na pewno kart Cameleon nie ma w oficjalnej ofercie NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym sprzedawcy http://cardsplitter.pl/ ? Niby oferują kartę cameleon na dowolny pakiet nc+

Można wziąć. Nawet bez dekodera. Zadzwoń do nich, wyjaśnią co i jak. Od tygodnia mam od nich Cameleona. W abo na 24 miesiące.

Na moje konto i nazwisko, bez kombinacji.

Edytowane przez strowger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to uważasz za żródło .

W jakim sensie oscam nie jest elastyczny :crazy: ? A stabilność: używam od dwóch lat z różnymi konfiguracjami (fizyczne karty polsatu, nc+), wcześniej także czytniki na zdalnych protokołach i żadnej zwiechy.

 

Jak to oscam nie ma oficjalnego źródła? Pierwszy raz coś takiego czytam :crazy:

W tym sensie że  nie jest elastyczny . Tutaj większość  nie ma do czego porównywać bo zaczęła od razu od Enimgy 2  i oscama. A czy ktoś  korzystał z Enigmy 1 i  newcsa  [beep]  mgcamd  znasz tego camy z czasów E1?

Ile było problemów z kartami polsatu a to że nie chciało emm pobierać  wieczne resety.    Teraz łatwo mówić po pobierze gotowca nie wie co ma i mu działa.  Oscam chodzi mi o kod źródłowy ale  rozłożony na czynniki . Dlaczego niby HD+ wydanie kart 03 działa a innym nie :)       Dlaczego jeszcze z rok temu by pobrac uprawnienia na HD+ pierwsze i drugie wydanie  trzeba było robić oscam+mgcamd

 

 

HD+

Unfortunately, OSCam can update an HD+ card with a [beep] client, only by the [beep] Protocol. 

 

stąd  http://www.streamboard.tv/wiki/OSCam/en/AU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dane z tej strony jak od razu widać - dotyczą baaaaardzo starej wersji. Na dodatek pre-release.  0.99  kontra 1.20. 

W tym sensie że  nie jest elastyczny . Tutaj większość  nie ma do czego porównywać bo zaczęła od razu od Enimgy 2  i oscama. A czy ktoś  korzystał z Enigmy 1 i  newcsa  [beep]  mgcamd  znasz tego camy z czasów E1?

 

No wtedy to była suuuuper elestyczność i  uniwersalność. Jak tak tęsknisz za tamtą elastycznością to czemu się jarasz tunerem 4K bez przeszłości bo bez DVB-S2X zamiast pielęgnować nadal jakiegoś dbox2?

Było znacznie więcej sotcamów i [beep] niż wymieniłeś widać baaaaardzo późno się zetknąłeś z E1.

Każdy z projektów ewoluuje. Wcześniej czy później kończy się rozwój bo gdzieś pojawiają się bariery o których nie pomyślano na początku.

Co chcesz więc udowodnić na siłę?

Edytowane przez activa42
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 6-ciu latach bycia klientem premium zarejestrowałem wypowiedzenie w APS jednocześnie usuwając praktycznie wszystkie metody kontaktu NC+ ze mną.

 

Powód: nieokreślone warunki świadczenia usługi.

 

NC+ może dowolnie zmienić limit ECM na mojej karcie (bez uprzedzenia; bez żadnych gwarancji donośnie minimalnej gwarantowanej wartości) uniemożliwiając mi jednocześnie jakąkolwiek reakcję bowiem kara za wcześniejsze rozwiązanie mojej umowy jest relatywnie naprawdę wysoka (przy mojej 24mies umowie i rozwiązaniu w pierwszych miesiącach karę szacuję na 1600zł).

 

Zdumiony jestem arogancją NC+.

Podczas 4 rozmów telefonicznych spokojnie i grzecznie podawałem argument nierównych szans:

-NC+ dowolnie może zmienić warunki świadczenia usługi i ja jako abonent nie mam żadnych zapisów w umowie które chociaż minimalnie ograniczają tę dowolność (kto zagwarantuje iż moja karta nie dostanie limitu 1 ECM na 10sek?)

-jednocześnie NC+ żąda b.wysokiej kary w przypadku gdy ja jako abonent postanowię zaprotestować przeciwko w/w dowolności poprzez rozwiązanie umowy z NC+ (jedynie to mogę zrobić; patrz (*) )

 

W/w logika jest dość elementarna - jej ignorowanie przez NC+ jest zwykłą arogancją.

Tłumaczyłem NC+ to 4 razy. Za każdym razem od początku (ich arogancja powoduje iż nawet nie są w stanie śledzić postępu w kontakcie z abonentem). Geez!

 

Generalnie gorąco Was namawiam: jeśli podzielacie mój pogląd: SKŁADAJCIE WNIOSKI O ROZWIĄZANIE UMÓWY.

Jedynie w ten sposób - my konsumenci - możemy podnieść jakość oferowanych dla Nas usług!

 

(*) - złożyłem do NC+ 2-krotnie reklamację. NC+ uznało reklamację i rozpatrzyło negatywnie.

 

Uzasadnienie z NC+:

 

"Informujemy iz jedynym sposobem na odbiór oferty NC+ na wielu odbiornikach jest zakup usługi MultiRoom"  

 

Jako że w w/w reklamacji wyraźnie zaznaczyłem iż posiadam jeden tuner - widać iż faktyczny cel NC+ to: zmuszenie abonenta do zakupu dodatkowej usługi poprzez takie manipulowanie sposobem świadczenia usługi aby abonent miał jedyną alternatywę w postaci znaczącej kary.

 

Nie chcę mieć nic wspólnego z takim usługodawcą.

 

PS: Strategia NC+ mnie zdumiewa: właśnie stracili CLV (customer livetime value) na poziomie 2640zł dlatego że:

1.ślepo zastosowali metodę ukrócenia sharingu do osoby która nie ma nic wspólnego z sharingiem.

2.prymitywnie próbowali wymusić dodatkowe dochód od klienta który kompletnie nie jest zainteresowany dodatkowym produktem.

 

Domyślam się iż strategia NC+ to maksymalizacja dochodów poprzez price discrimination (indywidualne negocjowanie z każdym klientem tak aby uzyskać max tego co ten klient jest skłonny zapłacić)

Jeśli tak - to zachowanie NC+ jest jak przysłowiowy sprzedawca-neandertalczyk próbujący sprzedawać w wykwintnym sklepie garnitury na miarę.

 

PS2: Już parę lat temu połączenie C+ i N powinno przejść do annałów szkól biznesu (MBA) pt. jak można łączyć spółki.

Z pewnością ówczesny prezes NC+ zapisał się w dziejach biznesu. Pozostawił nawet konkrety: profil AntyNC+ na FB.

 

Jak widać obecny prezes dokonuje kolejnych milowych odkryć w obszarze biznesu: tym razem w obszarach (1)transformowania marki do klasy premium oraz (2)maksymalizowania dochodu

Wspaniałe efekty widać na moim przykładzie.

 

Szczerze gratuluję Panie Prezesie!

_Naprawdę_ jestem pod wrażeniem!

 

Heh, tak sobie myślę: fajnie jest o tyle że wykładowcy marketingu i strategii mają kolejne przykłady dla studentów.

Szkoda tylko że tak negatywne.

 

Zdrówki

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdumiony jestem arogancją NC+.

Podczas 4 rozmów telefonicznych spokojnie i grzecznie podawałem argument nierównych szans:

[...]

PS2: Już parę lat temu połączenie C+ i N powinno przejść do annałów szkól biznesu (MBA) pt. jak można łączyć spółki.

Z pewnością ówczesny prezes NC+ zapisał się w dziejach biznesu. Pozostawił nawet konkrety: profil AntyNC+ na FB.

 

Gość na infolinii zarabia pewnie 1200 zł max jako "czasownik" i nie rozumie połowy z tego, co do niego mówisz...

Co do jakości NC+, wszyscy wiemy, że jedyne, co ich trzyma to wyłączność na Canal+, może też MiniMini/AleKino, cala reszta jest taka sama, jak nie gorsza (zwłaszcza cenowo), niż w Polsacie - stąd obecność paczki 8xC+ i MiniMini/AleKino w pakietach od 79,90 zł w górę - http://ncplus.pl/sklep/promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do jakości NC+, wszyscy wiemy, że jedyne, co ich trzyma to wyłączność na Canal+, może też MiniMini/AleKino, cala reszta jest taka sama, jak nie gorsza (zwłaszcza cenowo), niż w Polsacie - stąd obecność paczki 8xC+ i MiniMini/AleKino w pakietach od 79,90 zł w górę - http://ncplus.pl/sklep/promocje

Całkowie się z Tobą zgadzam!

 

W moim przypadku doszło jeszcze:

-możliwość korzystania z własnego sprzętu (brak parowania)

-własny sprzęt może mieć więcej niż 2 głowice (ja mam 4 fizyczne, 16 virtualnych).

Do tej pory w/w były jedynym uzasadnieniem dla którego godziłem się płacić średnio 1.7-2x więcej niż wystarczająca dla mnie alternatywa (Polsat).

 

Widać iż marketing NC+ odkleił się od rzeczywistości i postanowił:

-zlikwidować wyróżnik za który jestem w stanie zapłacić extra

-metodą zaklinania rzeczywistości wykreować niby extra wartość za którą pragnie jednak dostać extra reve.

 

Zapomniał jedynie iż dowolny produkt jest wart jedynie tyle ile KLIENT CHCE ZA NIEGO ZAPŁACIĆ

 

Obecnie zachowanie NC+ można wyjaśnić na 2 sposoby:

1. strategię wymyślił nieuk (bo nie rozumie podstaw marketingu)

2. strategię wymyślił arogant (bo myśli iż "ciemny lud to kupi")

Ja na to nie idę...

Zabawne iż odpuszczają moje 2400zł w imię zwykłej arogancji....

 

Liczę iż taki nieudacznik szybko opuści swoje stanowisko....

Edytowane przez warped
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie tak jest w Europie więc i nas nie ominie "postęp" w tej dziedzinie...i tak nigdzie nie pójdziesz tylko zostaniesz w NCplus...wez sobie 0b01 i narazie problem z glowy a nie wylewasz żale których i tak nikt odpowiedzialny za tą sytuację nie przeczyta. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga: nic tu nie wylewam. Mój cel to pokazanie NC+ iż ich działania może są i OK na wybrzeży kości słoniowej - ale nie w europejskim kraju.

Co do czytania moich postów: NC+ dostało moje wypowiedzenie i jako że im podziękowałem - mam gdzieś czy NC+ czyta posty czy nie.

Liczę ża adresatem będą abonenci NC+ (no może za wyjątkiem niektórych :-P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na działania związane z ukróceniem szaringu to nie znajduję w tym żadnego sensu. Utrudni to jedynie życie tym co sporo płacą i oglądają na swoim sprzęcie. Może nie każdy wie, ale jak zniknie szaring to na porządku dziennym będą strumienie w internecie. Obecnie można bez większych problemów zakupić dostęp do platform typu Sky Italia (wszystko w HD, co w przypadku oscama nie jest możliwe) nie mówiąc o dziesiątkach polskich serwisów streamingowych w internecie.

 

Najlepsze jest, to że strumieni nie da się w jakikolwiek sposób zablokować :wink: Wystarczy grabber HDMI. Są fabryki i do jednego kanału wystarczy tylko jeden dekoder. A dalej można to puścić miliony razy, ograniczeniem jest jedynie przepustowość. A strumienie w internecie będą (jeśli już nie są) bardziej popularne niż szaring. Nie potrzeba anteny, kabla wystarczy dostęp do szybkiego internetu z którym z roku na rok jest coraz lepiej.

Edytowane przez janusz951
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. To o czym piszesz generalnie nazywa się OTT (over the top; usługi na Internecie). Idealnym przykładem jest Netflix. Obecnie dostawcy treści doskonale rozumieją ten trend.
Jako że OTT jest alternatywnym kanałem dystrybucji który może zwiększyć dochody poprzez zaadresowanie większej liczby segmentów rynku (np user bez TV ale z komp/tablet) - dostawcy treści intensywnie pracują nad wejściem w OTT. Idealnie widać to n.p. w HBO czyli HBO GO.
Porównując strategię radzenia sobie z OTT w C+ i HBO, widać różnice: niezrozumiały przymus vs. proaktywne wejście.  
 
Obecna strategia NC+ ma typowe znamiona krótkoterminowej taktyki chęci zwiększenia dochodów za cenę postrzegania marki.
Ryzyko to erozja marki potencjalnie prowadząca do churn (odejścia klientów).
Możliwy efekt: wzrost dochodów lub spadek dochodów. Zależy czy "spieniężenie" marki będzie większe niż strata z odejść czy też mniejsze.
Praktyka pokazuje iż na dłuższą metę prawie zawsze to strata jest większa (czego NC+ szczerze życzę!).   
 
OK - odpadłem od tematu tego wątku. Sorki.
 
Ja generalnie jestem mocno zniesmaczony typową strategią francuskich firm na dojrzewających rynkach.
 
Ująłbym to tak:
Paryż to centrum. Francja to prowincja. Reszta świata to kolonie.
 
zdrówki

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...