Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, g0nz0s napisał:

A na koniec tak jak mówi @pablo21 jakie ty chcesz robić protesty, umowa na Camele się skończyła, nc+ ma zagwarantowane wsparcie w zakresie nowych kart, wchodzą w IPTV bez kartowe a na koniec bardzo dużo osób oddało Camele więc została już tylko garstka.

Skoro twierdzisz, że tych ludzi jest garstka, to wyjaśnij dlaczego początkowy termin wyłączenia cameli który był wyznaczony do końca roku został przesunięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot przyklad lzejszy, materialy Premium np prapremiery, nie obejrzysz na kodi czy nawet na Anrdoidzie bez wsparcia Widevine L1 a jedynie na certyfikowanych odtwarzaczach i tv.

Przyklad ciezszy transmisje i materialy 4K tylko na TV Samsung z TizenOS.

 

@lukx95 operator nie musi ci gwarantowac wlasnej numeracji, z kolei CP z tego co pamietam wydaje obecnie CI+ jednostrumieniowy. Rowniez nie wymienia dekoderow na modul ani tez nie daje dwoch modulow do jednej umowy.

Edytowane przez g0nz0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@g0nz0s to nadal nie jest "dedykowany sprzęt" i nie jest to żadna "ostatnia zmiana", bo od 10 lat (czyli momentu powstania) Ipla zależnie od sprzętu oferuje jedne treści, a inne nie ;).

A materiały 4K są dostępne też na Androidzie. Popraw research, bo ostatnio coś kuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jakosc i zawartosc biblioteki jest uwarunkowa posidaniem danego sprzetu to jakby nie patrzec jest dedykowany, jakby nie patrzec nawet Netflix wydaje Certyfikat zgodnosci z NF. I nie jest to to samo co 10lat temu, bo dawniej ipla dzialala na kazdym androdzie a teraz tylko na tych z najsilniejszym zabezpieczeniem pozostale urzadzenia moga otwierac tylko darmowe materialy, co wiecej 4K nie odtworzysz nigdzie indziej tylko na scisle okreslonej puli jednego producenta. Owszem sa przypadki Androida ale to juz super nowe urzadzenia musza byc bo musza miec L1, a wystarczy chociazby zrobic root i nie odtworzysz ;)

 

A o kodi nie ma co mowic, ipla ma gdzies wszystkie boxy i urzadzenia z nim.

 

Wystarczy popatrzec ile placzu jest na facebooku playera czy ipli, nie mam tego albo tego. To wszystko jest zasluga ze ich urzadzenia wspieraja jedynie L3.

Edytowane przez g0nz0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do swojego wątku z problem z odbiorem na mojej karcie Cameleon. Niestety karta okazała się uszkodzona, nie ruszyła na dedykowanych dekoderach od NC+.

Udałem się do punktu NC+ i Pan z obsługi potwierdził moje obawy, karta uszkodzona. Zapytałem czy jest jeszcze możliwość wymiany na Cameleona ale dowiedziałem się, że nie ma już takiej możliwości, Cameleony są wycofane. Karta wymieniono mi na Caymana i sparowano z dekoderem. Jako że mam dwie karty Cameleon, jeszcze w spadku po starym multiroomie z Cyfry+ to się zgodziłem, drugą kartę wrzucam w splitter i jakoś dociągnę do końca wsparcia Cameleonów a jak padnie to przechodzę na TNK a karta z Caymanem i dekoderem wraca do znajomego. 

Myślę, że zakończenie wsparcia dla Cameleonów to tylko kwestia czasu. Używam swojego sprzętu do odbioru i z tego tez względu nie wiąże też dalszej przyszłości z Platformą Canal+ ponieważ np, w przypadku awarii albo jakichś przypadków losowych nie ma co liczyć na naprawę albo wymianę na Camaleona, w każdym takim przypadku myślę, że będzie możliwa wymiana tylko na Caymana a i ja też nie mam ochoty na walkę i wykłócanie się o stare i nie wspierane karty żebym mógł dalej oglądać telewizję. 

Każdy kto posiada jeszcze Cameleona i używa go w swoim sprzęcie myślę, że powoli musi się zastanowić nad czymś innym ponieważ prędzej czy później karty te przestaną działać a jak ktoś ma siłę wykłócać się i walczyć z Platformą Canal+ to życzę powodzenia :),  ja potrzebuję bezproblemowego odbioru na swoim sprzęcie i powoli pożegnam się z tą platformą. 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie umowa przeszła od października na czas nieoznaczony. Mam 2 Camele i Pace który po zmianie oprogramowania leży w szafie. Jedna kart jest w spliterze a druga w HF 8900 w którym jest jeszcze moduł  CP Cl . Zastanawiam się co robić dalej. Nie mam na razie telewizora 4k. Mam w planach taki nabyć ale jeszcze nie wiem kiedy to się stanie. Jak wielu abonentów czekam na rozwój sytuacji. Dopóki wszystko śmiga jest ok co dalej zobaczymy. W szuldzie leży nieużywany moduł TNK HD. Jak co składam wypowiedzenie i mam 30 dni do namysłu co dalej robić. 

Edytowane przez Flaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, g0nz0s napisał:

@lukx95 Myślicie, że ktoś się Wami przejmie, że nie możecie odbierać na własnym sprzęcie? Patrząc na ich politykę wobec klientów, w ostatnich latach, mogą Was tylko jeszcze osikać ciepłym moczem.

Kto bardzo chce to będzie dalej oglądał na własnym sprzęcie.Tylko że część może juz nie wnosić opłat oglądając ich ofertę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ircios napisał:

Niech olewają. Dostaną w zamian wielką kupę.  Czasy tv sat piwoli sie kończą. Operatorzy satelitarny mają coraz to większy problem. 

Spoko, nie martw się. Już się przenoszą do neta. Jeszcze trochę i nie trzeba będzie anteny sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem spokojny, ale nie miałem PC+ na myśli?. I co, że sie przenoszą do neta, jak 60%, a może i wiecej abonentów ma wolne łącza lub korzysta z mobilnego. Ich oferta w sieci to tylko dodatek. Nastepna sprawa, to, że ludzie już mają dosyć reklam w kanałach za które płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokazuje, że i łącza są szybsze. Także spokojnie, może za 2 lata bedziesz miał zamiast 5 - 50Mb.
Nie mówię o aktualnym sprzęcie, aczkolwiek przenosiny już pomału się dzieją. Na pewno pojawi się nowy sprzęt i apki na tv Smart i Android. To bardzo wygodne wybrać w salonie po podpisaniu umowy zamiast anteny i dekodera, link do apki, login i hasło do wpisania na telewizorze. No, ale to nie ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kfm877 napisał:

Czas pokazuje, że i łącza są szybsze. Także spokojnie, może za 2 lata bedziesz miał zamiast 5 - 50Mb.

Wygoda wygodą ale bez przesady, są miejsca gdzie szybkiego łącza nie ma i nigdy nie będzie ze względu na koszty. Czasami nawet w większych miastach jest z tym problem, nie mówiąc o  wioskach. W takich przypadkach pozostaje tylko internet wifi z małymi prędkościami albo mobilny z limtowanymi pakietami.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2019 o 19:30, tomek6680t napisał:

@Derek25

Pomyśl o tym zestawie

https://pl.canalplus.com/sklep/promocje/Dostawa0-Extra-Canal-ITI2850-99/zamow

Z tunerem 2850ST ,później można przejść na abonament . Jest z tym trochę "zabawy" ,ale warto:) .

Dzięki za propozycje ale już mi się nie chcę bawić w takie rzeczy :)

 

W dniu 12.10.2019 o 21:26, ircios napisał:

Mnie zastanawia, czy oni specjalnie czasem nie będą w jakiś sposób specjalnie blokować kart, a potem  wymieniać pod przykrywką "uszkodzona"

 

W moim przypadku niestety miałem pecha i karta się popsuła, nie ruszyła na niczym nawet dekoderach od Cyfry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...