Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chciałem reklamacyjnie wymienić Wifibox-a na inny model z powodu braku współpracy z dyskiem zewnętrznym to właśnie miałem odpowiedź że "nie gwarantuje Operator nagrywania".

Tu inna sytuacja ponieważ dekoder PVR, więc powinien poprawnie działać.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pablo21 napisał:

Tak jak widać testują ponownie licznik na wyższym ROM-ie dla kart Cameleon

Na jakiej podstawie takie wnioski? Testowałeś zachowanie karty na swoim sprzęcie?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, giecik napisał:
2 godziny temu, tail# napisał:
Na jakiej podstawie takie wnioski? Testowałeś zachowanie karty na swoim sprzęcie?

Gdyby działo się to na wszystkich kartach to byłoby więcej wpisów a tak tylko Pace szwankuje. Ja obstawiam że to wina dekodera a nie kodowania

Moze dzialaja partiami kart, albo wybrali sobie grupe kart do testow. Moze nie wszystkie karty pobraly juz aktualizacje ROM i przez to jeszcze nie maja problemow z kodowaniem.

Bylby to dziwny przypadek, aby w jednym czasie zepsuly sie Pejsy u kilku abonentow, gdy spadaja na Camele aktualizacje ROM.

 

1 godzinę temu, Dr.STech napisał:

Na moim PACE nie mam takich objawów. Bez problemu nagrywam TV6 czy TV4 i oglądam TVN24 w tym samym czasie.

Instalacja TWIN ale zmieniałem na POJEDYNCZA i też jest bez zakłóceń/przerw.

PACE z softem 162 i kartą cameleon.

Jaki masz Revision karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nikt z was nie pisał, że sprawdził to od strony technicznej tylko opieracie się na tym, że ktoś próbował na Pace, na którym nie widać jak zachowuje się karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz, nie sprawdziłeś, to możemy opierać się tylko na przypuszczeniach. To że ktoś jeszcze pisał, to słaby argument, żeby na nim bazować. Poza tym aby to sprawdzić nie koniecznie musisz mieć sprzęt z dwoma głowicami.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie klient ma kartę szarą z kolorowymi kwadracikami wraz z dekoderem cyfry+ dsi87.

Nie używa go od lat, bo kartę trzyma w fergusonie bo może ustawić własną listę kanałów.

Teraz od kilku dni na Ferdku na wszystkich kanałach ma komunikat  Zakodowane.

Po przełożeniu karty do oryginalnego dekodera dsi87 wszystko działa.

Czy to oznacza, że na Ferdku już nie będzie mógł tej karty używać?

Załączam screen karty z dsi87.

https://imgur.com/a/5QZUuIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając temat o problemie z dekoderem Pace i czytając ostatnie wpisy jestem kategorycznie przekonany że wpływ na to zachowanie dekodera ma tylko i wyłącznie

ich kombinowanie z kartami cameleon. Pace posiadam od jego powstania i do tej pory nie maiłem z nim żadnych problemów. Nie używałem żadnych spliterów tylko karta

i dekoder. Od feralnego piątku są zacinki głosu i obrazu do dnia dzisiejszego nagrywając i odbierając drugi kanał. Jeżeli tylko oglądam nie ma żadnego problemu z żadnym kanałem.

Sprawdziłem instalację siłę sygnału miernikiem ( nie przez dekoder) i wszystko jest w porządku. Wykorzystuję konwerter quad pod którego mam również podłączony dekoder polsatu

z dyskiem i na nim nic takiego się nie dzieje.

Napisałem do nich zgłoszenie i na pierwsze banda mi odpowiedziała żebym się zgłosił do punktu i tam określą co zrobić (czyli pewnie wymienić kartę i dekoder.)

Drugi raz napisałem że jak mi zagwarantują przeniesienie nagrań i inny dekoder z dyskiem i bez dodatkowych opłat  ponieważ jestem przekonany że to ich kombinowanie z kartami wpływa na 

takie zachowanie dekodera to odpowiedzieli że działają zgodnie z polityką bezpieczeństwa i mnie pozdrawiają.

Normalnie banda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się załatwić.  ja miałem multiroom po cyfrze dwa cameleony. Drugi dekoder miałem swój ariva.  Dostałem fedc i przestał działać w sobotę . Jeżeli się chce normalnie bez kombinacji oglądać można oddać cameleona Kt nie działa, dostać drugi dekoder bez opłaty aktywacyjnej i dzierżawy kartę cayman do niego i multiroom standard HD też za free. W sobotę złożyłem reklamację w poniedziałek dostałem telefon jak można to rozwiązać a we wtorek wszystko to załatwilem w punkcie. Mam superpremium,  WiFipremium boxa,  wfii boxa,  multiroom standard HD,  i HBO go wszystko za 99 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jawor1111 napisał:

Zaczynając temat o problemie z dekoderem Pace i czytając ostatnie wpisy jestem kategorycznie przekonany że wpływ na to zachowanie dekodera ma tylko i wyłącznie

ich kombinowanie z kartami cameleon. 

Normalnie banda

 

Przykład postawy, z którą pewnie żaden sprzedający nie chciałby się spotkać.

Zupełny laik w temacie oczywiście wie lepiej, obraża bandę itd, itp.

Pisząc przy okazji, że ma wiekowego Pace.....który mas prawo się psuć. 

Żądania, ultimatum i obrażanie. A może dobry człowieku faktycznie staruszek padł>I przy okazji sprawdź czy twe żadania mieszczą się w podpisanej umowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba dokładnie się wczytać w napisany tekst, następnie go zrozumieć a potem odpowiadać.

To że dekoder jest stary nie znaczy że działa nieprawidłowo. Co do laika to widać że ty nim jesteś skoro stwierdzasz że stary to uszkodzony. Czym się różni pace który

bym dostał obecnie na wymianę od tego który mam - może wyświetlaczem i nowym opakowaniem - ale widać że nie masz o tym pojęcia. A co do żądania to to że

chcę oglądać kanał i nagrywać drugi jest dla Ciebie takie trudne do zrozumienia. Przecież Pace został do tego stworzony i działał bez problemu do feralnego piątku a co ma do tego 

umowa widać że mało masz do czynienia z prawem a tylko z jedną umową. Także nie obrażaj ludzi bo raczej z wypowiedzi widać że jesteś sprzedawcą NC+ i dla was jedynym

rozwiązaniem jest wymiana sprzętu.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie dekodera (dosyć wiekowego) może być tylko zbiegiem okoliczności i nie ma co doszukiwać się teorii spiskowych :)

Operator musi wyłącznie w miejsce uszkodzonego lub nieprawidłowo działającego dekodera bezpłatnie dostarczyć sprawny umożliwiający odbiór abonowanej oferty.

W żadnej umowie nie ma mowy o tym, że nagrania są w jakikolwiek sposób elementem chronionym i z tego tytułu abonentowi przysługują szczególne prawa,

w zakresie ich przenoszenia na wymieniony sprzęt.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie co do nagrań. Natomiast co do przytoczonych problemów - przeczytaj sobie ileś postów wcześniej - nie tylko ja mam takie problemy. Są także na innych forach wpisy na temat o takich samych problemach z pace. Teoretycznie jakbym tylko ja miał takie problemy to wygląda to najszybciej na instalację antenową a nie na dekoder Nagle tylu osobom w tym samym dniu padły PEACE

Sądzę że dużo więcej jest takich osób jak ja - tylko że nagrywają np w nocy i nie sprawdzili nagrywania w jednym czasie i oglądania

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli operator wprowadził zmiany w działaniu sprzętu (karty), to ma on do tego prawo zgodnie z zapisami każdej umowy.

Jeśli zmiany powodują nieprawidłowe działanie dekodera, to abonent może wymienić bezpłatnie dekoder na sprawny. Wszystko w temacie.

Edytowane przez support458
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum nie jest po to aby cytować wyuczone regułki jak operatorzy na infolinii czy internetowym BOA ale po to abyśmy się dzielili problemami i spostrzeżeniami

Ty pracujesz dla NC+ czy Polsatu bo twoje odpowiedzi właśnie takie są.  Już otrzymałem takie informacje jak ty podałeś a jak będę chciał więcej to zadzwonię do nich.

Także nie wysilaj się i nie nabijaj sobie licznika

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...