Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, tail# napisał:

Doczytaj, bo z tego wynika że mało wiesz w tym temacie. Dla twojego info, niektórzy już na caymanach oglądają, a ty z tym twoim HF 8900 ze zwykłą stara kartą masz problemy. To tak drobną różnica, powodująca że tobie karta nie działa ale za to masz cudowny obraz, a u i innych działa nawet najnowsza karta i obraz też mają świetny.

Najpierw doczytaj kto napisał o świetnym obrazie bo na pewno nie ja ?. Ja mam moduł w tv zamiast brzydkich skrzynek ;).

@Vsat nie każdy chce i potrafi dlubać w swoim tunerze po SSH. Stad też doskonała sprzedaz różnych Technisatów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia ale podejmujesz dyskusję nie bardzo wiedząc w czym rzecz i jakie są różnice.  Skrzynki dla jednych brzydkie, dla drugich nie ale z tv jest jeszcze większa loteria jeśli chodzi o działanie, bo musisz mieć moduł, a nie każdy moduł działa prawidłowo i też ludzie mieli problemy po złapaniu FEDC. 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie bo odnosisz się do czegoś czego nie napisałem ;). 

Dla Ciebie szrotem jest Ferguson, dla drugiego tuner operatora, dla jeszcze innego tuner na Linuxie z garażowym softem w wersji permanentna alpha.

Ja z kolei np. preferuje moduł w TV, daj ludziom używać sprzętu jaki im się podoba ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bugmenot napisał:

@Vsat nie każdy chce i potrafi dlubać w swoim tunerze po SSH. Stad też doskonała sprzedaz różnych Technisatów itp.

Jasne, rozumiem. Są też softy, które mają wbudowane coś w rodzaju "blue panel" i wszystko robisz z pilota...

Nie rozumiem, jaki jest obecnie sens kupowania tunerów na zamkniętym oprogramowaniu, typu Technisat etc. Jeżeli pojawi się jakieś nowe "zabezpieczenie" typu właśnie FEDC, to na 99% "po chwili" pojawi się rozwiązanie problemu na E2, a dekodery z zamkniętym software zostaną z niczym. Chyba, że ktoś faktycznie korzysta z modułu (oryginalnego), który nieco ogranicza użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bugmenot napisał:

Dla Ciebie szrotem jest Ferguson, dla drugiego tuner operatora, dla jeszcze innego tuner na Linuxie z garażowym softem w wersji permanentna alpha.

Ja z kolei np. preferuje moduł w TV, daj ludziom używać sprzętu jaki im się podoba ;).

Nigdy nie pisałem kto ma czego używać. Co do softów po raz kolejny proszę - nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz pojęcia, bo naprawdę to jest śmieszne co piszesz. ?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie mam od czasów pierwszego dBoxa, tak więc daruj sobie uszczypliwości, bo o ile używałeś te tunery to jest duża szansa, że z mojej listy kanałów korzystałeś ;).

A jak chcesz być taki bardzo pr0 i nowoczesny to może czas zmienić init.d na systemd w profilu :D.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skąd wiedza o "garażowych softach w wersji wiecznej alpha"? :D Takie rzeczy obecnie to chyba tylko na przerabianych dekoderach typu nbox, pace, sagemcom.

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak to wygląda. To nie jest sprzęt do normalnego używania dla przeciętnego użytkownika Fergusona, dla którego wgranie nowej paczki z softem na USB to jest szczyt zaawansowania. Nie mierzcie wszystkich swoją miarą.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie nie rozumiem dlaczego takie głupoty wypisujesz o jakiś softach alpha. Usiądź na spokojnie i doczytaj jakie są dostępne i w jakiej ilości, jak działają, kto je wydaje itp. Wtedy możemy dyskutować. Widzę że czepiasz się już nawet mojego profilu, bo nie masz innych argumentów. Przypominasz mi polityków - jak nie mają wiedzy w określonym temacie, to szybko zmieniają temat. Ty robisz podobnie w tym przypadku, chyba że chodzi Ci o nabijanie postów. ? 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam bardzo, że w końcu zaregowałem jak od pięciu postów albo piszesz, że się na niczym nie znam tylko dlatego, że mam inne zdanie,  albo odnosisz do rzeczy, których nie napisałem, :D.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam ale nie przekrecaj moich słów. Gdzie napisałem że się na niczym nie znasz? Jeśli już to chodziło mi o temat w którym się wypowiadasz, a dokładnie o softy, tu faktycznie musisz doczytać, bo tak jak napisałem głupoty wypisujesz. Z resztą Ci co mają np. Vu+ też zapewne się dziwią, że takie rzeczy wypisujesz.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pisząc "nie wiem w czym rzecz", "głupoty wypisuje" sugerowałeś, że się znam, to też bardzo przepraszam ;).

Poza tym tak edytujesz swoje posty, że sam już nie nadażąm z odpisywaniem, bo co chwilę jest tam co innego.

Cała dyskusja wyniknęła z Twojego zdziwienia, że ktoś używa "szrotu" zamiast sprzętu operatora i to Ty potem zmieniłeś narrację na tunery Linuksowe i jeszcze [beep]a wie co.

A fakty są takie, że nawet 8-letni Ferguson ma o wiele więcej możliwości niż np. Wifibox. Tylko i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bugmenot napisał:

A fakty są takie, że nawet 8-letni Ferguson ma o wiele więcej możliwości niż np. Wifibox. Tylko i aż tyle.

Fakty są takie że pojawiło się tu już kilka osób które mają ciemność, bo karta złapała FEDC. Skoro to taki dobry sprzęt, to rozumiem że im pomożesz i doradzisz co teraz mają zrobić. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprzęt, który gdyby nie był sztucznie ubijany przez FEDC spokojnie mógłby dalej ludziom służyć i tylko o to chodzi, E2 też prędzej czy później znowu padnie i będziesz latał po forach i szukał patcha ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu? Dla twojego info enigme znam z czasów jak była wersja pierwsza czyli zapewne wiesz od kiedy ale nadal nie wiem o co Ci chodzi. Nie przypominam sobie abym miał w ostatnich latach jakieś problemy z działaniem kart ze względu na system.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jesteś najwidoczniej wybrańcem, nie to co te setki osób piszących w tym temacie o pomoc z oscam itp, bo nie są w stanie oglądać opłacanej platformy na super intuincyjnej Enigmie... ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz piszesz o oscam, a raz o enigmie. Oscam to nie enigma. Poza tym problem nie wynika z softu tylko to jest tzw. PEBKAC. Ci co mają problemy, to zazwyczaj początkujący, którzy nie wiedzą jak to działa. Oscam to plugin który działa na wielu sprzetach, na windowsie również i nie jest zależny od enigmy jeśli tego nie wiesz. ?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo przecież oscam w żaden sposób się z E2 i opisywanymi tutaj problemami z odbiorem NC+ nie wiąże, to zupełnie dwie niezależne sprawy... :D.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dalsza dyskusja, bo nie wiesz o co chodzi skoro nie korzystasz z tego. Raz piszesz że enigma zła, później coś tam o oscamie, który bez problemu działa z większością kart. Naczytałeś się wycinków postów ludzi, którzy mają problemy wynikające z niewiedzy i od razu wszystko twoim zdaniem jest złe. To nie jest tak jak piszesz. Kiedyś może zrozumiesz.

Wracając do tematu co polecisz ludziom którzy mają HF8900 i zgasła im karta?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...