Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Alcatraz napisał:

Jestem po trzecim telefonie na infolinię. Wygląda na to, że sprawa jest przesądzona. Trzecia konsultantka stwierdziła, że fakt działania tylko części kanałów nie dowodzi, że nie mamy do czynienia ze zmianą zapowiadaną do końca roku. Uprawnienia przechodzą i ona nie jest w stanie nic więcej zrobić. Trzy razy w trakcie rozmowy przypomniała, że oni nie gwarantują poprawnego działania na tunerach uniwersalnych. Doradziła ewentualną wizytę w salonie ncplus celem sprawdzenia czy karta nie jest uszkodzona. Tyle, że takie sprawdzenie i tak nic nie da, bo nowego Cameleona już od nich nie dostanę. Tak więc szkoda czasu na takie zabawy. Czas przystąpić do negocjacji najmu dekodera - z obecnych, najsensowniejszym wyborem będzie chyba ten 4K.

Jeśli masz na stanie samą kartę od operatora, to muszą ja wymienić. Cameleon za Cameleona. A jak już chcą na siłę Ci wcisnąć sprzęt, to nie daj się naciągnąć na jakieś aktywacje i dzierżawę z kosmosu. Z kartą nie trzeba iść do salonu. Można ją sprawdzić np u znajomego że sprzętem od nc. Czyli: Pejs,Sagemcom, Wifibox, Premiumbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował. Opcja ze znajomym niestety nie jest u mnie dostępna - ostatni przeszedł niedawno na kablówkę. Zostaje salon. Oczywiście "nie daję się naciągnąć" ale pozycja abonenta jest jednak dużo słabsza niż platformy ;-) Zawsze mogą powiedzieć, że nie mają Cameleonów na stanie i będzie jak w filmie "Miś" - "uparł się i mu daj, jak nie mam" :-) Co do aktywacji i dzierżawy podobno obowiązują ich sztywne reguły i tylko indywidualna prośba może być (czasami) pozytywnie rozpatrzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vigoo napisał:

Konkretnie który?

Jednym ruszyło na RevI49. Innym na RevI4A i wyżej.

 

Póki co wystarczy I4A i na takim sprawdzałem.

 

Godzinę temu, Alcatraz napisał:

tail a czy mogę to sprawdzić mając do dyspozycji tylko Arivę TT? :-)

Nie wiem czy na tym sprzęcie się da, może gdzieś z menu da się odczytać co nie zmienia faktu, że ten sprzęt ma ograniczenie tylko do tego co możesz zrobić z wykorzystaniem pilota, więc ogólnie bardzo słabo jeśli chodzi o możliwości.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Alcatraz napisał:

Witam. Tuner Ariva TT + karta Cameleon, dzisiaj spora część kanałów zakodowana. Telefon do konsultanta i informacja o wymianie, zabezpieczaniach sygnału itd. Mówię, szkoda że tak "za partyzanta", nikt wcześniej nie dzwonił, nie przysyłał maila itp. - no ale kto się tym przejmie... Pytam co dalej - Pani zaprasza do punktu celem pobrania dekodera. 4K aktywacja 90 zł , najem 15 zł/ mies., pozostałe bez aktywacji, najem 5 zł/ mies. Pytanie o Wasze doświadczenia (czytałem większość wątku) z tym modelem tunera oraz z kosztami aktywacji / najmu (czy coś można wynegocjować). Umowa do 2020 roku.

 

Dodam, że "podglądając" kartę w menu widzę: service Cyfra+1 i service Cyfra+2

Witam. Nie masz na stanie żadnego dekodera, tylko karty po cyfrze???

Bo jeśli ci zablokowali przez FEDC i każą brać dekodery w czasie umowy za opłatą, a na obecnej umowie nie masz dekoderów, to nic innego jak zmiana warunków umowy z ich strony (zmiana ceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kauj1 napisał:

Witam. Nie masz na stanie żadnego dekodera, tylko karty po cyfrze???

Bo jeśli ci zablokowali przez FEDC i każą brać dekodery w czasie umowy za opłatą, a na obecnej umowie nie masz dekoderów, to nic innego jak zmiana warunków umowy z ich strony (zmiana ceny).

Kolego przestań mieszać, tylko pomyśl - napisał, że część kanałów działa, więc co to ma wspólnego z FEDC, gdzie w przypadku jego otrzymania nie działałby żaden kanał. :)

@Alcatraz to wygląda jakby twoja ariva nie przepuściła/nie przepuszcza wszystkich instrukcji do karty słanych przez operatora. Dlaczego? - nie wiem, może jest jakiś bug w sofcie. Nadal jest to tylko przypuszczenie, bo nie ma z twojej strony pewnych informacji, po których można ustalić jaka jest przyczyna i jeżeli dysponujesz tylko sprzętem o nazwie Ariva, to raczej tych informacji nie będzie. Możesz spróbować pójść do punktu i poprosić o aktualizację uprawnień. Może wtedy karta złapie odpowiednie instrukcje, jeśli faktycznie w tym jest problem. Składanie reklamacji według mnie to ostateczność w przypadku kiedy nic innego nie da się zrobić.

 

@kristof1992 tak by było najlepiej i od razu byłoby wiadomo w czym jest problem.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, niestety Ariva w tym względzie na zbyt wiele nie pozwala. Zrobię co się da, jednak biorąc pod uwagę że za 9 miesięcy i tak dotychczasowa współpraca z kartą musiałaby się zakończyć, nie ma sensu "przeginać" w tym kierunku (np. w sensie inwestycji itp.) Rozpoznam możliwości, ponegocjuję, wyślę wiadomość (reklamację) - zobaczymy. A może jeszcze uprawnienia przypadkiem "wskoczą" na kilka tygodni / miesięcy. ;-) Takie pobożne życzenie :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy pójść do kogoś ze znajomych, który ma możliwość sprawdzenia karty o ile takiego kogoś masz.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wkleić zrzut z menu gdzie w tunerze cyfry robi się tą aktualizację rom i jakie dokładnie modele posiadają taką funkcjonalność, może przejdę się do salonu i poproszę o aktualizację mojej karty, bo też nigdy nie miałem tunera od NC+ a kartę mam tą samą od 11 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mikmik napisał:

Może ktoś wkleić zrzut z menu gdzie w tunerze cyfry robi się tą aktualizację rom i jakie dokładnie modele posiadają taką funkcjonalność

Nic z tego nie rozumiem co chcesz zrobić. Pisałeś że masz vu+, co to ma wspólnego z tunerem cyfry? 

 

Sprawdziłeś jaki masz ROM i jakie uprawnienia na karcie?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator NC+ przeszedł na kolejny etap zabezpieczania kart Cameleon tzn. do wszystkich kart wysyłany jest nowy ROM który podnosi wersję dotyczasowego jaki mają te karty. Prawdopodobnie chodzi o wprowadzenie licznika ECM na wszystkie karty Cameleon dopóki ich nie wymienią abonentom w przyszłości. Wiedzą doskonale że ludzie stosują blokery lub jadą na E2 z kartami z FEDC i chcą je przyciąć tzn. ich możliwości w użytkowaniu tak aby nie można było dzielić na więcej dekoderów uprawnień z nich po splitterach. :-( Tak więc zastanowił bym się na kolejnymi inwestycjami w blokery itd.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aktualnie 2 cameleony z RevI4E w tym jedna dostała jakiś czas temu FEDC, druga nie wiem bo w sumie wgrałem od razu Oscamy z FEDCna 2 dekodery. Obie karty działają. Piszesz, że nc+ wysyła aktualizację ROM-ów na cameleony, czyli jaka to będzie wersja? Ktoś już to widział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum o tym się pisze. Abonenci mający Camele nawet z FEDC zgłaszają że nie działa im cześć kanałów np. paczka C+. Karta musi złapać aktualizacje ROM-u by znowu działały wszystkie uprawnienia do kanałów. Tak operator chce zmusić abonentów by odblokowali karty i pobrali aktualkę ROM-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko np. w moim przypadku niczego nie blokowałem, nie mam splittera, tylko kartę w czytniku tunera i tak jak pisałem działają wyłącznie kanały z transponderów CP. Uprawnienia są ale większość kanałów jest zakodowana i to wszystko.

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pablo21 napisał:

Na innym forum o tym się pisze. Abonenci mający Camele nawet z FEDC zgłaszają że nie działa im cześć kanałów np. paczka C+. Karta musi złapać aktualizacje ROM-u by znowu działały wszystkie uprawnienia do kanałów. Tak operator chce zmusić abonentów by odblokowali karty i pobrali aktualkę ROM-u.

Mi póki co działa wszystko, sprawdziłem. Od której Rev nie działa i powyżej której zaczyna? Czytam, że można przez Oscam zrobić aktualizację ROM karty. Ale widać, że coraz bliżej końca Cameleonów na E2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tail# napisał:

Nic z tego nie rozumiem co chcesz zrobić. Pisałeś że masz vu+, co to ma wspólnego z tunerem cyfry? 

 

Sprawdziłeś jaki masz ROM i jakie uprawnienia na karcie?

 

 

Sprawdziłem i mam

Rom revision: DNASP400 RevI41

 

Z tego co zrozumiałem aby przeszła aktualizacja rom-u trzeba mieć tuner NC+, czy na Vu+ też da się zaktualizować rom ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...