Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki dekoder wybrać jako główny do multiroom?

Są trzy dekodery, które działają jako główne w usłudze Multiroom Standard HD (lista uszeregowana od najnowszego):

Wszystkie wymienione wyposażone są w dwa tunery oraz dysk 500 GB, który magazynuje nagrania oraz VOD. mediaBOX+ posiada wbudowany tuner DVB-T, a wifi Premiumbox+ kartę sieciową Wi-Fi (ale skromny wyświetlacz i dysk na zewnątrz). wifi Premiumbox+ współracuje z katrami Nagravision (Cameleon, Cayman), a pozostałe z katami Conax (z paringiem). Nowszy dekoder działa szybciej od poprzedniego modelu. Funkcje dekoderów są niemal takie same (pomijając wymienione różnice sprzętowe). Dotyczy to także menu oraz sposobu obsługi. Dekodery działają także przy podłączeniu jednego sygnału antenowego (z ograniczonymi funkcjami nagrywania)

 

Pozdrawiam

 

STB&OTT

Edytowane przez STB&OTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem z dekoderem BOX+ Sagemcom DSI83 mam go podłączonego do multirooma i za kazdym razem jak wlaczam dekoder wyskakuje komunikat " dekoder zablokowany sprawdż czy wszystkie dekodery są włączone i podłączone do internetu" to moja wina źle coś podłączyłem ? czy to wina dekodera ?  :roll:

Jeszcze jedno czasami jak przełączam to nie ma głosu na kanałach i sie zawiesza.

jak pójde do  punktu nc+ to mi go wymienią ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dekoderem BOX+ Sagemcom DSI83 mam go podłączonego do multirooma i za kazdym razem jak wlaczam dekoder wyskakuje komunikat " dekoder zablokowany sprawdż czy wszystkie dekodery są włączone i podłączone do internetu" to moja wina źle coś podłączyłem ?

Witam.

 

Komunikat jak poniżej

 

zablokowany.jpg

 

dekoder dodatkowy wyświetla w sytuacji, kiedy nie może pobrać pliku autoryzującego z dekodera głównego. Oba dekodery muszą być podłączone do tej samej sieci LAN (podłączenie do Internetu nie jest wymagane) i dekoder główny musi mieć włączoną obsługę usługi Multiroom Standard HD (--> https://forum.ncplus.pl/forum/files/faq_images/hk/mrsnc+/master-status.jpg).

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oba dekodery są podpięte do routera, na głównym i dodatkowym są właściwe ip z tej samej podsieci i pomimo tego dalej wywala błąd to trzeba zadzwonić na infolinię i podać kod konfiguracyjny z menu multiroom bo może się nie zgadzać z konfiguracją dekodera głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4k dekoder kiedy nc+ wypuści , no tak ale nie ma programów - więc po co

 

Poczekaj do końca przyszłego roku. Na pewno coś powinno się pojawić. Kontent też się znajdzie. Wszystkie mecze BPL będą realizowane w UHD 4K. Filmy i dokumenty też zaczynają się pojawiać. Dla NCplus będzie to doskonała szansa na ponowne promowanie się jako lidera technologii na rynku platform tv sat. Pójdzie śladem brytyjskiego SKY który już proponuje takie dekodery. Na początku z pewnością będzie jeden wspólny kanał testowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do końca przyszłego roku. Na pewno coś powinno się pojawić. Kontent też się znajdzie. Wszystkie mecze BPL będą realizowane w UHD 4K. Filmy i dokumenty też zaczynają się pojawiać. Dla NCplus będzie to doskonała szansa na ponowne promowanie się jako lidera technologii na rynku platform tv sat. Pójdzie śladem brytyjskiego SKY który już proponuje takie dekodery. Na początku z pewnością będzie jeden wspólny kanał testowy.

Wiesz. .. jestem nawet za. ..ale przestań prawie wszędzie o tym samym pisać. Masz marzenia ok.Super. Szkoda, że się nie spełnią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do końca przyszłego roku. Na pewno coś powinno się pojawić. Kontent też się znajdzie. Wszystkie mecze BPL będą realizowane w UHD 4K. Filmy i dokumenty też zaczynają się pojawiać. Dla NCplus będzie to doskonała szansa na ponowne promowanie się jako lidera technologii na rynku platform tv sat. Pójdzie śladem brytyjskiego SKY który już proponuje takie dekodery. Na początku z pewnością będzie jeden wspólny kanał testowy.

Oni przyzwoitego HD nie potrafią dostarczyć (ile to meczów pokazywali od początku sezonu gdzie murawa 'pływała'?) a Ty o 4K marzysz ? Mocne :D

Mieli okazję puścić coś raz kiedyś w 3D (nie kojarzę żadnych programów przyrodniczych, ale mecze w lidze angielskiej były zacne) to zaniechali tego, także  nowe technologie nie są ich mocną stroną

Edytowane przez mervel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że HD pozostawia wiele do życzenia. Choć i tak jest lepiej niż było kiedyś.

 

Co do 4K - będzie to z pewnością na początku bardziej efekt propagandowy. Tak samo było z wprowadzeniem HD.

Moim zdaniem wszyscy skorzystają z takich transmisji w 4K - taki obraz pokazywany na  zwykłym 1080p TV HD będzie zdecydowanie lepszy.

Skoro nie możemy mieć lepszego HD to przynajmniej 4K poprawi jakość obrazu.

Dla mnie jest to nieunikniona zmiana. Jest to tylko kwestia czasu. Coraz więcej TV UHD jest sprzedawanych w normalnych cenach.

3D generalnie nigdzie w Europie się nie przyjęło - więc nie obwiniałbym NC za zlikwidowanie tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc trzeba być niezłym naiwniakiem, żeby łykać takie nowości technologiczne. Zdajesz sobie sprawę, od jakiej wielkości TV 4k ma w ogóle sens ? (Pominę fakt, że treść musi mieć wysoką jakość, czyli NC+ odpada na starcie) Bo na 40-42' to różnica będzie symboliczna!

Więc nie- 4k tak szybko nie wejdzie i bardzo dobrze, bo jeszcze większy śmiech i zgrzytanie zębami by spowodowało w TV, która np. od 3 lat nie potrafi sobie poradzić z synchronizacją obrazu z dźwiękiem na meczach El Clasico

Edytowane przez mervel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna dyskusja była gdy N wprowadzała HD w Polsce. Pytania były: po co to, na co, dla kogo. Świat w tym kierunku idzie i nie ma od tego odwrotu.

 

Myślę, że na min TV 42"- 50 " 1080p - treść UHD będzie zdecydowanie lepiej wyglądała niż pseudo HD - a to już będzie jakaś korzyść. Oczywiście idealny tv UHD powinien mieć minimum 50".

 

Pojawiają się już pierwsze tytuły Blu ray UHD. Telewizory UHD tanieją - jest ich cała masa. Sky nie bez kozery proponuje swoim abonentom dekodery 4K. To wszystko stopniowo będzie postępowało. Jestem przekonany, że prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku mogą pojawić się pierwsze dekodery z obsługą UHD plus jakiś testowy kanał. Proces ten będzie bardzo powolny ale pewnie za trzy lata UHD stanie się faktem. 

 

Nawet biedne TVP testuje 4K i to w naziemnej DVB-T2.  Jak myślisz po co to robi? Dla roz[beep]zielania pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...