Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Nasir tunery - dekodery sat z obsługą 4K - UHD już są na rynku np. Vu czy Technisata do kupienia.

Problem jest w tym że nie ma niczego sensownego do oglądania.

 

Jesli platformy sat zdecydują się na uruchomienie programow w 4K czy w UHD to będzie problem w ich oglądaniu. Platformy sat idą w kierunku sprzętu dedykowanego. Odchodzą od udostępniania modłow CI / CI+.

 

Nawet jesli SKY w Anglii udostępni moduł CI+ ( w co wątpię takie małe marzenia ) to i tak wprowadzi ograniczenia w tym module. Standard CI+ zakłada że nie możesz niczego nagrac na dysk dekodera.

 

Więc jak na razie jest to ciekawastką to 4K - UHD.

 

Nawet już Filmbox zapowiedział że zakoduje swoj kanał 4K.

 

Poza tym prawie każdy nowy teraz sprzedawany komputer radzi sonie z odtwarzaniem materiału ( filmu ) w 4K - UHD. Podpinasz pod tv - monitor i oglądasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc trzeba być niezłym naiwniakiem, żeby łykać takie nowości technologiczne. Zdajesz sobie sprawę, od jakiej wielkości TV 4k ma w ogóle sens ? (Pominę fakt, że treść musi mieć wysoką jakość, czyli NC+ odpada na starcie) Bo na 40-42' to różnica będzie symboliczna!

Więc nie- 4k tak szybko nie wejdzie i bardzo dobrze, bo jeszcze większy śmiech i zgrzytanie zębami by spowodowało w TV, która np. od 3 lat nie potrafi sobie poradzić z synchronizacją obrazu z dźwiękiem na meczach El Clasico

Co do jakości na nc+ to mocno bym polemizował, zwłaszcza co do ich własnych kanałów, a wśród nich zwłaszcza Canal+. Nie wiem jakie można mieć zastrzeżenia do jakości technicznej w tym przypadku. Obraz na C+ to żyleta - pokaż mi drugi kanał, który ma taką jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pisane ogólnie o naszym HD w PL. To, że,na kilku kanałach jest jakość lepsza nie świadczy, że jest tak jak powinno być. Porównaj kanały FTA niemieckie HD z Astry. Teraz może już koniec dyskusji, bo to nie ten temat i posty prawdopodobnie polecą do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dekoderem SAGEMCOM DSI83, po podlaczeniu do sieci jest tylko komunikat: "- - : - - " i migajaca dioda obok, po kilku minutach wlaczy sie ale wtedy na ekranie pojawia sie komunikat "brak sygnału", sygnał jest rozdzielony na dwa dekodery, na drugim - philipsie - w tym samym czasie odbior jest ok.

 

to sa jeszcze te dwa starsze dekodery w multiroomie ktore nie wymagaja polaczenia miedzy soba,

 

jak sadziecie ? w menu dekodera nie widze opcji zaktualizuj, a na obudowie opcji zresetowania go :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek_. Odlącz Phila od kabla antenowego i wtedy sprawdź. Dekodery powinny być podłączone do LNB TWIN

Jak Pace HD sie popsuje to nc+ na co wymienia , tzn mam carte cameleon i nie chce miec sparowanego z karta tunera ?

Na to samo. Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nasir tunery - dekodery sat z obsługą 4K - UHD już są na rynku np. Vu czy Technisata do kupienia.

Problem jest w tym że nie ma niczego sensownego do oglądania.

 

Jesli platformy sat zdecydują się na uruchomienie programow w 4K czy w UHD to będzie problem w ich oglądaniu. Platformy sat idą w kierunku sprzętu dedykowanego. Odchodzą od udostępniania modłow CI / CI+.

 

Nawet jesli SKY w Anglii udostępni moduł CI+ ( w co wątpię takie małe marzenia ) to i tak wprowadzi ograniczenia w tym module. Standard CI+ zakłada że nie możesz niczego nagrac na dysk dekodera..

 

Sky już wprowadził dekoder dedykowany (nie z jakimś modułem) z obsługą UHD - Sky Q Silver box  z dyskami 1TB i 2TB.

Treści UHD będą udostępniane od 2016 roku przez satelitę oraz w formie internetowego streamingu.

Edytowane przez Nasir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do czego mi jest to potrzebne ?

Nie mam zamiaru wiązać się abonamentem na ileś tam miesięcy czy lat.

 

Zdecydowanie wolę prepaid - zapłacę to oglądam kiedy chcę.

 

Dlatego właśnie całe to zmuszanie do dedykowanych dekoderów zaczyna zakrwawać na paranoję ze strony operatorów sat.

 

Powinna być sama karta albo karta z modułem - mam swój dekoder i nie mam zamiaru go wymieniać albo stawiać dodatkowego dekodera następnego do kolekcji.

 

Logiczne jeden dekoder i odbieram na nim TNK HD - do tego mam TNT Sat - jak chcę to doładuję jeszcze HD+ ( niemiecka tv w HD ) - z miłą chęcią też bym coś ze SKY pooglądał ale na swoim własnym dekoderze - kilka kanałów podstawowych + parę filmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dekoderem SAGEMCOM DSI83, po podlaczeniu do sieci jest tylko komunikat: "- - : - - " i migajaca dioda obok, po kilku minutach wlaczy sie ale wtedy na ekranie pojawia sie komunikat "brak sygnału", sygnał jest rozdzielony na dwa dekodery, na drugim - philipsie - w tym samym czasie odbior jest ok.

 

to sa jeszcze te dwa starsze dekodery w multiroomie ktore nie wymagaja polaczenia miedzy soba,

 

jak sadziecie ? w menu dekodera nie widze opcji zaktualizuj, a na obudowie opcji zresetowania go :?

 

@Jacek_. Odlącz Phila od kabla antenowego i wtedy sprawdź. Dekodery powinny być podłączone do LNB TWIN Na to samo.

 

posiadam pojedynczy konwerter, sygnal jest rozdzielany przelotka na dwa, czyms takim:

http://f01.esfr.pl/foto/4/6579172252/8a762a879f100b75d6b3ec596deebea3/elpio-rs12,6579172252_2.jpg

 

mam jedno pytanie bo juz myslalem, ze to wina kabla, a bardziej jego dlugosci, bo do jednego dekodera od rozdzielacza do dekodera philipsa jest 1-1,5m a do drugiego sagema jakies 8-10m,

 

jak podpinam sagema w miejsce philipsa wszystko jest ok, ale pokazuje np na eurosporcie:

siła sygnału: 70%

jakosc sygnału: 10%

a jak podpinam z powrotem sagema do tego 10m kabla to nie chce sie nic wlaczyc - brak sygnału  - i teraz sie zastanawiam czy dlugosc kabla + rozdzielacz z pojedynczym konwerterem moze byc przyczyna problemow ? zwlaszcza ta jakośc sygnału dość niska..

 

bo nie wiem czy kombinowac drugi kabel czy raczej twin konwerter

 

 

i jeszcze druga sprawa, gdy podlaczam sformatowany pendrive 8 GB w FAT32 do Sagema, wystakuje komunikat o potrzebie sformatowania dysku usb a po ok 30 sek wyskakuje: wystapil blad podczas formatowania dysku usb.

 

co to moze byc ?

Edytowane przez Jacek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę nie bijcie jeśli juz gdzieś było takie zapytanie.. czytałam wiele stron tego tematu, ale nie znalazłam odpowiedzi. Jestem kompletnie "zielona" jesli chodzi o techniczne mozliwości dekoderów i potrzebuję waszej pomocy.

 

Posiadam obecnie dekoder z nc+  : mediaBox+/PVR ADB 3740SX oraz karte Conax.

 

Szlag mnie trafia, że muszę nc+ płacic 10 zł /m-c za wynajem dekodera .... proszę niech mnie ktoś oświeci czy zakup jakiegokolwiek dobrego dekodera HD czy to zamiennika czy też oryginalnego nc+ z wolnego rynku jest dobrym rozwiązaniem i czy będzie on współpracował z karta Conax???

 

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

 

Pod warunkiem, że telewizor posiada wejście optyczne. Zwykle, podobnie jak dekoder posiada wyjście (!). Takie złącze optyczne przeznaczone jest do przesłania dźwięku wielokanałowego (DD 5.1) np. do zestawu Kina Domowego (o ile taki dźwięk jest nadawany w DVB-T) lub dźwięku stereo.

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz przejściówkę z euroscart na 2 chinch. Przejściówki są wykonywane albo we wtyczce euro lub na kablach. Jeśli złącze euro masz zajęte to ewentualnie audio wyciągniesz jeszcze z wyjścia słuchawkowego (jeśli takie istnieje). Reszta wyjść w TV to cyfrowe niekompatybilne z twoim kinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...