Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zrobiłem dokładnie to samo, czyli zrezygnowałam z dekodera na rzecz modułu. Kupiłem Astona 2.26, wszystko działa pięknie ale jest jedno ale...mimo dwóch tunerów w TV (Samsung H6700) moduł dekoduje tylko jeden kanał, więc nie ma opcji nagrywania jednego kanału kodowanego i oglądania w tym czasie innego kodowanego. Można nagrywać jeden kodowany i oglądać inny niekodowany. Tak to wygląda. Albo się to akceptuje albo nie. Ja akceptuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% nie jestem pewien ale chyba przez usb sie nie da, trzeba kabelkiem sieciowym przez jakiś routerek z trybem AP client. Tak mam zrobione w domu z Turbio boxem

http://forum.ncplus.pl/forum/files/faq_ ... _Wi-Fi.pdf tu jest opisik

Poza tym tu masz coś z NC+ http://ncplus.pl/pomoc/wsparcie-technic ... przewodowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djzj. Z jednego TP można nagrywać i oglądać inny

 

Jesteś pewny, bo coś mi się wydaje że jest tak jak napisałem. Na jednym TP są kanały np. TVN-u, tak?Jeśli tak to nie da się przełączyć na inny kanał z tego samego TP podczas nagrywania. Będę w domu pózniej to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam telewizor Samsung F6400 oraz dekoder UltraBox+/PVR PACE 500gb. Chciałem skonfigurować sobie usługę S-Recommendation, ale natrafiłem na problem.

 

Konfiguracja przebiega poprawnie - połączenie z netem jest, obraz z dekodera widzi, kod pocztowy wklepany, usługodawca wybrany i następnie dochodzimy do reagowania dekodera na pilota od tv. Nie dzieje się niestety nic, mimo kilku prób, oraz wybrania dekodera po numerze seryjnym. Gdzie może tkwić błąd? Może pejsik nie ma podczerwieni i moje wysiłki idą na marne? Albo coś innego jest nie tak. Byłbym wdzięczny za porady kogoś komu udało się tą usługę skonfigurować z dekoderem pace.

 

A może to kwestia ułożenia poszczególnych elementów? Wygląda to u mnie w tej chwili tak:

 

aa4bfed1b1c5b1aegen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że tunery się będą widzieć to niczego nie zmienia ja media box widzę .. Ja obecnie widzę Mediaboxa zarówno na tablecie smarfonie jak i komputerze tyle tylko że odtworzenie filmu z dekodera nc+ na innym urządzeniu jest niemożliwe.. Nagrane filmy obejrzysz jedynie z tunera . A . Jedynie Tablet 10 calowy niejako robi za swoisty multiroom . By dzisiaj widzieć tuner Media na urządzeniach przenośnych trzeba mediaboxa podpiąc do routera który ma Wi-Fi ( nowe routery wszystkie mają te funkcję )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to działanie wyjdzie w praktyce, to za kilka tygodni się przekonamy. Znając życie będą z tym wifi cyrki, zwłaszcza jak ktoś ma grube ściany i daleko od siebie dekodery.

No to sąsiad będzie miał problem. O to im właśnie chodzi. Ale Polak potrafi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje teraz jedno, czy multiroom będzie już działał tylko przez WI-FI i dekodery to Wifibox'y+ a nie np. Wifibox+ i Mediabox+, jeśli oba Wifibox'y+ będą działać na multiroomie poprzez WI-FI to będę zadowolony że nie trzeba kombinować z kablem albo adapterem WI-FI :)

Ale znając Polskę to mogą utrudnić to, bo to za piękne by było ;)

 

Akurat do NC+ przechodzę ok. Października więc będę miał czas zapoznać się z opiniami ludźmi którzy ten dekoder posiadają :) Póki co z wyglądu podoba mi się dekoder ale zobaczymy jak szybki będzie i czy będzie stabilny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam telewizor Samsung F6400 oraz dekoder UltraBox+/PVR PACE 500gb. Chciałem skonfigurować sobie usługę S-Recommendation, ale natrafiłem na problem.

 

Konfiguracja przebiega poprawnie - połączenie z netem jest, obraz z dekodera widzi, kod pocztowy wklepany, usługodawca wybrany i następnie dochodzimy do reagowania dekodera na pilota od tv. Nie dzieje się niestety nic, mimo kilku prób, oraz wybrania dekodera po numerze seryjnym. Gdzie może tkwić błąd? Może pejsik nie ma podczerwieni i moje wysiłki idą na marne? Albo coś innego jest nie tak. Byłbym wdzięczny za porady kogoś komu udało się tą usługę skonfigurować z dekoderem pace.

 

A może to kwestia ułożenia poszczególnych elementów? Wygląda to u mnie w tej chwili tak:

 

aa4bfed1b1c5b1aegen.jpg

Zdjęcie bardzo niewyraźne. Napisz (może być na PW) co i jak masz dokładnie podpięte to postaram się Ci Pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam (tzn. kumpel ma) problem z dekoderem TurboBOX+ (poenkowski Turbodekoder). Otóż, on był podłączony do TV zarówno pod HDMI jak i Eurozłącze, bo ktoś tak podłączył przy instalacji i tak już zostało, a sygnał video do telewizora szedł przez Eurozłącze. Dopiero wczoraj odpięliśmy kabel od eurozłącza, pozostawiając sam HDMI. I teraz zmiana rozdzielczości (przyciskiem RES) nic nie daje, próbowane były wszelkie kombinacje ale to i tak nic nie dało. Niby ustawia się 1080i (HDMI) ale i tak po jakimś czasie wyskakuje "HDMI off". Na telewizorze pokazuje po prostu "Brak sygnału", a odpinając HDMI obojętnie czy z telewizora czy z dekodera pokazuje się na telewizorze "Sprawdź kabel sygnałowy", czyli normalne. I teraz pytanie, co trzeba zrobić dalej? Telewizor to 40-calowy LCD Samsung LE40A558P3FX. Możliwy jest tutaj konflikt telewizor-dekoder? Z góry dziękuję za wszelkie udzielone wskazówki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...