Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za czasow C+ były już na to zakusy by parowac Cameleony.

 

Jesli by mieli to zrobic to ze wszystkimi kartami Cameleon. Pozostaje opcja wzięcia Sagemcom DSI83/87 ;) też ma nie parowaną kartę.

 

Z parowaniem kart to ostrożnie NC+ boi się odpływy tych co mają Cameleony ;)

Wymiana PACE HD PVR i innych działających na dekodery obsługujące parowanie też koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanały nie parowane z karty NC+ ( Conax ) to te co w ofercie Smart HD+.

 

Dzierżawic sprzęt opłaca się bo masz wieczystą gwarancję na sprzęt :)

 

W sumie racja, ile razy dekoder by nawalał, tyle razy musieliby ten szmelc naprawiać ;)

 

@vettori nie wiele tych kanałów jest z tego co pamiętam wszystkie kanały tvn polsat 4 tvp 1,2 seriale i jeszcze coś

nc+ nie kieruje się logiką jeżeli naprawdę padnie ci dekoder to pozostaje podpisanie aneksu do umowy i wydzierżawienie dekodera jeżeli byłbyś 6 miesięcy przed końcem i złożone wypowiedzenie możliwe że nie musiałbyś sobie podwyższać abo jeżeli jednak zostałby ci rok niestety nc+ chciałoby ci podwyższyć abo inaczej by nie chciało rozmawiać

 

Z tego co teraz sprawdziłem na stronie nc+, to przy pakiecie Sport+Film wynajem dekodera HD z wifi to 0 zł, a HD z dyskiem 500GB 5 zł (przy obu opłata aktywacyjna 49zł), z czego przy podwyższaniu pakietu nie skorzystałem. Na ten pierwszy może nie chcieliby się zgodzić, ale na ten za 5zł poszliby chyba w każdym momencie umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oczywiste że nc+ chodzi wokół kart nie parowanych jak kot wokół jeża tylko teraz sprzedaje kartę razem z dekoderem samej karty w ofercie nie ma o tyle ci co mają stare karty z canal+ mogą spać spokojnie to nowi z umową z nc+ żadnych gwarancji nie mogą mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blade1230 niestety posiadam ta "przyjemność"

 

Niestety moje wrażenia z użytkowania są z goła inne ale to pewnie przez to że porównuje jakość obrazu jaką daje mediabox do jakości jaką oferuje mój tv z wbudowanym tunerem nie mówiąc już o jakości dźwięku na kanałach muzycznych jedynie Trance Urban jest porównywalny z YouTube albo spotyfi ale to raczej wina nadawców a nie samego mediaboxa

 

Witam,mam pytania odnosnie wyboru pomiedzy modulem a tunerem.Czy rzeczywiscie obraz z tunera jest gorszy niz z TV gdy korzysta sie z modulu.Czy moze to efect Placebo..

Troche boli brak mozliwosci ogladania jednego kanalu a nagrywania drugiego ale bym to przebolal. Mam dwuletnia plazme Samsunga Smart TV 51 cali z glowica satelitarna i wejsciem na modul i zastanawialem sie nad taka opcja. W zasadzie szukam Za i Przeciw :). I co sadzicie o modulach oferowanych przez nC+ .Wdzieczny bede za opinie.No i przy module dochodzi koniecznosc zakupu dysku do nagrywania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mamy za Ciebie zdecydować co chcesz mieć w salonie

1 nie ma dodatkowych pudełek

2 jeden pilot

3 dysk może możesz podpiąć ale po co moduł z nc+ wszystko zakoduje takie same wady jak w dekoderze lepiej kupić moduł uniwersalny albo astoma (chyba dobrze napisałem) i kartę nie parowaną można kupić na cardspliterze i mieć nagrania dopuki masz ten sam telewizor chociaż to drożej wychodzi

4 obraz jest na pewno lepszy ADB nie ma technologi takiej jak Samsung Sony LG powiedzmy sobie szczerz dekodery od ADB to szajs

jak dobrze rozumiem masz smart tv i media boxa jeżeli chcesz porównać obraz włącz you tube tu i tu na tą samą piosenkę film tylko znajdź coś w wysokiej rozdzielczości i nie venevo bo media box nie wyświetli tego i porównaj obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem wlasnie w trakcie negocjacji z nc+. Zalezy mi na uslugach: nc+go, netvod+, nc+go internet, nagrywanie przez internet. W tej chwili mam dekoder Pace 500gb. Moje pytanie jest takie - czy bede mogl korzystac z tych uslug na tym dekoderze, czy powinienem go wymienic? Jesli tak to na jaki - mediabox+ czy turbobox+ - co jest lepsze, co polecacie, jesli wymiana bedzie konieczna? Czytalem tez na tym forum, ze niektorzy pisza, ze mediabox+ ma gorszy obraz od Pace. W specyfikacji na stronie nc+ widnieje info, ze mediabox+ jako jedyny obsluguje 1080p (pozostale do 1080i). Jesli bedzie koniecznosc wymiany dekodera, to co moge wyrwac za darmo (bez aktywacji i za 0zl miesiecznie)? Celuje w lamanca za 53.26 (5*x0 10*79). Pakiet Comfort+ Extra+ Multi+ 6*C+ HBO, na caly okres - teraz mam universe+ +6*C+ za59zl. Napiszcie prosze, czy wymieniac ten dekoder, na jaki i na jakich warunkach jest to mozliwe, przy zalozeniach, ktore podalem. Dzieki z gory za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@empy. Moduł Astona

 

@lbielaws. Jeśli chcesz nc+ go to musisz wymienić na mboxa. W żadnym oferowanym dekoderze przez nc+ nie ma prawdziwego internetu jak w kompie. To, że mbox obsługuje 1080p to nie znaczy, że taki obraz uzyskasz, bo nie ma na satelicie takiego sygnału w takiej rozdzielczości. Przy wymianie dekodera na ADB zapłacisz aktywację. Co do nc+ go to ta aplikacja nie działa tak jakby się chciało i są z nią problemy. Za 59 zł nie dostaniesz tego co chcesz. Prędzej 69 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ibielaws żadna z funkcji na których Ci zależy nie działa prawidłowo nagrywanie przez internet ja mam stary numer abo to czasami potrafi zadziałać z nowymi numerami ado a ty przy migracji dostaniesz nowy napewno nie będzie działać VOD działa tylko ta jakość żona ogląda prawo agaty niby w HD ale to jest porażka z YouTube to najczęściej zobaczysz błąd odtwarzania moim zdaniem nie ma sensu inwestować w media boxa bo wrzucone pieniądze w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ircios za odp. Powiedz mi jeszcze ktory dekoder jest lepszy? Czy warto wymienić pace na mediabox? Jak jest z jakością obrazu? Jak z szybkoscia dzialania, czy sa jakies zwiechy? Czy te uslugi nc+go i netvod+ sa warte zachodu i dobrze dzialaja?

Co prawda nie mam Mediaboxa tylko Newboxa+(ADB) jest to mój już trzeci dekoder tej produkcji.Przez kilkanaście lat użytkowania wielu dekoderów(CP,C+NC+)ADB jest wart polecenia.Dekoder bardzo stabilny i daje dobry obraz żadnych zawiech jak na dekoderach CP czy C+jedyna wada to brak możliwości zmiany numeracji kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy macie do tej numeracji kanałów ja pochodzę z pokolenia Rubina 714p a tam 1 był na 7 a 2 na 11 i nikt nie robił problemu bardziej mnie boli że tyle lat minęło a jakość obrazu rubina w wielu przypadkach była lepsza niż ta z media boxa i to jest problem tego cudu od nc+

@ircios parowana karta to nie jest wada bo sprzęt dedykowany raczej powinien być parowany tylko że ja jako klient powinienem mieć wybór czy szajs od operatora czy karta i dokupuje dekoder jaki mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam że przez lata miałem swoją listę ulubionych a ADB nie daje takiej możliwości.Z oferty którą posiadam oglądam tylko małą część programów i chciałbym mieć te kanały na swojej liście ze swoją numeracją.A to że karta parowana to mnie to zupełnie nie interesuje z obrazu też jestem zadowolony.Dla mnie dekoder powinien mieć dobrą jakość obrazu posiadać standardowe funkcje i stabilnie działać.Po dekoderach posiadanych z CP czy C+ śmiem twierdzić że to jest naprawdę dobry dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa dekodery produkcji ADB mediaBox+ i nBox HDTV 5800s. Poprzednimi dekoderami była kultowe dwa dekodery produkcji Sagemcom DSI87 i DSI83. Jedyny plusem, który brakuje w tych dekoderach ADB to lista kanałów z numeracją 1,2,3.... Sprzęt spełnia domowe oczekiwania oraz jest stabilny. Raz czy dwa razy w 5800s zdarzyło go zawiesić tak że potrzebne było odpięcie od zasilacza. NC+ zrobi błąd życia jak skasuje z oferty dekodery ADB :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przetrzymuję jak tylko mogę wymianę dekodera, może jeszcze wznowią udostępnianie sprzętu adb jako slave w multiroomie. Ani trochę nie podoba mi się perspektywa wzięcia jako slave sagemcoma. Raz, że brzydki, dwa że taki sam brzydki pilot, a trzy że obawiam się, że będzie wołowaty w porównaniu do mydelniczki, która nie dość, że była bezawaryjna, szybka i ładna to do tego ma symboliczny pobór prądu. Nawet chętnie bym wziął 5800, miałem przez 5 lat takiego serii BSKA i przez ten czas działał elegancko, aż do dnia w którym się zepsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...