Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero dzis zobacyzlem newsa o tym wifibox+ - mi on niesamowicie przypomina z wygladu jeden z dekoderow Canalsat (nawet ten duzy + jest w tym samym miejscu), ktore sa juz od dawna w sprzedazy we Francji. Czy to tylko przypadek, ze wyglada identycznie poza znaczkami platformy oczywiscie? Jak dla mnie to nC+ te dekodery po prostu kupilo od Canalasat.

 

dcodeur%20hd%20wi%20fi%20canal%20%20canalsat.jpg

 

Moze pomysla nad dodaniem francuskich kanalow, skoro juz zapozyczaja takie rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach wybieram się po dekoder do Multiroomu, a że z serii BOX+ mamy 3 modele, 2849, 2850 i 2851, chciałem się dowiedzieć który najlepiej aby mi wydali.

Z tego co mi wiadomo 2849 i 2850 mają tuner DVB-T a 2851 jest od nich nowszy ale bez tunera.

Na tunerze mi nie zależy (w końcu nie po to płacę za satelitę by korzystać z DVB-T) więc 2851 wydaję się że powinien być lepszy bo jest nowszy, ale może tak nie jest...

Z góry dziękuję za porady.

 

PS. może nowy WifiBOX+ będzie dostępny w Multiroomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyfra.tv

Wersja Premium, dlatego piszę o BOX+...

 

@ircios

dotąd WifiBOX+ wyglądał mi na dekoder "główny" na równi z mediaBOX+ czy turboBOX+ z racji jego właściwości jak:

- Bezprzewodowy dostęp do kolekcji netVOD+ (m.in. CANAL+ VOD, HBO OD, Player)

- TimeShift - nagrywanie, pauzowanie i cofanie programów (także w jakości HD, po podłączeniu dysku twardego)

- Obsługa Multiroom

(z newsa na satkurier.pl)

więc nie wiedziałem czy będzie występować jako dodatkowy.

 

 

Ciekawi mnie czy gdyby mógł być dodatkowym czy USB zostanie zablokowane, bo gdyby nie to nie ukrywam że przeważyło by to na jego korzyść mimo mojego upodobania co do sprzętu ADB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Aston CAM w wersji 2,26. Nówka 300 pln

 

No i działa piknie, dzięki.

 

2 kanały kodowane na pewno obsługuje, mogę się bawić podglądem i wszystko gra jak trzeba. Teraz muszę rozwiązać zagadkę dysku do nagrywania, w tym nagrywania w tle :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaję że Multiroom będzie w końcu hulać przez WI-FI bez zbędnego kabla i przekładania kart ;) Same ze sobą może nie połączą ale wydaję mi się że będą łączyć się przez router internetowy i wpisać odpowiednie ustawienia to będą potem nawzajem przesyłać uprawnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie gdzie znaleźć można listę obsługiwanych formatów plików przez SAGEMCOM DS183?

 

Niestety nie mogę nigdzie tego znaleźć, poza lakoniczną informacją, że jeśli nie działa dźwięk, to najpewniej jest on w mp3, którego to wspomniany dekoder nie dekoduje.

Instrukcja nawet o tym powyższym nic nie informuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ircios to jakieś pewne info że niby te nowe tunery będą chodzić na kartach dawnej cyfry...?? Bo jakoś oficjalnej informacji brak... Przynajmniej nie znalazłem..... Czyli dek ADB musi zobaczyć w sieci zobaczyć ten nowy dekoder i umieć pobrac uprawnienia z kart aboneckich.. Technicznie nie jest o niemożliwe czy nawet skomplikowane..

NC+ niejako sam podsuwa rozwiązania co do MR.. dopracować aplikację NC Go bo skoro jeden dekoder ADB podłącze do sieci to reszta sprzętu w tym dekodery nowe telewizory widza go w sieci ( warunek wifi na pikadzie lub LAN ) na pokładzie.. I w sieci domowej bez żadnych dekoderów etc na telewizorach komputerach oglądasz te kanały które masz w abonamencie.. Ale to musi chcieć firma NC+ W dobie szybkiego Internetu obecny MR NC+ to archaizm.. No ale coś trzeba robić ze starymi dekoderami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewne że na Camelach działają.

Ircios czytałem ale to widziałem że były gdybania czy aby napewno zaświeci to na Camelach czy jednak nie.

Dziś testowałem ten dekoder i pewno to że na camelu leci a jak będzie rozwiązany multiroom to jeszcze nie wiadomo, mają być w przyszłości tak samo jak DSI 83 i 87 wykorzystane w multiroomie ale jak to rozwiążą to kwestia czasu.

Muszą opracować połączenie kodowan Conaxa i Nagravision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...