Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W

 

Połączenie jest przez HDMI bezpośrednio do TV Sony, od dawna nie mam AVR, więc nie wiem czy TV obsługuje Dolby czy nie, być może.

Regulacja oczywiście pilotem do dekodera nie działa, jest albo ON albo OFF i cała skala ma jeden liniowy poziom PCM.

Jest to kłopotliwe, gdyż ja oglądam w oryginale i teraz muszę poprzełączać stare kanały na Dolby OFF, żeby nie było wielkich skoków poziomu dźwięku przy wieczornym oglądaniu jak dzieci śpią.

 

Pozdrawiam.

 

W ustawieniach dekodera bierzesz Dolby Digital na NIE i już, a na danym kanale normalnie ustawiasz sobie ścieżkę Oryginalną Dolby i dekoder ją miksuje do stereo PCM i regulacja działa.

 

W tej chwili wychodzi na to, że to TV dekoduje dzwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W

 

 

W ustawieniach dekodera bierzesz Dolby Digital na NIE i już, a na danym kanale normalnie ustawiasz sobie ścieżkę Oryginalną Dolby i dekoder ją miksuje do stereo PCM i regulacja działa.

 

W tej chwili wychodzi na to, że to TV dekoduje dzwięk.

O i tu jest pies pogrzebany, dzięki tak zrobiłem!

 

PS. Gdzie mogę dostać nowego pilota do tego dekodera (ITI-2851S)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pilot jest uszkodzony niemechanicznie to wymienią na taki sam, standardowo do tych dekoderów jest taki jak do Turbo, grubas.

 

Harmony kiedyś miałem, ale on ma jednak odczuwalne opóźnienie. Tani nie był, po czyszczeniu i padł i w sumie nie żałuję. Doszedł drugi pilot do ampli, ale wracając do dedykowanego pilota od Mediaboxa odczułem duże przyspieszenie.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziabolek te opóźnienia można zniwelować w Harmony - chodź jest z tym trochę zabawy. Sam korzystam z Harmony One+(telewizor, Turbacz i kino) I tylko telewizor o jakieś 4 sekundy się włącza później. Dwa mogłeś to reklamować u Logitecha ale na officlanym kanale Europejskim. Dostalbyś nowego za darmo. Sam tak miałem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój harmony działał super na początku, teraz ma opóźnienia, najbardziej widoczne przy regulacji poziomu dźwięku, gdzie kilka bezpośrednich kliknięć potrafi trwać 10 sekund.
Wygląda to tak jakby każda komenda była wysyłana zbyt długo.


BTW, masz szybszy internet, o nie!

2ci9x7s.jpg

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Który dekoder polecacie ,ale taki na którym będzie dostęp do serwisów VOD z NC+ ,np. Hustler SVOD z MMP . Wiem że najlepszy by był ten nowy z 4k,ale ta opłata. Jeszcze trochę kończy mi się umowa i zastanawiam się co dalej,czy zostać na swoim sprzęcie z MR czy oddać i zabrać dekodery od nich .Mam jeden od nich stary DSI 83 raz go użyłem i nikt więcej nie zmusi mnie do oglądania na tym padle . Czy jest opcja wymiany tego trupa na inny model przy przedłużeniu ?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery bardzo się od siebie różnią.
Playerbox nie jest dekoderem do tv sat.

Tematy na forum, z których można się dowiedzieć więcej o każdym z tych sprzętów.

https://forum.satkurier.pl/topic/9765-mediabox-adb-3740sx/
https://forum.satkurier.pl/topic/22878-4k-ultrabox-technicolor-usw4001ncp/
https://forum.satkurier.pl/topic/11513-wifi-premiumbox-adb-ncp-4740sf/
https://forum.satkurier.pl/topic/11168-wifibox-sagemcom-dsiw74/

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięte zaczepki - proszę o merytoryczną dyskusję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest porównanie między wifibox'em a mediabox'em:

https://ncplus.pl/oferta/porownanie-dekoderow-box-plus-mediabox-plus

 

przydałoby się takie porównanie między media a premium

 

Czy opcja WiFi w dekoderze  daje możliwość tylko podłączenia dekodera do sieci WiFi (czyli wyeliminowanie połączenia kablowego), czy daje może jeszcze jakieś możliwości podłączenia się do dekodera np. przej jakąś aplikację Android albo jakiś streaming z telefonu, czy np. nagranie czegoś przez WiFi z dekodera lub przesłanie nagranego filmu?

Edytowane przez sonika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem.. mediabox podłączony do internetu kablem też da możliwości korzystania z nc+go.

 

po analizie to jedyny plus premiumboxa wifi to mozliwosc podlaczenia zewnetrznego dysku. Reszta w zasadzie nie ma większego znaczenia, mam racje ?

Edytowane przez sonika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od ponad 5 lat korzystam z dekodera Pace HDS 7241. W Pazdzierniku przedluzylem umowe na nastepne dwa lata. Poniewaz dekoder dziala poprawnie nie dopytywalem o mozliwosc jego wymiany. Teraz pomyslalem jednak , ze moglbym wymienic go na jakis nowszy model. Jaki model polecacie? CZy przy wymianie dekodera musialbym wymienic rowniez karte? (mam Cameleona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...