Jump to content

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)


Recommended Posts

Dzisiaj, tj. 25 września, operator platformy nc+ zorganizował konferencję prasową, na której zapowiedział wprowadzenie do oferty treści w Ultra HD oraz nowego dekodera umożliwiającego oglądanie ich - 4K Ready  UltraBOX+.

 

JOfg2b4.jpg

 

O wprowadzeniu oferty w Ultra HD w nc+ mówiło się już od dawna. Dekoder ma się wyróżniać wspomnianym wsparciem dla Ultra HD (dla HEVC zapewne również, w przypadku przyszłej emisji satelitarnej), wsparciem dla treści w UHD dostępnych w VOD+ oraz nc+ GO TV, nagrywaniem trzech programów jednocześnie oraz dyskiem twardym 1 TB.

 

Wyglądem jest łudząco podobny do EVOBOX PVR Cyfrowego Polsatu, przez co można domniemywać, że również pochodzi z manufaktury ADB. Pod koniec marca podpisano przedłużenie umowy o współpracę obu firm.

 

KRHgFbb.jpg

 

4K Ready  UltraBOX+ ma się pojawić w ofercie w połowie listopada, wraz z pierwszymi nowymi ofertami oraz treściami w Ultra HD.

 

Poniżej pełny komunikat prasowy operatora.

 

Cytat

W trakcie odbywającej się dzisiaj jesiennej konferencji programowej platformy nc+, wiceprezes zarządu ds. marketingu Jacek Balicki zapowiedział wprowadzenie do oferty nc+ pierwszego dekodera 4K Ready – UltraBOX+. Platforma nc+ jako pierwszy nadawca w Polsce udostępni swoim klientom transmisje wydarzeń sportowych z wykorzystaniem technologii 4K.

 

Zgodnie z zapowiedziami, dekoder 4K Ready - UltraBOX+ zostanie wprowadzony do oferty platformy nc+ w pierwszej połowie listopada tego roku. Klienci platformy zobaczą również niebawem pierwsze wydarzenia sportowe transmitowane w jakości 4K.

 

W 2006 roku byliśmy prekursorami standardu HDTV na polskim rynku, wprowadzając do oferty pierwszy dekoder HD. Teraz, stojąc w obliczu kolejnej rewolucji technologicznej, wykonujemy kolejny ważny krok i wprowadzamy dekoder 4K Ready, a już niebawem udostępnimy naszym klientom pierwsze transmisje wydarzeń sportowych w 4K. Wybiegamy również w przyszłość i chcemy, aby standard 4K zagościł u nas na stałe, dlatego przyszłe własne produkcje serialowe będziemy realizować właśnie w technologii 4K - Jacek Balicki, wiceprezes zarządu ds. marketingu platformy nc+.

 

Dekoder 4K Ready - UltraBOX+ zagwarantuje możliwość odbioru obrazu i dźwięku w perfekcyjnej jakości 4K. Tak jak wszystkie nowoczesne dekodery nc+, UltraBOX+ będzie można połączyć do internetu i zyskać dostęp do bogatej biblioteki VOD i nc+ GO TV, w której znajduje się ponad 6000 filmów, seriali i programów na życzenie. Dzięki dostępowi do wypożyczalni filmów bezpośrednio na dekoderze, fani kina będą mogli zobaczyć również najnowsze kinowe produkcje na ekranie telewizora, jeszcze przed premierą w TV. Jeśli produkcje będą dostępne w jakości 4K, a dekoder będzie podłączony do łącza internetowe o odpowiedniej przepustowości, dekoder 4K Ready odtworzy materiały w tej jakości zarówno z kolekcji nc+ GO TV, jak również VOD.

 

Dekoder 4K Ready UltraBOX+ wprowadzi również funkcjonalność Multirecording i pozwoli na nagrywanie trzech programów w tym samym momencie, przy jednoczesnym oglądaniu czwartego „na żywo” (pod warunkiem wyposażenia instalacji antenowej w konwerter Unicable lub Wide-Band). Korzystając z tego samego konwertera, dekoder zyska kolejną funkcjonalność „Fast Zapping”, co zagwarantuje bardzo szybkie przełączanie się miedzy kanałami.

 

Pierwsze pakiety telewizyjne z dekoderem 4K Ready - UltraBOX+ wejdą do oferty platformy nc+ w listopadzie tego roku.

 

źródło: Brand journal nc+

Edited by Barti
Zaktualizowano tytuł wątku.
Link to post
Share on other sites

Pewnie pojawi się bliżej premiery, jak sprzęt zostanie udostępniony redakcjom do zapoznania się z nim. Na standardowej konferencji prasowej nie będą przecież mówić o pamięć RAM, czy tym ile GHz ma procesor. ;)

Link to post
Share on other sites

Jest to odpowiednik VU+ Solo 4K, dysk 1TB. Dekoder ma takie same funkcjonalności jak Evobox CP. Działa z Unicable, więc aby w pełni wykorzystać, co oferuje, należy podpiąć konwerter Unicable. Graficznie podobny do Evo.

Edited by Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Link to post
Share on other sites

No to zaczyna się robić ciekawie, ale:

  • przydałaby się dokładniejsza specyfikacja techniczna - Jaki producent (jeżeli ADB, to czy będzie to graphyne2 czy starszy graphyne [znany z Evobox])? Jakie jeszcze będą funkcje prócz multirecordingu, 4K, nc+go oraz WiFi (np. czy będzie HbbTV, bo serwisy po polsku przez satelitę są dostępne już od jakiegoś czasu [graphyne teoretycznie obsługuje HbbTV, więc np. w Evoboxie ta technologia to kwestia softu])? jakiej wielkości będzie dysk twardy (bo realne 320 GB z poprzednich dekoderów nc+ to zdecydowanie za mało)?
  • na jakich warunkach i ile będzie trzeba za ten dekoder płacić?

 

P.S. Jeżeli ktoś narzeka na brak treści 4K z HotBird, to obecnie już jest Fashion 4K + 2 dema technologiczne (nie można więc mówić, że tych treści nie ma)

Edited by lukis90el
Link to post
Share on other sites

Kilka lat temu 4K nie było jeszcze tak powszechne i dostępne komercyjnie. Chyba, że można o dysku 1TB i wielokrotnym nagrywaniem. To tutaj pełna zgoda.

 

Do tego dekoder 4K powinien mieć dysk przynajmniej o pojemności 2 TB.

Link to post
Share on other sites

Pozostaje jeszcze pytanie, ile sobie zażyczą za wymianę dekodera podczas trwania umowy - jaka opłata za dzierżawę?

Ponadto, czy tylko dla nowych klientów, czy dla obecnych także będzie dostępny?

 

Dodatkowo, jak ze stabilnością softu? :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
- nikt nie będzie chciał za to dodatkowo płacić.

http://antyweb.pl/nc-plus-dekoder-4k-ultrabox-transmisje-sport-4k/

 

Na tej stronie piszą coś takiego:

Nie obawiajcie się wzrostu cen abonamentu nc+ – zapowiedzi są bardzo jasne i klarowne: nie będzie podwyżek cen subskrypcji. nc+, jako pierwsze w satelitarnej gałęzi rynku dostawców, nie chce zrazić klientów i traktuje wprowadzenie dekodera i oferty z 4K, jako inwestycję.

Edited by Mimic
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...