Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni użytkownicy mediabox-a mam pytanie czy działa telegazeta przez HDMI i jak napisał jeden z użytkowników tylko w innym dziale jako jeden z minusów mianowicie po dłuższym włączeniu czuć go/jak określił/nowością a to przez tą obudowę z plastyku.No i czy cicho chodzi. I jeżeli ktoś miał Pace-a/ja mam w zasadzie bez problemów/za 0 zł wart jest zamiany wiążącą się z dodatkową opłatą i utratą nagranych filmów.Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj migrowałem z MediaBOX+. Póki co jestem bardzo zadowolony. Przynajmniej info o programach lata na wszystkich kanałach bez względu na to,na jakim kanale jesteś. W PACE strasznie mnie to irytowało i dlatego zdecydowałem się na ten krok. Jest szybki bardzo cichutki i wyświetlacz o niebo czytelniejszy, zwłaszcza jak z dość daleka oglądasz TV. Minus to zupełnie inne menu i układ klawiszy na pilocie. A to na razie jest minus, bo przyzwyczajony jestem do PACEa. Z czasem może się to okaże na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie zadziałało:

 

http://www.acme.com.pl/product/attachme ... rsalny.pdf

 

Przytrzymywałem przycisk "domek" na pilocie aż na dekoderze przestała migać dioda i pilot na górze zaświecił na czerwono. Potem wklepałem 7 bo mam TV Sony i zadziałało.

 

dzięki u mnie po tej konfiguracji też działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na mediabox działa telegazeta. Na pilocie w prawym dolnym rogu przycisk txt i telegazeta się wyświetla. Mediabox podłączony tylko po HDMI z telewizorem.

 

A to ciekawe bo z tego co ja wiem specyfikacja HDMI nie przewiduje transmisji sygnału telegazety. EPG z dekodera już tak ale nie teletext.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie przewiduje, jeśli chcesz wywołać teletekst (Telegazeta to nazwa zastrzeżona TVP!) pilotem od TV to się nie uda. Ale jeśli pilotem od tunera - nie ma problemu, bo tuner zmiksuje teletekst z obrazem i puści po HDMI jak każdy inny obraz, czy grafikę OSD. Nie jest możliwa tylko transmisja teletekstu w taki sposób, by skorzystać z niego poprzez pilot od TV (przy samym podłączeniu po HDMI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tv ma matrycę potrafiąca wyświetlić 1920x1080 to i tak wszelkie inne rozdzielczości będą interpolowane aby obraz był na pełnym ekranie. Najlepiej samemu porównać czy z interpolowaniem rozdzielczości lepiej sobie radzi dekoder czy telewizor. Problem w tym że aby oglądać programy hd dekoder musi byc ustawiony co najmniej na 1080i bo tak większość jest nadawana (w 1080p nie ma programów na chwilę obecną). Natomiast przy takim ustawieniu programy SD muszą być przez dekoder interpolowane do 1080i a tv interpoluje to dalej aby wyświetlić w natywnej rozdzielczości matrycy czyli 1080p (w przypadku tv tzw full hd).

Wydaje się że w takim przypadku uwzględniając kanały HD i SD lepiej dekoder ustawić na 1080p bo interpolacja będzie się odbywać tylko raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z mediaBoxa+ od 2 tygodni. Nie narzekałem na jego działanie ani nic. Wczoraj nie mogłem wejść w VOD, bo pokazywał się komunikat, że nie pobrało zawartości. Myślałem, że się aktualizuje lista filmów także problem olałem. Dzisiaj zauważyłem, że na dysku nie mam żadnego z moich nagrań. O co chodzi? Nie ukrywam, że zirytowało mnie to, bo miałem trochę nieobejrzanych programów, które były dla mnie interesujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak długo oczekuje się na VOD? od 3 dni pokazuje że pobiera filmy i potrwa to kilka godzin. Jaki musi być sygnał aby dobrze pobrało(obecnie mogłem ustawić sygnał 80% na 40%)

Jeśli twój dekoder ma podłączone dwa kabelki ant.Satelitarne do dekodera zazwyczaj 48h zależy od biblioteki jeśli na jednym to może 3 dni ale zależy jaką masz siłe i jakość sygnału na dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak długo oczekuje się na VOD? od 3 dni pokazuje że pobiera filmy i potrwa to kilka godzin. Jaki musi być sygnał aby dobrze pobrało(obecnie mogłem ustawić sygnał 80% na 40%)

Jeśli twój dekoder ma podłączone dwa kabelki ant.Satelitarne do dekodera zazwyczaj 48h zależy od biblioteki jeśli na jednym to może 3 dni ale zależy jaką masz siłe i jakość sygnału na dekoderze.

Dzięki za info :P dwa kabelki. O dziwo w Pace też miałem dwa(a sygnał prawie 90%) i zawsze czegoś brakowało w VoD, albo zasysało nie po kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś szybsza rada na komunikat "Brak sygnału na wejściu ANT2" po wyjściu z NetVOD ? Zwykłe off/on nie wystarczy.

 

Po wejściu w setup-->diagnostyka-->miernik sygnału faktycznie pokazuje przy Antena 2 0% siły i jakości

Dopiero po wejściu w setup-->instalacja-->antena pokazuje Antena 2 siła 100% i po wyjściu z tego menu znika komunikat o braku sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś szybsza rada na komunikat "Brak sygnału na wejściu ANT2" po wyjściu z NetVOD ? Zwykłe off/on nie wystarczy.

 

Po wejściu w setup-->diagnostyka-->miernik sygnału faktycznie pokazuje przy Antena 2 0% siły i jakości

Dopiero po wejściu w setup-->instalacja-->antena pokazuje Antena 2 siła 100% i po wyjściu z tego menu znika komunikat o braku sygnału.

 

Ja wchodzę w ustawienia anteny "antena" i przeglądam kolejno anteny, zatwierdzam i problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...