Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawidłowo, że przełącza na 50Hz, najwyżej jeśli chcesz mieć problemy z płynnością obrazu. W Europie stosuje się odświeżanie na poziomie 25Hz/50Hz i ustawienie odświeżania nie będącego wielokrotnością 25Hz doprowadzi, że dekoder musiałby nagle sztucznie dorobić 10Hz konwertując materiał źródłowy. Ustawianie odświeżania 60Hz, dlatego, bo jest większe, to najczęstszy błąd przy konfigurowaniu tunerów, nie wolno tego robić! W USA stosuje się 30Hz/60Hz w emisji, to jest zaszłość wywodząca się z PAL/NTSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przyznam że po kilku godzinach bawienia się mediaboxem mam ochotę iść go oddać i wrócić do mojego fergusona.

to pudło za 199 zł jest po prostu BEZUŻYTECZNE.

Jakość obrazu znaczenie gorsza niż na fergusonie, nie mogę robić własnej listy kanałów, obsługa niepotrzebnie przekombinowana, nie mogę zmienić ustawień czasu, obrazu itd.

I to ma być to techniczne "cudo" ?...

 

BEZ KOMENTARZA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie miałem, zawsze bawiłem się we własne dekodery.

Dałem się przekonać ze względu na te "opinie" o mediaboxie, ale widzę że nawet tu opinie jak widać były sponsorowane przez konsultantów nc+ podających się za abonentów, bo ten dekoder jest do niczego.

Kompletnie nic nie mogę zmienić, ustawić pod siebie. Wszystko narzucone, byle jak - byle chodziło.

Nigdy jeszcze nie byłem tak rozczarowany nowym sprzętem. Czuję się tak jakby pokazywano mi pudełko od Samsunga a w środku znalazłem Mantę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w moim przypadku przesiadka z Pace PHR HD na tego mediabox'a zrobiła gigantyczną różnicę na plus, dlatego ja osobiście jestem bardzo z niego zadowolony. Nadmieniam, że nigdy nie bawiłem się sprzętem nie dedykowanym, dlatego nie mam skali porównawczej i chwaliłem go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chociażby dlatego że mieszkam w innej strefie czasowej i mam inny czas na zegarze a jeszcze inny na dekoderze - nie wyobrażam sobie bawienia się w przeliczanie jak ustawić nagrywanie by nagrało to co trzeba o odpowiedniej godzinie... nigdy oczywiście żaden dekoder który miałem nie miał z tym problemu ale mediapudło problem ma...

Ustawienia obrazu ? ręczne bawienie się w zmianę ustawień rozdzielczości/ odświeżania. W poprzednich dekach miałem tyle opcji że głowa mała - miałem zawsze ustawiony obraz na 720p/60hz i obraz był miazga - teraz mam 720p/50hz /co według Orbity jest lepszym ustawieniem/ - ale jakość w porównaniu do ferdka ? FATALNA. Obraz niewyraźny, mało ostry, w ogóle nie przypomina HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITI Neovison świadczy usługi na terenie RP, a tutaj z tego co wiem to obowiązuje jedna strefa czasowa, więc problemu nie ma.

Byłeś kiedyś poza granicami Polski ?

Gdyby WSZYSCY abonenci N i C+ mieszkający poza granicami PL zostali odcięci lub zrezygnowali, żadna z tych platform by się nie utrzymała.

Jak byłem załatwiać sprawy w APSach to ludzie legalnie bez żadnych obaw od razu mówili że dekoder syn przywiezie z Irlandii, szwagier ma w Szwecji i temu podobne.

Także problem jest, bo nawet gość w APSie w rozmowie stwierdził że zdaje sobie sprawę jak wielki procent abonentów spoza PL ich utrzymuje, a ten punkt w umowie jest... bo być musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do górnego posta dodam, że w kraju gdzie pracowałem były PS n i c+. Nie wiem na jakich zasadach, ale były punkty sprzedaży i oferty telewizji N oraz c+ wraz z instalacją etc

W UK co najmniej KILKA firm oferowało N, C+ i CP na umowy - z pobraniem dekodera i podpisaniem umowy na miejscu. Więc skoro Ci Panowie nie reprezentowali owych platform, to jakim cudem można było podpisywać je w UK, na brytyjski adres i kiedy dzwoniło się na Infolinię to legalnie można było podać brytyjski numer telefonu ?

 

no ja wiem, że platformy są za granicą, ale nie miejcie pretensji że nie można zmienić czasu

Nie o sam czas chodzi. Ten dekoder jest po prostu UBOGI. Oczywiście prezentuje się nieźle, jest szybki itd. ale dosłownie NIC NIE MOŻNA W NIM USTAWIĆ POD SIEBIE.

To taki typowy dekoder dla laika który nic nie wie lub nie chce wiedzieć - byle nacisnąć dwa przyciski i mieć obraz.

Dla laika spoko, ale dla kogoś kto lubi personalizować funkcje taki dekoder to prawdziwa udręka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...