Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Działa Wam opcja nagrywania z internetu ?

Wchodzi się na ncplus.pl/program-tv-->klik na interesujący nas program--> podajemy numer umowy i hasło

U mnie niestety jest cały czas komunikat "oczekiwanie na odpowiedź dekodera"

 

U mnie z n opcja rzadko dzialala. Wieksze sukcesy odnosze tu: http://n.lajt.pl/epg/

Wiekszosc programow nagrywam przez zlecenie z tej strony.

Wazne jest aby router nie filtrowal za duzo TCP i UDP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników tego deka a mianowicie w jednym z forum pojawiła się taka notka jako minus a mianowicie przy dłuższym czasowo włączonym deku daje się wyczuć jak to określił "zapach nowości"związany z obudową plastykową.Dla mnie jest to ważne z tego względu ,że żona jest uczulona alergicznie na tego rodzaje zapachów i wtedy wymiana mojego Pace-a na mediaBoxa staje się niemożliwa.Proszę o wypowiedź w tej nietypowej sprawie.Nawiasem to jest już 3 pytanie w tej sprawie i jakoś nikt nie może odpowiedzieć jasno.Czyżby wstydliwa sprawa albo nikt więcej nie użytkuje tego deka ponad godzinę.A dla mnie z wymienionej wyżej powodu sprawa jest ważna gdyż musiałbym bawić się w wymianę ponownie w przypadku faktycznego wydzielania tego zapachu.

 

Rzeczywiście po wyłączeniu dekodera i zbliżeniu się do niego można wyczuć charakterystyczny zapach. Ja tego nie uznaję za jakiś problem, a raczej tymczasowe cechy nowego sprzętu. Niektórzy mogliby nawet uznać tę cechę jako walor - określając go mianem "zapachu nowości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie z tą jakością odbioru dekoderów to sprawa względna. każdy ma inny tv, inne ustawienia tv (to co dla mnie jest ok dla kogoś innego nie do przyjęcia), siłę sygnału z anteny, nawet wielkość tv i to też różnica jest w pixelach, czy full czy hd ready. więc trzeba samemu sprawdzić u siebie. ja mam mediabox i jest ok, brat ma turborecorder i u niego lepiej odbiera jeden kanał, a u mnie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jakość obrazu to tak, mam trzy dekodery podłączone TECHNISAT DigiCorder HD S 2, a także MediaBox +, i Biały od N ten do multiromu HD telewizory 2 Sony HX 755, Ex 720, Philips, i jakiś LG .

nr. 1 Technisat

nr.2 dekoder od N, Mediabox ma obraz średni.

 

Podłącz wszystkie dekodery pod jeden TV i wtedy porównaj. Ja podłączyłem iCorda, MediaBox+, srebrny Box+ do plazmy Panasonic 65' i potem LCD Sharpa 52'. Oglądałem ten sam materiał z trzech metrów i nie widziałem znaczących różnic. Przy Box+ wystarczyło delikatnie zmodyfikować ustawienia obrazu.

Napisz na co konkretnie zwrócić uwagę bo może czegoś nie zauważyłem :roll: Chyba, że Technisat ma wyraźnie lepszy obraz od iCorda.

 

To co mnie drażni w porównaniu to błędy w sofcie MediaBox+ z "gubieniem" sygnału z anten, zarządzanie nagrywaniem i mała pojemność dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę rano migrowałem do NC+. W punkcie NC+ powiedziano mi że z mediaboxa (ktrórego mam już w domu, ale nie podłączonego) będę mógł korzystać gdy na PACE (z którego dalej mam korzystać) wygasną uprawnienia. Podobno ma to trwać do 3, 4 dni. Czy trzeba rzeczywiście czekać tak długo na to wygaśnięcie czy może już mediabox zadziała. Minęła już doba od wizyty w punkcie NC+ (tyle że jest niedziela, może przez to się opóźnić ?). Proszę o pomoc bo dużo cudowania mam ze zmianą sprzętu więc wole zapytać szanownych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz próbuję podłączyć, mam nadzieję że zadziała. Mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi o podłączenie mediaboxa do internetu.

Jaki musi być kabel (scrosowany ?) Do tej pory miałem problem z podłączeniem PACE'a do routera za pomoca kabla. Łącznośc z netem

ewidentnie była, dekoder pokazywał rozpoznane parametry sieci: DNS, bramka itp, włączały się serwisy internetowe (pojawiało się okno wyborów stacji radiowych) ale gdy próbowałem uruchomić przez internet jakąś stację radiową nie pojawiał się dźwięk, tylko komunikat "Ładowanie" i zero dźwięku. Czy to ma byś zwykły kabel Ethernet czy jakiś specjalny, i czy trzeba coś zmieniać w ustawieniach dekodera albo routera (router: TP-Link TL-WR543G)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem ten kabel jakiś czas temu to w sklepie pytali mnie czy ma byś scrosowany. Szczerze mówiąc nie pamiętam jaki wtedy kupiłem czy scrosowany czy nie skrosowany. Dlatego pytam który z nich to ma być. Z góry dzięki.

 

Nie ma znaczenia jaki, router powinien sobie poradzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...