Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurna, nigdzie nie mogę znaleźć jakiś bardziej szczegółowych info dot. tego dekodera. Jest w nim możliwość zatrzymania tego co się aktualnie ogląda, ewentualnie cofnięcie jak to było w Pace od C+?

 

[EDIT]

 

Dzięki, pilota udało się zaprogramować. Sorki za moje gapiostwo w poprzednim wątku. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pobiera i to dosyć długo. U mnie zawisło na 99% i już myślałem, ze zwiecha, ale trochę postał i ruszyło.

 

 

[EDIT]

 

Już udało mi się uruchomić ten Time Shifting. W ustawieniach anteny miałem po[beep]one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi z godzinę temu mediabox robił jakąs aktualizację czy coś. Wyskoczył komunikat czy coś tam zaaktualizować. Ale nie wiem co, bo nie było to takie długie ściąganie oprogramowania. Dekoder uruchomił sie jeszcze raz. Żadnych zmian nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 15-20 minut to trwało.

 

Zarzucę pytaniem. Nie wiem w sumie pod który temat pasuje. Mam dwa kable z anteny, na Mediaboxie jeden ma siłę 100%, jakość 50%. Drugi natomiast 95% siły i 75% jakości. Od czego to zależy? Pierwszy może być uszkodzony?

 

u mnie oba miały po 100% siły i 45% jakości.

Da się coś z tym zrobić?

Ma to jakikolwiek wpływ na obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miały siłę po 100% i jakość po 20%. Był problem czasem z c+ gol i film, zdarzały się przycięcia na ale kino. Technik wymienił mi końcówki od kabli, lekko wyregulował talerz i jakość skoczyła do 75% i teraz jest ok. Zobacz też czy nie masz gdzieś po drodze zbyt mocno zgiętych przewodów satelitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie za dużo. Trzeba ją dokładnie ustawić. Możesz też mieć kiepski konwerter. Już widać, że te mediaboxy za dużo jakości nie pokazują. W N-ce zawsze wymagali 60% a tu w instrukcji jest tylko 50%.

 

Mam standardowego Twina kupionego w salonie cyfry.Czy antena 80 poprawi tą sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dekoder ma fatalną jakość obrazu w porównaniu do Technisata

Myślę że przesadzasz z tą fatalną jakością obrazu. "Przerabiałem" już kilka różnych dekoderów w tym kablówkowy tej samej firmy co mediabox. Nie zauważyłem jakiejś znaczącej różnicy obrazu pomiędzy tymi dekoderami. Obecnie mam trzy różne dekodery do cyfry i też mogę powiedzieć że działają różnie jeden szybciej drugi wolniej itd itp ale różnica w obrazie nijaka.

Bardziej bym obstawiał w Twoim przypadku źle ustawioną rozdzielczość na wyjściu HDMI z którą Twój telewizor nie bardzo sobie radzi.

Proponuje wypróbować różne rozdzielczości. Należy pamiętać że telewizory LCD najlepszy obraz wyświetlają w natywnej rozdzielczości matrycy. Każda inna (od natywnej) rozdzielczość jest przez telewizor interpolowana po to aby obraz był wyświetlany na pełnym ekranie pomimo niezgodnej rozdzielczości. I tu co telewizor to inaczej z tym interpolowaniem sobie radzi. Od prawie bardzo dobrze do bardzo marnie.

Trzeba by też indywidualnie sprawdzić czy w przypadku telewizora Full HD (1920x1080) lub telewizora tzw HD Ready (1366 x 768) lepiej ustawić dekoder mediabox na rozdzielczość (1080p) czy może lepiej w dekoderze dać np (1080i) lub jeszcze inną. Generalnie trzeba sobie indywidualnie sprawdzić czy z interpolowaniem obrazu lepiej radzi sobie nasz telewizor czy dekoder. Telewizory mamy różne więc trzeba to sprawdzić we własnych warunkach.

Trzeba też pamiętać iż w Europie ani jedna stacja tv nie nadaje obrazu w tzw pełnym HD czyli 1080p. Większość nadawana jest w 1080i lub mniej np 720p.

Do tego dochodzi wielkość bitrate na którym operatorzy oszczędzają aż do bólu, ale to już temat rzeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam pytanko .Wiadomo ze mediabox ma dekoder naziemnej cyfrowej .Posiadam dekoder polsatu thd 1000 do naziemnej i wykupilem pakiet polsatu ( te 8 kanalow kodowanych ) i tut pytanie czy bede mogl jakos obejrzec te kanaly na mediaboxie ? ten dekoder od polsatu nie ma karty .Amoze uda sie jakos podlaczyc ze soba te dwa dekodery ? Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oldskoool - nie da się. TV Mobilna w naziemnych dekoderach Polsatu używa do kodowania Irdeto. TV Mobilna aktualnie jest do odbioru wyłącznie na sprzęcie Polsatu, na niczym innym. Normalne kanały DVB-T możesz oglądać.

 

PS

Nie ma karty bo zasada Irdeto jest trochę inna. Po prostu ten system kodowania jest na stałe wszyty w sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...