Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, zetorson napisał:

U mnie jak na razie jest cały czas po staremu, czyli wysyłanie ok 46-48 Mbps  (pobieranie zazwyczaj 300 Mbps).

Oczywiście, zgodnie z opisem router NETII restartowałem nawet przed chwilą.

https://www.speedtest.net/result/11409853200

https://www.speedtest.net/result/11409868105

https://www.speedtest.pl/wynik/290939317

U mnie dalej po staremu ale zastanawiam się, czy dla mojego abonamentu, wysyłanie się powinno zwiększyć, bo w podlinkowanym artykule, opis jest dla mnie albo sprzeczny albo niezrozumiały.

Mam dokładnie: "Szybki Internet Max 300^50M" ze światłowodem pociągniętym do mieszkania, gdzie mam router od Netii: Huawei HG8245Q2.

https://gsmonline.pl/artykuly/netia-internet-jaka-jest-predkosc-wysylania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Net24 napisał:

Napisz do bok z prośba o restart usługi bo upload nie wskoczył :)

Dzień dobry!

Dziękuję za przesłany link. Test wykazuje poprawną wysyłania. Zgodnie z
załącznikiem do umowy "Parametry jakościowe usługi dostępu do internetu"
maksymalna prędkość wysyłania to 100 Mbps, zwykle dostępna 70 Mbps, a
minimalna 20 Mbps. Certyfikowany test natomiast pokazuje 98 Mbps.

 

No to ja w odpowiedzi wysłałem im wiadomość:

"W takim razie o co chodzi z tymi informacjami: https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/netia-przyspiesza-wysylanie-danych-do-300-mbps

Czy ja nie jestem waszym klientem i nie dotyczy mnie ta wiadomość?"
 
Po paru godzinach zadzwonił ich technik i powiedział, że nic nie wie o zmianie.
Chyba jednak dawny lanet nie będzie miał 300Mb/s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zaq13

U mnie podobna sytuacja, mam łączę w internetii, która kiedyś kupiła dawny lanet (tylko że w Poznaniu). Chociaż to już pewnie bez znaczenia bo sprzęt z dwa razy był wymieniany.

Mam łącze 1000/100 i nadal nie podnieśli mi uploadu do 300Mb/s. Wysłałem maila z prośbą o sprawdzenie o co chodzi i poprosili o ten certyfikowany test.

Pewnie mi odpiszą dokładnie to co Tobie :/

Edytowane przez Jan89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzień dobry,

Dziękuję za przesłaną odpowiedź. Prędkość wysyłania będzie zwiększana stopniowo. Zmiany na centralach wprowadzane są od 10.05  proszę o cierpliwość.

Pozdrawiam
Urszula Janus
Centrum Obsługi Technicznej

ja dziś taką odpowiedz otrzymałem więc czekać i pewnie podniosą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety kolejne zgłoszenie i brak przyśpieszenia łącza.

Tym razem Pan z serwisu Netii poinformował mnie, że póki co 300Mb/s mają 2miasta Warszawa i Katowice. Reszta kraju ma 100Mb/s

 

Czy to prawda?

Jeśli komuś z Wrocławia udało się przyśpieszyć upload to proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apj W sierpniu najprawdopodobniej przejdę do Netii i chciałem zobaczyć jak obecnie wygląda jakość kanałów i płynność przełączania, obojętnie jaka oferta może być stara, nowa i obojętnie jaki pakiet, dekoder dobrze byłoby gdyby był ten evobox ponieważ pewnie ten dostanę jednak ten starszy też będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zaq13 napisał:

No niestety kolejne zgłoszenie i brak przyśpieszenia łącza.

Tym razem Pan z serwisu Netii poinformował mnie, że póki co 300Mb/s mają 2miasta Warszawa i Katowice. Reszta kraju ma 100Mb/s

 

Czy to prawda?

Jeśli komuś z Wrocławia udało się przyśpieszyć upload to proszę o informacje.

To głupota w Lublinie mam 300Mb/s uploadu przy 1Gb/s  pobierania.

Edytowane przez michal_dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mtv ja mam stary dekoder, starą ofertę. To mogę nagrać. 
 

Nowy klient otrzyma evobox. Różnica jest taka że evobox i nowa oferta Netii jest z tego co mówią z innych serwerów, więc najprawdopodobniej taka sama jak IPTV Cyfrowego Polsatu albo zbliżona.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie o jakość TV i czy nie ma częstych awarii ? Mam umowę w UPC, ale od około pół roku mam ciągle awarie. Złożyłem reklamacje i mogę rozwiązać umowę bez opłaty karnej.

Kiedyś podobno była niezbyt dobra. Co prawda telewizję oglądam bardzo mało, ale jednak...

Jakieś trzy lata temu prawie co nie podpisałem umowy z Netia, ale jakiś oszust na infolinii chciał mnie zrobić w .... Ale chcę dać jeszcze jedną szansę temu operatorowi. Ewentualnie T-Mobile ma fajną promocję. I nie wiem co wybrać

T-Mobile ma łącze 600 mega , Netflix premium i komórka z pakietem 50 giga za 103 złote. Netia to 600 mega z tv podstawowym za 50.

To mobile droższe ale Netflix i komórka są więcej warte niż 50 zł. A Netflixa nożna dzielić. Więc te 30 złotych można odjąć z ceny. Wychodzi wtedy 70 za internet z komórką i Netflixem.

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To T-Mobile mi wybiłeś z głowy. Pozostaje Netia. Tylko jak tam z awaryjnoscia. Nie chcę zamienić siekierki na kijek.

UPC... średnio co dwa tygodnie była przerwa na kilka -kilkanaściecie godzin. A konsultanci... U Pana jest taka lokalizacja

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...