Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie (na byłej infrastrukturze LANetu w Poznaniu, potem internetia) w końcu zwiększyli mi upload do 300Mb/s na łączu 1Gb/s. Mieli umawiać mi wizytę technika (co było bez sensu bo wiadomo ze problem nie jest po mojej stronie), ale finalnie prędkość się zwiększyła przed tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu złożyłem wypowiedzenie umowy na światłowód (net 1gb + tv). Usługę mam do 16/06/2021, zgodnie z okresem promocyjnym umowy. Zadzwoniłem na biuro obsługi z pytaniem czy można zostawić sam net bez tv (najkorzystniejsza cenowo oferta pod moim adresem - Łódź, blok mieszkalny) to dostałem informację, że pod moim adresem Netia nie świadczy umów stacjonarnych po światłowodzie. To samo jest na stronie operatora. Wyjaśni mi ktoś tą sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie jesteś sam.

Kilka lat temu, przy ulicy pod domem moich rodziców jacyś pracownicy przeciągali kabel między studzienkami. Zapytani powiedzieli, że kładą światłowód dla NETII, że będzie szybki internet i faktycznie, 2 tygodnie później w skrzynce rodzice znaleźli ulotkę NETII z info, że już mogą przejść na światłowód. Wtedy nawet zadzwoniłem z ciekawości do NETII i tam potwierdzili, że faktycznie za miesiąc będzie można podpisać z nimi umowę na światłowód 300/600/900 Mbps czy jakoś podobnie. Po roku, gdy kończyła się stara umowa (VDSL 20Mbps), sam zadzwoniłem do Netii z info, że już rodzice chcą przejść na ten ich światłowód i co usłyszałem, że pod tym adresem nie ma żadnego światłowodu. Sprawdzali po kilka razy, przełączali mnie nawet do jakiegoś działu technicznego i nic. W ich systemie nie ma żadnego ich światłowodu w promieniu kilku kilometrów od domu i koniec. I o co tu chodzi??? Firmy na pewno mi się nie pomyliły, poza tym żaden inny operator nie przyznaje się do światłowodu w tej okolicy i jedyna opcja to stary wolny VDSL na drutach telefonicznych.

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mojego poprzedniego postu. Zadzwoniłem na infolinię kolejny raz, zostałem przełączony do działu utrzymania klienta. Okazało się, że jednak świadczą usługi po światłowodzie pod moim adresem. Przedłużyłem sam net 1Gb jednocześnie pozostając przy rezygnacji z tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, novyrave napisał:
Nawiązując do mojego poprzedniego postu. Zadzwoniłem na infolinię kolejny raz, zostałem przełączony do działu utrzymania klienta. Okazało się, że jednak świadczą usługi po światłowodzie pod moim adresem. Przedłużyłem sam net 1Gb jednocześnie pozostając przy rezygnacji z tv.

Za ile udało Ci się samego neta i jakie parametry?

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marceliszpak napisał:

Za ile udało Ci się samego neta i jakie parametry?

60zł 1Gb/300Mb po światłowodzie

 

@Mtv nie na wszystkich działa nagrywanie. Ale nie powiem na jakich bo nie miałem włączonej usługi giganagrywarki

Edytowane przez novyrave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2021 o 19:29, Mtv napisał:
Czy w Netii nagrywarka i catch up działa na wszystkich kanałach? A jak nie na wszystkich to na jakich nie działa?

Jestem w trakcie podpisywania umowy. Mam mieć instalacje pod koniec miesiąca. I odnośnie nagrywarki... Jest to wiedza tajemna Nie ma informqcji na stronie, na infolinii powiedzą Ci jak zapytasz o konkretny program. Trochę masakra... Na 100% nie działa na żadnym programie TVP.

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest taka opcja w tych nowych dekoderach od Polsatu? I czy da się oglądać jeden kanał a nagrywać inny ?

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest opcja nagrywania jednego programu i oglądania innego w tym samym czasie na tym starym dekoderze? Jak tak to nie ma tragedii W Orange na dekoderze Samsunga można oglądać jeden i nagrywać w tym samym czasie dwa inne. Oczywiście na swoim dysku.

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netia to jedne wielka tajemnica z tą nagrywarka. Zadzwoń i zapytaj powiedzą ,Ci na infolinii. Jak się dowiesz to podziel się informacjami. Ja doszukałem się informacji na temat nagrywania na dysk. I jest to kupa a nie nagrywanie. Bo można nagrywać tylko program, który obecnie oglądamy. Nie ma to polotu do Orange czy UPC.

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja w Netii to jakościowo jest najgorsza ze wszystkich operatorów. Wypowiedzenie mam złożone i czekam na koniec umowy w połowie czerwca. W tym tygodniu podłączyłem antenę pokojową DVB-T do telewizora, porównując kanały 1-1 w 1080i jest przepaść na korzyść DVB-T. A odpalając testy DVB-T2 w 1080p + dźwięk Dolby utwierdzam się w przekonaniu że nigdy więcej TV od Netii. (lepiej było zanim przejął ich CP - od tego czasu mam wrażenie że jakość się pogorszyła)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mtv napisał:
Czy ktoś na tym forum ma w Netii nagrywarkę? Jak tak to mógłby sprawdzić czy można nagrywać na tych kanałach: AMC, Paramount Channel, TNT, Discovery Science, E!, TVN.

TNT nie działa. Discovery można nagrywać i TVN też. Tak mi powiedzieli na infolinii.
 

8 godzin temu, novyrave napisał:
Telewizja w Netii to jakościowo jest najgorsza ze wszystkich operatorów. Wypowiedzenie mam złożone i czekam na koniec umowy w połowie czerwca. W tym tygodniu podłączyłem antenę pokojową DVB-T do telewizora, porównując kanały 1-1 w 1080i jest przepaść na korzyść DVB-T. A odpalając testy DVB-T2 w 1080p + dźwięk Dolby utwierdzam się w przekonaniu że nigdy więcej TV od Netii. (lepiej było zanim przejął ich CP - od tego czasu mam wrażenie że jakość się pogorszyła)

Sporo złego słyszałem. Pomimo to skusiłem się na zmianę z UPC. Zależy mi głównie na internecie. A tu Netia ma podobno dobrą jakość na FTTH. A brak nagrywania na TVP.... Znam osobę co opłaca abonament RTV (są takie ) a co za tym idzie... Jest darmowe VOD TVP bez reklam. Nagrywanie jest zbędne żona obejrzy sobie i tak swoje seriale

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebagit napisał:

Zależy mi głównie na internecie. A tu Netia ma podobno dobrą jakość na FTTH

Ja cały czas mam od nich światłowód i przedłużyłem ofertę na sam internet ale na PON. Do tej usługi nie mam żadnych zastrzeżeń. 1 awaria przez 2h w ciągu 4 lat. średnia prędkość 920-960Mb.

Telewizję miałem jako dodatek do netu za jakieś marne grosze ale nawet te marne grosze nie przekonały mnie do kontynuacji TV od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek też mam instalacje PON. Najwyższy pakiet za 60zł. Od ponad roku jestem bez tradycyjnej tv, ale tu dałem się namówić na najniższy pakiet w zasadzie za 2zł droższą aktywację, bo cena miesięczna taka sama jak w wypadku samego neta plus tracę 2 darmowe okresy rozliczeniowe.

Po kilkunastu latach czas rozstania z vectra:)

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek też mam instalacje PON. Najwyższy pakiet za 60zł. Od ponad roku jestem bez tradycyjnej tv, ale tu dałem się namówić na najniższy pakiet w zasadzie za 2zł droższą aktywację, bo cena miesięczna taka sama jak w wypadku samego neta plus tracę 2 darmowe okresy rozliczeniowe.

Po kilkunastu latach czas rozstania z vectra:)
Ja wybrałem pakiet pośredni TV , ze względu na nagrywarkę i Cinemaxy w cenie. I internet 600 mega... Więcej nie wykorzystam... Więcej tych 600 mega nie wykorzystam. Dla przykladu na Wi-Fi z resztą na kablu podobnie. Xbox one X... Max co osiągam to ok 250 megabitów. Więcej nie dają serwery Microsoftu. Laptop... i tak mam kartę sieciową do 866 mb. W praktyce jest 450-500 mega. Tyle daje radę. I tak nie wykorzystam takiego łącza 600 megowego. Do tej pory mi wystarczało 300 mega. Tylko ten upload w UPC 20 megabitów czasami się przytykal jak dzieci pracowały na dwóch komputerach na trams do tego inne aktywności np YouTube, Netflix... I było czuć, że łącze się dusi. Ale teraz... Będę miał 100 megabitów. Po co więcej

A niestety prawdopodobnie na jesieni czeka nas powtórka z zamknięciem.


Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...