Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie... Czy możecie w ogóle cofać programy TVP? Nie mam możliwości cofnięcia nawet do 2h - już nie wspomnę o 7 dniach. To samo na wszystkich kanałach Polsat Sport... 

 

Najpierw mnie zirytowali brakiem oferty przedłużeniowej (a w salonie zaoferowali jeszcze gorszą ofertę), to teraz wycięli najważniejszą rzecz z kanałów, które oglądam... Pora wyżalić się. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, djadijos napisał:

Dziękuję. Szkoda, że Netia nie poinformowała o zubożeniu oferty. Dziś napisałem w tej samej sprawie na ich FB, otrzymałem taką odpowiedź:

Cytat

Dzień dobry, z tej strony Kamil. Od dnia 27 listopada z przyczyn niezależnych od operatora na dekoderach Netia Player niedostępna jest funkcja nagrywania oraz przewijania programów Telewizji Polskiej, między innymi TVP1, TVP2, TVP ABC i kanałów regionalnych. Przepraszamy za niedogodności.

oraz następnie:

Cytat

Panie Rafale, kanały TVP nie znajdowały się na liście kanałów gwarantowanych i niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości możliwość nagrywania powróci. GigaNagrywarka jest usługą dodatkową, nie główną.

 

"Z przyczyn niezależnych" - ich nieudolne negocjacje... Szkoda tylko, że nie dostatecznie poinformowali o zmianach. Bo na pewno wypowiedziałbym umowę w listopadzie. Od 3 miesięcy czekam na ofertę przedłużeniową i nadal cisza. To co zaproponowali mi w salonie było jeszcze gorsze i droższe od tego co mam, czyli lepiej było zostać przy umowie bezterminowej.

Jeszcze pozostaje kwestia co z Polsatem Sport, bo nadal nie mogę cofać.

 

Niedaleka przyszłość xDDDDDDD - poprosiłem o doprecyzowane, czy to jest jeden, dwa czy trzy miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się stresujesz. Jeżeli jesteś na umowie bezterminowej to złóż rezygnację. Przecież nikt Ciebie na siłę w Netii nie trzyma. Ja przez ostatnie 10 lat byłem u trzech operatorów. Teraz przedłużyłem umowę w UPC, bo było najlepiej i najtaniej. Płacę 60 zł za internet 300 mega z TV. W Netii byłby większy upload, ale nie wysyłam internetu, wiięc te 20 mega mi wystarcza. Do tego mam pakiet Select ok 120 programów z modułem CI+ Jakość obrazu jest naprawdę dobra. Lepsza niż na dekoderze Horizon. Z Netią... nie ma czego porównywać z tego co opowiadano o jakości obrazu. W UPC kanał mają bitrate w większości ok 20 megabitów. Gdzie Netia.... Nagrywanie... mój TV ma dwa tunery więc mogę oglądać jeden program a drugi w tym samym czasie nagrywać. Nagrywam na swój dysk 4TB więc... miejsca mam aż za dużo. Mogę nagrywać wszystko i nic mi nie ginie. Do tego UPC ma świetną usługę Horizon Go na Android TV. Jedno mnie nurtuje dlaczego inni operatorzy nie wprowadza aplikacji na Android TV? Tak bardzo się boją utraty przychodów z Multiroom? I słusznie !!! Bo w dwóch pokojach mam Xiaomi Mi Box 4K i korzystam z tego cuda jako darmowego Multiroom. Jakość obrazu jest akceptowalna. Jak na Ipli w Full HD. Jestem zadowolony bo mam to w cenie abonamentu za internet z TV. A oglądanie programów na tydzień wstecz .. Istnieje takie coś jak Kodi. Można oglądać programy z IPLI, PLAYERA czy VOD TVP bez reklam. Więc jak czegoś nie nagram to... Chłopaków do wzięcia można obejrzeć w IPLI

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebagit dzięki. Mnie Netia trzyma z jednego powodu: kanały na start + filmowe + canal+ (select) + sportowe (wszystkie wraz z Elevenami bez Ligi Mistrzów) + multiroom i nagrywarka bez ograniczeń + internet (jakiś skromny ale mi wystarcza).

 

3 miesiące temu przeliczałem i nikt mi za te same pieniądze nie zaoferuje takiego zestawienia jakie mam. We wszystkich przypadkach by mieć wszystkie sportowe kanały musiałbym brać duże pakiety z kanałami, których nie oglądam. Cenowo również wychodziło dużo więcej.

Przeliczę wszystko na nowo, może coś się zmieniło.

 

W tym nowym dekoderze UPC 4K możesz nagrywać tylko 50 godzin online? Tak było 3 miesiące temu... i dla mnie to śmiesznie mała ilość, która od razu zdyskwalifikowała UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest tam tylko 50 godzin. Tylko jak pisałem wcześniej ja nie mam żadnego dekodera. Z tyłu telewizora mam włożony moduł CI z kartą . Moduł zajmuje się odkodowaniem, a elektronika telewizora zajmuje się przetwarzaniem obrazu. Mam tylko jeden pilot do TV. Są minusy tego rozwiązania, ale jeden plus przeważył. Jakość obrazu.... Takie TVP 1 ma bitrate w UPC ok 15 megabitów. W Netii jak to wygląda? Jest z 5 czy jeszcze mniej? Nowe telewizory mają lepsze procesory obrazu niż dekodery od operatorów. Obraz jest czystszy, kolory bardziej nasycone. Jest więcej szczegółów. A dysk .... Nie wiem ile bym musiał nagrywać aby zapełnić dysk 4 terabajty. Chociaż pliki ważą... 15 megabitów to 2 megabajty na sekundę. Czyli godzinę nagranie to 6-7 gigabajtów. Nie ma co prawda opcji cofania na tydzień wstecz. To tylko z dekoderem. Ale dla mnie najważniejsza jest jakość obrazu. A tu Netia czy dekoder Horizon.. Troszkę odbiegają.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 20 przesadziłem. Taki TVN ma tylko do 15 średnio ma 11,4 megabita. Nie schodzi jednak poniżej 7. A ile ma TVN w NETII ? Aby mieć porównanie. Odnośnie liczby programów w MUXIE to jest ich od 6 do 10 kanałów. Tylko wiadomo bitrate jest zmienne. Jak masz statyczne sceny w jakimś romansie to 5 megabitów wystarczy. Jak zaczyna się ostra akcja to bitrate skacze do 15

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C014&pid=2401&live=205&sec=0&lang=en

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalne bitrate może jest przez kilka sekund. Ale średnia jest bliżej maksymalnej aniżeli minimalnej. Żona nagrała wczoraj M jak miłość na TVP2. Nagranie trwało 55 minut zajmuje na dysku 6,4 gigabajta. To wychodzi blisko 2 megabajty na sekundę. Oczywiście taka jakość jest na programach branych od dostawców przez światłowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy fakt nielegalnego świadczenia usług przez operatora (patrz oświadczenie TVP) nie jest podstawą do wypowiadzenia umowy bez konsekwencji dla abonenta z winy Netii? To co zrobil to zwykle piractwo. Podpisując umowę byłem przekonany że wszystkie oferowane usługi są legalne i zgodne z prawem. Teraz okazuje się że nie‼️
Czy nielegalne świadczenie usług telewizyjnych nie jest łamaniem prawa? Czy wszyscy abonenci nieświadomie uczestniczyli w nielegalnym procederze?
 
Oświadczenie TVP:
TVP oświadczyło, że nagrywanie które było wcześniej było nielegalne bo nie opierało się na żadnej umowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2020 o 17:00, Net24 napisał:

Jest jakaś różnica na korzyść GPON czy w kwestii odczuć nic się nie zmieniło?

 

Sprzętowa, dużo nowszy sprzęt abonencki. Teraz pozostała kwestia negocjacji lepszych warunków umowy na internet. 
Negocjował ktoś w ostatnim czasie przedłużenie umowy? Zastanawiam się co można uzyskać cenowo dla wariantów 100-150Mbit oraz 300Mbit. Dla nowych z okazji black week jest 500Mbit/s za 50zł oraz 1Gbps za 60zł, więc dla przedłużających nie powinno być gorzej

Edytowane przez marenss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, co prawda nie jestem nowy na forum, to jednak w dziale Netia zadebiutuję pełnoprawnie właśnie dzisiaj. Otóż zrezygnowałem z usług Multimedia Polska i przeniosłem się do Netii (jedyna alternatywa u mnie w kamienicy - oprócz platform cyfrowych). Od razu mam pierwsze pytanie, jak długo czekaliście przy instalacji na uruchomienie wszystkich kanałów? Technik, który był u mnie powiedział, że będą w ciągu kilku godzin, przedstawiciel Netii, że jednak 1-2 dni. To jak to było u Was? 

 

Ps. W ogóle jestem bardzo zadowolony z usług technika. Tak starannie wykonanego przyłącza nie miałem jeszcze okazji podziwiać. W porównaniu z Multimediami to niebo a ziemia ;) Ot taki OT ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...