Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale ten kanał jest TVP zupełnie nie potrzebny.

 

On w zasadzie powstał jako jeden z wielu, specjalnie na potrzeby konkursu. Wprawdzie później w TVP mówili, że jak nie wygraja konkursu na mux1, to wcisną to do mux3, ale sam plan powstania kanału pojawił się po ogłoszeniu stosownego konkursu.

Może akurat TVP ABC nie będzie zły, ale bardzo mi szkoda, że wśród kanałów, które pojawiły albo pojawią się w cyfrze, a nie było w analogu, tylko nieliczne istniały wcześniej: TVN7, TRWAM i od TVP: Historia, Kultura, Polonia. Wszystkie inne powstały specjalnie na potrzeby DVB-T. niekiedy wręcz "na siłę" - jak PULS2, z wielomiesięczną planszą łowicką, i prawdopodobnie przyszły FOKUS (narzekania po wygranym konkursie że nie dostali filmowego, bardzo ubogie logo, niechęć do wcześniejszego startu - ciekawe, kto zapłaci za miejsce w muxie, jeśli 15 marca TVP wypnie się na MUX1, a FOKUS nie będzie chciał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu "TVP" zaspała i "TVP ABC" nie ma na satelicie od pierwszego dnia emisji...

 

Wiem, że kanał powstał z myślą o NTC, ale jednak całkiem sporo osób (w tym ja) odbiera telewizję tylko przez satelitę i jest pozbawiona możliwości odbioru tego kanału od pierwszego dnia...

 

Przecież o starcie "TVP ABC" było wiadomo już od kilku miesięcy, więc nie mogli od razu wtedy "zaklepać" sobie miejsca na satelicie???

 

Wszystko byłoby prostsze, gdyby "TVP" miała własne transpondery na "Hot Birdzie", ale oczywiście trzeba oszczędzać, z tymże tam teraz oszczędzają nie na tym co trzeba, bo własna dystrybucja kanałów, to podstawowa rzecz dla telewizji !

 

Dziwię się, że Pan Łodzikowski, który był przecież współtwórcą platformy satelitarnej "TVP" nie suszy teraz głowy prezesowi Braunowi w sprawie własnych transponderów na "Hot Birdzie", a zamiast tego występuje co drugi dzień w "TVP Info" i przypomina o przeprogramowaniu telewizorów i dekoderów, czym może wprowadzać w błąd niedoświadczonych użytkowników platform satelitarnych (którzy nie wiedzą z czego odbierają sygnał), których zmiana przecież nie dotyczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust wynajmowanie miejsca na satelicie jest tańsze od wynajmowania i obsługi całego transpondera. Co z tego że będą mieć transponder, co z tego że nawet będą nadawać FTA jeśli żadna z platform nie doda ich do listy kanałów. Kupują miejsce na transponderze CP i od razu są na ponad 3 mln. dekoderów. I nie martwią się o system nadawczy, jakiś system rezerwowy. Udostępniają światłowód i nic więcej ich nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą wieczorynkę mogliby trochę zróżnicować, a nie codziennie smerfy. Raz na tydzień by w zupełności wystarczyły. A w weekendy tradycyjnie mogliby emitować produkcje Disneya. Szkoda że tą badziewną Pszczółkę Maję z 2013 roku będą emitować, a nie tą znaną i lubianą klasyczną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, czy TVP ABC wyemituje seriale "WOW", "Dwa Światy", czy "Maszyna zmian". Dawno nie widziałem tych seriali, a fajnie byłoby obejrzeć je jeszcze raz.

 

I jeszcze bym do tego dorzucił "Tata, a Marcin powiedział" :)

W ogóle szkoda, że zaczynają dziś, jak są akurat skoki, bo sam z sentymentu chętnie bym pierwszy odcinek Smerfów obejrzał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...