Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym nie "z dwojga złego", bo po raz kolejny przypominam, że nawet gdyby Polsat wygrał ten konkurs, TVP ABC w DVB-T by powstało i byłby większy wybór.

Pamiętaj że MUX3 nie jest z gumy. Z resztą TVP by nie tworzyło drugiego kanału dla dzieci jeśli koncesję na MUX1 dostałby Polsat, sama logika na to wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archiwa składające się głównie właśnie z tych programów, które oglądają chętnie tylko emeryci... chyba nie tędy droga. Poza tym nie "z dwojga złego", bo po raz kolejny przypominam, że nawet gdyby Polsat wygrał ten konkurs, TVP ABC w DVB-T by powstało i byłby większy wybór. Niestety, w całym tym zamieszaniu z cyfryzacją widz jest jak zwykle najmniej ważny.

 

Umiesz liczyć do ośmiu? To sobie policz i napisz mi jakim cudem, nawet, gdyby TVP 1 i TVP 2 było w SD, TVP ABC by się zmieściło? Nie wierz tym bzdurom powtarzanym czasem przez przedstawicieli TVP, bo gdyby chcieli spełnić wszystkie obietnice obecności danej stacji w NTC to by musieli nadawać w takim bitrate, jak tv moblina (przynajmniej kiedyś na początku były oddzielne wersje z mniejszym bitrate, dla urządzeń moblinych, na MUX-4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego co dzieci będą tam oglądać? Bolek i Lolek, Reksio? To nie te czasy, nie ta bajka. Jak słyszę TVP ABC, to przed oczami mam Smoka Analoga :D Czarno biała produkcja z gościem w garniaku z lat 90'.

A jaka bajka byłaby dobra na dzisiejsze czasy? Dla małego dziecka co się liczy? Treść? Jakość? Rok i kraj produkcji? Na mój gust dla dzieci w pewnym wieku jest obojętne co leci w tv, ważne że się rusza. I chyba lepiej by się tam ruszało coś polskiego sprzed lat niż coś amerykańskiego sprzed 2-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom jakość, treść, przesłanie jest dla nich bardzo ważne. Ty obejrzysz bajkę i o niej zapominasz. Dziecko zaczyna naśladować swoich ulubionych bohaterów. Jeśli nie ma ciekawych postaci, wątek jest nudny, to za chiny nie przekonasz dziecka żeby obejrzało 5 min takiej bajki. Chyba wszyscy wiemy, że to co oglądają i słuchają najmłodsi je kształtuje. TVP zamyka się do tematu swoich bajek sprzed x lat, x razy powtarzanych do znudzenia. Starsi mogą sobie gadać co to za bajki teraz lecą, że jak oni byli mali to były ładne bajeczki itd. itd. Teraz już nawet Wieczorynki nie będzie. Dla dziecka to żadna strata, jedynie dla nas, dorosłych. Dziecko zobaczy coś śmiesznego i kolorowego nawet nie w jęz. polskim i będzie zadowolone. Na całym świecie są dzieci... Nie wyobrażam sobie kanału dla dzieci złożonego ze starych produkcji. To tak jak miałbyś oglądać dzisiaj film o końcu świata w 2012 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja oglądałem jeszcze na starym angielskim Cartoon Network na analogowej satelicie Merrie Melodies ( Zwariowane melodie), Toma i Jerry'ego itd. nie mając nawet pojęcia ze to stare bajki . dopiero tak z 10 lat temu się zorientowałem ze to bajki z lat 20 30 i 40 ubiegłego wieku. zresztą po nich nie było widać że to stare bajki ważne ze były fajne. Skąd dziecko ma wiedzieć dzisiaj ze to stare są bajki.

 

Np. ta kreskówka jest z 1942 roku widać to po niej? :

 

http://www.youtube.com/watch?v=SOvz0T57KXc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dzieci nie są to stare produkcje ;).

Może stare nie, ale na pewno nie na tyle interesujące żeby bez przerwy je oglądać. Mam w rodzinie nie jedno dziecko i coś wiem na ten temat :D Znają imiona bohaterów, które nie jestem w stanie powtórzyć :D

 

Jeżeliby się odpowiednio przyłożyli w układaniu ramówki to by się dzieciom nie nudziło. Stare bajki też mogą być ciekawe, jak to @radek89 wspomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta, jeśli chodzi o powtórki: Chcesz coś obejrzeć, coś co oglądałeś wiele lat temu, co cię interesowało. Z niecierpliwością czekasz... Jest! Zaczyna się, znajoma oprawa, muzyka, bohaterowie. Oglądasz 1 odcinek jesteś usatysfakcjonowany. Zaczyna się 2 odcinek. Sprawdzasz w EPG kiedy się skończy bo już zaczyna ci się nudzić. Fajnie było, ale przełączasz bo chcesz czegoś świeżego. Archiwum z bajką ma to do siebie, że kończą się tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom jakość, treść, przesłanie jest dla nich bardzo ważne. Ty obejrzysz bajkę i o niej zapominasz. Dziecko zaczyna naśladować swoich ulubionych bohaterów. Jeśli nie ma ciekawych postaci, wątek jest nudny, to za chiny nie przekonasz dziecka żeby obejrzało 5 min takiej bajki.

Dla dziecka wszystko jest ciekawe. Jakość jest na dalekim miejscu pod względem ważności dla dziecka. Miałem siostrzenice które oglądały jakieś bajki na VHS-ie. Zajechanym VHS-ie, kolory uciekały, kilka razy taśma była wciągnięta i co ciekawe oglądały tę sama kasetę po x razy.

 

Nie wyobrażam sobie kanału dla dzieci złożonego ze starych produkcji. To tak jak miałbyś oglądać dzisiaj film o końcu świata w 2012 roku.

Czterech pancernych i Klosa ludzie non stop oglądają. Seksmisja czy CK Dezerterzy cieszą się stałą, niesłabnącą oglądalnością a ludzie te filmy znają na pamięć. Jest jakiś zagraniczny, stary serial, film który działaby tak samo? Dynastię oglądały miliony, ulice się wyludniały a teraz co? Leci na jakimś CBS z oglądalnością liczoną góra w setkach osób. Niech puszczą Pankracego, Domowe przedszkole, Matplanetę (jeśli to mają) i będą to z zainteresowaniem oglądać nie tylko dzieci ale i dorośli z sentymentu. Nie trzeba inwestować w jakieś nowe filmy, bajki marnej jakości. Scenariusze są do nich pisane podobnie jak te do Pamiętników z wakacji czy trudnych spraw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie "z dwojga złego", bo po raz kolejny przypominam, że nawet gdyby Polsat wygrał ten konkurs, TVP ABC w DVB-T by powstało i byłby większy wybór.

Pamiętaj że MUX3 nie jest z gumy. Z resztą TVP by nie tworzyło drugiego kanału dla dzieci jeśli koncesję na MUX1 dostałby Polsat, sama logika na to wskazuje.

Tyle że samo TVP zapowiadało że tak czy siak TVP ABC się pojawi. Zgadzam się z @AtoMan. Wszystko było ustawione pod TVP ABC i brak dla niego konkurencji w DVB-T. Jak pisałem wcześniej, okaże się że kanał dla dzieci będą oglądać głównie emeryci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest kanał na potrzeby NTC, gdzie nie ma innego kanału bajkowego, więc niekoniecznie sami emeryci będą oglądać tę stację. Jest jeszcze Puls 2 i to na tym polu, w NTC należy patrzeć na to kto to ogląda. I na tym polu jest duża szansa, że dzieci będą oglądać tę stację, bo nie będą mieć wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale broni im ktoś to oglądać? Nie.

TVP ABC to kanał stworzony głównie na potrzeby NTC i wśród tych widzów z całą pewnością znajdą się dzieci, które z racji braku innego wyboru wybiorą ten kanał. Proste?

Zresztą uważam, że lepiej postawić na dobre, sprawdzone polskie produkcje niż na zagraniczną papkę, którą mamy obecnie w kanałach kodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ, że Wieczorynka od dawna to śmieć trwający kilka minut (może 5, a nie jak kiedyś ponad 20 minut), którym nie warto sobie zawracać głowy, więc oglądają to pewnie widzowie czekający na "Wiadomości".

A i wiedz, że kanał dla wyspecjalizowanej widowni dziecięcej (w tym przypadku 4-12 lat) sam w sobie ma ograniczone pole z reklamami, bo część z nich jest niedozwolona na takiej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...