Jump to content

Recommended Posts

Skomentuje to krótko: Hańba dla ciebie Cyfrowy Polsacie :(

W innych krajach europejskich kanały dla dzieci od publicznej telewizji są niekodowane. Gdyż tam liczy się coś więcej niż tylko pieniądze.

Podaj mi jakiś europejski kraj gdzie publiczny nadawca udostępnia satelitarnie stacje dla dzieci bezpłatnie (FTA), tylko nie wspominaj mi o Wielkiej Brytanii czy Niemczech - bo to już jest oklepane, zresztą tam ludzie problemów nie robią i jak trzeba płacić to płacą na rzecz mediów publicznych wiec sytuacja jest inna. Mają prawo wtedy od nadawcy wymagać, gdyż nadawca ma pieniądze od każdego podatnika swego kraju na tzw. misje.

Nieoficjalnie: podobno TVP ABC nie będzie w CP - powód jest taki sam jak w przypadku Pulsu 2 :crazy:

Na FB CP też milczą na ten temat a abonenci od dawna pytają o ten kanał.

W innych krajach europejskich kanały dla dzieci od publicznej telewizji są niekodowane. Gdyż tam liczy się coś więcej niż tylko pieniądze.

Podaj mi jakiś europejski kraj gdzie publiczny nadawca udostępnia satelitarnie stacje dla dzieci bezpłatnie (FTA), tylko nie wspominaj mi o Wielkiej Brytanii czy Niemczech - bo to już jest oklepane, zresztą tam ludzie problemów nie robią i jak trzeba płacić to płacą na rzecz mediów publicznych wiec sytuacja jest inna. Mają prawo wtedy od nadawcy wymagać, gdyż nadawca ma pieniądze od każdego podatnika swego kraju na tzw. misje.

Proszę bardzo : Włochy-RAI Gulp,Turcja-TRT Cocuk

Na innym kanale lecą Teletubisie jako FTA zarówno na satelicie jak i na DVB-T

Na DVB-T jest FTA. A na satelicie nie będzie, bo polskich stacji nie stać na to! Za transmisję na całą Europe + kawałek Azji i Afryki są droższe opłaty licencyjne niż za transmisję tylko na Polskę. Dlatego większość kanałów, co w DVB-T są FTA, na satce są kodowane. Telewizje brytyjskie czy niemieckie stać na ufundowanie filmów całej Europie, polskich nie!

W takim razie skąd ukraińskie (z kanałów dziecięcych na satelicie FTA są: Malajatko TV, Piksel TV, Plus Plus) i rosyjskie (np. Karusel, 2x2) stać?

Tam prawo autorskie jest prawie że na poziomie polskiego z lat 90'. Przypominam, że w Polsce na początku owych lat w sklepie spożywczym można było kupować pirackie gry i nikt nikogo nie karał za to. Podobnie Top Canal kiedyś w Polsce nadawał filmy z pirackich źródeł bez jakiejkolwiek licencji na nie i przez pierwsze lata działalności byli bezkarni. W Rosji sprawa jest też taka, że trzeba jakoś dostarczyć TV do domów leżących po 300 km od jakiegokolwiek nadajnika. W czasach analogu Polsat nadawał na satelicie FTA, ale na czas niewłasnych produkcji wyłączali całkiem nadawanie przez satelitę. Było tylko naziemnie.

Gdyby faktycznie nadawali programy bez licencji to posiadacze praw autorskich mogliby się domagać wyłączenia kanałów - chociażby z satelity.

Do tego dochodzi fakt, że sami producenci chwalą się dealami podpisywanymi z rosyjskimi stacjami TV. Pewnie powiesz, że producenci i dystrybutorzy też sprzedają nielegalnie seriale?

A TVP ABC tym bardziej licencje może być gdzieś - przecież 90% ramówki to programy TVP. :lol2:

TVP ABC to podobno stacja przyjazna dzieciom, a tym czasem oprocz normalnych reklam emitowanych na stacjach dzięcięcych lecą reklamy środków chemicznych,leków,itp.

W letniej ramówce TVP ABC pojawi się m.in. "Ela encyklopedia lata" oraz "Lato z kąfacelą"

Czyli letnie programy o lecie, nie zabraknie również innego teleturnieju dla najmłodszych obok "Dźwiękogry" to będzie "Muzyczna skakanka"

Pewnie TVP obecnie nie widzi zapotrzebowania na filmy w TVP ABC. Podobna sytuacja była w TVP Rozrywka.

We wrześniu o 23:00 będą emitowane...SMERFY :shock:

Poza tym ramówka z serialami dla dzieci wystartuje już od ...5:30, w MINI MINI+ ku mojemu zdziwieniu startuje od ...5:00 :shock:

CZY TO NIE PRZESADA? Chodzi o reklamy???

Nie wiem kto układał ramówkę, ale coś mu się chyba poplatało - kanał kierowany jest głównie do dzieci i nie wiem na co oni liczą tą emisję...

Kompletny nonsens...

Było gdzieś mówione, ze Wieczorynki na TVP oglądali głównie emeryci. Może to ukłon w ich stronę? ;)

Nie wiem kto układał ramówkę, ale coś mu się chyba poplatało - kanał kierowany jest głównie do dzieci i nie wiem na co oni liczą tą emisję...

Kompletny nonsens...

Niekoniecznie. Jak ktoś ma tuner z jedną głowicą, to może coś wtedy ponagrywać bez szarpania się w porze największej oglądalności o to, czy ja oglądam, czy dziecko. Dziecko będzie miało jutro z dysku.

Poza tym w GB i PT jest o godzinę wcześniej ;).

A ilu Widzów skorzysta z takich rozwiązań? Na palcach 2 rąk może się ledwo uzbiera...

Ten kanał u nas ma słabą Widownię a co mowa w GB czy PT

Czy serial Diament śmierci jest odpowiednim serialem, który emitowany jest na kanale dziecięcym :? ... nie sądzę.

Mi osobiście ciężko mnie go ocenić, ponieważ nie mam dzieci, a mam 25 lat. Kanał nie jest przeznaczony dla takich ludzi jak ja.

Ja mam podobnie. Ale największą wadą kanału, według mnie, jest brak nowych własnych produkcji. Jego siłą jest obecność w NTC, bo w płatnej TV dziecko ma lepsze opcje (np. MiniMini+ HD).

Z obserwacji dzieci, kanał TVP ABC jest nie atrakcyjny wolą MiniMini+ lub Disney Junior. Gdy jesteśmy poza domem, nie ma dostępu do innych kanałów dziecięcych, to również TVP ABC przegrywa i wybierają Puls 2.