Skocz do zawartości

Dekoder T-HD 1000


Ficiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witajcie,

U znajomego w podeszłym wieku stoi T-HD1000 z oprogramowaniem 1.16.1.0 (wiem, że stare jak świat).

Nie pozwala on skanować ręcznie, a w sekcji sprawdź sygnał jest problem z 198,5 (MUX8, k.8), ponieważ wg dekodera k.8 to 194, a k.9 to 202 MHz.

Czy aktualizując oprogramowanie z USB (wszystkie linki wygasły) zyskam opcję ręcznego skanowania lub zostanie poprawione skanowanie k.8 w automacie?

Nie jest odkodowany także mający testowo nadawać

Polsat News (z MUX4), który automatycznie się zapisuje na liście.

Nie chcę eksperymentować, dlatego wolę się upewnić.

Poniżej zdjęcia jak to wygląda.

Pozdrawiam.

20200130-103440.jpg

20200130-103447.jpg

20200130-103502.jpg

20200130-110952.jpg

20200130-111211.jpg

20200130-111139.jpg

Edytowane przez skyflex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanałów mobilnej TV kodowanej w Irdeto (MUX4) wyszukuje znacznie mniej niż na moim TV czy dekoderach znajomych. Jakby człowiek zechciał to opłacić to na liście kanałów w tym problematycznym T-HD1000 jest tylko wspomniany Polsat News, TVN Styl,Polsat Play, Polsat Cafe i Comedy Central.

Niestety dysponuję ubogim sprzętem. Nie mam jak porównać PIDów.

Dopóki ktoś mi nie potwierdzi, że to się zmieni nie będę aktualizować softu w tym dekoderze.

Chociaż tych brakujących kilku kanałów by się przydało to wizja uceglenia go bierze górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się nie zapisują? Może numeracja wysoka? Soft i tak zaktualizuj, jeśli nie jest najnowszy. Gorzej nie będzie. Ten sprzęt jak i usługa to dramat. Do Polsatu News z MUX-4 nie jest Ci on potrzebny. 

 Ja normalnie odbierałem na nim MUX-8, miałem najnowszy soft. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wymienione z MUX4 zapisują się pod numerami 10X, ale to jest jedna i ta sama lista, gdy klikam P+/P-.

Ja wiem, że tu najprawdopodobniej każdy dekoder się sprawdzi, ale starszy człowiek ogarnął już ten sprzęt i nie chce innego.

Kiedyś wnuk Mu zainstalował inny sprzęt zamiast tego (też chodziło o brak jakiś kanałów). Niestety chłop nie mógł opanować jego obsługi i podmienili ponownie.

Mam już ten soft v1.48.1.0. Przy okazji wgram i dam znać co i jak.

Edytowane przez skyflex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, bo na 610 MHz są dwa obiekty nadające w SFN czy jak to tam się fachowo nazywa.

https://radiopolska.pl/wykaz/dvbt/2762

http://radiopolska.pl/wykaz/dvbt/2763

Na swoim TV, tj. LG LD320 normalnie odbieram odkodowany Polsat News, ale to około 15 km różnicy, a PIDów w swoim TV nie mogę podejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem, ale już nie mogłem edytować.

Moderatorów, Administrację proszę o nie kasowanie wpisu, a zespolenie z poprzednim komentarzem.

Przypomniałem sobie, że mam tuner RTL-SDR i korzystając z wolnej niedzieli zasiadłem przed komputerem w swoim miejscu zamieszkania (temu sygnał znacznie słabszy niż u znajomego).

Oczywiście niekodowany Polsat News z Poziomu Prog DVB-T działa (pozycja 101), ale z innych pidów.

atrybuty.png

 

pidy.png

 

Ten kodowany znajduje się na pozycji 109. Pod tym samym numerem jest zapisywany na T-HD1000 (pewnie sortowanie po LCN jest aktywne).

atrybuty-2.png

 

pidy-2.png

 

kodowanie.png

 

Także kolejny krok to aktualizacja softu w T-HD1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skyflex napisał:

Przepraszam, że post pod postem, ale już nie mogłem edytować.

Moderatorów, Administrację proszę o nie kasowanie wpisu, a zespolenie z poprzednim komentarzem.

 

Spokojnie, w przypadku gdy od napisania poprzedniego swojego postu upłynęły już co najmniej 24 godziny, napisanie kolejnego swojego postu jeden pod drugim jest dozwolone. Tak więc, wszytko jest OK. :)

 

:idea:

W przypadku, gdy od napisania poprzedniego swojego postu nie upłynęły jeszcze 24 godziny, napisanie kolejnego swojego postu jeden pod drugim spowoduje, że system forum automatycznie połączy te posty w jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skyflexTen dekoder jest tak dziwny, jak wyrośnięty tulipan w lutym tego roku, który zakwitł teraz w lutym na moim ogródku(przez ciepłą zimę) :)

 

U moich znajomych w nie opłaconym od zawsze dekoderze kanały z MUX4 zapisały się na liście 100-105 i też nie wszystkie. Będąc na kawie bawiąc się pilotem naciskałem sobie klawisze wciskając na pilocie 100,  101, 102, 103 itd i wcisnąłem chyba 108 i kanał Polsat News w wersji niekodowanej zadziałał. Natomiast będący na stałe na liście Polsat News był kodowany.

 

Przełączanie kanałów góra-dół nic nie dawały a wybranie kanału 108 włączyło Polsat News FTA. Działającego Polsatu News na liście nie było ale pewnie jakoś go zapisało, bo wciśnięcie 108 wyświetliło Polsat News. Na dekoderze był od kilku lat najnowszy soft.

  Także wciskaj cyfry na pilocie od 100 w górę. Niestety nie gwarantuję że to zadziała, ale mam nadzieję że jednak zadziała.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W lombardzie jest za 20 zł i właściwie to nie dla mnie, a dla znajomego, a on chciałby oglądać na nim Iplę. Za tę cenę myślę że warto. Działa ta Ipla dalej? Mówił mi że jeśli nie będzie działała Ipla to go nie kupi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież aplikację Ipla można oglądać na dowolnej przeglądarce w komputerze. Może być na laptopie czy stacjonarnym pc. Wystarczy wykupić dowolny pakiet, który nas interesuje, odpalić komputer i można oglądać. 

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...