Skocz do zawartości

Dekoder T-HD 1000


Ficiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem z dekoderem t-hd 1000. Telewizor samsung UE55HU8200. Nie mogę podłączyć dekodera przez HDMI. ( ekran brak sygnału z telewizora) Co dziwne przez EURO dekoder działa w niskiej rozdzielczości. Gdy podłączam dekoder do innego telewizora działa bez zarzutu. HDMI ustawione na 1.4. Próbowałem już chyba wszystkich możliwych kombinacji z kablami portami, i nic. Czy ktoś podłączał już ten dekoder do jakiegokolwiek telewizora UHD ? Czy jest jakiś wyjątek ? Dodam że dekoder NC+ działa bez zarzutu w konfiguracji z tym telewizorem. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd można pobrać nowy soft?

Możesz również automatycznie zaktualizować soft, wystarczy tylko podłączyć dekoder do Internetu i wybrać funkcję aktualizacji z menu.

 

P.S. Sprawdziłem:

1/ Soft automatycznie przez internet nie jest dostępny do tego modelu T-HD 1000.

2/ Podany soft przez @railroad na USB dotyczy modelu (T-HD 210) i nie aktualizuje się w dekoderze T-HD1000

3/ Podaje stronę dostępu do aktualizacji i instrukcji dekoderów TV naziemnej ( http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... oru-ntc.cp ) - wybrać zakładkę dekodery.

4/ Ipla nie działa - blokuje dekoder, ponowne uruchomienie dopiero po odłączeniu z prądu (tzw. twardy reset).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się dziś troszkę T-HD 1000, żeby sprawdzić co daje nam nowy soft.

Zauważyłem zmiany w:

Funkcja Eco Auto Wyłączanie

- Do opcji zmiany 3 godziny lub 6 godzin, została dodana opcja wyłączania po 12 godzinach.

Funkcja Nagrania

- W opcji odtwarzania nagranych programów pojawił się ulepszony pasek odtwarzania wraz z godziną nagrania i aktualnym czasem.

To były opcje dodane a teraz minusy:

- IPLA się dalej zawiesza

- 3 razy jak odłączałem dysk na kanale TVP 1 przez opcję menu żeby bezpiecznie odłączyć pojawiał mi się czarny ekran, dopiero po zmianie kanału i ponownym włączeniu pojawiała się TVP 1.

- nie wiem czy to będzie u wszystkich posiadaczy tego "cudownego" sprzętu, ale po aktualizacji nie widzi nagranego wcześniej programu. Jest tylko nazwa record 00000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinię techniczną w sprawie zawieszania się dekodera na "Ipli". Bardzo ogarnięty konsultant poinformował mnie, że wina nie leży po stronie dekodera, a po stronie Cyfrowego Polsatu. Powiedział że jest poważny problem w serwerach Ipli. Powiedział mi że także dekodery satelitarne się na Ipli abonentom zawieszają.

Pan mnie za zaistniałą sytuację przeprosił i dodał że pracują nad problemem, ale mają pewne trudności z zlokalizowaniem błędów po stronie serwera i że zawieszanie może jeszcze potrwać dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak że już wiedzą co się dzieje, wcześniej zalecali wymianę dekoderów co też zrobiłem gdyż mój był już trochę wysłużony :D A tak poza tym jestem ciekawy ile u nich znaczy "dłuższy czas'' skoro IPLA w T-HD 1000 nie działa już prawie 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...