Skocz do zawartości

Dekoder T-HD 1000


Ficiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, bgmnt napisał:

Wstawiłeś link do instrukcji od starej wersji.

 

Instrukcja do starego Evoboxa Stream (https://www.cyfrowypolsat.pl/evoboxstream/docs/instrukcja_evobox_stream.pdf)

formaty modulacji: DVB-T (QPSK, QAM16, QAM64

 

Do nowego Evobox Stream v.2 (https://www.cyfrowypolsat.pl/evoboxstream/docs/EvoBox_Stream_instrukcja_A6_v1.0_T2_v2_int.pdf)

formaty modulacji: DVB-T (QPSK, QAM16, QAM64), DVB-T2 (QPSK, QAM16, QAM64, QAM256)

 

I dalej stary:

"Dekoder ma wbudowany tuner DVB-T, dzięki czemu możliwe jest podłączenie dekodera do zewnętrznej anteny naziemnej telewizji cyfrowej bądź do kablowej instalacji w budynkach wielorodzinnych"

 

Nowy:

"Dekoder ma wbudowany tuner telewizji naziemnej, dzięki czemu możliwe jest podłączenie dekodera do zewnętrznej anteny naziemnej telewizji cyfrowej bądź do kablowej instalacji w budynkach wielorodzinnych"

 

Nie wiedziałem, że wersja 1.0 jest nowsza od 1.2 🤣

Choć nawet, to zobacz, że w tej wersji nowszej (z 1.0 🙄 )jest jeszcze mniej napisane, niż w wer. starej. Tam piszą chociaż, że jest dvb-t, w nowej?

Cytat

Dekoder ma wbudowany tuner telewizji naziemnej, dzięki czemu możliwe jest podłączenie dekodera do zewnętrznej anteny naziemnej telewizji cyfrowej bądź do kablowej instalacji w budynkach wielorodzinnych

OMG jak to pisze młodzież. Nie mamy żadnej informacji. Nie! Czekaj, jest! Słowo klucz : modulacja. Nawet chińskie badziewie ma "oczoje...." napis DVB-T2. Tu użytkownik musi się znać na "modulacji" ;) Tu nawet nie chodzi o oznaczenie produktu, bo i urządzenie jest profilowane po innch odbiorców, ale o jasny przekaz

 

 

Edytowane przez HansKlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bgmnt napisał:

@HansKlos Po prostu jedna instrukcja jest w wersji 1.2 i dotyczy Evoboxa Stream 1 generacji, a druga (1.0) jest do tej V2, co widać w nazwie pliku ;).

 

No tak. Chcąc kupić dekoder Polsatu, trzeba koniecznie znać się na "modulacji" i czytać nazwy pliku jakie się otwiera 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bgmnt napisał:

Chcąc kupić dekoder Polsatu idziesz do punktu i dostajesz aktualną wersję z DVB-T2, a instrukcja jest w pudełku.

Ty dorabiasz jakaś niesamowitą filozofię do tego.

To nie jest "filozofia", tylko pytanie kogoś, kto chce coś kupić i szuka informacji o tym w necie. A sam widzisz, że jest totalny bajzel i nadto musisz się znać na "modulacji" i nazwach plików ;). Potencjalny Kowalski idąc do punktu i kupując dekoder, pomimo instrukcji, nadal nie wie, czy ma dvb-t2. Oczywiście to takie skrajne, ale sam musisz przyznać, że, jak wspomniałem wcześniej, brak WYRAŹNEJ informacji:

Tak, to urządzenie ma dekoder DVB-T2 i za rok będziesz nadal mógł odbierać kanały naziemne!

Powiedz, co by się stało gdyby taka lub podobna informacja była? No ale cóż, skoro instrukcja w wer. nowszej jeszcze mniej zawiera informacji 😁

Edytowane przez HansKlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane, że odbiera tv naziemną? Jest. Jest ustawa, że nowe sprzęty muszą odbierać DVB-T2? Też jest.

Statystyczny klient ma w tyłku oznaczenie DVB-T2, tak samo jak kupując dekoder satelitarny od operatora nigdzie specjalnie nie jest informowany, że jest to dekoder DVB-S2.

Ma działać i tyle. Tutaj jest tylko jedna problematyczna kwestia tak jak pisałem - czy jest obsługa HEVC bo tego brakuje w instrukcji ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bgmnt napisał:

Jest napisane, że odbiera tv naziemną? Jest. Jest ustawa, że nowe sprzęty muszą odbierać DVB-T2? Też jest.

Statystyczny klient ma w tyłku oznaczenie DVB-T2, tak samo jak kupując dekoder satelitarny od operatora nigdzie specjalnie nie jest informowany, że jest to dekoder DVB-S2.

Ma działać i tyle. Tutaj jest tylko jedna problematyczna kwestia tak jak pisałem - czy jest obsługa HEVC bo tego brakuje w instrukcji ;).

Faktycznie, statystyczny klient ma to w tyłku, dlatego na Allegro i podobnych , tyle ludzi jest robionych w konia. Od Polsatu, wymagałoby się trochę więcej.

Wspomniałeś o Allego i dekoderze. Zobacz, co wyszuka jeśli wpiszesz "evobox stream dvb-t2". Wszędzie jest "dvb-t" w opisie. I tak to wygląda.

Edytowane przez HansKlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, HansKlos napisał:

To nie jest "filozofia", tylko pytanie kogoś, kto chce coś kupić i szuka informacji o tym w necie. A sam widzisz, że jest totalny bajzel i nadto musisz się znać na "modulacji" i nazwach plików ;). Potencjalny Kowalski idąc do punktu i kupując dekoder, pomimo instrukcji, nadal nie wie, czy ma dvb-t2. Oczywiście to takie skrajne, ale sam musisz przyznać, że, jak wspomniałem wcześniej, brak WYRAŹNEJ informacji:

Tak, to urządzenie ma dekoder DVB-T2 i za rok będziesz nadal mógł odbierać kanały naziemne!

Powiedz, co by się stało gdyby taka lub podobna informacja była? No ale cóż, skoro instrukcja w wer. nowszej jeszcze mniej zawiera informacji 😁

 

Skończ już gdybanie dekoder Evobox Stream II odbiera DVB-T2. W instrukcji masz jasne informacje.

evobox-stream-II-DVB-T2.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2021 o 21:22, bgmnt napisał:

Po wpisaniu "evobox stream dvb-t2" wyskakują dwie aukcje z nowymi wersjami dekodera ;).

W obu przypadkach DVB-T2 jest podane w formatce parametrów.

 

Widzisz, robią się dwie aukcje z kilku i w dodatku nie do końca masz rację. W jednej aukcji jest:

- Typ tunera: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2  :facepalm:
- wbudowany moduł DVB-T umożliwia... niby ra :facepalm:
... w drugiej:
- Rodzaj tunera: DVB-T2 - tu można by się przyczepić o brak dvb-t, no ale jest... i już by się wydawało, że jest dobrze, ale...
- Obsługiwane standardy: DVB-T :facepalm:
 
Wiesz jaką znalazłem informację (w sieci) na temat nowego dekodera (nowej wersji)?
 
Cytat

Coś nowego w ofercie?

- Dekoder Podstawowy: EVOBOX STREAM II

 

Wersja z głowicą DVB-T2.

Czy jeszcze coś więcej tam jest nowego nie wiem.

... z 10 listopada 2020 roku... z forum Satkuriera... cytat kolegi apj i Twój. I to na tyle z konkretnych informacji.

Edytowane przez HansKlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2021 o 11:11, support458 napisał:

 

Skończ już gdybanie dekoder Evobox Stream II odbiera DVB-T2. W instrukcji masz jasne informacje.

evobox-stream-II-DVB-T2.jpg

 

 

 

 

Przeczytaj sobie poprzednie posty , to będziesz wiedział o co chodzi 🙂

 

4 minuty temu, bgmnt napisał:

Przyłaczam się do apelu @support458... :D

 

Jeśli uważasz, te opis i w Polsatowskim sklepie i w aukcyjnych jest wystarczający, to faktycznie nie pozostaje nic innego jak przyłaczyć się do "apelu" 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bgmnt napisał:

A Tobie wreszcie odpuścić, bo jak widać jako jedyny masz problem, z przyjęciem, że jest od pół roku w ofercie CP sprzęt, który obsługuje DVB-T2 i tyle.

 

Ja to potrafię zaakceptować, gorzej, że nie potrafisz, zaakceptować "byków" i niedoróbek, które są głupie i wprowadzają klienta w ogłupienie. Począwszy od opisu (instrukcji) gdzie ver. 1.0 jest nowsza od wer. 1.2 (sic!), a skończywszy na prawdziwym SF na aukcjach, o których pisałeś (dekoder posiada: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2)(sic!).

Oczywiście ani Ty, ani ja nie mamy wpływu na to co kto wypisuje, ale jak wspomniałem wcześniej, szkoda, że POLSAT nie pisze nigdzie wyraźnie (tak, tak wiem - modulacja) o tym, że posiada głowicę z "przyszłością".

...

Nadal liczę na to, że pojawi się dekoder do mux-4 z "modulacją": dvb-t2 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko.. To są dwa różne sprzęty. Do jednego (starszego) jest instrukcja w wersji 1.2 bo zyskała jakieś poprawki. Do drugiego (nowszego) jest w wersji 1.0.

Wyżej dostałeś informację od osoby z Polsatu (musisz uwierzyć na słowo, bo też nie ma złotej plakietki z tą informacją) potwierdzająca to co ja napisałem dawno temu.

Zwykłymi klientami się nie przejmuj, bo już Ci napisałem gdzie to mają ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.04.2021 o 17:18, bgmnt napisał:

O matko.. To są dwa różne sprzęty. Do jednego (starszego) jest instrukcja w wersji 1.2 bo zyskała jakieś poprawki. Do drugiego (nowszego) jest w wersji 1.0.

....

 

Oczywiście, że są to dwa różne sprzęty,a strona OFICJALNA Polsatu wyraźnie to ukazuje 😉

https://www.cyfrowypolsat.pl/evoboxstream/

, a te dwa załączniki w postaci dwóch instrukcji do nowej i starej wersji dekodera, to tak dla zmylenia wroga 😉

Ja myślę, że jest  to tak oczywiste, jak wspomniana numeracja instrukcji 😁

 

 

Edytowane przez HansKlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanko do ludzi obeznanych w temacie - czy jest jeszcze możliwość nabycia tego dekodera bezpośrednio od operatora, czy jestem też skazany na zakup używanego sprzętu? Pytam, bo niedawno wszedłem w zasięg MUX-4 i chętnie bym popróbował, z czym to się je, no chyba, że w najbliższych miesiącach wskoczy jakiś nowy tuner do odbioru tych kodowanych kanałów. @Specjalista Cyfrowy Polsat- można otrzymać od Państwa jakieś hasło w związku z moimi pytaniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Darek z Ozimka napisał:

Tego dekodera niestety już nie kupisz we wszystkich APS-ach Cyfrowego Polsatu, pozostaje ci tylko kupno używanego dekodera.

Zatem pytanie 2 - czy jest możliwość doprowadzenia do tego, że tego używanego tunera będzie można używać do korzystania z kodowanej oferty w pełni legalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...