Skocz do zawartości

Pakiet Darmowy HD


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz zamówić umowę o kodzie DRH6. Jest to umowa na pakiet Mini HD za 9,90zł miesięcznie na okres 6 miesięcy.Po upływie tych 6 miesięcy możesz przejść na pakiet Darmowy HD lub pozostać przy pakiecie Mini HD za 9,90zł.

Co do pakietu Mini HD za 4,90zł, się nie wypowiem,ponieważ tego nie praktykowałem.

Z wymianą dekodera SD na HD nie będzie żadnych problemów, nawet jak będziesz miał po 6 miesiącach pakiet Darmowy HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę wszystkie dekodery SD od CP przestaną działać - zmiana systemu powiązana z masową wymianą dekoderów na HD trwającą już kilka lat. Jeśli podpiszesz umowę, to będziesz abonentem z prawem do wymiany dekodera (FTA nie wymienisz), przy czym na dzień dzisiejszy część kanałów nie będzie działać. Spójrzmy prawdzie w oczy: SD odchodzi do lamusa.

Dodam jeszcze, że wg mojej wiedzy (CMIIW) dekoder można uruchomić na Darmowy HD tylko jeśli wcześniej był na nim Mini HD (możliwe na dekoderach zarówno SD jak i HD), więc tylko pół roku DRH6 a potem DHD, albo Mini HD za 4,90 - nie każdemu to udostępniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dekoder własnościowy samsung 305 (sd) z nieaktywną kartą i chciałbym go uruchomić albo z pakietem darmowym albo z mini za 4,90 zł. Jest jakaś szansa go reaktywować? Co z ewentualną wymianą dekodera na hd? Dzięki za info.

@edalpor poczytaj sobie w tym wątku.

 

Uprzejmie informujemy, że Cyfrowy Polsat nie przewiduje możliwości zawarcia żadnej Umowy na posiadanym przez Pana dekoderze. Powyższe jest związane m.in. z faktem że Pański dekoder nie obsługuje rozszerzenia MPEG-4 a tym samym nie będzie miał Pan dostępu do kanałów HD oraz kanałów nadawanych z tym rozszerzeniem:

Fightklub

Filmbox Arthouse

CBS Action

TVP Rozrywka

Stopklatka TV

TV Republika

Da Vinci Learning

E!

wszystkich kanałów VOD

Kino Polska Muzyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na główną infolinię CP w sprawie włączenia pakietu Mini HD 6miesięcy a potem po 6 miesiącach pakiet Darmowy HD.

Pani poinformowała mnie że teraz usługa nazywa się "ANTY DVB-T" i że włączy mi ją w ciągu max 3-4 godzin i umowa zostanie zawarta przez telefon i do domu przyjdzie list potwierdzający zawarcie tej umowy wraz z "PWU".

 

PS. Ciekawe czy włączą i czy nie okaże się że i tak będę musiał dzwonić i zamawiać umowę pocztą do domu.

PS2. Jak tylko otrzymam potwierdzenie z PWU to napiszę jaki jest teraz kod promocji, gdyż kod DRH6 jest według pani konsultant nieaktualny.

 

 

Wszystko się wyjaśniło. Przez infolinię nie da się automatycznie włączyć tej oferty DRH6. Właśnie przed chwilą dostałem list z umową do podpisania i kopertą zwrotną.

 

PS. Czy w pakiecie Darmowy HD działa Wam kanał TVP Historia? Mi od ponad tygodnia na module CI+ z aktywnym pakietem Darmowy HD nie działa właśnie kanał TVP Historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę wszystkie dekodery SD od CP przestaną działać - zmiana systemu powiązana z masową wymianą dekoderów na HD trwającą już kilka lat. Jeśli podpiszesz umowę, to będziesz abonentem z prawem do wymiany dekodera (FTA nie wymienisz), przy czym na dzień dzisiejszy część kanałów nie będzie działać. Spójrzmy prawdzie w oczy: SD odchodzi do lamusa.

Kilka słów wyjaśnienia dla niezorientowanych - to co pisze kolega wyżej nie do końca jest prawdą. Do lamusa odchodzi standard nadawania DVB-S z kompresją MPEG2. Polsat zmienia standard nadawania na DVB-S2 z kompresją MPEG4. W tym formacie jak najbardziej możliwe jest nadawanie kanałów SD z zachowaniem podobnej jakości i mniejszego bitrate'a. Inna rzecz, że DVB-S2/MPEG4 obsługują tylko dekodery HD, stąd zapewne to całe zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma w 100% rację, że dekodery SD przestaną działać. Gdy CP przełączy wszystkie transpondery do DVB-S2 to dekoder CP straci sygnał i po około dwóch miesiącach się zablokuje. Dekoder SD CP aby funkcjonować,nawet przy kanałach FTA musi widzieć sygnał z transpondera 12284MHz, polaryzacja H, aby pobrać uprawnienia na kanaly FTA. Gdy transponder ten jak i inne transpondery zostaną przełączone do DVB-S2 to dekoder przestanie "widzieć" sygnał z TP Cyfrowego Polsatu i po prostu się zablokuje i nada się tylko jako podstawek pod kwiatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sławomir Pawłowski - pełna zgoda, natomiast wydaje mi się, że o co innego chodziło - wielu twierdzi, że skoro wyłączą SD i potrzebny będzie dekoder HD to wszystkie programy zostaną jedynie w wersji HD. Na niektórych wątkach spotkałem nawet dyskusję jak zmieni się pakietyzacja, skoro w niższym pakiecie jest np. Polsat Sport SD, a w wyższym Polsat Sport HD. Tymczasem nic takiego zapewne się nie stanie, bo jak napisałem wcześniej DVB-S2/MPEG4 nie oznacza, że programy muszą być nadawane w HD.

Co do tego zablokowania - faktycznie uprawnień dekoder nie pobierze, ale czy to oznacza, że FTA nie będzie działać -tego bym nie był pewien, bo przed wymianą na HD6000 mojego starego Samsunga 305 podłączyłem go i FTA świeciło na nim (a leżał wcześniej wiele miesięcy w szafie). Różnica była taka, że na programach CP przed ponowieniem uprawnień dekoder zgłaszał błąd karty, a po nadaniu uprawnień informował, że brak dostępu do danego programu. Ale to dotyczyło programów CP, nie FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to stary dekoder to pewnie nie oddał tylko wygrzebał dane do dekodera na linuksie a teraz chce nowy dekoder. Nie można oddać dekodera bez karty. Niech szuka karty, ew przypomni sobie komu ją sprzedał. I tak dostał nową w akcji wymiany Nagra2 -> Nagra3, która działa z tym dekoderem. Zgubienie dwóch kart to jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej nie musiał. Tyle lat i ludzie wciąż nie rozumieją, że dekoder+karta to jedność. Sam ostatnio miałem propozycję "przytulenia" dwóch dekoderów bez kart - jednego CP, drugiego n. Tylko na co komu dekoder, który nic nie zdekoduje? To tak samo jakby chcieć dzwonić z komórki bez simki...

 

Nie można oddać dekodera bez karty.

Raczej nie można oddać karty bez dekodera ;) To nie Cyfra+, gdzie zdawało się karty a dekoder zostawał.

 

Niech szuka karty, ew przypomni sobie komu ją sprzedał.

Albo niech szuka kogoś z własnościowym dekoderem z umową bądź już po umowie na Pakiet Mini HD. Sam ostatnio zbyłem taki dekoder z już aktywnym Darmowym HD. Nawiasem mówiąc mam jeszcze jeden ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej nie musiał.

 

Właśnie mówi, że musiał, dostał SMS-a żeby zwrócić kartę. Dziwne, ale prawdziwe. Co APS to zwyczaj :D Dzisiaj np. wszedłem i zapytałem o cenę anteny, a pani mi powiedziała, że nie można kupić samej anteny, muszę podpisać umowę, albo przedłużyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego musiał oddać kartę do APS... Stary dekoder oczywiście do wymiany zaraz po wejściu umowy w życie.

 

Dlatego, że karta zawsze będzie stanowiła własność Cyfrowego Polsatu, więc teoretycznie jak dekoder własnościowy przeznaczasz na wyrzucenie to powinieneś samą kartę odesłać do CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie posłuży nawet za tuner do FTA.

 

Właśnie mówi, że musiał, dostał SMS-a żeby zwrócić kartę. Dziwne, ale prawdziwe. Co APS to zwyczaj :D Dzisiaj np. wszedłem i zapytałem o cenę anteny, a pani mi powiedziała, że nie można kupić samej anteny, muszę podpisać umowę, albo przedłużyć :)

Z własnego doświadczenia wiem, że APS robią tak jak im wygodnie, ale to podlega reklamacji, bo APS nie powinny mieć swoich zwyczajów tylko przestrzegać standardów swojego chlebodawcy. Już od dawna jest silna presja na właścicieli i sprzedawców, by tańczyli jak im CP zagra. Począwszy od koloru ścian i mebli po ubiory pracowników, nie mówiąc już o przestrzeganiu zasad handlowych, czyli "standardu obsługi klienta".

 

Z tego co wiem obecnie MOŻNA kupić samą antenę, a ta konsultant, z którą rozmawiałeś po prostu chciała Cię namówić na przedłużenie/podpisanie umowy, bo z tego się utrzymuje. Ze sprzedaży detalicznej nie ma NIC.

 

A co do tego SMS to jakoś ciężko mi uwierzyć w to, by APS dbały o to co się dzieje z kartami dekoderów własnościowych klientów. Pracownicy muszą tylko zwracać do centrali dekodery oddane bądź wymienione przez klienta w ramach gwarancji. 5 lat styczności i pracy z CP i ani jednego klienta, który informowałby o konieczności zwrotu samej karty. Za to trafiali do mnie byli abonenci C+, którzy nie mogli znaleźć salonu, by oddać kartę, w strachu, że naliczą im karę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...