Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja stawiam na to, że wśród polsatowskich techników, jest jakiś sabotażysta. Poważnie 😉Chyba nie ma podobnego przypadku jak "mux-4 i jego historie". Nikt zdrowo myślący nie wymyśla dziwnych ustawień, a takie już były "testowane" przy Polsat News, których skutkiem jest zmniejszenie oglądalności i to na głównym kanale informacyjnym!

Edytowane przez MarioPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał przejść na standard DVB-T2 vide - Decyzja zmieniająca  rezerwację częstotliwości z 20.05.2020 - załącznik 1 punkt 1..6 i 2.3.

 

Cytat

1.6. System emisji - dowolny z zachowaniem maski widmowej określonej dla standardów:
- DVB-T zgodnie z normą PN-ETSI EN 300 744 (Telewizja cyfrowa (DVB) - Struktura ramkowania, kodowanie kanałowe i modulacja dla naziemnej telewizji cyfrowej,
- DVB-T2 zgodnie z normą PN-ETSI EN 302 755 (Telewizja cyfrowa (DVB) - Struktura ramkowania, kodowanie kanałowe i modulacja dla systemu drugiej generacji naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T2)),

stosowanej zgodnie z harmonogramem przedstawionym w pkt 2.3 załącznika nr 1 do Rezerwacji.

W punkcie 2.3 jest tabela wyznaczająca daty zmiany maski widmowej z DVB-T na DVB-T2 dla poszczególnych obszarów rezerwacji.

 

Nie ma jednak, tak jak to jest w przypadku w przypadku innych MUX-ów ogólnokrajowych, określenia sposobu kodowania wizji i fonii. Decyzja w tym zakresie należy do operatora.

Edytowane przez monter1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarioPL napisał:

Ja stawiam na to, że wśród polsatowskich techników, jest jakiś sabotażysta. Poważnie 😉Chyba nie ma podobnego przypadku jak "mux-4 i jego historie". Nikt zdrowo myślący nie wymyśla dziwnych ustawień, a takie już były "testowane" przy Polsat News, których skutkiem jest zmniejszenie oglądalności i to na głównym kanale informacyjnym!

Odnoszę wrażenie że Polsat Box i jego MUX4 ściga się od około marca z Telewizją Polską (MUX3) na to kto lepiej zrobi z nas widzów [beep]. Dotychczas Polsat Box miał pewną dominacje w tej sprawie od wynalezienia MUX4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nie rozumiem w ogóle tematu, ktoś tutaj z Was w ogóle kiedykolwiek widział osobę która ma tą usługę wykupioną ? Ktoś w ogóle tego jeszcze używa ? Przecież to jest projekt widmo nawet jak będzie działać na nowych dekoderach :) 

Co do dźwięku na jedynym kanale niekodowanym to jeżeli jest to teraz zwykły mpeg stary to kazdy dekoder jest z nim zgodny, ja testowałem na 4rech i ten dźwięk działa.

Oni zawsze mają sprzęt i ustawienia po taniości i nikt nic nie wie :) Pewnie nie mają licencji na lepszą fonie dolby lub ich testowy dekoder jej nie przyjmuje i to cała tajemnica, podobnie może być z rozdzielczością.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pietrek1 napisał:

Słuchajcie nie rozumiem w ogóle tematu, ktoś tutaj z Was w ogóle kiedykolwiek widział osobę która ma tą usługę wykupioną ? Ktoś w ogóle tego jeszcze używa ? Przecież to jest projekt widmo nawet jak będzie działać na nowych dekoderach :) 

 

Rodzice od lat abonowali tą usługę i nadal by to robili gdyby była dostępna.Niestety mój region przełączono kilka dni temu.

Trudno powiedzieć ilu posiadają płacących abonentów. Może faktycznie niewiele stąd brak parcia na wypuszczenie nowego dekodera. BTW mieli okazję skorzystać na przełączeniu i jak przy wyłączeniu analoga sprzedać dekoder i na tym zarobić. W owym czasie dekodery Polsatu oferowano nawet w Biedronkach.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy o co może chodzić jak mam w telewizorze takie parametry ( https://ibb.co/NxqVC0C ) czyli 100% odbioru, wyszukuje mi wszystkie stacje MUX 4 bez najmniejszego problemu a na kanale Wydarzenia 24 mam tylko czarny ekran. Przez zmianą systemu na DVB-T2 oglądałem kanał Wydarzenia 24 bez żadnych zakłóceń i bez żadnego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest Rzecznik Praw Obywatelskich, brak napisów i drugiej ścieżki na MUX IV w DVB-T2 HEVC .

Niech pan @Specjalista Polsat Box przekaże do działu odpowiedniego by przynajmniej na kanałach Polsatowskich te napisy i druga ścieżka była.

Co powiecie osobom niewidomym i niesłyszącym.

KRRIT nakazuje nadawcom emisje napisów w wybranych programach np @PowerTV daje napisy na ekranie a taki Polsat nie raczy dodać do własnych kanałów na MUX IV.

Gdzie jest prawo i sprawiedliwość na rynku TV(Nie chodzi o partie polityczną).

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz2006 

Aktualnie na kanale Polsat jest dostępna opcja napisów dla niesłyszących w filmie  "Shrek Trzeci". 

MUX4 nie ma abonentów, a W24 mają zdaje się nadal status kanału testowego w MUX4. 

 

Nie przywołuj przykładu kanałów MWE które mają napisy wplecione w audycję bez możliwości ich wyłączenia. To najgorsze rozwiązanie w erze cyfrowej. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2022 o 20:16, Mateusz2006 napisał:

Gdzie jest Rzecznik Praw Obywatelskich, brak napisów i drugiej ścieżki na MUX IV w DVB-T2 HEVC .

Niech pan @Specjalista Polsat Box przekaże do działu odpowiedniego by przynajmniej na kanałach Polsatowskich te napisy i druga ścieżka była.

Co powiecie osobom niewidomym i niesłyszącym.

KRRIT nakazuje nadawcom emisje napisów w wybranych programach np @PowerTV daje napisy na ekranie a taki Polsat nie raczy dodać do własnych kanałów na MUX IV.

Gdzie jest prawo i sprawiedliwość na rynku TV(Nie chodzi o partie polityczną).

A propo ścieżki mam pewne pytanie a mianowicie czy można do jednego kanału stosować dźwięk w MPEG i E-AC3? Jeżeli tak do Polsat mógłby używać obu a nie wkurzać widzów którzy teraz mają kanał Wydarzenia 24 bez dźwięku. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przełączeniu z DVB-T na DVB-T2 nie powinno być już w użyciu kodeka MPEG-2 do kodowania ścieżek audio w nadawanych kanałach. Przy przejściu z analogu na DVB-T tak zrobiono bo ktoś zaniedbał temat i nie ujął w specyfikacji obowiązkowego sprzętu do odbioru że ma być obsługa kodeka EAC3 i AC3 dlatego najpierw kanały a przynajmniej cześć ich np. TVN-y nadawały audio w AC3 lub EAC3 a potem po lamencie widzów że nie ma dźwięku w części TV i dekoderów STB dodano główne ścieżki w MPEG-2 i dodatkowe pozostawiono w AC3 (TVN-y) lub EAC3 (TVP). Teraz przed wdrożeniem DVB-T2/HEVC od kilku lat była znana specyfikacja obowiązkowa dla sprzętu odbiorczego (TV i dekodery STB!). Pisze tam jasno i wyraźnie że audio ma być zakodowane w EAC3 lub AC3. Pora skończyć w przestarzałym i nieefektywnym już kodeku MPEG-2.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że z tunerów z głowicą DVB-T2, ale bez kodeka HEVC nie da się nic zrobić, chyba że jest jakieś alternatywne oprogramowanie... Znajomy ma Globo STB N6, i na nim Polsat, TVN i inne (razem z Sprawdzam TV) są radiami (on już po zmianie kwietniowej), a na jego tunerze Linear DB-101 wyskakuje Brak usługi...

A to są bardzo dobre dekodery. Może jest jakiś soft do nich który wspiera HEVC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiana softu przez producenta nic ie da bo podzespoły użyte w dekodera z DVB-T2 na MPEG-4 nie nadają się do kodeka HEVC w tym najbardziej procek (za słaby jest pod HEVC!). HEVC potrzebuje mocniejszego procka do obliczeń dla HEVC. To tyle w skrócie. Tak więc aktualizacja przez producenta o wsparcie tuner lub TV pod HEVC nie zawsze jest możliwa niestety. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wrzucam z jednego znanego branżowego profilu na FB. Jestem poza zasięgiem MUX-4 i nie mogę tej informacji zweryfikować: 

 

"We wtorek kanał Wydarzenia 24 HD w standardzie DVB-T2 zmienił rozdzielczość z 1080p na 1080i, a liczbę klatek obrazu na sekundę z 50 na 25. Taka konfiguracja jest niezgodna z Rozporządzeniem Ministra Cyfryzacji z dnia 7 października 2019 r. w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla odbiorników cyfrowych - dla kanałów HD DVB-T2 przyjęto rozdzielczość 720p i 1080p oraz liczbę klatek na sekundę 50. Dlatego niektóre odbiorniki mogą niewłaściwie wyświetlać obraz. Z decyzji rezerwacyjnej MUX4 wynika, że operator INFO-TV-FM może stosować dowolną rozdzielczość oraz liczbę klatek, przez co działanie tej spółki jest legalne. Jeżeli ktoś chce zgłosić ten problem bezpośrednio do nadawcy, to można wysłać e-mail z opisem na kontakt@polsatbox.pl . Im więcej zgłoszeń, tym większa szansa, że konfiguracja zostanie naprawiona."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...