Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z Kosztowych wcześniej nie miałem problemu z odbiorem. Czyli na początku Polsat News, potem wersja s HD HEVC i aż do teraz Wydarzenia 24 HD. Zawsze mogłem ogladac powyżej wymienione kanaly, kiedy były dostępne, i teraz jest to dla mnie pierwsze takie wyłączenie! Chyba dla większości też! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe... Na TV Philips z DVB-T2 obraz na W24 nie wygląda płynnie, szczególnie pasek, takie przycinki co kilka sekund, po przeskanowaniu na liście kanałów pojawiły się tylko W24 i radio (zakodowane). Na Octagonie SF8008 SNR skacze (35.8-36 dB do zera i z powrotem). Nie pojawia się ani obraz, ani dźwięk.

Odbiór w Rudzie Śląskiej.

Edit: Wskoczył obraz i dźwięk na Octagonie, ale ewidentnie odbiornik nie radzi sobie z dekodowaniem obrazu - jak gdyby były problemy z sygnałem, ale takowych nie ma. Dźwięk też nie jest płynny. SNR już nie spada do zera.

Edytowane przez Misiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na Philipsie taka sama pikseloza. Czyli wygląda na to, że testy na Philipsie przeprowadziłem przed jakąś zmianą parametrów ;) bo teraz po przeskanowaniu i tam są Nickelodeon, Tele 5 i TVP Seriale, mimo braku innych zakodowanych kanałów.

 

Parę screenów z Octagona:

https://zapodaj.net/49608fab70f5a.jpg.html

https://zapodaj.net/fc5f55262851f.jpg.html

https://zapodaj.net/7d0f7cfa0bc21.jpg.html

 

Powiem szczerze, że nie wiem jak sprawdzić parametry w tym Philipsie. Wydaje mi się, że dość ubogo pokazuje on parametry, Sharp trochę więcej, ale niestety nie parametry typu modulacja, FEC itd.

Wspomniany Sharp zapisuje wszystkie, także kodowane kanały, podobnie nie radzi sobie z wyświetlaniem obrazu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przełączyłem na W24 i znikło także u mnie na LG więc polsat się postarał nawet tym którym działało 😄

mi LG wyszukuje teraz K21 jako stary system DVB-T  pogratulować.

Muszę z szafy wyciągnąć stary netia player i się z nim przeproscic :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem wcześniej o dublu PN HD, okazuje się, że to faktycznie klasyczny dubel - drugi przekaz wideo i audio, a nie jak to często bywa tylko dodatkowy SID.

A tak naprawdę to kto wie, co tam jest nadawane, znamy identyfikatory, ale w zasadzie mogą nadawać tam teraz cokolwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...