Skocz do zawartości

TV Mobilna


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Antenę mam ustawioną poziomo.Gdy antena jest podpięta pod telewizor to wszystkie pięć multipleksów działają prawidłowo.Gdy podpinam pod dekoder mobilny CP to multipleks lokalny nie łapie sygnału.Nadmieniam,że multipleks CP odbiera prawidłowo.

Multiplex lokalny ma najmniejszą moc. Przy słabej czułości głowicy dekodera CP daje to taki efekt. Telewizor ma w Twoim przypadku lepszą czułość.

Jedyna rada to zmodyfikowanie anten. Oddzielna dla CP(ustawiona pionowo) i oddzielna dla pozostałych muxów(ustawiona poziomo) połączone przez mało stratny sumator antenowy.

Edytowane przez zerojedynkaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja TV mobilna działa dobrze. Dekoder 210 odbiera wszystkie dostępne stacje z dvbt i z pakietu ekstra oraz kilkanaście stacji czeskich. To oczywiście sprawa bliskości południowej granicy. Nadajnik oddalony do mojego domu ok. 23 km. Antena kierunkowa bez wzmacniaczy. Sygnał podzielony na 3 telewizory. Szczerze mówiąc nawet nie pomyślałem o kłopotach z odbiorem zamawiając usługę. Jedyne na co mogę się skarżyć to beznadziejny kontakt mailowy z CP. W zasadzie brak tego kontaktu gdyż nie otrzymałem odpowiedzi na moje maile już od ponad 10 dni. Ale czekam cierpliwie i do dwa dni wysyłam kolejny. 

SK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co dalej z tą TV mobilną ?  Żadnych promocji,reklam,nic się głośno też nie mówi że dodali 4 programy. Na stronach CP nawet nie wspomina się o dekoderach stacjonarnych-mowa tylko o mobilnym. To ma samo umrzeć,czy CP pomaga w obumarciu tej oferty ?

Jeśli mux4 przynosi straty to może trzeba skończyć tą przygodę i oddać te kanały dla mux-ów niekodowanych ? Bo do telewizji DVB H już raczej w Europie się nie wraca. Albo..skończyć z przymiotnikiem "mobilna",podnieść jakość (np.4 kanały HD) i wprowadzić moduły CAM. Poniosła mnie fantazja...chyba !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymmm ja mam mobilna tv, mam tv 32' jakos kanałów nie powala, chodz jakby przeszli do dvb-t2 i dali 4 kanały jeszcze, i podniesli jakość tych co juz w mux są, to fakt wiecej osob napewno by sie skusiło, dla osob ktore sa jeszcze w zasiegu muxów lokalnych może być tańsza alternatywą do satelity... doładujac na rok wychodzi 7,5 na miesiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Cię poniosło, koncesje mają do 2022 a modułów nie oferują ze względu na kodowanie w jakim jest cały multipleks. 

 

Hmm, a to nie ma modułów CAM obsługujących system Irdeto? Bo chyba w tym właśnie systemie kodowane są kanały Mux-4, tzw. Telewizji Mobilnej.

Myślę, że wprowadzenie modułów CAM dla Telewizji Mobilnej CP z pewnością znacznie bardziej spopularyzowałoby tę usługę ze względu na gniazda CI/CI+ w telewizorach, również tych tańszych, posiadających jedynie tuner DVB-T. A tak, przymusza się korzystających z tej usługi do korzystania z jedynego słusznego, osobnego "pudełka" pod telewizorem i osobnego pilota. :?:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo by zdekodował albo nie. W razie "wu" to obok modułów CAM mogłyby być właśnie te ich dekodery.

Zarówno mój telewizor, jak i monitor od komputera mają wbudowany tuner DVB-T, a także złącze na moduł CAM. Żaden z nich nie ma jednak wbudowanego tunera satelitarnego. Gdyby Cyfrowy Polsat miał w swojej ofercie moduły CAM dla Telewizji Mobilnej to być może też bym się tym zainteresował. A tak to nie ma nawet mowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale teraz takie czysto teoretyczne pytanie, jakie są parametry emisji MUX 4 , poza tymi że 99,8 % nadajników pracuje w polaryzacji pionowej? Trudno niestety znaleźć takie informacje, więc dlatego wątpię żeby każdy odbiornik w Polsce mógł odbierać ten multipleks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry mux-a 4 są podobne do każdego innego muxa. Mój telewizor odbiera ten mux jako zakodowany, identyfikuje kanały (nazwy) i EPG.

Brak oczywiście obrazu i dźwięku.  Odpowiedni moduł na pewno by rozwiązał sprawę.

Myślę,że w Polsce jest też rynek na płatne Mux-y. Atrakcyjniejsze programy powinny się tam znaleźć. Kto wie czy tak nie będzie z muxami 5 i 6 ?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...