Skocz do zawartości

TV Mobilna


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@studiolitek

A ja myślę, że odbiera ten multipleks, tylko brak jest obrazu i dźwięku ze względu na kodowanie. Tak też jest na moim telewizorze. Po wybraniu któregoś kanału z oferty Telewizji Mobilnej wyświetla mi się na ekranie telewizora komunikat o tym, że wybrany kanał jest kodowany. Zupełnie podobnie, jak na moim tunerze satelitarnym po przełączeniu na kanał, do którego nie mam uprawnień odbioru.

Uważam, że odpowiedni moduł CAM dla Telewizji Mobilnej załatwiłby sprawę i znacznie też ją uprościł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę chore że do odbioru naziemnego TV (mux4) służy tylko JEDEN dekoder CP (występujący w 3 odmianach) od Cyfrowego Polsatu.

Uważam,że nadawca zarobiłby więcej gdyby udostępnił odbiór na dekoderach lub modułach klienta i sprzedawał tylko UPRAWNIENIA do odbioru zaszyfrowanych treści. Technicznie jest to przecież możliwe. CP póki co nie zdradza ile ma klientów tego mux-a i co zamierza w przyszłości z tą TV mobilną zrobić. Bo jeśli doda jeszcze 4 programy to się będzie nadawało tylko na smartfon , bo tablet będzie miał za duży ekran !  He,he... :-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i cztery, co nie zmienia faktu, że w dobie powszechnie dostępnych telewizorów z wbudowanym tunerem DVB-T to jest chore, aby przymuszać klienta do korzystania z dodatkowego "pudełka" pod telewizorem i dodatkowego pilota. :crazy:

Brakuje tutaj właśnie jeszcze tego piątego urządzenia. Wiecie, jakie mam na myśli. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z innej beczki... czy ktoś ma możliwość sprawdzić w jakiej modulacji i z jakimi parametrami FEC i GI prowadzony jest przekaz MUX-4? Analizując dane na stronie Emitela mam lekki dysonans poznawczy. Przy większości stacji nadawczych tego MUX-u podawane są następujące parametry: QPSK, FEC: 2/3; GI: 1/8, natomiast przy niedawno uruchomionym nadajniku w lokalizacji Tarnów/G. Św. Marcina widnieją dane: 64QAM,  FEC: 5/6; GI: 1/4.

Faktem jest, że od czasu zmiany częstotliwości mam problem z odbiorem sygnału tego MUX-a w jednej z lokalizacji w Sosnowcu, a wcześniej był on osiągalny na byle jakiej antenie, bez względu na kierunek jej ustawienia i polaryzację. Jest to o tyle dziwne, że powinno być lepiej, bo emisja przeniosła się na niższą częstotliwość (K44->K24). Najbliższy mojej lokalizacji obiekt nadawczy to Katowice/Komin EC.

Edytowane przez monter1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) mam problem z odbiorem sygnału tego MUX-a w jednej z lokalizacji w Sosnowcu, a wcześniej był on osiągalny na byle jakiej antenie, bez względu na kierunek jej ustawienia i polaryzację. Jest to o tyle dziwne, że powinno być lepiej, bo emisja przeniosła się na niższą częstotliwość (K44->K24). Najbliższy mojej lokalizacji obiekt nadawczy to Katowice/Komin EC.

 

Niestety od kilku dni mam ten sam problem w Sosnowcu. Z czego to wynika? Kiedyś mogłem na pokojowej antenie łapać bez problemu wszystkie kanały a teraz żadnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ma problem od kilku dni z k24 mieszkam w jaworznie nie ma dostępu do tego mux na infolnii cp dowiedzałem ze wszystko jest ok ze niema zadnych prac w tym rejonie ze mux zostsł przeniesony na kosztową a jeżeli nie mogę złapać wcale tego mux to wina jest moje anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ma problem od kilku dni z k24 mieszkam w jaworznie nie ma dostępu do tego mux na infolnii cp dowiedzałem ze wszystko jest ok ze niema zadnych prac w tym rejonie ze mux zostsł przeniesony na kosztową a jeżeli nie mogę złapać wcale tego mux to wina jest moje anteny

 

Na infolinii twierdzili, że MUX idzie z lokalizacji RTCN Katowice/Kosztowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze w jedno miejsce, żeby potwierdzić ten fakt i uzyskać info odnośnie parametrów emisji. Jeżeli to puścili w pol. V, to z nowego systemu antenowego. Może być zawieszony o wiele niżej niż ten, z którego nadaje MUX-TVS. Co ciekawe mam optyczną widoczność z masztem w Mysłowicach i faktycznie kierując tam antenę odbiornik wykrywał sygnał, ale był on niestabilny i niezbyt silny.

 

Edit 13:41

Zdołałem się dowiedzieć tyle, że wniosek o emisję MUX-4 z RTCN Kosztowy do UKE wpłynął.

Edytowane przez monter1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie mają ci podać informacje jak według nich jest wszystko ok ze wina leży po stronie ustawień naszych anten a nie ich my piszemy na forum ze jest problem a powinniśmy do nich zbiorowo zgłaszać problem i nie sugerowaćtym ze u nich jest ok tylko nakazać żeby sprawdzili z którego nadajnika na tym k nadaący jest problem

Edytowane przez musia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piszę w takiej sprawie : jak wiadomo okres urlopowy się zbliża, ale też zbliża się Rio. Chciałbym się zapytać w ogóle o opinie na temat tego dekodera, ofercie, kosztach podstawowych i promocjach. Od 12 do 15 sierpnia będę na urlopie, a chciałbym pooglądać jak nasi medale zdobywają :) Posiadam telefon Huawei P8 Lite i też pytanie (chociaż głupie) czy na tym telefonie będzie to działać?

Edytowane przez szyzag123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...