Skocz do zawartości

Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Juliusz Braun, prezes Telewizji Polskiej, podtrzymuje plany wprowadzenia na rynek nowego kanału dokumentalnego o nazwie TVP Dokument. Prawdopodobnie będzie to jednak dodatkowy kanał w ofercie TVP.

 

Szersze info: http://media2.pl/media/81956-tvp-dokume ... -roku.html

 

Gdyby to był osobny kanał, to nawet dobrze, bo wierzę, że TVP Historia poprawiałby swoje wyniki oglądalności, gdyby zawitała w NTC. A jeśli Dokument powstałby w miejscu Historii, to tak naprawdę dużo by się nie zmieniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być tak, że TVP Historia zniknie z telewizyjnych ekranów i wzorem TVN Warszawa pozostanie wyłącznie serwisem internetowym, tak jak np. TVP Parlament. Natomiast jego miejsce na satelicie i w kablówkach może zająć całkowicie nowy produkt - TVP Dokument. Właściwie będzie to samo co w przypadku rebrandingu, ale będzie można odeprzeć ewentualny sprzeciw widzów odnośnie owej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak właśnie się stało, że Dokument zostałby zakodowany, to pogorszyliby tylko sprawę, tak to można sobie jeszcze Historię obejrzeć za free.

Wywnioskowałem 2 minusy i 1 plus

- o jeden kanał mniej (TVP Historia)

- w zamian Historii, która była FTA, będzie Dokument *kodowany, a mogło być tak, żeby był TVP Historia i nowy TVP Dokument.

 

+ kasa na Dokument będzie czerpana z różnych opłat za kablówki, platformy; bo wiadomo, że środki z abonamentu RTV są coraz niższe.

 

@HarrisonBergeron

To już potwierdzone info, że Dokument będzie kodowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety też coraz bardziej wierze w scenariusz, że TVP Dokument będzie co najmniej kodowany (nie wykluczone, że i płatny). Ostatni niekodowany kanał TVP wystartował... właśnie był to TVP Historia. Od tamtej pory, czyli przez przeszło 4 lata Telewizja Polska nie zdołała stworzyć żadnego innego niekodowanego kanału dla Polaków opłacających abonament (kanału misyjnego!). TVP HD, TVP Seriale, TVP1 HD - to wszystko kanały dla abonentów płatnych platform cyfrowych. No może pominąłem jeden "kanał tematyczny" z misją (?) - TVP Parlament - ale ten oczywiście musiał pozostać tylko w Internecie, bo kto by płacił za miejsce na satelicie? Z resztą może lepiej, że tak się stało... Tak więc mamy nikłe szanse na niekodowany TVP Dokument, nawet gdyby po prostu zajął miejsce po TVP Historia... Chyba, że zaszłyby znaczące zmiany w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... z odpowiedzią wypadałoby zaczekać, bo na początku tego roku była mowa o przekształceniu TVP Historia w TVP Dokument. Był nawet wniosek do KRRiT w tej sprawie, ale odpowiedzi nadal chyba nie ma. Teraz natomiast pan Braun - prezes TVP - dość zawile mówił, że chciałby żeby TVP Historia pozostał, ale i przypominał, że kanał jest niezbyt opłacalny. Tak czy inaczej TVP Dokument będzie, a czy jako osobny kanał obok TVP Historia, czy w jego miejsce to się pewnie jeszcze okaże (ja stawiam jednak na druga wersję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś czytałem, że TVP Historia ma zostać zastąpiona przez TVP Dokument. Tak w ogóle ten pierwszy kanał dla większości jest poprostu nudny. Na okrągło puszczają gadające głowy lub powtórki seriali i programów. Mogliby się bardziej postarać np. poprzez zakup produkcji zagranicznych. Jeśli tego nie uczynią kanał nie ma dużych szans na przetrwanie. Mam nadzieję, że w przypadku potencjalnego TVP Dokument będzie inaczej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zagranicznymi produkcjami, to masz rację, powinni zakupić coś zza granicy, aby urozmaicić TVP Historię.

Mam nadzieję, że w ofercie TVP Dokument znajdą się jakieś zagraniczne dokumenty, bo wiadomo, że polskich filmów TVP w swoich archiwach ma sporo, które na pewno będą zajmowały większą część ramówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moim zdaniem z tymi planami odnośnie kanałów dokumentalnych (obecna Historia i planowane Dokument oraz Nauka) wygląda mi na to że TVP chce zgarnąć widzów kanałom pochodzenia zagranicznego m.in Discovery czy History co popieram pod warunkiem że ich oferta programowa będzie ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chyba chodzi - walka o widza nie od dziś się toczy, a TVP robi co może, żeby nie stracić wpływów - w końcu kanały tematyczne są coraz częściej wybierane przez widzów, a oglądalność stacji o profilu ogólnym z roku na rok maleje. TVP Dokument powalczyć może, ale wątpię, żeby kiedykolwiek pobił tak znaną markę, jak Discovery (chyba że stacja zostanie usunięta z oferty Cyfrowego Polsatu). Tak czy siak wierzę, że kanał będzie po prostu dobry, a że będzie niekodowany to dodatkowy plus... I jeszcze jedno - TVP Nauka? Chyba masz jakieś przestarzałe informacje odnośnie planowanych kanałów TVP. Teraz liczy się już tylko TVP Dokument i TVP Rozrywka (oficjalnie potwierdzone np. w dzisiejszym Teleexpresie). O pozostałych, o których ktoś kiedyś wspominał, możesz zapomnieć (pomijając wersje HD kanałów TVP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ręce precz od TVP Historia! Często mogę tam trafić na programy historyczne, które poszerzają moją wiedzę na różne okresy historii (głównie historii Polski, bo o historii świata rzadziej wspominają), a także programy z archiwum, których nie miałem okazji nigdy oglądać, albo dawno je zapomniałem, a przyciągają mnie na dłuższą chwilę przed ekran. TVP Dokument powinno skupić się na innych rzeczach niż TVP Historia, bo dokument to nie tylko historia. Oczekiwałbym raczej nowszych produkcji dokumentalnych (nie o historii, bo od tego jest inny kanał), także zagranicznych, coś w stylu serii dokumentalnych, które często można spotkać na TV Puls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Historia ma bardzo bogatą bibliotekę programów telewizyjnych, więc i jest miejsce dla TVP HISTORIA jak i wiele innych "nowych" kanałów grupy TVP tym bardziej że te kanały nie muszą zatrudniać nowych ludzi, a tylko przesunięcia kadrowe w ramach potrzeb - jedynie dyrektor programowy. A i więcej miejsca na sprzedaż czasu antenowego - czyli znów kasa za reklamy.

I przez to jest miejsce na TVP DOKUMENT, oraz TVP ROZRYWKA

Teraz czekamy na nowe kanały z rodziny TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...