Skocz do zawartości

Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w przypadku TVP 1 i 2 HD - któraś z platform p[beep]rnie 2 nowe kanały TVP na swoje transpondery. Dodatkowo pewnie trafią do MUX-3 kosztem albo obniżenia bitrate TVP 2 HD, albo usunięcia TVP Polonia i drugiego TVP Info (chyba najrozsądniejsza opcja). Lokalne TVP Info każdy już ma z MUX-1, a TVP Polonia wiadomo do kogo jest skierowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji jakie podał "Sat Kurier" kanały mają być niekodowane ,czyli wniosek że każdy je będzie mógł oglądać, zatem zagraniczne dokumenty i reportaże nie będą się mogły pojawiać bowiem dojdą opląty licencyjne a tych zapewne TVP będzie chciała uniknąć .W przypadku bvb-t sprawa jest prosta - TVP ani myśli oddawać miejsca w mux 1 i chce tam umieścić te nowe kanały ,ale na tym by akurat wszyscy skorzystali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym wolał, żeby wynajęli drugi transponder na "Astrze" i tam dali te nowe kanały ("TVP Dokument" i "TVP Rozrywka"), a resztę miejsca (transponder oczywiście byłby w konfiguracji "MPEG4"/"DVB-S2") póki przynajmniej nie wymyślą następnych kanałów tematycznych przeznaczyli na osobne kanały wszystkich ośrodków regionalnych (wtedy "TVP Info" stałoby się w pełni kanałem informacyjnym, a ośrodki regionalne dostałyby W KOŃCU własne "anteny", co jest przecież marzeniem od wielu lat !).

 

Ja to rozwiązanie proponowałem też niedawno na oficjalnym profilu "TVP Info" na "Facebooku" (pod informacją o wprowadzeniu internetowego dostępu do wszystkich ośrodków regionalnych), ale niestety bez komentarza z ich strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się takie rozdrobnienie kanałów TVP. Moim zdaniem treści zawarte w kanałach TVP Kultura, TVP Historia i TVP Dokument powinny się znaleźć w jednym programie np. TVP Kultura-Nauka-Świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kanały regionalne i tak mają zostać oddzielone od TVP INFO i nawet TVP już wystąpiła o koncesję dla oddzielnego TVP INFO, le stacje regionalne nie będą nadawać przez satelitę, tylko naziemnie.

 

Wiem o tym, ale moim zdaniem satelita to jednak dużo pewniejsze źródło sygnału, niż "DVB-T", a tym bardziej internet.

 

Niektórzy wyobrażają sobie, że internet komórkowy jest już na tyle szybki, że można konfortowo odbierać przy jego pomocy sygnał telewizyjny, a ja bym z tym polemizował, bo jednak nawet zasięgu "3G" nie ma jeszcze w całej Polsce, a do tego dochodzą jeszcze limity transferu danych, tzn. ja ciągle wolę odpalić tuner satelitarny i telewizor, niż musieć najpierw doładowywać transfer, w cenie zbliżonej do miesięcznego abonamentu platformy satelitarnej, a potem móc na nim oglądać przekaz "online" maksymalnie przez kilka godzin...

 

Według mnie "TVP" trochę za szybko "wyskoczyła" z pomysłem tego przekazu kanałów regionalnych "online", bo według mnie dopóki nie zostaną właśnie zniesione limity transferu danych w internecie komórkowym, to z takiego przekazu nikt nie będzie korzystał masowo i w taki sposób jak to sobie w "TVP" wyobrażają (stoję na polu z tabletem, albo komórką w ręku i oglądam swój kanał regionalny "TVP" :D ).

 

Nie znam się na tym, ale może nawet dałoby się pozyskać środki na wynajem tego dodatkowego transpondera z Unii Europejskiej, bo to przecież przyczyniłoby się do popularyzacji środowisk regionalnych :D .

 

Żeby utrzymać "post" w temacie, to zapytam jeszcze czy są już może jakieś informacje na temat daty startu "TVP Dokument", skoro mają już koncesję (w zasadzie mogliby przecież już wystartować, jako emisja "testowa" :D )???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie dostała jeszcze papierów od KRRiT:

Po otrzymaniu koncesji od KRRiT na rozpowszechnianie drogą satelitarną programów wyspecjalizowanych TVP Rozrywka i TVP Dokument oraz na podstawie jej zapisów TVP podejmie decyzję co do terminu ich uruchomienia i dalszych kanałów dystrybucji.

Źródło cytatu: tvnaziemna.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli dobrze rozumiem nowe kanały wcale nie będą FTA ,na początku trafią do prywatnych nadawców ,a kwestia dostępności w dvb-t jest jeszcze otwarta bowiem TVP nie podjęła jeszcze decyzji czy w ogóle wystartuje w konkursie na pierwszym multipleksie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba kanały mogą być oferowane w ten sam sposób, co TVP Historia, która jest kodowana tylko na HB. Nadal uważam, że TVP Dokument ma wielki potencjał, który musi być odpowiednio wykorzystany, aby odnieść sukces. Problem może stanowić sytuacja finansowa TVP, oraz podejście tego nadawcy do oferty programowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Dokument, tak samo jak TVP Rozrywka, będzie robiony jak najniższymi nakładami, więc na ofertę tego kanału będą składały się pozycje doskonale znane z innych anten Telewizji Polskiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden prywatny operator nie udostępni miejsca na swoim transponderze w przypadku emisji FTA

 

Prywatny operator jak najbardziej może udostępnić na swoim transponderze miejsce dla kanałów FTA. Wystarczy się dogadać i odpowiednio zapłacić :smile: Przecież Cyfra+ udostępnia na swoich transponderach takie kanały jak TV Polonia, TVP Kultura, Puls, ITV, TVS, Tele5, Polonia1, 4fun TV i do niedawna Edusat, a są to kanały FTA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezes tvp zapowiedział (oficjalnie) że zarówno tvp dokument jak i tvp rozrywka będą fta , poza tym tvp ma swój transponder na astrze z którego kanały te będą od początku emisji fta tak jak tvp kultura i tvp historia

Przecież na tym transponderze nie ma już miejsca na kolejne kanały. Żeby można było coś tam dodać, to najpierw trzeba by coś z niego usunąć - takim kanałem spokojnie mógłby być TVP HD - operatorzy kablowi dostawali by przekaz tego kanału światłowodem, podobnie jak na to miejsce w przypadku TVP1 HD i TVP2 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie mogliby zrobić też z "TVP 1", "TVP 2", "TVP Sport" i "TVP Seriale", żeby na tym transponderze zostały tylko kanały "FTA", skoro tych kodowanych nie chcą udostępnić z tego miejsca w żaden sposób ludziom (przy okazji zaoszczędziliby też sporo na licencji na system "NDS")...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...