Skocz do zawartości

VH1 Europe


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem Interia :)http://biznes.interia.pl/media/news/vh1-polska-znowu-zakonczy-nadawanie,2464698,5058

 

Tak po za tym, to pod artykułem niezła dyskusja o tym, że pierwszy raz ktoś o nim słyszy, albo że czytelnicy chcieli likwidacji TVNu :) Polecam czytać komentarze, a i gdzieś się mój znajdzie :D

Edytowane przez Peterownys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że są troszkę odcięci od rzeczywistości :D

"...widzowie mają dość szaf grających z przewidywalnymi i powtarzalnymi często playlistami"? "...inni narzekają na zbyt dużo polskich teledysków w kanałach muzycznych w godzinach wieczornych"? :lol2:

Piszą również o młodzieży słuchającej muzyki przez internet. A czy na pewno VH1 jest skierowany do młodzieży? Czy na pewno VH1 i VIVA puszczają wieczorem więcej polskiej muzyki? :> "Z tych powodów kanałów muzycznych raczej będzie ubywać na rynku, niż przybywać" - mhm a przykład ROCK TV to doskonale opisuje :P

Nie wiem, ja bym poczekał na jakieś rozsądniejsze newsy a nie na wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy tematyka LGBT przyjęłaby się na polskim rynku? Szczególnie z programikami od Viacomu i do tego w miejscu, gdzie samo LGBT budzi różne kontrowersje. BET? A czy u naa jest tyle czarnoskórych, aby im uruchamiać polską wersję?

 

Spójrzmy gdzie BET właśnie nadaie z lokalnymi wersjami. A Logo? Nie ma w ogóle nigdzie poza USA.

 

Poza tym, te zdanie o nowej marce, to tylko zwykłe wyobrażenia autora. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moje propozycje to również "wyobrażenie autora" ;) VIMN nawet nie myśli o wprowadzeniu ich do Polski, bo co one by miały tutaj robić.

==========

W ostatnich wydaniach VH1 Weekend zobaczymy najlepsze covery. Natomiast jutro program będzie nadawany do 22:00, w związku z wydłużeniem pasma 100% Music o jedną godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viacom ma jeszcze kilka rozrywkowych marek, które nadają w USA - np. Logo czy BET.

Logo - to był projekt pisany pod USA. Mało jest na świecie miejsc, gdzie miałby szanse na realizację i nie wzbudzenie zbyt wielu kontrowersji - mieszkańców tej planety dzieli niestety zbyt wiele w poglądach :) Chociaż podobne projekty już startowały, m.in. we Francji czy Włoszech, to kończyły różnie.

CMT, BET - oni już próbowali sił w Europie, BET na dodatek z Jazzem, ale to kanał dla nisz, których brakuje na starym kontynencie. Nawet HipHop TV nie ogląda nikt, więc kto by chciał oglądać czarnoskórych raperów, czy też muzykę country w CMT :)

 

W zasadzie jedynym projektem, który był sprzedawany na świat, a który nie zawitał jeszcze do Polski był Spike, dlatego dalej nie wykluczałbym jego potencjalnego wejścia na rynek. Planowano go dość długo, a jednak dano szansę kanałom muzycznym czy filmowemu Paramount Channel. Teraz okazuje się, że muzyka w wykonaniu Viacomu się nie sprzedaje, więc należy się spodziewać, że w najbliższych miesiącach czy latach VIVA lub VH1 pójdą do kasacji. Nie wykluczałbym także, że oberwie się samemu MTV, chociaż ono akurat sobie względnie radzi

Edytowane przez Karol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na Spike może wrócić. Polska miała być pierwszym krajem z własną wersją międzynarodową, ale oczywiście się nie udało. Kanał wystartował w UK od Channel 5 (które należy do Viacom. Sytuacja identyczna jak z HGTV, Food Network i Travel Channel od Grupy TVN) i się udało. Następnie Holandia. Tam postanowiono uruchomić oddzielny kanał.

 

Następnie w lipcu 2016 r. pojawiła się australijska wersja.

 

A w grudniu wystartowały dwie - całodobowa dla Holandii oraz węgierska we współpracy z RTL i w wyniku tego nadaje pod nazwą RTL Spike.

 

A pierwsza licencja na Spike chyba także obejmowała Węgry.

 

Także śmiało widziałbym Spike za VH1. Zyskaliby na tym o wiele więcej, jak przy Paramount Channel za Blink!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany są już coraz bliżej - do godziny 6:00 zostało 12 godzin. Jestem mega podekscytowany nową ramówką jak i zawartością, którą mogą nas zaskoczyć pracownicy MTV w Holandii. A jeśli faktycznie wiązałoby się to z powrotem VH1 Europe to niech powracają. Ciekawią mnie mocno te weekendowe odliczanki oraz to, czy będą takie same playlisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie ramówki stwierdzam, że "nowe" VH1 będzie różnić się od obecnego tylko tym, że nie będzie polskich teledysków i prawdopodobnie reklam, czyli jak dla mnie nic wyjątkowego. Osobiście liczyłem na powrót kilku pasm, za które kiedyś ceniłem ten kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...