Skocz do zawartości

VH1 Europe


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka miesięcy temu zarówno Top 10 na VIVIE, jak i ten na VH1 były podpisywane "Top 10". Bodajże w marcu zmieniono w programie VIVY "Top 10" na "VIVA Top 10" (choć tylko w programie, bo normalnie bez zmian) i nie wiadomo dlaczego to samo stało się na VH1. Najlepiej to widać w ramówce na ich stronach. Jeszcze niedawno przy "VIVA Top 10" na obu kanałach zamiast logo programu było logo VH1, a od kilku tygodni czarny trójkąt VIVY ( www.mtv.pl/ramowka/vh1 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym tygodniu mieliśmy FINAL COUNTDOWN „Najlepsze polskie wokalistki". Pozwoliłem sobie spisać ostatnie 3 miejsca. ;)

 

#3 KAYAH - Prawy do lewego

#2 EDYTA GÓRNIAK - Teraz tu

#1 BRODKA - Varsovie

 

Co o tym myślicie? Według mnie miejsce pierwsze jest odpowiednie, jeśli chodzi o wokalistki współczesne. Brodka jest najlepszą obecnie artystką i wokalistką. :)

Spisałem jeszcze dzisiejsze notowanie Pop Chart'u, pogrubioną czcionką napisane są utwory, których nie spotkamy w innych magazynach.

 

#12 PASSENGER - Let Her Go

#11 SELENA GOMEZ - Come And Get It

#10 PREMIERA! BRUNO MARS - Treasure PREMIERA!

#9 LIBER feat. NATALIA SZROEDER - Nie patrzę w dół

#8 PINK feat. NATE RUESS - Just Give Me A Reason

#7 PARAMORE - Still Into You

#6 ROBIN THICKE feat. T.I. & PHARRELL WILLIAMS - Blurred Lines

#5 ALEX HEPBURN - Under

#4 JENNIFER LOPEZ feat. PITBULL - Live It Up

#3 PATRYCJA MARKOWSKA - Dzień za dniem

#2 MACKLEMORE & RYAN LEWIS feat. RAY DALTON - Can't Hold Us

#1 JUSTIN TIMBERLAKE - Mirrors

 

Nie rozumiem dlaczego wszystkie te piosenki nie mogą być puszczane w VH1 Hits/VH1 Music/Music For The Masses. :woot:

 

Dodatkowo później w VH1 Music leciał utwór, który niebawem pewnie wejdzie do listy Pop Chart. Chodzi o:

NAUGHTY BOY feat. SAM SMITH - La La La

 

Moim zdaniem VH1 nie jest wcale takie złe, ale ludzie tworzący je powinni się więcej przyłożyć i nie rozumiem też dlaczego w/w magazynach najstarsze piosenki puszczane są z roku 2000. Nie zaszkodzi puszczać więcej klasyki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe tematy Top 10 z VH1: Florence And The Machine, Tina Turner, Elton John, Kult, Coldplay, Beyonce, Queen, R.E.M., Jennifer Lopez, Madonna, Michael Jackson, Pitbull... :) Jak widzisz w 95% dotyczy artysty/grupy. Nawet nie pamiętam kiedy ostatni raz leciało Top 10 nie dotyczące artysty lub grupy. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie wielka szkoda, że takich nie ma bo mamy już w ramówce dwa programy poświęcone danym artystom/grupom "Monografia" i "Evolution of...". Podobne tematy do tych, które wymieniłaś lecą właśnie w Top 10 na Vivie, np. "Na motorze" i lecą też czasem piosenki z lat 90'. :D

 

Dzisiaj VH1 mnie bardzo zdziwiło, pokazało Top 10 ze Swedish House Mafią. Z racji takiej, że lubię tę formację to pozwolę sobie znowu dzisiaj zamieścić całe notowanie. Zaskoczyli mnie również tym, że nie pokazywali tylko klipów SHM ale też solowe Steve'a, Sebastiana i Axwell'a, które nie wszystkie są aż tak bardzo komercyjne. ;) Oczywiście od 11 miejsca.

 

#11 SHM - Save The World

#10 AXWELL - I Found You

#9 SHM - Greyhound

#8 SEBASTIAN INGROSSO & ALESSO feat. RYAN TEDDER - Calling (Lose My Mind)

#7 SHM - One (Your Name)

#6 AXWELL feat. ERROL REID - Nothing But Love

#5 AXWELL, INGROSSO, ANGELLO & LAIDBACK LUKE feat. DEBORAH COX - Leave The World Behind

#4 FRESH! SEBASTIAN INGROSSO feat. TOMMY TRASH & JOHN MARTIN - Reload FRESH!

#3 SHM - Don't You Worry Child

#2 AXWELL & BOB SINCLAR feat. RON CARROLL - What a Wonderful World

#1 STEVE ANGELLO & LAIDBACK LUKE feat. ROBIN S - Show Me Love (i tutaj największe zdziwienie, zachęcam do obejrzenia klipu :lol: )

 

Co do numeru 4, to ciekawe kiedy siostrzana VIVA zacznie to grać skoro mają już ten klip w bibliotece. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne tematy do tych, które wymieniłaś lecą właśnie w Top 10 na Vivie, np. "Na motorze" i lecą też czasem piosenki z lat 90'. :D

 

Odliczanka tematyczna top 10 to jeden z fajniejszych programów, które oglądam na vivie. Mogliby dawać więcej starszych klipów chociaż sprzed kilku lat. Ostatnio jest chyba lepiej i sięgają trochę głebiej niz tylko najnowsze hity :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bytesize - A w jakim programie widziałeś te klipy? W VIVA DJ Night ? A o "Reload" nie wiedziałem, nigdy nie trafiłem jeszcze. :D

@elwir@ - No właśnie jest coraz więcej starszych piosenek w Top 10 na Vivie. :D Generalnie polecam tę odliczankę wszystkim tym co pamiętają ją z dawnego VH1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu mieliśmy FINAL COUNTDOWN „Najlepsze polskie wokalistki". Pozwoliłem sobie spisać ostatnie 3 miejsca. ;)

 

#3 KAYAH - Prawy do lewego

#2 EDYTA GÓRNIAK - Teraz tu

#1 BRODKA - Varsovie

 

Co o tym myślicie? Według mnie miejsce pierwsze jest odpowiednie, jeśli chodzi o wokalistki współczesne. Brodka jest najlepszą obecnie artystką i wokalistką. :)

 

Może na chwilę obecną pod względem popularności Brodka i jest najlepsza. Ale jeżeli chodzi o sam wokal: barwę, skalę, technikę (a moim zdaniem to powinno właśnie być najważniejszym kryterium), to na głowę biją ją Górniak, Kayah, Kozidrak, Nosowska, Kora, Steczkowska czy chociażby Chylińska. Brodka jest oryginalna, pisze dobre teksty i muzykę, ale nie jest to jakaś wielka wokalistka.

 

Gdyby Vh1 nie było takie złe, to nie dałoby się wyprzedzić Starsom, którzy mają przecież dużo mniejszy zasięg. Moim zdaniem właśnie JEST złe.

 

Top 10 to jakaś farsa. Dawniej puszczali ten program tylko raz w tygodniu, ale za to ciekawe tematy (jak już wspomniała Elwira). Warto było czekać. A teraz? Chce się Wam oglądać po kilkanaście razy te same dziesięć piosenek Pink, Rihanny czy nawet Green Day? Bo dla mnie to nuda. Zero zaskoczenia, zero urozmaicenia. Ciągle to samo, zresztą tak jak w Monografii i Ewolucji. Przecież jest tylu znanych wykonawców… A oni tylko: Lady Gaga, Jay-Z, Killers, Linkin Park, Beyonce, Eminem, Rihanna, Justin Timberlake. I tak na przemian, i cyklicznie, i znowu, i jeszcze.

 

Mam też wrażenie, że Countdowny przygotowują teraz inni ludzie niż wcześniej. Albo ci sami, ale na polecenie innego kierownictwa. Dawniej FC należało tylko do klasyków, nie pamiętam żeby pojawiały się w notowaniach jakieś gwiazdki młodego pokolenia (oczywiście z wyjątkiem np. hitów XXI wieku). Teraz to jakaś plaga. W latach 2007-2010 sporadycznie zdarzały się nudne (jak dla mnie) tematy, teraz sporadyczne są te ciekawe. Listy jakby układane przypadkowo, bez żadnych kryteriów. Unikają tematów, które wymagają wyraźnego wartościowania, trochę pomyślunku i pracy. Jak sobie przypominam stare Vh1, to aż mi się łezka w oku kręci. Jakie to było wszystko dopieszczone, dopracowane... FC to było dla mnie sobotnie święto dobrej muzyki. Czasem miałam wrażenie jakbym sama układała te listy, jakbym odbierała na tych samych falach co oni. Mogłam typować miejsca ;) No cóż, zostają wspomnienia…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Julita - Mhm co do Brodki to właśnie chodziło mi o muzykę i teksty, ale co do wokalu ja nie mam zastrzeżeń. Ale widzisz jest różnica między "artystką" a "wokalistką" i tutaj się pomyliłem.

A jakby w Vh1 Hits była mieszanka lat 80' 90' 00' i nowości to oglądałabyś? :D

Top 10 z tematami przewodnimi jest teraz na Vivie, jest równie ciekawe jak to sprzed lat na Vh1. Tak samo Elwira powiedziała, że dają teraz więcej starszych utworów, polecam ci Julita żebyś obejrzała sobie kiedyś. Ponadto w internecie jest rozpiska w który dzień jaki jest temat przewodni a nie jak na Vh1, że trzeba zgadywać.

A Countdowny, no cóż... Stacja jest bardziej nastawiona na współczesne przeboje więc i odliczanki się zmieniły. Według mnie powinna być równowaga między starszymi a nowymi wykonawcami. Niestety szefostwo jednak woli programować piosenki z ostatnich 14 lat...

 

I nie wiem czy ktoś zauważył ale stacja chyba po mału ożywa. :lol2: Oglądając blok reklamowy trafiłem na reklamę nowej płyty Patrycji Markowskiej "Alter Ego" i na samym początku mówili, że stacja VH1 poleca i, że jest patronem medialnym. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu oglądałem na VH1 Polska pasmo z muzyką z lat 80-tych i grali tam same RMF-owe okleplańce typu "Sweet Dreams" czy A-HA "Take on me" :/

Natomiast w paśmie "Aerobic" to naprawdę nieźle zaszaleli.......... na godzinne pasmo wypełnione samymi nowościami zagrali jedną piosenkę z roku 2000 :lol2: a konkretnie tą:

VH1 Polska to jest BARDZO BARDZO KATASTROFALNY KANAŁ MUZYCZNY W POLSCE (nie wiem czy nawet nie najgorszy)

Było mi bardzo smutno jak w zeszłym roku zabierali nam z Polski Europejskie VH1 które grało bardzo dobrą muzykę i reaktywowali to Polskie badzieiwe.

Ale całe szczęście mamy STARS.TV które jest najlepszym kanałem muzycznym w Polsce grającym PRAWDZIWĄ I BARDZO DOBRĄ MUZYKĘ :D a nie te najnowsze badziewia co RMF-y i inne wmawiają nam że to są hity (Oglądam codziennie STARSA.TV :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo obniżył.

A co do pasma "Aerobic" to jakiś czas temu spisywałem ty playlistę, i było kilka utworów z lat 90'. M.in. Faithless i Spin Doctors. ;)

I Vh1 Polska nie zlikwidują bo mają więcej kasy z reklam i większą oglądalność, a nawet jak zlikwudują to zastąpią jakimś MTV Classic albo MTV Hits.

Kanały tematyczne od Viacomu są nie tylko w Polsce beznadziejne. Przykład? Włoskie MTV Music, jedna piosenka potrafiła się pojawić dwa razy w ciągu godziny. Playlista podobna do VH1 Hits, te same utwory. Blurred Lines, Mirrors, My Head Is A Jungle, Pompeii itd.

I tak samo jak w VH1 Polska wieczorem pasma/listy tematyczne: New Zone, Top 10 Rock, Top 10 Hip-Hop R&B, Top 10 Dance czy tematyczne listy Top 20 Beyonce...

I również jest też lista z nowościami, których nie ma w playliśćie. U nas jest to Pop Chart, a w MTV Music Italia jakaś Europejska Dwudziestka wieczorem o 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było mi bardzo smutno jak w zeszłym roku zabierali nam z Polski Europejskie VH1 które grało bardzo dobrą muzykę i reaktywowali to Polskie badzieiwe.

Niektórzy sądzą, że VH1 European też nieźle obniżył loty.

Oczywiście pisząc o tym że VH1 Euro grało dobrą muzykę miałem na myśli okres kiedy można było odbierać ten kanał w Polsce (od 2011 do kwietnia 2012 r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałam się na pakiet MTV Unlimited w lipcu 2010. Na tamtą chwilę była to najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Ówczesne Vh1PL zaczynało już się psuć, a Vh1E kwitło. Mieli świetne programy, szczególnie te tematyczne, np. Top 10 i FC. Źle zaczęło się dziać dopiero z początkiem 2012 roku. Jakby ktoś im nagle tlen odciął. Skrócone odliczanki bez ładu i składu, coraz więcej nowości i coraz nudniejsze weekendy. I tak się posypało. Wtedy przerzuciłam się całkowicie na Vh1 Classic, które też zaczęło się pogarszać. Ciągnę jeszcze ten pakiet, bo to jedyna opcja na telewizję muzyczną bez reklam. Vh1E nawet nie włączam, ale Classic jest całkiem w porządku. No i jest jeszcze doskonała STARS.TV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wlaczalem juz vh1 p od ok roku czasu .Szczerze polecam kanaly muzyczne jak : Vintagetv, Heart, Bliss , Greatest Hits .Nie bedzie trzeba sie denerwowac i stresowac ze zagra tam jakas Britney czy Rihanna .W Vintage tv gra klipy do roku 1999 . Jeszcze tak wielkiej biblioteki archiwalnych klipow to nie widzialem .Graja nawet hity z lat 40tych ! Teraz leci 3 godzinny blok z latami 90tymi i wspanialy kawalek z roku 1994 - Mazzy Star " Fade into you "a dzis w nocy lecial 6 godzinny blok z latami 80tymi ! Dzis nawet widzialem klip Julio Iglesias ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeglądając wątek o Polskim VH1 przeczytałem wypowiedź sprzed więcej niż paru miesięcy że nowe VH1 Polska ma taką samą ramówkę co "stare" VH1 Euro - ale to są tylko pozory.

Kiedy zostało uruchomione VH1PL po raz drugi to pasma muzyczne zostały tylko nazwane tak samo jak na Europejskiej wersji oraz z niektórych zostały skopiowane czołówki,ale co w nich leci to pozostawię bez komentarza............ (zresztą wszyscy wiemy że dno i wodorosty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tak tak, czasem przewinie mi się VH1 i zawsze widzę tam same nowości. Nie oglądam tego kanału, bo nic mi nie oferuje. Czasem przypomnę sobie MTV Classic i mimo że po jakimś czasie stacja zamieniła się w deja vu to przynajmniej z archiwum wygrzebywali mega starocie, zapomniane przeze mnie klipy i wszelakie gatunki. I mieli fajną i lepszą grafikę od VH1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...