Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko że będzie kodowany - gdyby nie to Piątka mogłaby podbić sobie oglądalność na wspomnieniach widzów Polonią 1 (coś jak RTL7 z Radiem Luksemburg przy starcie) robić tym samym nie jako "comeback" do telewizji naziemnej.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na wspomnieniach związanych z Polonią 1 by nie podbito sobie oglądalności, bo o tym, że Tele 5 i Polonia 1 mają tego samego nadawcę, wiemy my, bo się tym interesujemy, natomiast przeciętny widz o tym nie ma pojęcia (zresztą z RTL7 to też nie chodziło tyle o radio, co o skojarzenie znanej już wtedy marki RTL, kojarzonej głównie z niemiecką telewizją). Poza tym z obecną ramówką nie ma co myśleć o podbijaniu sobie oglądalności.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawość przywiodła mnie znowu pod temacik z hitami Polcastu. Oglądam sobie EPG Polonii 1 i widzę Yattamana zarzynanego po raz tysięczny gdzieś w godzinach porannych. Jest ktoś w stanie odpowiedzieć czy to są dalej te same nagrania z tych nieszczęsnych kaset VHS? Teraz zapewne są zgrane na coś bardziej bezpiecznego, ale w sieci fragmenty nagrań ze stacji sprzed 10-12 lat wskazują na to, że wtedy były już mocno zużyte, a mimo to szły na antenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to i tak zaskakuje mnie to, że po tylu latach dalej ktoś z ekipy zarządzającej uważa, że emitowanie tego ma dalej jakikolwiek sens.

Od 2018 roku proces rozkładu tych kanałów jakoś gwałtownie przyspieszył - o ile w przypadku Polonii to jeszcze aż tak bardzo się nie rzuca w oczy, bo to generalnie zawsze był śmietnik, tak w odniesieniu do Tele 5 to nie da się ukryć, że ramówka pełna filmów i własnych produkcji (już mniejsza czy świeżych czy nie ;) ) to już dzisiaj w takich warunkach jest zapewne nie do powtórzenia bez pewnego zastrzyku finansowego. Top Shop padł, praktycznie zero nowych programów...

No ale przynajmniej fani dawnej P1 mogą mieć teraz powody do zadowolenia - znowu ramówka starszej siostry wygląda lepiej :P 

Zastanawia mnie tylko jak długo nadawca będzie miał cierpliwość w nadawaniu, bo nie wyobrażam sobie że kanały nadające cały czas kompilację skeczy czy telezakupów poprzetykanych 2-3 filmami i dodatkowymi reklamami naprawdę przynoszą więcej zysków niż strat. W takiej sytuacji Tele 5 w TV Mobilnej czy gdziekolwiek szerzej wygląda jak głupi żart.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma do rzeczy cierpliwość? Dopóki stacja na siebie zarabia to będzie nadawać, nikt tego charytatywnie nie robi.

Z kolei jeśli chodzi o Yattamana i inne tego typu rzeczy to z tego co pamiętam źródłem był U-Matic, nie żaden VHS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie cierpliwość, to nie wiem co, skoro zakładam, że zysków nie ma za dużych. ;) Nie ma co się tak gorączkować! A z VHSem to oczywiście skrót myślowy, szczegóły znamy, tak zgrabne i miłe objaśnienie było zbędne.

Wydaje mi się, że jednak w takim formacie za jakiś czas to będzie działalność charytatywna - chyba, że Włosi szykują na jesień znowu zakupy, ale to już jeszcze mocniejsze wejście w sferę gdybania, bo nic na to nie wskazuje jak do tej pory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2020 o 08:52, lucky napisał:

Zapewniam, że nadawca posiada dzięki włoskiemu dubbingowi kopie Yattamana legalnie ?

 

Z japońską stroną jest tak, że nawet, jeśli prawo na coś pozwala, to niekoniecznie musi im się to podobać xD Tak czy siak, za darmo lepszego obrazu nie dostaną, a w "pakiecie" licencja pozwoli na wyświetlanie tylko w ograniczonym czasie. Nikt nie będzie ryzykował :P

 

A że do wczesnych lat 90 japończycy mieli wywalone na Europę i bez zastanowienia sprzewdawali pełne prawa dożywotnio to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...