Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwonił ktoś do tvp w sprawie ograniczeń wiekowych?. Wiadomo z jakim pytaniem, tzn kiedy ograniczenia wiekowe będą mniej widoczne? KRRiT nie wprowadziła obowiązku który dotyczy intensywności świecenia tych znaczków. Ograniczenia wiekowe mogą być takie jak na kanale tvn czyli półprzezroczyste. Taka uzyskałem odpowiedz w KRRIT. Postaram się jutro zadzwonić do tvp bo na takie pytania wysyłane przez internet do tvp to brak odpowiedzi i skrzynka tvp to cały czas atrapa. KRRiT miała też sprawdzić dlaczego tvp nie udziela informacji na ten temat .

Jeśli ktoś mieszka w warszawie to koszt połączenia niski i warto zadzwonić do tvp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że KRRiT określiła w załączniku do rozporządzenia intensywność świecenia. Jest tam wyraźnie określony pantone. Jeśli ktoś z KRRiT twierdzi inaczej to zwyczajnie kłamie albo sam nie wie o czym mówi.

Każde wprowadzenie transparentności powoduje zmianę pantone, więc transparentny znaczek jest niezgodny z obowiązującymi przepisami.

Pytanie tylko: czy KRRiT będzie się czepiać transparentynych oznaczeń (oby nie), czy też oleje temat tak samo jak z głośnymi reklamami (przepis przepisem, a życie sobie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś napisałem, że KRRiT, to stwór minionego okresu. Onegdaj narzędzie w rękach rządzących i tak to się spodobało, że do dziś zostało. Wszyscy krzyczą ale kiedy przychodzi ten jeden, to dalej z tego korzysta. Dalej ani mru mru – bo zagrzmi "politycznie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas zwiastunów The Voice of Poland i innych programów na TVP2 pojawiły się nowe, mniejsze, półprzezroczyste i z wyciętą cyfrą oznaczenia wiekowe. Są nawet mniejsze od tych na TVN-ie.

 

Jeżeli by emitowali te znaczki przez cały czas na wszystkich kanałach TVP to by było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do KRRiT jednak oni twierdzą że jak ktoś już wcześniej napisał:oni nie narzucają jak to logo ma wyglądać.

Nadawca może je nadawać jak chce.Należy wymusić na nadawcy.Dzwoniłem do nadawcy, jednak oni nie bardzo wiedzieli o co mi chodzi.Jakby pierwszy raz słyszeli że to przeszkadza.

Podaje numer na który należy dzwonić: 225476003, 225476105, 225476210.Poprosić nadawce TVP1 lub TVP2.

Mam nadzieje, że jak będziemy protestować to coś zmienią.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do tvp ale pod inny numer i uzyskałem informacje ze ograniczenia wiekowe będą transparentne jak na tvn . Chyba ze mnie oszukali albo cenzura w tvp nie przepuściła tych nowych znaczków.

Ograniczenia podobne jak na tvn były w czasie trwania reklam tvp, można tez obejrzeć na filmie na youtube czyli cenzura to nie jest sci-fi.

Terminu nie podali ale transparentne czyli półprzezroczyste ograniczenia wiekowe były w czasie trwania reklam czyli nie jest to już problem techniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie teraz wygląda na "dwójce" oznakowanie programu Lisa. Nie dość, że oznakowanie wielkie, to jeszcze Pan Premier Tusk dozwolony jest od lat dwunastu.

 

A w Wiadomościach i Panoramie był dozwolony dla wszystkich. To jak to jest?

Trzeba poczytać ustawę o radiofonii i telewizji. Takie audycje jak serwisy informacyjne, reklamy, telesprzedaż, transmisje sportowe i przekazy tekstowe są wyłączone z obowiązku oznaczania audycji symbolami graficznymi. Jak wiemy program Tomasza Lisa nie zalicza się do tego grona dlatego są oznaczenia wiekowe, a Panorama czy Wiadomości zaliczają się stąd też oznaczenia wiekowe nie widnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczytać ustawę o radiofonii i telewizji. Takie audycje jak serwisy informacyjne, reklamy, telesprzedaż, transmisje sportowe i przekazy tekstowe są wyłączone z obowiązku oznaczania audycji symbolami graficznymi.

 

Często się zdarza, że nawet osoby pracujące w telewizji nie znają dokładnie ustawy. Na przykład pierwsze wydanie Puls raportu było emitowane z trójkątem z dwunastką:

albo na TV4 kiedyś często się zdarzało, że audycje sportowe były emitowane z zielonym kółkiem:
- tutaj podałem przykład samej zapowiedzi i z nowym oznakowaniem, bo lepszego przykładu nie znalazłem. Obecnie na TVP Historia Dzienniki Telewizyjne są emitowane ze znaczkiem "uśmiechniętej mordy", choć program ten to archiwalny serwis informacyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...