Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile więc wynosi ta minimalna wielkość? Tyle co na kanałach Canal+ Cyfrowy, TVN, Superstacji, TVP HD, Czwórce na wizji?

No i jaki mają w tym cel, np. takie iTV czy TVP, że emitują takie kolosy? Zwykła głupota, czy celowe denerwowanie widzów?

 

Może dobrze byłoby poprosić nadawców o maksymalnie zwiększenie tych oznaczeń i wyłączenie przeźroczystości. Wtedy skarg do KRRiT byłoby więcej, a tym sposobem wyeliminowalibyśmy ten śmiecący sposób prezentacji ograniczeń wiekowych.

 

Swoją drogą wiecie, że tylko dwa kraje poza naszym w Europie muszą stosować te głupie przepisy stałego wyświetlania znaczków wiekowych?

Są to Słowacja i Ukraina.

Na Słowacji wygląda to tak: http://www.youtube.com/watch?v=Bs1VhVF3Q2A gdzie są czytelne kółka z liczbami, od którego wieku dozwolony jest program, a na Ukrainie jest to zielone kółko, żółty trójkąt bez liczb i czerwony kwadrat i są wyświetlane tylko podczas filmów lub seriali. "Skacząc" po kilkuset niekodowanych i kodowanych kanałach z różnych krajów na satelitach Hotbird i Astra nigdy nie zauważyłem takich oznaczeń wiekowych wyświetlanych na stałe.

Nie popieram tego odkąd to wprowadzono w Polsce - 2005 rok bodajże, bo jest to typowe zaśmiecanie ekranu. A to co porobili obecne nadawcy (m.in.Polsat, TV4, 6, TVP 1 i 2, ITV) to chyba naprawdę celowa "prośba" do KRRiT o zmianę tego śmiesznego przepisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie krytyczne (co prawda pojedyncze) komentarze odnośnie znaczków wprowadzonych przez TVN. Według mnie są one najlepiej i najmądrzej zrobione. Przez to wycięcie (zamiast białych) cyfr, buźki i klucza - znaczki te tak nie przeszkadzają (nie rażą w oczy), a jednocześnie są właśnie bardziej czytelne!

Zobaczcie jak wygląda biała cyfra na jasnożółtym tle. Jeżeli ktoś chciał poprawić czytelność w ten sposób - to gratuluję poczucia humoru.

Podobnie zresztą ściemniali przy wyborze kanałów na MUX-1. Co ostatecznie wybrali i jak to się ma do kryteriów wyboru - wszyscy wiedzą.

Gdyby szanowny prezydent nie kierował się kolesiostwem i rozwiązał tą KRRiT, może byłoby inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tim

To prawda, tej dwunastki w ogóle nie idzie dojrzeć na jasnożółtym tle. Wycięte cyfry wyglądają dużo lepiej.

 

@historykus

Oznaczenie wiekowe +18 też nie miałoby sensu, po co miałoby się znajdować przez cały czas na ekranie? Wystarczyłoby tylko na początku pozycji i kilka sekund po reklamach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą wiecie, że tylko dwa kraje poza naszym w Europie muszą stosować te głupie przepisy stałego wyświetlania znaczków wiekowych?

Są to Słowacja i Ukraina.

Na Słowacji wygląda to tak: http://www.youtube.com/watch?v=Bs1VhVF3Q2A gdzie są czytelne kółka z liczbami, od którego wieku dozwolony jest program, a na Ukrainie jest to zielone kółko, żółty trójkąt bez liczb i czerwony kwadrat i są wyświetlane tylko podczas filmów lub seriali.

Na Słowacji, moim zdaniem wygląda to zdecydowanie bardziej przejrzyście. U nas jest fatalnie - TVP 1 i TVP2 to jakaś masakra. Znaczki utrudniają oglądanie, trudno skupić się na czymkolwiek poza tymi oznaczeniami.

Najlepsze oznaczenia byłyby wówczas, gdyby pojawiały się na kilka sekund przed rozpoczęciem programu na całym ekranie, a po każdej przerwie reklamowej na kilka sekund mały znaczek (np. kółko z wpisaną cyfrą) w rogu ekranu. Oczywiście przezroczysty i umożliwiający swobodne oglądanie. Według mnie, tak byłoby dobrze. A nie jakieś głupie piktogramy, kluczyki, uśmiechnięte buzie. Kto to wymyślił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja włączyłem była zielona buźka, na była w około >75% przeźroczysta(wielkości takiej jak znaczki na TVN, niestety środek był biały ale też przeźroczysty). Zdaje się, że był to program "Rozmowy niedokończone" bynajmniej tak piszą na stronie Trwam'u. Niestety nie zrobiłem zdjęcia a religia.tv to nie była bo nie posiadam ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą z ciekawości przełączyłem na CSB TV, a tam oznakowania są podobnie zrobione jak na kanałach TVN-u, czyli nie ma białych : ), 7, 12, 16 tylko są przezroczyste. Ale z wielkością przesadzili - tak jak na kanałach TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo dziś nie rozmawiałem bo limit na karcie się wyczerpał . Więcej do KRRiT nie będę dzwonił

Powiedziałem ze na kanałach tvn ograniczenia wiekowe sa półprzezroczyste a na kanach tvp bardzo jaskrawe, odpowiedz , nie została określona intensywność świecenia ograniczeń wiekowych i ograniczenia wiekowe na kanałach tvp mogą być takie jak na kanale tvn . KRRiT nie może wprowadzić obowiązku że ograniczenia maja być półprzezroczyste, czyli wynika ze listy można kierować do tvp. Powiedziałem tez ze ograniczenia wiekowe na kanale tvp hd są mniejsze i logo półprzezroczyste to nie było żadnej konkretnej odpowiedzi .Wspomniałem o przypadkach wypalenia się logo ale na KRRiT to nie robi żadnego wrażenia.

Powiedziałem tez że w przeszłości ograniczenia wiekowe były tylko na początku programu , usłyszałem odpowiedz ze musiał być powód takiej decyzji .

Tego już nie powiedziałem ale zaraz sobie pomyślałem ze poprzednia KRRiT na pewno miała większą wiedzę na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listy do KRRiT trzeba wysyłać, Jeśli podamy swoje dane to odpowiedz będzie na pewno. Jeśli więcej osób będzie zgłaszać problem to uważam ze jest szansa na zmianę na plus

Skrzynka w tvp to atrapa. KRRiT miała sprawdzić dlaczego nie ma odpowiedzi na listy od telewidzów w sprawie półprzezroczystego logo tvp i ograniczeń wiekowych.

Logo i ograniczenia wiekowe mają być bezpieczne dla sprzętu i trzeba się tego domagać.

Taka odpowiedz powinna być od tvp ale jest to odpowiedz od zagranicznej stacji telewizyjnej

 

Szanowny Widzu,

 

Bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi na ten dotychczas nie poruszany, a jakże ważny problem.

 

Problem istotny nie tylko ze względu na ochronę praw konsumentów i naszą wolę dostarczania produktu możliwie najwyższej jakości oraz bezpiecznego dla widzów i sprzętu, lecz zagadnienie dotykające sprawy dla nas najważniejszej - Państwa satysfakcji.

 

Nasycenie logotypu zostanie obniżone w możliwie najszybszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te oznaczenia wiekowe to normalnie POrażka, są tak paskudne że nie da się tego opisać, a do tego wielkie- po prostu wielkie G... Nie mogły by byc skromniejsze, bardziej przeźroczyste, a nawet pojawiać się co jakiś czas a nie wyświetlane non-stop, nawet na bajkach, no tak wiem że są też bajki dla dorosłych, ale chyba nie o 19. Jacy to fachmani na takie głupie pomysły wpadają- no wpadaja i jeszcze za to biorą sporą kasę, normalnie Nobla trzeba takim dawać- genialny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...